تالار دانشگاه مجازی المصطفی صلی الله علیه و آله دانشگاه مجازی المصطفی صلی الله علیه و آله Arabic English Persian
بازیابی رمز
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8
 1. #1

  رهبر انقلاب در قم: تلاش‌های ناكام دشمن برای تضعيف دين؛ از سلمان رشدی تا قرآن سوزي
  رهبر معظم انقلاب اسلامی پيش از ظهر امروز، 27 مهرماه، پس از استقبال باشكوه مردمی و زيارت حضرت معصومه (س) در اجتماع عظيم مردم در ميدان آستانه شهر قم حضور يافتند و به ابراز احساسات گرم و صميمانه آنان پاسخ گفتند.

  حضرت آيت‌الله خامنه‌ای، در اين ديدار، قم را شهر «علم و جهاد و بصيرت» خواندند و با اشاره به شكل‌گيری اين شهر بر اساس حركت جهادی توأم با بصيرت افزودند: قم همچنان كه در طول تاريخ خود، پايگاه عظيم معارف اهل بيت (عليهم‌السلام) بوده است، در دوران معاصر هم، به عنوان سرچشمه برترين معارف اسلامی و الهی، شرق و غرب دنيای اسلامی را از بركات «مجاهدت و بصيرت» علمای بزرگ خود بهره‌مند كرده است.  ايشان با يادآوری نقش حقيقتاً ماندگار مردم قم در مقطع حساس تاريخ معاصر ايران، يعنی عاشورای سال 42 و قيام 15 خرداد، افزودند: قمی‌ها در آن مقطع مهم، با حمايت امام خمينی(ره)، نهضت روحانيت را در جامعه جاری كردند، همچنان كه در سال 56 نيز با بصيرت و هوشياری، عمق توطئه پيچيده رژيم ستم‌شاهی را در اهانت به امام بزرگوار درك كردند و با نثار خون جوانان خود، پيشتاز گسترش نهضت اسلامی شدند و اين شهر را به خاستگاه انقلاب بزرگ اسلامی تبديل كردند.

  رهبر انقلاب اسلامی مردم قم را مردمی با اخلاص، صادق، پرصفا و برخوردار از بصيرتی مثال‌زدنی دانستند و افزودند: اگر بيداری مردم قم نبود طرح‌های خطرناك دشمنان برای اين شهر مهم، ناكام نمی‌ماند.

  حضرت آيت‌الله خامنه‌ای شهر مقدس قم را در پرتو بيداری مردم و وجود حوزه پربركت علميه اين شهر، پايگاه بصيرت و جهاد ناميدند و خاطرنشان كردند: مردم قم قدر حوزه و روحانيت را می‌دانند و در تمامی 32 سال اخير، حضور پربركت خود را در ميدان‌های دفاع از اسلام و انقلاب نشان داده‌اند.

  رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به حضور مراجع بزرگ و پربصيرت حوزه علميه قم از زمان مرحوم آيت‌الله حائری تا دوران مرحوم آيت‌الله بروجردی و نيز مراجع بزرگ دوران اخير از جمله آيات عظام گلپايگانی، اراكی، مرعشی و بهجت افزودند: امروز هم بحمدالله مراجع بزرگ و فضلای برجسته‌ای در حوزه علميه قم وجود دارند كه اين حوزه را مايه بركت و مظهر مجاهدت ساخته‌اند.

  ايشان شكل‌گيری انقلاب اسلامی از مذهبی‌ترين شهر كشور يعنی قم و نيز رهبری امام خمينی (ره) به عنوان يك فقيه و عالم عظيم‌الشأن را اثبات دينی بودن ماهيت و ذات انقلاب ملت ايران دانستند و افزودند: دشمنان انقلاب نيز با درك تأثير دينی بودن انقلاب ايران، همه تلاش خود را برای ضربه‌زدن به اين ماهيت سعادت‌بخش به كار گرفته‌اند.

  حضرت آيت‌الله خامنه‌ای ضربه‌زدن به «دين» و «وفاداری مردم» را دو هدف اصلی زورگويان جهانی دانستند و خاطرنشان كردند: اگر عنصر دين نبود، ممكن بود مسئولان انقلاب با گرفتن برخی امتيازات، در مقابل دشمن كوتاه بيايند، اما دين اسلام اجازه تسليم در برابر ظالم را نمی‌دهد و عدالت و آزادی و معنويت و پيشرفت را به همراه می‌آورد، به همين علت، مسئولان نظام تاكنون در مقابل استكبار كوتاه نيامده‌اند و از اين به بعد نيز، به بركت دين، به مقابله با دشمنان اسلام و انقلاب ادامه خواهند داد.

  ايشان با اشاره به توطئه‌های گوناگون جبهه استبداد بين‌الملل برای تضعيف و انكار حقايق دينی افزودند: ماجرای سلمان رشدی، برخی فيلم‌های ضددينی غربی، كاريكاتورهای موهن و قرآن‌سوزی از جمله تلاش‌های ناكام دشمنان دين اسلام است؛ ضمن اين كه در داخل كشور هم، دنباله‌روهای آنان با اشاعه بی‌بند و باری، اباحی‌گری، عرفان‌های كاذب و حركات مشابه درصدد سست‌كردن عقايد دينی مردم به ويژه نسل جوان هستند.

  حضرت آيت‌الله خامنه‌ای در همين زمينه، اتكا و تقويت نيروهای خود، ‌افزايش روزافزون بصيرت و اطمينان به وعده‌های الهی را «درس بزرگ امام راحل عظيم‌الشأن برای ملت ايران» دانستند و خاطرنشان كردند: امام(ره) به ما آموخت كه اگر مؤمنانه ايستادگی و تدبير كنيد نصرت الهی، حتماً نصيب شما خواهد بود.

  رهبر انقلاب اسلامی متزلزل‌كردن وفاداری مردم به نظام اسلامی را دومين هدف توطئه‌های دشمنان برشمردند و افزودند: علاوه بر عنصر دين، حضور و حمايت مستحكم مردم، پشتوانه ايستادگی مسئولان نظام اسلام است و دشمن نيز به همين علت، وفاداری مردم را نشانه رفته است.

  حضرت آيت‌الله خامنه‌ای، شايعه‌پراكنی برای مأيوس‌كردن مردم، ايجاد بدبينی نسبت به مسئولان به ويژه رؤسای قوا، بزرگ‌نمايی ضعف‌های كشور، و ناديده‌گرفتن پيشرفت‌ها و اقدامات انجام شده را از جمله روش‌های مخالفان نظام اسلامی برای ضربه‌زدن به اعتماد و وفاداری مردم دانستند.

  ايشان تأكيد كردند: همچنانكه در 32 سال اخير همه سرمايه‌گذاری‌ها، طرح‌ها و توطئه‌های دشمنان برای ضربه به دين و متزلزل‌كردن وفاداری مردم به شكست قطعی منجر شده است از اين پس نيز، اين گونه برنامه‌ريزی‌ها و اقدامات، ‌هيچ نتيجه‌ای برای دشمنان ملت و نظام، به دنبال نخواهد آورد.

  رهبر انقلاب اسلامی‌ عكس‌العمل سرشار از بصيرت و سريع مردم در مقابل فتنه عاشورای سال گذشته را نمونه‌ای از ناكامی‌های مستمر توطئه‌گران خواندند و خاطرنشان كردند: اين واقعيات نشان می‌دهد كه احساسات دينی مردم و معرفت و وفاداری آنان روز به روز عميق‌تر شده است.

  رهبر انقلاب اسلامی حضور 40 ميليونی ملت در انتخابات سال گذشته رياست جمهوری را رفراندومی ملی در ابراز وفاداری و اعتماد به نظام اسلامی خواندند و افزودند: دشمن عصبانی، سعی كرد با فتنه‌گری، آثار آن حضور ملی را خنثی كند اما مردم در مقابل فتنه نيز ايستادند و دشمن بار ديگر ناكام شد.

  حضرت آيت‌الله خامنه‌ای پايداری و هوشياری مردم در مقابل فتنه 88 را موجب واكسينه‌شدن كشور و مردم در مقابل ميكروب‌های سياسی و اجتماعی خواندند و تأكيد كردند: فتنه پس از انتخابات، برخلاف انتظار دشمن، بصيرت ملت ايران را بيشتر كرده است.

