تالار دانشگاه مجازی المصطفی صلی الله علیه و آله دانشگاه مجازی المصطفی صلی الله علیه و آله Arabic English Persian
بازیابی رمز
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

2. صلوات و تشکر : 7

سلام ایا در رابطه با اینکه گفته شده برای رهایی از حق الناس جایی که احتمال مفسده وجود دارد استغفار و ......توبه با شرایط واقعی ..کافیست ..منابع معتبر دینی از قران یا ائمه اطهار ع داریم ؟

4. صلوات و تشکر : 8

کاربر خوب سلام

من بیشتر توصیه اساتید و بزرگان را شنیدم ، شاید در این مورد نیاز باشه به شکل موردی با استادی مشورت بشه ، نه این که به تشخیص خودمون بریم سراغ استغفار

6. صلوات و تشکر : 7

بله استغفار به خودی خود بسیار خوبه چون همه ما کم و بیش دچار لغزش هایی هستیم .
    روایتی دیدم از پیامبر اعظم که ایشان هروقت که از جلسه ای بر می خواست هفتاد مرتبه استغفار می کردند ...
    اما در مورد حق الناس همانطور که می دانید باید ادا بشود ولی اگر انسان در شرایطی نمی تواند این کار را انجام دهد بله استغفار و توبه برای آن کسی که حقش ضایع شده اگر شد طوری که خود طرف نفهمد جبران کند که براش مشکلی پیش نیاید خداوند هم ارحم الراحمین است مطمئنا می بخشد . یادتان باشد که ما معصومین رو داریم .
    روایتی دیدیم که شخصی که حق الناس گردنش بود در روز محشر در موقف حق الناس می آورند و آنکه حقش هم ضایع شده هم می آید و طلب حق می کند آنوقت امام علی تشریف می آورند به شخص می گویند من از جانب این بنده خدا برای تو جبران می کنم چه می خواهی آن شخص میگوید یک نفس از نفس های در شب لیل المبیت شما . ...
    ببنید معصومین مارا تنها نمی گذارند اگر ما واقع و خالصانه برگردیم ...

8. صلوات و تشکر : 6

کلمات کلیدی این موضوع