تالار دانشگاه مجازی المصطفی صلی الله علیه و آله دانشگاه مجازی المصطفی صلی الله علیه و آله Arabic English Persian
بازیابی رمز
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

۩۞۩مصاحبه با قرآن۩۞۩

مصاحبه با قرآن بخش اول

قبل از هر چيز از اين که وقت خود را در اختيار ما قرار داديد تشکر مي کنم

خواهش مي کنم خداوند منو فرستاده که همه با من ارتباط برقرار کنند هيچ محدوديت زماني و مکاني هم براش قرار نداده بنا براين وقت مال شما است تا توي دنيا هستيد بايد از من استفاده کنيد

لطفا اگه ممکنه خودتونو کمي بيشتر براي کاربران ما معرفي کنيد :

بله بنده اسمم قرآن است نام هاي ديگري هم مثل فرقان و حق و .... دارم بعضي از قرآن ها مجيد برخي کريم منو صدا مي کنند فرقي نمي کند همه اش يکيه

شما رو کي بوجود آورده ؟

بنده رو خدا براي هدايت بندگانش فرستاده تا از قوانين و مقرراتي که به اونها ارائه مي کنم به کمال برسند اونايي که گوش مي کنند عمل ميکنند خوشا به حالشون اون ها که عمل نمي کنند روز قيامت من ازشون شاکي هستم که چقدر دم دستشون بودم اما فقط توي عروسي هاشون و مجالس ختمشون به ياد من بودند بعد هم توي تاقچه هاشون منو گذاشتند تا خاک بخورم .

بعضي ها مي گويند شما رو حضرت محمد خودش نوشته و چون شعر و شاعري اون ايام ميون عربها رسم بود خيلي کلماتت شبيه شعر و امثال شعره؟

اتفاقا اولا کلمات من نه نصره نه نظم چيزي است که هيچکدام از اين ها نيست قبل از اين هم نبوده هنوز هم کسي مثل منو نتونسته بياره حتي خود حضرت محمد هم که اولا خواندن و نوشتن بلد نبود اون زمان اصلا فقط توي عرب ها تعداد انگشت شماري سواد داشتند بنا براين حتي خود او هم نمي تونست مثل منو بخونه

مي شه بگي منظورت ازاين که نمي شه مثل شما رو آورد چيه خيلي ها شاهکارهايي دارند که کسي مثل اونا رو نمي تونه بسازه پس اون ها هم مثل تو تکند ؟

منظورم اينه که من ويژگي هايي دارم که کلماتي با اين ويژگي از عهده بشر ساخته نيست مثلا من در فصاحت و بلاغت تکم الان که عربي خيلي قاطي شده اونوقت ها که عربي اصيل بود شعرای نامی وقتی کلمات منو شنیدند ازخجالت رفتند کتیبه های خودشونو که باهاشون فخر فروشی می کردند و توی کعبه آویزون می کردند رفتند همه رو درآوردند و گفتند این دیگه از سنخ کلام ما نیست

خوب خیلی خوشبخت شدیم از این که کمی با شما صحبت کردیم سئوال های زیادی دارم که بقیه رو می گذارم برای دفعات دیگه

شما توصیه ای برای جوون ها ندارید؟

چرا توصیه من اینه که منو بخونند و به دستوراتم عمل کنند تا سعادتمند شوند

ادامه دارد...................

مصاحبه با قرآن

مصاحبه با قرآن

قسمت دوم

اگه يادتون باشه پيش از اين مصاحبه اي را با شما انجام دادم و به دوستانم قول دادم اين کار را ادامه دهم قصد دارم در این بخش درباره پیامبراعظم که لياقت آوردن شما رو داشته است بخش دوم مصاحبه رو به گفتگو در مورد اين شخصيت بپردازيد.

سئوال: مي خواستم بدانم پيامبر چه ويژگي داشتند که خداوند قرآن را بر ايشان نازل کرده است؟

او ويژگي هاي منحصر به فرد داشت که به چند مورد اشاره کرده ام:

امي بودن(وَ مَا کُنتَ تَتْلُواْ مِن قَبْلِهِ مِن کِتَـب وَ لاَ تَخُطُّهُ بِيَمِينِکَ إِذًا لاَّرْتَابَ الْمُبْطِـلُونَ); تو هرگز قبل از اين کتابى نمى خواندى و با دست خود چيزى نمى نوشتى، مبادا کسانى که در صدد ابطال سخنان تو هستند شک و ترديد کنند.(عنکبوت /48)

«امى بودن» پيامبر عزيز و گرامى(صلى الله عليه وآله) به معناى درس ناخوانده و ناآشنا به خط و نوشته مى باشد،