  رهبر انقلاب اسلامی در تشريح تاكتيك‌های جبهه استكبار به ترويج «اسلام منهای روحانيت» اشاره كردند و افزودند: آنها تأثير شگرف روحانيت را در حركات مردم و بيداری ملت درك كرده‌اند به همين علت به دنبال ترويج اسلام منهای روحانيت هستند كه بايد هوشيارانه با اين جهت‌گيری دشمنان مقابله كرد.

  ايشان ترويج جدايی دين از سياست و «اسلام منهای سياست» را از ديگر تاكتيك‌های استكبار خواندند و افزودند: نقشه راه و طرح كلی دشمن برای مقابله با نظام اسلامی، می‌تواند برای ما نيز يك نقشه راه ترسيم كند، به گونه‌ای كه هر مسئله‌ای كه آماج حملات آنهاست بايد مورد تأكيد و تكيه ما قرار گيرد.

  ايشان همچنين با اشاره به تشديد تحريم‌های ايران افزودند: ملت و كشور ايران از اولين سال‌های انقلاب مورد تحريم بوده‌اند و راه مقابله با آن را بلدند، به همين علت تحريم‌های اخير نيز كه با هدف تشديد فشار بر روی مردم و جدا كردن آنها از نظام اسلامی طراحی شده بود، ‌همچنانكه مسئولان و مردم می‌گفتند و عملاً نيز ثابت شد نتوانست اثر قابل توجهی بر زندگی مردم بر جای بگذارد.

  رهبر انقلاب اسلامی در همين زمينه تأكيد كردند: ملتی كه دهه 60 را با آن دشواری‌ها و كمبودها تحمل كرده است، امروز در پرتو پيشرفت‌های عظيم، به آينده خود اميد و اعتماد بيشتری دارد و به همين علت در مقابله با توطئه‌گران می‌ايستد.

  حضرت آيت‌الله خامنه‌ای در بخش پايانی سخنان خود چند نكته اساسی را به عنوان ضروريات رفتار مردم و مسئولان مورد تأكيد قرار دادند؛ وحدت كلمه ملی اولين نكته‌ای بود كه ايشان در اين بحث مطرح كردند.

  حضرت آيت‌الله خامنه ای خاطرنشان كردند: خواص و عوام بايد وحدت ملی را كاملاً جدی بگيرند؛ البته صرف حرف زدن از وحدت كافی نيست، چرا كه وحدت ملی شاخص‌هايی دارد كه بايد به آن پايبند بود.

  همبستگی روزافزون «مردم و خواص» با قوای سه‌گانه به ويژه قوه مجريه دومين نكته مورد تأكيد رهبری نظام بود.

  تقويت ايمان دينی، تأمين نيازهای فكری جوانان و پاسخ‌های به روز به شبهات و سؤالات آنان، نكته اساسی ديگری بود كه حضرت آيت‌الله خامنه‌ای روحانيت و حوزه‌های علميه را به آن توصيه مؤكد كردند.

  تلاش روحانيان، روشنفكران و افراد آگاه برای معرفی «درست و شايسته روحانيت»، تلاش جوانان برای افزايش بصيرت و دشمن‌شناسی، ضرورت شتاب بيشتر حركت خوب علمی كشور و اهتمام به رفع عوامل نارضايتی و حل مشكلات مردم از ديگر نكات اساسی سخنان رهبر انقلاب اسلامی بود.

  ايشان در موضوع حل مشكلات مردم به مشكلات معيشتی، بيكاری، سامانه‌های اداری، منصوبان دستگاه‌ها بخصوص منصوبان سطوح بالای دستگاه‌ها و ضرورت هم‌افزايی و هماهنگی سازمان‌ها اشاره كردند و افزودند: دستگاه‌هايی مانند شهرداری‌ها و نيروی انتظامی كه ارتباط مستقيمی با مردم دارند می‌توانند با اقدامات خود مشكلات مردم را حل و يا برعكس نارضايتی ايجاد كنند، بنابراين بايد كاملاً به عملكرد خود، دقت و توجه داشته باشند.

  رهبر انقلاب اسلامی در پايان سخنان خود، با تشريح نگاه و حساسيت ويژه بين‌الملل به شهر قم افزودند: وجود بزرگ‌ترين و پرعظمت‌ترين حوزه علميه جهان اسلام و قطب‌های زيارتی و معنوی از جمله ظرفيت‌های ملی و بين‌المللی قم است.

  ايشان با اشاره به مشكلات و عقب‌ماندگی‌های شهر قم خاطرنشان كردند: پس از انقلاب از جمله در سال‌های اخير كارهای فراوانی برای حل اين مشكلات انجام شده است، اما مشكلاتی نظير آب شرب مردم قم هنوز به طور كامل حل نشده؛ ضمن اينكه در زمينه‌های كشاورزی و صنايع دستی نيز مردم قم مشكلاتی دارند كه بايد با جديت و كار مضاعف روند حل آنها شتاب محسوسی بگيرد.

 2. #2

 3. #3

 4. #4

  حركت توقف‌ناپذير در خط قرآن آينده‌ای تابناك را برای ايران نويد می‌دهد
  حضرت آيت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی، صبح امروز، يك‌شنبه، 2 آبان‌ماه در جمع پرشور هزاران نفر از بسيجيان استان قم در شبستان امام خمينی(ره) ضمن تبيين ابعاد مختلف بسيج و مؤلفه‌های تشكيل‌دهنده آن، سه عنصر بصيرت، اخلاص و عمل به هنگام و به اندازه را شاخص حركت بسيج خواندند و تأكيد كردند: تبليغات گسترده دشمنان برای وارونه جلوه دادن پيشرفت‌های خيره كننده ايران اسلامی، نشان‌گر جا ماندن آنان از حركت عظيم و پرشتاب ملت و مسئولان است و برخلاف خواسته دشمنان، اين حركت توقف‌ناپذير، و آينده ملت ايران روشن و همراه با پيشرفت‌های روزافزون خواهد بود.

  حضرت آيت‌الله خامنه‌ای در اين ديدار جمع پرشور، مؤمن، صادق و با بصيرت بسيجيان در سراسر كشور بويژه قم را دليلی مستحكم و منطقی برای پويايی و پيشرفت ملت ايران و آسيب‌ناپذير بودن در مقابل توطئه‌های پيچيده دانستند و افزودند: بسيج يكی از آيات قدرت الهی است كه تفكر پيدايش آن به دست بنده صالح و شخصيت بی‌نظير تاريخ معاصر ما، امام خمينی (ره) پردازش شد و سپس به مرحله عمل رسيد و بعد از گذشت سی سال، اين شجره طيبه پربارتر از گذشته برای انقلاب و ملت ايران ثمر می‌دهد.  ايشان افزودند: امام بزرگوار (ره) با بصيرت نافذ خود، دست قدرت الهی را همواره می‌ديد و با همين نگاه به مردم اعتماد كرد و مردم هم به صحنه آمدند و آن اتفاق بزرگ و باور نكردنی تاريخ يعنی پيروزی انقلاب اسلامی روی داد.

  رهبر انقلاب اسلامی در تبيين حقيقت و ماهيت بسيج خاطرنشان كردند: تفكر تشكيل بسيج از جانب امام خمينی (ره) در واقع ادامه همان نگاه با بصيرت، و اعتماد به مردم و جوانان بود كه نسل جوان و بسيجی امروز ميوه‌های شيرين آن درخت طيب و طاهری هستند كه امام (ره) با دست خود غرس كرد.

  حضرت آيت‌الله خامنه‌ای ايمان، عمل و جهاد را مؤلفه‌های تشكيل‌دهنده بسيج برشمردند و افزودند: عرصه‌های مجاهدت بسيج وسيع و فراگير است و از ميدان علم، سياست و اجتماع تا عرصه بين‌المللی ادامه دارد.

  ايشان با يادآوری امتحان‌های مختلف بسيج در سی‌سال گذشته، از جمله نقش تعيين‌كننده و مبتكرانه بسيج در دوران دفاع مقدس تأكيد كردند: حركت و رشد بسيج در ابعاد كمی و كيفی همواره رو به جلو بوده و بسيج توانسته است در مقابل وسوسه‌ها ايستادگی كند.

  رهبر انقلاب اسلامی سه عنصر بصيرت، اخلاص و عمل به هنگام و به اندازه را شاخص حركت بسيج خواندند و افزودند: يكی از موفقيت‌های بسيج، افزايش توانايی و بصيرت خود در مقابل پيچيده شدن توطئه‌های دشمنان است كه قضايای فتنه سال 88 مؤيد اين موضوع است.

