معاون بين‌الملل مجمع جهانی اهل‌بيت(ع) برای راه‌اندازی كرسی‌های اسلام‌شناسی و فرهنگ اهل‌بيت(ع) در دانشگاه‌ها و مراكز حوزوی ساير نقاط دنيا اعلام آمادگی كرد.
به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) شعبه قم، حجت‌الاسلام «محمد سالار»، دوشنبه شب، 20 دی‌ماه در ديدار دانش‌آموختگان جامعة‌المصطفی(ص) با مسئولان مجمع جهانی اهل‌بيت(ع) با بيان اين مطلب گفت: هر دانشگاه و حوزه‌ای در هر نقطه دنيا كه آماده باشد ما حاضريم، كرسی‌های اسلام‌شناسی را در آن‌ها راه‌اندازی و منابع آن را نيز تأمين كنيم.
وی افزود: امروز تمام توطئه‌ها و نقشه‌های استكبار كه برای محو اسلام به كار رفته، نقش بر آب شده و بر عكس گرايش مردم به اسلام بيشتر شده است.
حجت‌الاسلام سالار در تشريح برنامه‌های معاونت بين‌الملل اين مجمع عنوان كرد: برگزاری اردوهای زيارتی و سياحتی و برگزاری دوره‌های فرصت‌های مطالعاتی از جمله اقداماتی است كه در حال انجام است و در صورتی كه دانش‌آموختگان غيرايرانی علاقه‌مند باشند می‌توانيم به شكل‌های مختلف به آنان خدمات لازم را ارائه كنيم.
وی افزود: همچنين اگر هر طلبه و مبلغی بخواهد مجامع محلی اهل‌البيت(ع)، مراكز و مؤسسه قرآنی با نام‌هايی مانند گفتمان اسلام و اديان، قرآن و... ثبت كند از او حمايت خواهيم كرد.
وی درباره برنامه‌هايی كه تعظيم شعاير اهل‌بيت(ع) است، تصريح كرد: تعظيم شعاير همانند وفيات و ميلادها، برپايی همايش‌ها و ... با موضوعات اسلامی و دينی مورد حمايت اين مجمع قرار می‌گيرند.
حجت‌الاسلام سالار حمايت از فعالان احياكننده تراث اسلامی همانند نسخه‌های خطی و غيرخطی را از ديگر برنامه‌های اين مجمع برشمرد و گفت: هم‌اكنون بيش از سه هزار مبلغ تحت پوشش اين مجمع هستند و البته دنيای امروز تشنه معارف اهل‌بيت(ع) است و بايد همه برای انتقال پيام اهل‌بيت(ع) به دنيا كوشا باشيم.