در روز نخست سومين دوره مسابقات بين‌المللی قرآن دانشجويان مسلمان و در رشته حفظ كل كه صبح امروز برگزار شد، 11 حافظ به رقابت پرداختند و در اين بين حفاظ ايران، سوريه و اندونزی رقابت نزديكی داشتند.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا) به مشهد مقدس، از صبح امروز، 20 دی‌ماه، متسابقان در بخش حفظ سومين دوره مسابقات بين‌المللی قرآن دانشجويان مسلمان به رقابت پرداختند. طبق برنامه از صبح امروز تا ساعت 12، يازده نفر در اين بخش شركت ‌كردند.


در مسابقات صبح محمد سالم غزالی از كشور اندونزی، محمد وی دوله از كشور تايلند، ياسين ممدوح الحمويی از كشور سوريه، انس هاشم محمد علی المشهدانی از كشور قطر، نورالله بيرليك از كشور تركيه، محمد عمر ابن رحيم از كشور مالزی و محمد خيرالانوار حاجی احمد از كشور برونئی از متسابقان اين بخش هستند.


همچنين زيدالدين سعيد اف از كشور تاجيكستان، الحارث ابراهيم احمد المكاشفی از كشور سودان، عامر عبدالسميع از كشور پاكستان و محمد خطيبی از كشور ايران به تلاوت پرداختند.
«هادی صلح جو»، مجری اين برنامه و كارشناس قرآنی، درباره رقابت‌های صبح امروز گفت: محمد خطيبی حافظ ايران علاوه بر اينكه در بخش حسن حفظ خوب بود، در بخش صوت و لحن هم بسيار قوی ظاهر شد، همچنين حافظ سوری اين دوره از مسابقات نيز از حسن حفظ خوبی برخوردار بود.
وی افزود: محمد سالم غزالی از كشور اندونزی كه اولين متسابق صبح امروز بود، در بخش‌های مختلف دارای توانايی‌های خوبی بود.
ديدار متسابقان سومين دوره مسابقات بين‌المللی قرآن دانشجويان مسلمان با آيت‌الله واعظ طبسی، نماينده ولی فقيه و توليت آستان قدس رضوی و بازديد از موزه قرآن آستان قدس رضوی از ديگر برنامه‌های روز نخست اين مسابقات بود كه با حضور قراء برگزار شد.


اين مسابقات بعد از ظهر امروز و فردا در بخش قرائت و حفظ ادامه دارد و مراسم اختتاميه فردا شب بعد از نماز مغرب و عشاء در سالن همايش‌های بين‌المللی صدا و سيمای خراسان رضوی برگزار می شود.


مراسم افتتاحيه سومين دوره مسابقات بين‌المللی قرآن دانشجويان مسلمان با قرائت پيام آيت‌الله‌العظمی مكارم شيرازی و محمود احمدی‌نژاد، رئيس جمهور، شب گذشته، 19 دی‌ماه، با حضور پرشور مردم و مسئولان در سالن همايش‌های بين‌المللی صدا و سيمای خراسان رضوی برگزار شد.
يادآور می‌شود كه سومين دوره مسابقات بين‌المللی قرآن دانشجويان مسلمان از سوی سازمان فعاليت‌های قرآنی دانشجويان كشور وابسته به جهاد دانشگاهی و با همكاری استانداری خراسان رضوی و ساير نهادهای فرهنگی و قرآنی كشور و با حضور نمايندگان بيش از 40 كشور در حال برگزاری است.


اين مسابقات كه هر دو سال يك‌بار برپا می‌شود، امسال نيز در رشته‌های حفظ كل و قرائت قرآن كريم ويژه آقايان با حضور دانشجويان مسلمان برگزار می‌شود. علاقه‌مندان برای بازديد از اين مسابقات می‌توانند به مكان برگزاری مسابقات واقع در مشهد، خيابان امام خمينی(ره)، مركز همايش‌های صدا و سيمای خراسان رضوی، سالن صبا مراجعه كنند.