تالار دانشگاه مجازی المصطفی صلی الله علیه و آله دانشگاه مجازی المصطفی صلی الله علیه و آله Arabic English Persian
بازیابی رمز
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

اگر دنبال راهی برای رفع گرفتاریتان هستید بخوانید!!

حضرت آیة الله مکارم شیرازی (دام ظله):

اگر می خواهید مشکلتان رفع شود،
    نمازها، مخصوصاً نماز صبح را اوّل وقت بخوانید،
    بعد از نماز صبح دست راست را روى سینه بگذراید،
    و هفتاد مرتبه «یا فتّاح» بگویید.
    سپس 110 مرتبه صلوات بفرستید.
    در هر شبانه روز پنج مرتبه آیة الکرسى بخوانید، و به خود بدمید.
    و هر وقت گرفتار ناراحتى فکرى شدید،
    ذکر «لا حول و لا قوّة الاّ باللّه» را بگوئید. این برنامه را تا چهل روز ادامه دهید.

دعا كلید بخشش خداوند و وسیله رسیدن به هر حاجت است. نعمت ها و بركات نزد پروردگار است و جز با دعا نمى توان به آن رسید.

دعا به معناىِ صدا زدن و خواندن دیگران است:
    (فَاِذا رَكِبُوا فِى الْفُلْكِ دَعَوُا اللهَ مُخْلِصینَ لَهُ الدّینَ); هنگامى كه سوار بركشتى شوند، خدا را با اخلاص مى خوانند. (عنكبوت (29)، آیه 65)
    (وَ اِذا سَأَلَكَ عِبادى عَنّى فَاِنّى قَریبٌ اُجیبُ دَعْوَةَ الدّاعِ اِذا دَعانِ); هنگامى كه بندگان من از تو درباره من سۆال كنند، بگو من نزدیكم، دعاى دعا كننده را به هنگامى كه مرا بخواند، پاسخ مى گویم. (بقره (2)، آیه 186)

انسان در هر حال نیازمند عنایت و امداد خداوند است:
    (یَا أَیُّهَا النَّاسُ أَنتُمُ الْفُقَرَاءُ إِلَى اللهِ وَاللهُ هُوَ الْغَنِیُّ الْحَمِیدُ);اى مردم! شما نیازمندان به خدا هستید و تنها خداوند است كه بى نیاز و شایسته حمد و ستایش است. (فاطر (29)، آیه 15)
    همان گونه كه او بى نیاز مطلق است، انسان ها فقیر مطلق اند. او نیازى به عبادت ما ندارد; این ما هستم كه از طریق عبات و اطاعت او راه تكامل را مى پیماییم و نباید دست نیاز به درگاه غیر او دراز كنیم.

یكى از اصحاب امام باقر (علیه السلام) از آن حضرت پرسید: كدام عبادت بهتر است. حضرت فرمود: چیزى از براى خداى عزوجل بهتر از این نیست كه از آنچه نزد اوست، از او درخواست شود.

2. صلوات و تشکر : 5

پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله مى فرمایند:
    عاجزترین مردم كسى است كه از دعا عاجز باشد.

(امالى شیخ طوسى، ص 87; بحارالانوار، ج 90، ص 291)
    ویرایش توسط ملکوت : 1391/12/02 در ساعت 09:12 بعد از ظهر

4. صلوات و تشکر : 5

نقل قول نوشته اصلی توسط ملکوت نمایش پست ها
    پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله مى فرمایند:
    عاجزترین مردم كسى است كه از دعا عاجز باشد.

(امالى شیخ طوسى، ص 87; بحارالانوار، ج 90، ص 291)

اللهم واقم به الحق وادحض به الباطل وادل به اوليائك واذلل به اعدائك وصل اللهم بيننا وبينه وصلة تؤدي الي مرافقة سلفه واجعلنا ممن ياخذ بحجزتهم ويمكث في ظللهم واعنا علي تادية حقوقه اليه والاجتهاد في طاعته واجتناب معصيته وامنن علينا برضاه وهب لنا رافته ورحمته ودعائه وخيره ما ننال به سعة من رحمتك وفوزا عندك واجعل صلوتنا به مقبوله وذنوبنا به مغفوره ودعائنا به مستجابا واجعل ارزاقنا به مبسوطه وهمومنا به مكفيه وحوائجنا به مقضيه واقبل الينا بوجهك الكريم واقبل تقربنا اليك وانظر الينا نظرة رحيمه نستكمل به الكرامة عندك ثم لا تصرفها عنا بجودك واسقنا من حوض جده صلي الله عليه واله بكاسه وبيده ريا رويا هنيئا سائغا لا ظما بعده يا ارحم الراحمين.

خداوندا وبه واسطه وجود آن حضرت دين حق رابرپا دار واهل باطل را محو ونابود ساز ودوستانت را با آن حضرت هدايت فرما ودشمنانت را به واسطه او ذليل وخوار گردان و خدايا ميان ما واو را پيوند واتصالي كامل قرار ده كه منتهي شود به رفاقت ما با پدرانش وما را از آن كساني قرار ده كه چنگ به دامان آن بزرگواران زده است ودر سايه آنان زيست مي كندوما را بر اداي حقوق آن حضرت به خودشان ياري نماونيز دردر كوشش در طاعتش ودوري از معصيتش وبر ما به خشنودي آن حضرت منت گذار ومحبت ومهرباني ودعاوخيرآن حضرت رابهما موهبت فرماتا بدين وسيله ما به رحمت فوز سعادت نزد تونائل شويم وبه واسطه آن حضرت نماز ما رامقبول وگناهان مارا آمرزيده ودعاي ما رامستجاب ساز وروزيهاي ما را به واسطه او وسيع وغم مارا برطرف وحاجت هاي ما را برآورده گردان،وبر ما به وجه كريم اقبال وتوجه فرما وتقرب ما را به سوي خود بپذير وبر ما به رحمت نظر فرما تا بدان نظر كرامت نزد تو به حد كمال برسيم وآنگاه ديگر هرگز نظر لطفت را از ما به بخشش خوداز ما مگيروما را از حوض كوثر جدش-كه درود خدا براو وخاندانش باد –به كاسه او وبه دست اوسيراب كن ،سيرابي كامل گوارايي خوش كه پس از آن سيراب شدن ديگر تشنه نشويم اي مهربانترين مهربانان عالم.

آمین یارب العالمین.........

6. صلوات و تشکر : 2