تالار دانشگاه مجازی المصطفی صلی الله علیه و آله دانشگاه مجازی المصطفی صلی الله علیه و آله Arabic English Persian
بازیابی رمز
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1
    91886102643 آواتار ها

گالري تصاوير
    2   نظرات : 0
    نوشته : 1,823      صلوات : 3,722
    صلوات گرفته : 7,282 در 1,819 پست
    دریافت : 1      بارگذاری : 0
    91886102643 آنلاین نیست.

ارتباط عید فطر با امام زمان (علیه السلام)

ارتباط عید فطر با امام زمان (علیه السلام)

ماه مبارک رمضان هر سال پایانی دارد ، که پلی است به سال جدید . نام این پل عید سعید فطر است . با آغاز این عید، سال جدید شروع می شود با همه تقدیرات و اتفاقات جدید . چگونه از ماه رمضان خارج شویم ؟ و چگونه به عید فطر وارد شویم ؟ آیا ما خود این ورود و خروج را بلدیم ؟

قطعا باید از کسانی بیاموزیم که معصوم اند و واقف به این امر مهم .
    اما چگونه از ایشان یاد بگیریم ؟
    طبیعتا باید از خداوند بخواهیم تا ما را همچون ایشان قرار دهد در ورود و خروجمان …
    آری ؛ و این ادعای گزافی نیست که بی دلیل ارائه شده باشد . این حقیقت به خوبی در دعای قنوت نماز عید فطر جلوه گر است :
    … و أن تُدخِلَنی فی کلّ خَیر اَدخَلتَ فیه محمّدا و آلَ محّمد
    و أن تُخرجَنی مِن کلّ سوء اَخرَجتَ مِنه محمّدا و آلَ محمّد صلواتک علیه و علیهم …
    (خداوندا از تو درخواست می کنم) که مرا داخل کنی در هر خیری که محمد و آل او را وارد می کنی
    و مرا خارج کنی از هر بدی که محمد و آل محمد را از آن خارج می سازی ؛ درود تو بر او خاندانش …

اگر معیار ورود و خروج ما در هر چیزی ، چه سال جدید چه کار جدید چه تصمیم جدید و چه تغییر جدید ، تنها محمد و آل محمد (علیهم السلام) باشند ؛ بی شک حیات و ممات ما آنگونه خواهد شد که ایشان زیستند و به دیدار حق شتافتند .
    دنبال آن خیری باشم که ایشان به آن وارد شدند . پرهیز از هر شر و بدی کنم که ایشان از آن دوری جستند . همیشه نگاهم به ایشان باشد .
    طبیعتا اینگونه خروجم از ماه رمضان و ورودم به سال جدید ، محمدی و آل محمدی خواهد شد . ورود و خروجی تضمین شده ، که جای هیچ ترس و تردیدی از عاقبتش نیست .
    اما سوال اینجاست : امروز چه کسی معیار من است ؟
    اسوه و مقتدای من کیست ؟
    قطعا تنها مصداق حیّ و حاضر آل محمد (علیهم السلام) امام عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) است .
    دعای من و خواست من از خداوند این است که مرا در هر خیری که امام زمانم وارد می شود وارد کن . و از هر بدی که او را دور میسازی مرا نیز خارج کن !
    این دعای قنوتی است که من پس از یک ماه روزه داری ، عبادت و کسب مغفرت الهی ، تازه از خداوند می خواهم . یعنی یک ماه تمرین کردم تا بیایم اول خط و لیاقت این را پیدا کنم که از خداوند متعال درخواست کنم تا مرا وارد هر خیری کند که امام زمان (علیه السلام) وارد می شود .
    یک ماه روزه داری فقط وسیله بود ، هدف چیز دیگری است !
    هدف را دریاب …
    هدف ورود به آن چیزی است که امام عصر(علیه السلام) به آن وارد می شود . سال جدیدم را با این دعا آغاز می کنم که خداوند زندگی و مرگ مرا – که همان ورود و خروج دنیایی است – امام زمانی قرار دهد .
    خیلی دقت می طلبد …

بیبشتر بیندیشیم :
    این همه عبادت ، این همه قرائت قرآن ، این همه شب زنده داری … یک ماه رحمت خداوند که حتی نفس کشیدن و خواب من – با اینکه اعمالی غیر ارادی محسوب می شدند- تسبیح خدا بود ؛ اینها همگی تنها وسیله ای است برای آماده شدن جهت دریافت این رحمت ویژه الهی در روز عید ، که عیدی من را زندگی امام زمانی قرار دهد !

آمین

اگر با آمدن آفتاب بیدار شویم، نمازمان قضاست !!

2. صلوات و تشکر : 2