تالار دانشگاه مجازی المصطفی صلی الله علیه و آله دانشگاه مجازی المصطفی صلی الله علیه و آله Arabic English Persian
بازیابی رمز
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7
 1. #1

  اخبار قرآني جامعة المصطفي
  دومين همايش «نقش حديث در تفسير قرآن» به همت معاونت پژوهش مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمينی(ره) پنج شنبه، 27 خردادماه برگزار می شود.

  در اين همايش آيت الله مصباح يزدی و حجت الاسلام و المسلمين رجبی، مدير گروه تفسير و علوم قرآنی اين مؤسسه به سخنرانی خواهند پرداخت.

  بنا بر اين گزارش، اين همايش در تاريخ ياد شده از ساعت 9 تا 13 در تالار اين مؤسسه به آدرس: بلوار امين، بلوار جمهوری اسلامی برگزار می شود.
  .................................................. .................................................. ...................................
  رشته های تحصيلی المصطفی(ص) پايه قرآنی و كاربرد اجتماعی دارد

  حجت الاسلام و المسلمين «علی اكبر عطاران» رئيس مجموعه آموزش عالی مذاهب وابسته به جامعة المصطفی(ص) العالميه، در گفت وگو با خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا) با بيان اين مطلب گفت: جامعة المصطفی(ص) در 100 كشور جهان در حال فعاليت های قرآنی و حديثی است و مجموعه مبلغان و عالمان آينده اسلامی را تربيت می كند.

  وی در ادامه افزود: هدف جامعة المصطفی(ص) بسط و گسترش فرهنگ قرآن كريم در اقصی نقاط جهان است و اين مهم با تربيت قرآن پژوهان در جامعة المصطفی(ص) و بازگشت آنان به كشورهای خود محقق می شود، همچنين اين رويكرد تاثير بسزايی در مخاطبان در سراسر جهان دارد.
  رئيس مجموعه آموزش عالی مذاهب اظهار كرد: جامعةالمصطفی(ص) در عرصه داخلی نيز نقش بارز و ارزشمندی در زمينه نهادينه كردن فرهنگ قرآنی دارد و هر مقدار در اين زمينه سرمايه گذاری شود، به طور يقين كم است و باز جای سرمايه گذاری بيشتری دارد.

  حجت الاسلام عطاران تصريح كرد: وقتی جوانان علاقه مند و تشنه معارف ناب قرآنی از ساير كشورها به ايران اسلامی سفر می كنند و فعاليت های نوينی را پايه گذاری می كنند، در جوانان ما انگيزه و حساسيت ويژه ای ايجاد می كند و متوجه می شوند اين حوزه مورد غفلت قرار گرفته است و بايد بيشتر مورد توجه قرار گيرد.

  وی در پاسخ به اين سوال كه تأسيس رشته های قرآنی و حديثی جديد، راه اندازی گرايش های متنوع در مقاطع گوناگون تحصيلی و غيره از جمله ابتكارات جامعةالمصطفی(ص) در طول سال های گذشته بوده است؛ نوآوری های المصطفی(ص) را در حوزه مديريت و فعاليت خودتان در دو بخش قرآن و حديث تشريح كنيد؟ گفت: همان گونه كه می دانيد در جامعةالمصطفی(ص) در عرصه توليد و طراحی رشته های قرآنی كارهای ارزشمندی صورت گرفته است و مجتمع آموزش عالی مذاهب كارهای جديدتری را در حال طراحی دارد و در آينده نزديك آن ها را ارائه خواهيم داد.

  رئيس مجموعه آموزش عالی مذاهب بيان كرد: طراحی رشته های قرآنی در اين مركز در راستای اين موضوع است تا بتوانيم قرآن را در مجموعه زندگی انسان مومن اجرايی و فعال كنيم و به همين خاطر در تلاش هستيم كه اين طراحی ها در حوزه های مختلف تاثيرگذار باشد.
  منبع اخبار: ایکنا

 2. صلوات و تشکر


 3. #2

  آغاز ثبت نام شانزدهمین المپیاد بین*المللی قرآن و حدیث
  1389/03/18 شانزدهمین المپیاد بین المللی قرآن و حدیث جامعة المصطفی(ص) العالمیه در سه بخش شفاهی، کتبی و آثار ویژه طلاب و دانش آموختگان و استادان برگزار می شود.
  ثبت نام مسابقات از سوم خرداد ماه در تمامی واحدهای جامعة المصطفی(ص) العالمیه آغاز شده و تا 30 خرداد ماه ادامه خواهد یافت، داوطلبان برای ثبت*نام در این المپیاد می توانند از طریق نشانی اینترنتیquran.miu.ac.ir اقدام کنند.
  جهت دریافت راهنمای المپیاد اینجا را کلیک کنید.

 4. #3

  نگاهي به فعاليت هاي قرآني جامعة المصطفي العالميه
  داوود قشمي: جامعةالمصطفی(ص) در محور تبليغ بُعد بين*المللی اسلام را مدنظر دارد
  به گزارش خبرگزاري ايكنا
  حجت*الاسلام و المسلمين «داوود قشمی» معاون فرهنگی و تربيتی مركز زبان و فرهنگ*ها وابسته به جامعةالمصطفی(ص) العالميه، در گفت*وگو با خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا) درباره فعاليت*های قرآنی اين مركز عنوان كرد: اين مركز برنامه*های قرآنی خود را در قالب*های يكسانی محدود نكرده است بلكه از هر قالب كه برای مخاطب جذابيت داشته باشد، بهره می*برد.
  وی ادامه داد: مسابقات قرآنی كه به همت جامعةالمصطفی(ص) برگزار می*شود، زمينه مناسبی برای شكوفايی استعدادهای طلاب اين مركز است و خود اين مركز هم برنامه*های تمكيلی را برای ارتقای سطح تسلط آنان بر حفظ و قرائت قرآن كريم و معارف اسلامی برگزار می*كند.
  وی گفت: از رشته*های اين مركز استقبال خوبی شده است و اين چنين نيست كه فقط در برخی از زبان*های خارجی داوطلب وجود داشته باشد و برای استفاده از ظرفيت*های طلاب اين مركز در زمينه حفظ و قرائت، در ابتدا از تمامی افرادی كه در اين مركز مشغول به تحصيل هستند، تعيين سطح شده است.
  حجت*الاسلام داوود قشمی خاطرنشان كرد: اين تعيين سطح باعث مشخص شدن نياز آموزشی طلاب نيز شده است. بعضی از اين طلاب در سطوح پيشرفته صوت و لحن قرآن كريم هستند و برای برگزاری دوره*های تكميلی آنان مانعی وجود ندارد و در صورت نياز خود طلاب، اين زمينه تا حدی كه خود آن*ها آمادگی داشته باشند، برگزار می*شود.
  معاون فرهنگی و تربيتی مركز زبان و فرهنگ*های جامعةالمصطفی(ص) العالميه اشاره كرد: اين مركز حتی*الامكان شرايط لازم را برای پيشرفت طلاب در زمينه*های قرآنی فراهم می*كند و در مواردی آن*ها را به موسسات ديگر معرفی می*كنند تا به طور تخصصی اين آموزش*ها را دنبال كنند.
  وی در خصوص سطح آشنايی دانشجويان اين مجموعه با قرآن كريم، تصريح كرد: افرادی كه وارد مركز زبان و فرهنگ*های جامعةالمصطفی(ص) می*شوند طلبه هستند و به فراخور رسالت خود در سطح يك فرد حوزوی با قرآن كريم آشنا هستند ولی از طرف اين مركز هم يك حد مطلوب برای طلاب در نظر گرفته شده است كه اگر طلابی در آن حد مطلوب نباشند بايد با گذراندن برخی از كلاس*ها خود را به آن سطح برسانند.
  وی توضيح داد: اين دوره*ها به صورت حضوری برگزار می*شود و از هر دو گروه طلاب ايرانی و طلاب خارجی در مركز زبان و فرهنگ*های جامعةالمصطفی(ص) مشغول به تحصيل هستند. اين افراد بنا به وظيفه ذاتی يك طلبه، از ابتدای ورود به حوزه، فعاليت*های تبليغی را نيز مد نظر دارند.
  حجت*الاسلام قشمی يادآور شد: جامعة*المصطفی (ص) العالميه در فرآيند پرورش طلاب، ظرفيت*های آتی در زمينه استقبال از دين اسلام در عرصه بين*الملل را مدنظر دارد تا بدين ترتيب افراد مبلغ كه در رشته*های مختلف اسلامی و فرهنگی تسلط دارند برای جواب*گويی به اين نياز و ظرفيت آماده باشند و مركز زبان و فرهنگ*ها با توجه به رشته*های آموزشی، نقش موثری در اين راستا ايفا می*كند.

