جامعةالمصطفی‌(ص) العالمية نهادی موفق در گسترش معارف و آموزه‌های اهل بيت‌(ع) در جهان است.

«برهان‌الدين»، طلبه اهل فيليپين و متصدی غرفه جنوب شرق و شرق آسيا در دومين نمايشگاه دستاوردهای قرآنی و حديثی جامعةالمصطفی(ص)، در گفت‌و‌گو با خبرگزاری قرآنی ايران‌(ايكنا) با بيان اين مطلب گفت: جامعةالمصطفی‌(ص) نقش مهمی در آشنايی مردم كشورهای مختلف با حقانيت تشيع داشته است.

وی افزود: جامعةالمصطفی‌(ص) با چاپ و انتشار كتب مربوط به تشيع به زبان‌های مختلف و همچنين پذيرش و آموزش طلبه‌هايی از كشورهای مختلف در اين زمينه گام بر می‌دارد؛ اين طلبه‌ها پس از فارغ‌التحصيلی به كشور و ديار خود بازگشته و به تبليغ مبانی تشيع و خنثی كردن شيطنت‌های دشمنان شيعه در اين كشورها می‌پردازند.

برهان‌الدين همچنين آشنايی طلبه‌های جامعةالمصطفی(ص) با فرهنگ و زبان كشورهای متبوع خود را عاملی مهم در موفقيت امر تبليغ دانست.

وی در ادامه درباره آشنايی خود با مكتب تشيع گفت: من اهل تسنن بودم و درباره تشيع اطلاعات زيادی نداشتم؛ پس از مطالعه كتاب‌هايی درباره تشيع و نقد وهابيت از جمله ترجمه كتاب‌های آيت‌الله «جعفر سبحانی» و مقايسه مطالب آن‌ها با مواضع ساير مذاهب به مذهب شيعه مشرف شدم.

اين طلبه اهل فيليپين به هدف خود از تحصيل در جامعةالمصطفی(ص) اشاره كرد و گفت: قصد دارم پس از پايان تحصيلاتم به فيليپين بازگردم و در مدرسه اهل بيت(ع) واقع در شهر «زنبونگا» به اشاعه فرهنگ اهل بيت(ع) و آموزش قرآن و حديث مشغول شوم.

وی در پايان درباره حضور اسلام در كشورش گفت: حدود سی ميليون نفر از مردم فيليپين مسلمان بوده كه اكثر آن‌ها در جنوب كشور ساكن هستند؛ همچنين اغلب مسلمانان فيليپينی سنی هستند و شيعيان، اقليتی را تشكيل می‌دهند كه در مناطقی مثل زنبونگا متمركز هستند.

يادآور می‌شود، دومين نمايشگاه دستاوردهای قرآنی و حديثی جامعةالمصطفی(ص) هم‌زمان با شانزدهمين المپياد بین المللی قرآن و حديث جامعةالمصطفی(ص) در شهر قم برپا شده و تا چهارشنبه، سوم آذر، پذيرای بازديدكنندگان است.

آخرین موضوعات ارسالی این تالار: