رئيس موزه ملی قرآن از بازگشايی ساختمان جديد اين موزه در ارگ آزادی طی ايام‌الله دهه فجر سال جاری خبر داد.
فخرالدين صابری، رئيس موزه ملی قرآن، در گفت‌و‌گو با خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا)، با اشاره به برنامه جابه‌جايی موزه ملی قرآن كريم به مجموعه ارگ آزادی اظهار كرد: با توجه به اينكه ساختمان فعلی موزه در حاشيه نهاد رياست‌جمهوری واقع شده و قرار گرفتن آن در محدوده طرح ترافيك و نيز نبود امكان پارك وسيله نقليه باعث شده كه از بازديد مناسبی برخوردار نباشد، بنا بر پيشنهاد رئيس سازمان ميراث فرهنگی، صنايع دستی و گردشگری تصميم به انتقال اين مجموعه به ارگ آزادی گرفته شده است.
وی افزود: با توجه به اينكه مجموعه ارگ آزادی مركزی اداری است و بايد برای ايجاد فضای موزه‌ای بهينه‌سازی شود، پس از جايابی محل جديد موزه در آن، در حال حاضر عمليات فضاسازی موزه در دست اجراست و اميدوارم همزمان با ايام دهه فجر بتوانيم به طور كامل اين جابه‌جايی را انجام دهيم و ساختمان جديد را بازگشايی كنيم.
وی تأكيد كرد: موزه ملی قرآن در حال حاضر باز است و بازديد از آن از روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8:30 تا 14:30به صورت رايگان است.
صابری در ادامه اين گفت‌و‌گو از برپايی نمايشگاه «ميراث گران‌بهای قرآن و انقلاب اسلامی» در ايام دهه فجر خبر داد و گفت: پس از انجام عمليات انتقال در نظر داريم تا نمايشگاهی از آثار خطاطی هنرمندان پس از انقلاب اسلامی را كه با مضامين قرآنی نگارش يافته است، برای بازديد عموم آماده كنيم.