2. رحمة للعالمين (لَقَدْ جَآءَکُمْ رَسُولٌ مِّنْ أَنفُسِکُمْ عَزِيزٌ عَلَيْهِ مَا عَنِتُّمْ حَرِيصٌ عَلَيْکُم بِالْمُؤْمِنِينَ رَءُوفٌ رَّحِيمٌ ); قطعاً براى شما پيامبرى از خودتان آمد که بر او دشوار است شما در رنج بيفتيد، به ]هدايت[ شما حريص و نسبت به مؤمنان، دل سوز مهربان است. سوره توبه آيه 128

پيامبر اکرم(صلى الله عليه وآله) مايه رحمت براى همه مردم جهان، اعم از مؤمن و کافر است،

ببخشيد مي شه به نمونه اي از رحمت و رحيم بودن پيامبر اکرم اشاره کنيد؟

بله بخشي رو خودم اشاره کرده ام بخشي هم به وسيله قرين من عترت آن حضرت بيان شده است:

1. پس به برکت رحمت الهى، با آنان نرم خو و پرمهر شدى و اگر تندخو و سخت دل بودى قطعاً از پيرامون تو پراکنده مى شدند. پس، از آنان درگذر و برايشان آمرزش بخواه و در کارها با آنان مشورت کن و چون تصميم گرفتى بر خدا توکل کن، زيرا خداوند توکل کنندگان را دوست مى دارد. سوره آل عمران آيه 159.

در جنگ احد عده اى از جنگ فرار کردندو پيامبر را تنها گذاشتند. بعد از جنگ اين عدّه اطراف پيامبر را گرفته و ضمن اظهار پشيمانى تقاضاى عفو و بخشش کردند که خداوند اين آيه را فرستاد و پيامبر اکرم با نزول اين آيه با آغوش باز، خطاکاران توبه کار را پذيرفت و از آنان درگذشت.

2. پس از فتح مکه، مردم به خاطر ظلم و ستم هايى که به پيامبر کرده بودند، نگران آينده خود بودند و ترس از مقابله پيامبر با آنان، افکار و تصورات مختلفى بر مغز آنان وارد کرده بود. پيامبر اکرم(صلى الله عليه وآله) که به مهربانى و عطوفت مشهور بود، عفو عمومى را صادر کرد و فرمود: شما مردم هموطنان بسيار نامناسبى بوديد. رسالت مرا تکذيب کرديد، مرا از خانه ام بيرون ساختيد و با من به نبرد برخاستيد، ولى من همه شما را بخشيده و بند بردگى را از پاى شما باز مى کنم و اعلام مى دارم که دنبال زندگى خود برويد، همه شما آزاديد.

بعدها در فرهنگ و تاريخ اسلامى از آن مردم ـ که از جمله آنان بنى اميه بودند ـ به «طُلَقاء» يعنى آزادشدگان پيامبر تعبير مى شد.

3. شخصى از حضرت على(عليه السلام) پرسيد: با توجه به سوره انبيا آيه 107 ، چگونه پيامبر اکرم(صلى الله عليه وآله) رحمت براى کافران است. خلاصه پاسخ آن حضرت چنين است: «پيامبران پيشين هر گاه مردم را به امرى مى خواندند و مردم اجابت نمى کردند، براى آنان درخواست عذاب مى کردند، اما پيامبراکرم بر مشکلات و ناملايمات کافران صبر کرد و براى آنان تقاضاى عذاب نکرد.

4. آزاد کردن اسيران «هوازن» در جنگ حنين..

5. آزاد کردن دختر حاتم طايى پس از اسارتش در يکى از جنگ ها.

سئوال : چند بار شما به نام اين بزرگوار اشاره کرديد ؟

- چهار بار با نام محمد (آل عمران ، 144) ، (احزاب ، 40) ، (محمد ، 2) و (فتح ، 29) يک بار هم با نام احمد در سوره (صف ، 6) که قبل از من هم ساير کتاب هاي آسماني به نام او اشاره داشته اند آمده است .

«وَ إِذْ قَالَ عِيسَى ابْنُ مَرْيَمَ يَـبَنِى إِسْرَ ءِيلَ إِنِّى رَسُولُ اللَّهِ إِلَيْکُم مُّصَدِّقًا لِّمَا بَيْنَ يَدَىَّ مِنَ التَّوْرَةِ وَ مُبَشِّرَا بِرَسُول يَأْتِى مِن بَعْدِى اسْمُهُ أَحْمَدُ... ; و (ياد کن ) آن گاه که عيسى پسر مريم گفت : اى فرزندان اسرائيل ، من فرستاده خدا به سوى شمايم ، باور دارنده آن چه در پيش من است که تورات است ، و مژده دهنده ام به پيامبرى که پس از من مى آيد ، نام او احمد است.

3.خلق و خويي بس شگرف " وانک لعلي خلق عظيم ؛ قلم آيه 4؛ اي پيامبر ! تورا خويي بس شگرف است.

4. نرم خوي ؛ وَ لَوْ کُنْتَ فَظًّا غَلِيظَ الْقَلْبِ لَانْفَضُّوا مِنْ حَوْلِکَ» آل عمران: 159؛اى پيامبر! اگر تو فردى سخت دل مى‏بودى، و شخصيت اخلاقى و روانى تو از رقت و ظرافت و لطف مايه نمى‏گرفت مردم از پيرامون تو پراکنده مي شدند.

پي نوشته ها:
    1.تفسير نمونه؛ جلد 16 ص303 و جلد 2 ص 140
    2. فروغ ابديت جعفر سبحانى ج2، ص 337و ص365
    3. احتجاج طبرسي ج 1 ص 602
    4. منتهي الآمال شيخ عباس قمي ج1 ص 56.
    ویرایش توسط quranic : 1389/03/02 در ساعت 10:24 قبل از ظهر

مصاحبه با قرآن

مصاحبه با قرآن قسمت سوم

اين سومين جلسه اي است که در خدمت شما هستيم يکي از سئوالات اساسي مطرح شده اين است:

شنيده ايم قرآن هم مانند ديگر کتب آسماني دستخوش تحريف قرار گرفته است اگر ممکن است در اين مورد توضيح دهيد:

اسلام به عنوان آخرين , کامل ترين و برترين نسخه دين الهي قوانين و دستوراتي را در بردارد که کاملا مطابق فطرت و عقل بشر بوده و سعات و کمال آدمي را تضمين مي کند ؛ اصيل ترين منبع جاودان اين دين؛ قرآن کريم است .

کتاب هاي آسماني پيشين دستخوش تحريف و تغيير قرار داشته و پاسخ گوي نياز انسان در اين عصر نيستند؛ پس در اين عصر برمي تابد تا کتابي دراختيار مردم قرار گيرد که هم پاسخگوي نياز بشر بوده و هم از هرگونه تحريف و تغيير مصون باشد.

دراين برهه از زمان، من تنها کتاب آسماني هستم که پاسخ گوي نياز بشر بوده و از تحريف مصون مانده و خداوند خود صيانتم را از هرگونه تغيير و تحريف تضمين کرده است.

انا نحن نزلنا الذکر و انا له لحافظون(حجر/9) ما خود قرآن را نازل کرديم و خود از آن محافظت مي کنيم

همچون روز روشن است قرآني که در دسترس مردم است هماني است که خداوند بر پيامبرش، خاتم مرسلين محمد صلي الله عليه وآله نازل کرده و درطول تاريخ از تحريف در امان مانده است، بر خلاف کتب آسماني ديگرکه چنين ادعايي در موردشان صدق نمي کند.

موريس بوکاي پزشک فرانسوي مي نويسد:

قرآن بيان وحيي است که با واسطه فرشته مقرب جبرئيل بر محمد صلي الله عليه وآله نازل مي شده و بلافاصله توسط مومنين به رشته تحرير در آمده در حافظه نگاه داشته مي شده و موقع نمازها مخصوصا در ماه رمضان تلاوت مي گرديده است... بر خلاف آنچه که دراين مورد براي اسلام رخ داده است , وحي مسيحيت تنها مبتني بر شهادتهاي متعدد و غير مستقيم مي باشد؛ زيرا بر خلاف آنچه که بسياري از مسيحيان تصور مي کنند ما هيچگونه شهادتي که از يک شاهد عيني زندگي عيسي عليه السلام رسيده باشد در دست نداريم.(2)

اين در حالي است که متاسفانه د ر ميان مسلمانان عده اي قرآن را تحريف شده پنداشته و بر اين باورند که بخشي از اين کتاب مقدس مورد تحريف و حذف قرار گرفته است .

اين پندار باطل اهميت پرداختن به اين موضوع را برهمگان آشکار مي کند. هر چند عده قليلي از مسلمانان به چنين پندار باطلي دامن زده اند لکن امروز اين شيعيان هستند که ناجوانمردانه متهم به اعتقاد به تحريف هستند و با اين حال که اکثريت قاطع شيعه آن را نپذيرفته اند و تنها اندکي بر چنين پندارند، گروهي که خود را در زمره مسلمانان معرفي مي کنند سعي دارند اين اتهام را به شيعه نسبت دهند.

علامه عسگري از قول يکي از علماي هند نقل مي کند که پس از انقلاب اسلامي ايران تنها در هند 200 کتاب به زبان هاي مختلف عليه شيعه بر تحريف قرآن به چاپ رسيده است.

.... ادامه دارد

مصاحبه با قرآن شماره 4

باسلام به ساحت مقدس قرآن کريم

سئوالهايي که بتونه پاسخ گوي کاربران در فضاي مجازي باشه زياده منتهي با توجه به پخش شدن فيلم فتنه بهتره در اين مورد گفتگويي داشته باشيم.

قرآنی: آنچه دراين فيلم تاکيد داشت اين بوده که شما آيات بسياري رو آوردي که ازشون استفاده مي شه: قرآن کتاب جنگ و خونريزي است و قرآن به مسلمونا گفته: بکشيد!

قرآن: شما و همه دنيا مي دونن که دفاع امري است عقلي و اين عقل بشره که اونا رو به دفاع از خودشون ملزم مي کنه پس درواقع من بهشون نگفتم *من از مسلمونا نخواستم جنگ کنن ، بکشند ؛ من تنها آنچه رو که با عقل فهميدن رو تاييد کردم ، با اين حال در حال حاضر توي دنيا هرجا که جنگ و خونريزي است يک طرف ماجرا مسلمونا هستند اما شما يه سري به عراق و افغانستان و فلسطين و بوسني و ... بزنيد حتما مي خواين بگين: قرآن به آمريکا و اسرائيل و... گفته برو با مسلمونا بجنگ ، من ازشون خواستم مسلمونا رو بکشين؟ !

بله ممکنه دشمنان قرآن گروه هايي رو تشکيل داده باشن که از اسم من سوء استفاده کنن و جنگ و خونريزي راه بيندازند اما همون گروه ها رو ببينين باز به جون مسلمونا افتادن مثل وهابي ها و سپاه صحابه وطالبان و القاعده و الزرقاوي و...

من همينجا اعلام ميکنم :*

هيچ کدوم از اين ها مسلمون نيستند ، پيرو من نيستند ، اينا همشون دشمن من هستند

اگه ميخواين ماهيت منو بشناسين اين آيات رو ببينين :*

«قُلْ يَـأَهْلَ الْکِتَـبِ تَعَالَوْا إِلَى کَلِمَة سَوَآءِم بَيْنَنَا وَبَيْنَکُمْ أَلاَّ نَعْبُدَ إِلاَّ اللَّهَ وَلاَ نُشْرِکَ بِهِ شَيْـًا وَلاَ يَتَّخِذَ بَعْضُنَا بَعْضًا أَرْبَابًا مِّن دُونِ اللَّهِ فَإِن تَوَلَّوْا فَقُولُوا اشْهَدُوا بِأَنَّا مُسْلِمُونَ;(آل عمران،64) بگو: اى اهل کتاب، بياييد به سوى سخنى که ميان ما و شما يکسان است، که جز خداوند يگانه را نپرستيم و چيزى را همتاى او قرار ندهيم و بعضى از ما، بعضى ديگر را ـ غير از خداى يگانه ـ به خدايى نپذيرد. هر گاه از اين دعوت سرباز زنند، بگوييد، گواه باشيد که ما مسلمانيم.»

مثلا همين آيه 3 سوره محمد رو که توي فيلم فتنه بهش اشاره کردند آيه بعدش بلافاصله سخن از صلح و دوستي اومده" ويصلح بالهم

اين آيه رو هم ببينيد:

وَالصُّلْحُ خَيْرٌ نساء 128

با اين حال من همواره صلح را برجنگ برتر دانسته ام تفاسر ذيل آيه آخر سوره انفال رو ببينين

و به صلح دعوت کرده ام

يَاأَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ ادْخُلُواْ فِي السِّلْمِ کَآفَّةً وَلاَ تَتَّبِعُواْ خُطُوَاتِ الشَّيْطَانِ إِنَّهُ لَکُمْ عَدُوٌّ مُّبِينٌ {البقرة/208}( و همينطورتفاسر ذيل آيه 8 حشر رو ببينيد)

و اصلا شرايط براي صلح وضع کرده ام(تفاسر ذيل آيه 61 انفال رو ببينيد)

وَإِن جَنَحُواْ لِلسَّلْمِ فَاجْنَحْ لَهَا وَتَوَکَّلْ عَلَى اللّهِ إِنَّهُ هُوَ السَّمِيعُ الْعَلِيمُ {الأنفال/61}

کلمات کلیدی این موضوع