مدير ارتباطات و تبليغات مركز تحقيقات كامپيوتری علوم اسلامی اظهار كرد: دانش‌نامه الكترونيك «امامت» با بيش از يك هزار و 400 مطلب به همت محققان و پژوهشگران مركز «نور» بر روی‌‌ شبكه جهانی حوزه قرار گرفت.

به گزارش ایکنا، «غلام‌رضا رحمانی»، مدير بخش ارتباطات و تبليغات مركز تحقيقات كامپيوتری علوم اسلامی، امروز، دوم آذرماه، در نشست خبری غدير كه در مركز نور برگزار شد؛ در جمع خبرنگاران هدف از تدوين دانش‌نامه امامت را ارادت قلبی همه شيعيان به ساحت مقدس اميرالمومنين(ع) و تسهيل در امر پژوهش و تحقيق محققان و دانش‌پژوهان حوزه و دانشگاه عنوان كرد.

وی افزود: اين دانش‌نامه كه با 1488 مطلب در قالب 75 نمايه؛ شامل 19 نمايه اصلی و 56 نمايه فرعی از هم‌اكنون در اختيار علاقه‌مندان قرار گرفته، مسئله امامت را از ابعاد مختلف مورد بحث و بررسی قرار داده است.

مدير بخش ارتباطات و تبليغات مركز تحقيقات كامپيوتری علوم اسلامی عنوان كرد: «مفهوم‌شناسی امامت»، «اهميت و ضرورت امامت»، «امامت در قرآن و سنت»، «صفات و ويژگی‌هاى امام(ع)»، «وظايف و شئون امام (علت غايی وجود امام يا فلسفه امامت)» از نمايه‌های اصلی اين دانش‌نامه هستند.

رحمانی در ادامه به نمايه‌های ديگر اين دانش‌نامه اشاره كرد و گفت: «چيستی و حقيقت امامت»، «فرق ميان امام، نبى و رسول»، «امامت و خاتميت»، «امامت و خلافت»، «كلامی يا فقهی بودن بحث امامت»، «امامت از اصول دين يا مذهب؟» از نمايه‌های فرعی اين دانش‌نامه هستند.

وی در پايان تصريح كرد: علاقه‌مندان می‌توانند جهت استفاده بهتر از اين دانش‌نامه گران‌سنگ به آدرس اينترنتی ذيل مراجعه كنند.
پايگاه حوزه ← دانشنامه ← عقايد ← امامت

http://www.hawzah.net/Hawzah/Subject...geID=1&id=3823