 5. #4  با عنایت الهی، رشته کارشناسی «علوم قرآن و حدیث» به زبان عربی، از اول مهر ماه سال 1389 راه ­اندازی می ­شود و ثبت نام آن در تیر ماه خواهد بود؛ برای دریافت اطلاعات تکمیلی به اطلاعیه ثبت نام پایگاه اینترنتی دانشگاه مجازی المصطفی (صلی الله علیه و آله و سلم) به نشانی: www.almustafaou.com مراجعه نمایید.

 6. #5  به زودی نسخه الکترونیک مجلات تخصصی: «قرآن و علم» و «قرآن ­پژوهی خاورشناسان»، از طریق پایگاه اینترنتی دانشگاه مجازی المصطفی (صلی الله علیه و آله و سلم) به نشانی: www.almustafaou.com به قرآن­ پژوهان کشور ارائه می ­شود؛ این اقدام با دستور ریاست محترم دانشگاه مجازی و پی ­گیری مدیر محترم گروه مطالعات قرآنی دانشگاه انجام می ­گیرد.

 7. #6

  تمديد مهلت ثبت نام المپياد
  نقل قول نوشته اصلی توسط quranic نمایش پست ها
  1389/03/18 شانزدهمین المپیاد بین المللی قرآن و حدیث جامعة المصطفی(ص) العالمیه در سه بخش شفاهی، کتبی و آثار ویژه طلاب و دانش آموختگان و استادان برگزار می شود.
  ثبت نام مسابقات از سوم خرداد ماه در تمامی واحدهای جامعة المصطفی(ص) العالمیه آغاز شده و تا 30 خرداد ماه ادامه خواهد یافت، داوطلبان برای ثبت*نام در این المپیاد می توانند از طریق نشانی اینترنتیquran.miu.ac.ir اقدام کنند.
  جهت دریافت راهنمای المپیاد اینجا را کلیک کنید.
  مسئول دبیرخانة شانزدهمین المپیاد بین‌المللی قرآن و حدیث جامعه‌المصطفی خبر داد:تمدید مهلت ثبت ‌نام در شانزدهمين المپياد بين‌المللی قرآن و حديث
  گروه خبر: مهلت ثبت‌نام در شانزدهمين المپياد بين‌المللی قرآن و حديث جامعه‌‌المصطفی تمديد شد.
  به گزارش مرکز خبر و اطلاع‌رسانی جامعه‌المصطفی، «آقای قربانی»، مسئول دبيرخانة شانزدهمين المپياد بين‌المللی قرآن و حديث جامعه‌‌المصطفی، با اعلام اين خبر، تصريح كرد: «پيش از اين، آخرين مهلت ثبت ‌نام در المپياد بين‌المللی قرآن و حديث پايان خردادماه اعلام شده بود كه هم‌اكنون بنابر مصوبة ستاد برگزاری المپیاد، تا نوزدهم تيرماه، همزمان با مبعث نبی مكرم اسلام(ص) تمديد شده است»
 8. #7  بیست­ویکمین نشست شورای گروه مطالعات قرآنی دانشگاه مجازی المصطفی –صلی الله علیه و آله و سلم- با دستور:
  1. بررسی طرح 5 ساله گروه؛
  2. مشورت درباره جذب اعضای هیئت علمی به زبان­ های مختلف؛
  3. مشورت درباره شروع تدوین متون به زبان­ های مختلف؛
  4. مشورت درباره تولید محتوا به زبان ­های مختلف؛
  5. تعیین دروسی که نیاز به تولید صوتی ندارند (در 4 زبان خارجی گروه)؛

  با حضور مدیر محترم گروه، حجت الاسلام والمسلمین دکتر رضایی اصفهانی و اعضای شورای گروه، حجج اسلام و آقایان: طباطبایی، جابر جعفری و سازندگی برگزار شد و طرح 5 ساله گروه، برای طرح در شورای علمی دانشگاه، نهایی شد؛ همچنین، درباره جذب اعضای هیئت علمی و تعداد آنها تصمیم ­گیری شد؛ و نیز، مقرر شد: برخی از دروس رشته­ های قرآنی به زبان­ های مختلف، به صورت صوتی تولید نشود و فقط فایل pdf آنها بارگذاری گردد.

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •