تالار دانشگاه مجازی المصطفی صلی الله علیه و آله دانشگاه مجازی المصطفی صلی الله علیه و آله Arabic English Persian
بازیابی رمز
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

معرفی قاری بین المللی قرآن کریم حاج حامد شاکر نژاد

نام : حامد شاکر نژاد
    متولد 1362، مشهد مقدس
    لیسانس رشته مدیریت بازرگانى
    نام اساتید: فرقانى، حاج جواد و حاج مجتبى سادات فاطمى
    شروع فعالیت:
    از آنجا که پدر و برادر بزرگترش حاج حمید شاکرنژاد از قاریان برجسته کشور هستند در منزل قرآن زیاد تلاوت مى کردند وى هم علاقه مند به آشنایى با تلاوت و مفاهیم قرآن شد. مشوق اصلى او در این راه پدر و مادر و برادر بزرگترش بودند.
    مقام هاى داخلى:
    نفر اول مسابقات قرآن کریم دانش آموزى مشهد مقدس (سال 74).
    نفراول مسابقات قرآن کریم دانش آموزى استان خراسان (سال 74).
    نفر اول مسابقات قران کریم دانش آموزى کشور (ستال 74).
    نفر اول مسابقات قرآن کریم اوقاف و امور خیریه مشهد مقدس (سال 74).
    نفر اول مسابقات قرآن کریم اوقاف و امور خیریه خراسان (سال 74).
    نفر اول مسابقات سراسرى قرآن کریم سازمان اوقاف و امور خیریه (سال 74).
    مقام هاى بین المللى:
    نفر اول مسابقات بین المللى قرآن کریم عربستان سعودى در سن 11 سالگى در رشته قرائت و حفظ 5 جزء بزرگسالان (سال 74).
    مأموریت هاى قرآنى در داخل کشور:
    تلاوت قرآن کریم در حرم مطهر امام رضا (ع)، در محضر مقام معظم رهبرى و ....
    مأموریت هاى قرآنى در خارج از کشور:
    سفر به کشورهاى عربستان سعودى، پاکستان، قطر، امارات متحده عربى، سوریه و لبنان جهت تبلیغ

2. صلوات و تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط quranic نمایش پست ها

نام : حامد شاکر نژاد
    متولد 1362، مشهد مقدس
    لیسانس رشته مدیریت بازرگانى
    نام اساتید: فرقانى، حاج جواد و حاج مجتبى سادات فاطمى
    شروع فعالیت:
    از آنجا که پدر و برادر بزرگترش حاج حمید شاکرنژاد از قاریان برجسته کشور هستند در منزل قرآن زیاد تلاوت مى کردند وى هم علاقه مند به آشنایى با تلاوت و مفاهیم قرآن شد. مشوق اصلى او در این راه پدر و مادر و برادر بزرگترش بودند.
    مقام هاى داخلى:
    نفر اول مسابقات قرآن کریم دانش آموزى مشهد مقدس (سال 74).
    نفراول مسابقات قرآن کریم دانش آموزى استان خراسان (سال 74).
    نفر اول مسابقات قران کریم دانش آموزى کشور (ستال 74).
    نفر اول مسابقات قرآن کریم اوقاف و امور خیریه مشهد مقدس (سال 74).
    نفر اول مسابقات قرآن کریم اوقاف و امور خیریه خراسان (سال 74).
    نفر اول مسابقات سراسرى قرآن کریم سازمان اوقاف و امور خیریه (سال 74).
    مقام هاى بین المللى:
    نفر اول مسابقات بین المللى قرآن کریم عربستان سعودى در سن 11 سالگى در رشته قرائت و حفظ 5 جزء بزرگسالان (سال 74).
    مأموریت هاى قرآنى در داخل کشور:
    تلاوت قرآن کریم در حرم مطهر امام رضا (ع)، در محضر مقام معظم رهبرى و ....
    مأموریت هاى قرآنى در خارج از کشور:
    سفر به کشورهاى عربستان سعودى، پاکستان، قطر، امارات متحده عربى، سوریه و لبنان جهت تبلیغ

قرائت های مجلسی حامد شاکرنژاد

فیلم های تلاوت حامد و حمید شاکر نژاد

4. صلوات و تشکر

مصاحبه با حامد شاکر نژاد

مصاحبه ایکا با حامد شاکر نژاد
    حامد شاکرنژاد، قاری جوان و نام آشنای عرصه تلاوت است که به اعتقاد خودش قاری صاحب سبکی است که از مصری ها جلو زده و می خواهد به پیشرفت تلاوت در کشورش کمک کند.
    در حاشیه محفل قرآن کریم در هتل عباسی اصفهان، با او به گفتگو نشستیم و با پرهیز از سوالات کلیشه ای و تکراری، جواب هایی به ما داد که شاید در کمتر مصاحبه ای عنوان می‌شد. از مخالفت با ابتهال گرفته تا نحوه لباس پوشیدن و نظراتش پیرامون فضای قرآنی کشور.

6. صلوات و تشکر

ایکا : نظر خود را پیرامون ابتهال خوانی بفرمایید.
    شاکر نژاد : من ابتهال نمیخوانم! فقط حب الحسین را بخاطر امام حسین (ع) خواندم. دستگاه امام حسین (ع) حسابش با بقیه جداست. آنرا به عشق مردم خواندم و اصلا با ابتهال خواندن موافق نیستم و دیگر ابتهالی از من نخواهید شنید.

ایکا : غیر از خودتان، کدام قاری ایرانی را صاحب سبک می دانید؟
    شاکر نژاد : [با خنده] ان شا الله که همه قاریان صاحب سبک می شوند.

ایکا : به کدام یک از قراء مصری علاقه بیشتری دارید؟
    شاکر نژاد : من به استاد مرحوم مصطفی اسماعیل علاقه مندم. من زمانی که تقلید می کردم بیش از ۳۰۰ - ۴۰۰ نوار از استاد مصطفی اسماعیل تقلید کردم و شاید حدود ۱۰۰۰ نوار را تحلیل و بررسی کردم.

ایکا : با توجه به این که شما تلاوت ۴ ساعته هم داشته اید، کدام تلاوتتان را بیشتر می پسندید؟
    شاکر نژاد : ان شا الله این تلاوت ها را خدا قبول کند. بالاخره تلاوت هم شرایط خاطی دارد. برخی جلسات حس معنوی بیشتری دارند و تلاوت ها پر بارتر می شوند.
    تلاوت های نمل، حاقه و مریم، حاقه که در قم تلاوت شده اند و تلاوت فرقان حدید که در تهران تلاوت شده است را دوست دارم که از نظر زمانی حدود ۲ ساعت است.

ایکا : آینده حامد شاکر نژاد و تلاوت های خود را چگونه می بینید؟
    شاکر نژاد : اگر خداوند این توفیق بزرگی که بنده عطا فرموده را از من سلب نکند و سلب توفیق نشود، تا جایی که در وسع بنده هست تلاش میکنم. برای این که تک تک جوان های این مملکت عاشق تلاوت قرآن شوند.
    و مصر را از بین ببریم! شیعه ما باید صاحب سبک شود و دنیا را از تلاوت هایشان پر کنند، ان شا الله.

ایکا : نظر شما پیرامون لباس قراء ایرانی چیست؟
    شاکر نژاد : اکثر قراء با لباس یکسای موافق هستند و صحبت هایی هم شده ولی بنده شروع کننده بودم و از شال استفاده میکنم. لباسی که با آن تلاوت قرآن می شود به نظر من باید متفاوت با لباس هایی باشد که در هر مکان استفاده می کنیم.
    تقدس قرآن انقدر بالاست که ما بهتر است لباس خاصی را برای تلاوت قرآن بپوشیم.

ایکا : در مورد «موسسه فرهنگی صراط» توضیح دهید.
    شاکر نژاد : این موسسه چند سالی است که تاسیس شده و کار تخصصی قرآن انجام می دهد که در راستای تلاوت قرآن است که بحمدالله تاکنون موفق بوده ایم.

ایکا : نظر شما در مورد فضای قرآنی کشور چیست؟
    شاکر نژاد : برای قرآن هرچه کار شود کم است ولی تاکنون کارهایی که در توان بوده انجام شده. خود مقام معظم رهبری ساعات طولانی را به استماع قرآن کریم اختصاص می دهند.
    الحمدلله با تمهیدات ایشان فعالیت هایی صورت گرفته ولی ما هنوز تا آن افقی که باید برسیم فاصله داریم.

ایکا : به عنوان سوال آخر، به کدام یک از آیات قرآن علاقه بیشتری دارید؟
    شاکر نژاد : آن آیه ای برای بنده شیرین و زیبا هست که در لحظه تلاوت، بتوانم ارتباط قلبی با آن آیه برقرار کنم.

8. صلوات و تشکر

کلمات کلیدی این موضوع