  حضرت آيت‌الله خامنه‌ای خاطرنشان كردند: در فتنه سال 88 خيلی‌ها اشتباه كردند و از اين جمع، بسياری هم بعد از مدتی اشتباه خود را تصحيح كردند اما حركت عظيم بسيج با حفظ پرچم بصيرت، مسير را اشتباه نكرد و توانست در صراط حق بماند.

  ايشان با تأكيد بر اينكه شاخص تشخيص حق، چهره‌ها نيستند، افزودند: برخی اوقات، چهره‌های موجه نيز مسير را به اشتباه می‌روند، بنابراين بايد با بصيرت، حق و باطل را تشخيص داد و نه با

  چهره‌ها و اشخاص.

  رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان كردند: امام (ره) می‌فرمود: «اگر من از اسلام جدا شوم، مردم از من روی گردان خواهند شد»، پس ملاك تشخيص حق، اسلام است و بايد با بصيرت، نقشه دشمن را متوجه شد.

  حضرت آيت‌الله خامنه‌ای در تبيين اخلاص به عنوان دومين عامل مؤثر در حركت بسيج تأكيد كردند: اخلاص به معنای حركت با انگيزه الهی و تأثيرناپذيری از انگيزه‌های شخصی، گروهی، فاميلی و رودربايستی های رفاقتی است.

  ايشان عمل بهنگام و به اندازه را نيز بسيار مهم دانستند و خاطرنشان كردند: دوری از افراط و تفريط در عمل يكی از ضروريات حركت بسيج است، زيرا به همان اندازه كه عمل نكردن مضر است، عمل افراط‌آميز هم ضرر دارد.

  رهبر انقلاب اسلامی با تأكيد بر اينكه نبايد ذره‌ای از شور انقلابی جوانان بسيجی كاسته شود، افزودند: اين شور انقلابی بايد هر روز افزايش يابد اما بايد مراقب بود كه در جای خود استفاده شود.

  حضرت آيت‌الله خامنه‌ای بسيجيان را به مجاهدت بيش از پيش با نفس و جهاد اكبر توصيه كردند و درخصوص چگونگی تحليل و درك صحيح قضايا افزودند: يكی از راه‌های فهم درست قضايا اين است كه ببينيم دشمن، چه برنامه و دستور كاری را دنبال می‌كند.


  ايشان خاطرنشان كردند: امروز يكی از خطوط اصلی برنامه كاری دشمن در چارچوب جنگ نرم، وارونه جلوه دادن واقعيات كشور است.

  رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به تبليغات پرحجم و گسترده دشمن برای دگرگون نشان دادن صحنه واقعی ايران اسلامی، تأكيد كردند: اين موضوع نشان‌دهنده ضعف دشمن و كم آوردن او در مقابل حركت عظيم و پرشتاب ملت و مسئولان در مسير پيشرفت و موفقيت‌های گوناگون است.

  حضرت آيت‌الله خامنه‌ای به تبليغات دشمن در خصوص موضوعات و شرايط اقتصادی كشور اشاره كردند و افزودند: در اين تبليغات تلاش می‌شود تا فضای اقتصادی كشور، مأيوس كننده و رو به بن‌بست جلوه داده شود در حاليكه واقعيت برخلاف آن است.

  ايشان با اشاره به تكرار تبليغات دشمن از جانب عده‌ای در داخل افزودند: برخی افرادی كه در فتنه سال گذشته امتحان خود را دادند، قبل از برگزاری انتخابات، سخن از سالی سخت و تاريك از نظر اقتصادی برای مردم سر می‌دادند، در حاليكه همه ديدند، سال 88 چنين سالی نبود.

  رهبر انقلاب اسلامی تبليغات برای وارونه جلوه دادن واقعيات نظام اسلامی را شيوه سی‌ساله دشمن خواندند و تأكيد كردند: البته اين تبليغات در سال‌های اخير بيشتر شده است زيرا مسئولان و دولت شعارهای انقلاب را پررنگ تر و جدی تر مطرح می‌كنند و خط امام (ره) و انقلاب اسلامی و كار برای مردم بسيار برجسته است.

  حضرت آيت‌الله خامنه‌ای افزودند: در سال‌های اخير مسئولان از جنس مردم هستند و مردم نيز همين احساس را دارند و اين موضوع برای مخالفان نظام اسلامی خوشايند نيست.

  ايشان درخصوص سياست خارجی نيز خاطرنشان كردند: در تبليغات مخالفان نظام اسلامی و سخنان برخی اصحاب فتنه گفته می‌شد، ايران در دنيا ذليل و بی‌آبرو شده است در حاليكه امروز آبروی جمهوری اسلامی ايران در ميان ملت‌های دنيا نه تنها كاهش پيدا نكرده بلكه افزايش هم يافته است.

  رهبر انقلاب اسلامی، استقبال بی‌نظير مردم لبنان از رئيس‌جمهوری اسلامی ايران را نمونه‌ای از اين واقعيت برشمردند و تأكيد كردند: اين استقبال پرشكوه برای رئيس‌جمهور هيچ كشوری در هيچ‌جای دنيا اتفاق نخواهد افتاد و موضوع سفر رئيس‌جمهوری اسلامی ايران به لبنان و استقبالی كه انجام شد، نبايد دست كم گرفته شود.

  حضرت آيت‌الله خامنه‌ای خاطرنشان كردند: امروز اگر مسئولان برجسته نظام اسلامی به هر كشور اسلامی بروند و فضا برای مردم باز گذاشته شود، همانند استقبال مردم لبنان، روی خواهد داد.

  ايشان اين قضايا را عظمت و افتخار ملت ايران خواندند و افزودند: اگر دولت، دولتی منقطع از مردم بود و ميليون‌ها جوان با انگيزه از آن حمايت نمی‌كردند، قطعاً چنين اتفاقی در لبنان روی نمی‌داد.

  رهبر انقلاب اسلامی همچنين به تبليغات مخالفان نظام در خصوص بسيج اشاره و خاطرنشان كردند: دشمن در برهه‌ای، تبليغات جهانی خود را بر بسيج متمركز و بسيج را بمباران تبليغاتی كرد تا آن را از چشم مردم بياندازد، اما بسيج به يك هويت درخشنده و مظهر عزم و اراده، تبديل شده است.

  حضرت آيت‌الله خامنه‌ای با تأكيد بر اينكه آينده ملت ايران و امت اسلامی بهتر و درخشان‌تر خواهد بود، افزودند: فاصله پيشرفت ملت ايران با وضعيت كنونی قطعاً بيشتر از فاصله‌ای خواهد بود كه امروز ملت ايران با سی سال پيش دارد.

  ايشان خاطرنشان كردند: حركت توقف‌ناپذير ملت ايران در خط اسلام و قرآن، آينده‌ای تابناك و پيشرفته را برای ايران اسلامی نويد می‌دهد و اين موضوع بر دنيای اسلام و بيداری بيشتر ملت‌های مسلمان تأثيرگذار خواهد بود.

  در ابتدای اين ديدار، آقای حامد عبداللهی و خانم احسانی، دو بسيجی نخبه استان قم در سخنانی با اشاره به جنگ نرم دشمن در ابعاد مختلف بر لزوم ميدان دادن به جوانان خوش‌فكر و انقلابی تأكيد كردند و خواستار بكارگيری بسيجيان نخبه در سطوح مختلف علمی و اجرايی و استفاده از توانايی‌ها و ديدگا‌ه‌های آنان در برنامه‌های كشور شدند.

  سردار سرتيپ ابراهيم جباری، فرمانده سپاه علی‌بن ابی‌طالب قم نيز در اين ديدار در سخنانی بصيرت را ويژگی بارز بسيجيان بويژه بسيجيان استان قم دانست و گفت: جوانان بسيجی با تجربه‌اندوزی از شرايط سخت گذشته و توطئه‌های پيچيده دشمنان، توان خود را برای حضور در عرصه‌های

  پيچيده‌تر جنگ نرم افزايش داده‌اند و همواره آماده عمل به تكليف در زمان مقتضی هستند.

 5. #5

 6. #6

  تحقير نمادهای انقلاب و اسلام يكی از برنامه‌های مخالفان نظام است
  رهبر معظم انقلاب اسلامی با اشاره به حجم گسترده تبليغات رسانه‌های بيگانه در مورد قم در روزهای اخير، آن را نشان‌دهنده اهميت شهر قم خواندند و افزودند: يكی از برنامه‌های تبليغاتی مخالفان نظام در سی‌سال گذشته، تضعيف و تحقير نمادهای انقلاب و اسلام بويژه شهر قم بوده است.

  حضرت آيت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی، صبح امروز، 5 آبان‌ماه، در ديدار مسئولان بخش‌های مختلف استان قم، خدمت به مردم را يك توفيق و ارزش خواندند و تأكيد كردند: اگر اين خدمت برای مردمی مؤمن، مجاهد، با انگيزه های عالی در حركت‌های اجتماعی و امتحان داده همچون مردم قم باشد قطعاً ارزشی مضاعف است و به همين دليل مسئولان بايد برای خدمت حداكثری به مردم قم و حل مشكلات اين استان، تمام تلاش خود را به كار گيرند.


  در اين ديدار كه معاون‌اول رئيس‌جمهور، اعضای هيئت‌دولت و نمايندگان مردم قم در مجلس شورای اسلامی نيز حضور داشتند، رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به مبغوض بودن قم در دوران ستمشاهی به دليل تدين مردم قم، ارتباط با روحانيت، وجود حوزه علميه و سابقه مبارزاتی علما و مردم، افزودند: بعد از پيروزی انقلاب اسلامی توجه خاصی به شهر قم شد، اما حركت عمران و آبادانی قم در پنج سال اخير، حقاً و انصافاً شتاب بيشتری گرفته است.

  حضرت آيت‌الله خامنه‌ای با تأكيد بر لزوم ادامه اين حركت پرشتاب، خاطرنشان كردند: اگر عمران و آبادانی قم با همين سرعت ادامه يابد، اميد می‌رود كه عقب‌ماندگی‌های متراكم اين استان جبران شود.

  ايشان خدمت به قم را خدمت به كشور دانستند و تأكيد كردند: شهر مقدس قم آبروی جمهوری اسلامی ايران است زيرا اين شهر پايگاه انقلاب و روحانيت و محل بزرگترين حوزه علميه و شخصيت‌های برجسته علمی و دينی است.

  رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به حجم گسترده تبليغات رسانه‌های بيگانه در مورد قم در روزهای اخير، آن را نشان‌دهنده اهميت شهر قم خواندند و افزودند: يكی از برنامه‌های تبليغاتی مخالفان نظام در سی‌سال گذشته، تضعيف و تحقير نمادهای انقلاب و اسلام بويژه شهر قم بوده است.

  حضرت آيت‌الله خامنه‌ای خاطرنشان كردند: جبهه دشمن همواره برای قم به عنوان پايگاه عظمت اسلام و برافراشته شدن پرچم انقلاب، برنامه‌ريزی خاص داشته است كه از آن جمله طراحی برای بوجود آوردن پايگاه ضديت با انقلاب اسلامی در قم بود.

  ايشان افزودند: در اين طراحی و برنامه‌ريزی، تأثيرگذاری بر فكر و احساسات مردم قم در دستور كار است و تنها راه مقابله با آن، تلاش بيش از پيش برای خدمت به مردم قم و گشودن گره‌ها از زندگی اين مردم است.

  رهبر انقلاب اسلامی تأكيد كردند: البته مردم قم با حضور با شكوه و پرشور خود در روزهای اخير، پاسخی قاطعانه به طراحی‌ها و تبليغات دشمن دادند و بيداری و عمق نفوذ ايمان در دل‌های خود را به نمايش گذاشتند.

  حضرت آيت‌الله خامنه‌ای با يادآوری محدود بودن امكانات دستگاه‌های دولتی افزودند: برای حل مشكلات قم، بايد اين مشكلات اولويت‌بندی و پيگيری جدی شوند.

  ايشان با اشاره به جلسه امروز هيئت‌دولت در قم تأكيد كردند: همه مصوبات دولت در سفرهای استانی و همچنين تصميمات جلسه امروز، بايد با دقت و اهتمام پيگيری و اجرا شوند.

  رهبر انقلاب اسلامی، آب آشاميدنی، مناطق محروم، امكانات بهداشتی و درمانی بويژه در بخش زنان، صنايع دستی، آب كشاورزی و صنعت را از جمله مسائل اساسی شهر قم برشمردند و خاطرنشان كردند: در سال‌های اخير و در دولت‌های نهم و دهم چندين برابر دوره‌های قبل كار انجام شده است، اما جبران عقب‌ماندگی‌های تاريخی ملت ايران نيازمند حركتی پرشتاب و بی‌وقفه در همه بخش‌هاست.  حضرت آيت‌الله خامنه‌ای همه مسئولان و خدمتگزاران را به گشاده‌رويی در برخورد با مردم توصيه كردند و افزودند: برخورد صميمانه و با آغوشی باز، با مردم از مهمترين وظايف مسئولان است.

  ايشان با تأكيد بر اينكه اجر معنوی خدمت به مردم بسيار بالاتر و ارزشمندتر از اجرهای دنيوی است، از زحمات و تلاش‌های مسئولان استان قم بويژه در روزهای اخير قدردانی كردند.

  در ابتدای اين ديدار، آقای رحيمی، معاون‌اول رئيس‌جمهور گزارشی از جلسه امروز هيئت‌دولت در قم ارائه كرد و گفت: در اين جلسه، علاوه بر مصوبات سفرهای استانی، تصميمات جديدی برای قم گرفته شد.

  سرعت‌بخشی به احداث خط آهن قطار پرسرعت تهران‌–‌قم با اختصاص 150 ميليارد تومان اعتبار جديد، تخصيص 120 ميليارد تومان برای محروميت‌زدايی از مناطق محروم شهر قم در مدت 5/2 سال، تكميل بيش از 31 هزار واحد مسكونیِ مسكن مهر تا شهريور سال آينده، و اختصاص يكصد و ده ميليارد تومان برای انتقال آب شيرين به قم از جمله تصميمات هيئت‌ دولت برای مردم قم بود كه معاون‌اول رئيس‌جمهور به آنها اشاره كرد.

  آقای موسی‌پور، استاندار قم نيز در سخنانی به برخی خدمات انجام گرفته در طول سال‌های گذشته بويژه پنج سال اخير اشاره كرد و گفت: وجود بيش از سيزده هزار مدرسه در مقاطع مختلف، پنجاه و سه هزار دانشجو در 29 مركز آموزش عالی و دانشگاه، ايجاد دانشگاه‌های دخترانه حضرت معصومه(س)، دانشگاه علوم پزشكی و دانشگاه صنعتی قم، بيش از دو هزار تخت فعال بيمارستانی، 213 مركز بهداشتی و درمانی، 360 مجموعه ورزشی، چهل هزار خط تلفن ثابت و ششصد و بيست و پنج هزار خط تلفن همراه از جمله اقدامات انجام گرفته برای شهر قم است.

  وی، مراكز صنعتی، كشاورزی و دامداری را از مزايای شهر قم برشمرد و گفت: با وجود خدمات انجام شده، استان قم همچنان دارای مشكلات متعددی است كه از جمله آنها، بافت فرسوده متراكم در شهر قم است.

  پس از اين ديدار اعضای هيئت‌دولت، و مسئولان استان قم، نماز ظهر و عصر را به امامت حضرت آيت‌الله خامنه‌ای در دفتر مقام معظم رهبری در قم اقامه كردند.

 7. #7

  تصاوير مربوط به ديدار مديران اجرايي قم
 8. #8

موضوعات مشابه

 1. پاسخ: 39
  آخرين نوشته: 1391/05/06, 01:58 قبل از ظهر
 2. طرحي نو در پاسخ به قرآن سوزي
  توسط شيرازي در تالار مناسبت ها
  پاسخ: 7
  آخرين نوشته: 1391/02/29, 01:09 بعد از ظهر
 3. ۞☼۞ ادعيه امام زمان(ع)
  توسط راستان در تالار ادعيه و زيارت
  پاسخ: 3
  آخرين نوشته: 1391/01/28, 09:15 بعد از ظهر
 4. اربعين در دفتر سرخ شاعران
  توسط سوگند در تالار شعر و ادبیات
  پاسخ: 19
  آخرين نوشته: 1390/10/22, 10:40 بعد از ظهر
 5. به كشيشي كه خودسوزي كرد در فلوريدا...
  توسط معاون فرهنگی تربیتی در تالار شعر و ادبیات
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 1389/06/24, 03:26 بعد از ظهر

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •