به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا): آيت الله العظمی جعفر سبحانی، سوم بهمن ماه در ديدار با وزير فرهنگ و هنر قطر در سخنانی با قرائت آيه شريفه«واعتصموا بحبل الله جميعا و لا تفرقوا» تاكيدكرد:
تمسك مسلمانان به حبل الله كه همان قرآن و اسلام است می تواند موجب ايجاد وحدت شود و رمز پيروزی و سعادت امت اسلامی است.
وی ادامه داد: در صورتی كه مسلمانان به حبل الهی متمسك شوند اختلافات را كنار می گذارند و در سايه وحدت دشمنان نمی توانند به توطئه عليه امت اسلامی بپردازند.

آيت الله سبحانی عنوان كرد: رمز سعادت و اتحاد امت اسلامی چنگ زدن به ريسمان محكم الهی است كه همان كلمه توحيد و توحيد كلمه است.


اين مرجع تقليد با بيان اينكه اختلاف در مسايل علمی امر طبيعی است عنوان كرد: مهم اين است كه اين اختلافات را به نزاع تبديل نكنيم و از حوزه های علميه و مباحث علمی خارج نشود و به مجامع عمومی نكشانيم.


رئيس موسسه امام صادق(ع) تاكيدكرد: اگر قرآن كريم ملاك عمل ما قرار گيرد بسياری از مشكلات ميان شيعه و سنی از بين خواهد رفت.


آيت الله سبحانی همچنين در پاسخ به نظر وزير قطری مبنی بر اينكه يوسف قرضاوی از عالمان بزرگ است گفت: ايشان در زمره عالمان بزرگ است اما ما نسبت به برخی از فتاوای وی ايراد داريم كه اين موضوع را در قالب نوشته هايی به ايشان تذكر داده ايم.

آيت الله سبحانی همچنين در سخنانی به عربی بر لزوم وحدت ميان مسلمانان برای جلوگيری از سوء استفاده دشمنان تاكيدكرد.