بايد در قم طرح«بين‌الملل اسلامی» با حضور طلاب مليت‌های مختلف جامعة‌المصطفی(ص) شكل بگيرد و تعامل ميان مليتی و فرهنگی برای انتقال معارف اسلامی به جهان ايجاد شود.
به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) شعبه قم، آيت‌الله «عليرضا اعرافی»، رئيس جامعة‌المصطفی(ص) العالميه هشتم آذرماه در گردهمايی مبلغان غيرايرانی كه در پايان نشست «صهيونيسم و حضرت سليمان(ع)» هشتم آذرماه در مجتمع آموزش عالی امام‌خمينی(ره) برگزار شد با بيان اين مطلب با اشاره به توصيه‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی در سفر به قم به طلاب غيرايرانی تصريح كرد: ايشان بر چند نكته تأكيد داشتند كه يكی از مهمترين آن‌ها اخلاق و معنويت و ديگری تأكيد بر بازتوليد معارف دينی متناسب با نياز امروز دنيا بود.
وی خطاب به طلاب غيرايرانی ادمه داد: طلاب غيرايرانی بايد بررسی كنند كه امروز در چند رسانه دنيا حضور دارند و يا مقالات آنان چاپ می‌شود و يا تأثير تبليغی عميق دارند؛ شما بايد طرح معنوی و فكری برای كشورهای خود داشته باشيد.
رئيس جامعة‌المصطفی(ص) العالميه بيان كرد: توجه به جايگاه انقلاب و نقش امام‌خمينی(ره) در دنيا از ديگر نكاتی است كه طلاب غيرايرانی در تبليغ خود بايد به آن توجه داشته باشند، زيرا تبليغ دين بدون در نظر گرفتن جايگاه انقلاب اسلامی و امام‌خمينی(ره) امكان ندارد.
آيت‌الله اعرافی با بيان اينكه خط مشی علمای شيعه و حوزه علميه اثرگذاری فرهنگی و علمی است، ادامه داد: قم، حوزه و جامعة‌المصطفی(ص) معتقد به تأثيرگذاری علمی و فرهنگی هستند و به هيچ وجه با طرح‌های افراطی و نسنجيده و خشونت‌گرايانه سنخيتی ندارند و چنين چيزی در منطق شيعه وجود ندارد البته ما انديشه‌های شيعه و انقلاب را در دنيا مطرح می‌كنيم و طبيعتاً مخاطبان خود را دارد.
وی با اشاره به حضور طلابی از 102 مليت در قم بيان كرد: بايد در قم طرح بين‌الملل اسلامی با حضور طلاب مليت‌های مختلف جامعة‌المصطفی(ص) شكل بگيرد و تعامل ميان مليتی و فرهنگی برای انتقال معارف اسلامی به جهان ايجاد شود.
اعرافی، رعايت زی و آداب طلبگی، رفتار مهربانانه و جدال احسن با علمای اهل تسنن و رفتار حكيمانه را از جمله نكاتی برشمرد كه طلاب غيرايرانی بايد در تبليغ خود از آن‌ها بهره ببرند و خاطرنشان كرد: سياست ما شيعه‌سازی نيست و معتقد به روش‌های غيرمعقول در اين عرصه نيستيم؛ افتخار ما عرضه آموزه‌های اهل‌بيت(ع) است و خط مشی ما در اين عرصه حكيمانه، مدبرانه، عاقلانه و همراه با وحدت و انسجام اسلامی و پرهيز ار خشونت است.

آخرین موضوعات ارسالی این تالار: