تالار دانشگاه مجازی المصطفی صلی الله علیه و آله دانشگاه مجازی المصطفی صلی الله علیه و آله Arabic English Persian
بازیابی رمز
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 16
 1. #1

  آشنايي با «جايزه جهانی المصطفی»
  حجت‌الاسلام و المسلمين«محمدجعفر علمی» معاون پژوهش جامعة‌المصطفی(ص) العالميه با اشاره به اعطای جايزه جهانی المصطفی به چهره‌های ماندگار حوزوی در عرصه بين‌الملل گفت: امسال كه نخستين سال اجرای اين طرح است آيت‌الله موسوی لاری به عنوان چهره ماندگار بين‌المللی حوزوی انتخاب شده است.


  علمی در ادامه به دلايل انتخاب ايشان اشاره كرد و گفت: آيت‌الله موسوی لاری نزديك به نيم قرن است كه سابقه فعاليت دينی و اسلامی در عرصه بين المللی دارند و بيش از 18 عنوان كتاب ايشان به 30 زبان مختلف ترجمه شده است.

  معاون پژ‍وهش جامعه‌المصطفی(ص) العالميه افزود: ايشان در طی سی سال يك جريان سازی فرهنگی را در حوزه معارف اسلامی و دينی ايجاد كرده‌اند و در طی اين سال‌ها كتاب‌های ايشان با شمارگان ميليونی به زبان‌های گوناگون در كشورهای مختلف توزيع شده است.

  وی اظهاركرد: اين كنگره با هدف ارج نهادن و تجليل از مقام شامخ علمی آيت‌الله موسوی لاری و همچنين ارائه الگويی مناسب به نسل جوان كه بايد ميراث‌دار گذشتگان در عرصه‌های علمی ودينی هستند برگزار می‌شود كه در آن بسياری از اساتيد حوزه و دانشگاه كه از نزديك با عملكرد ايشان آشنايی دارند شركت می‌كنند.

  وی با اشاره به اعطای جايزه جهانی المصطفی به چهره‌های ماندگار حوزوی در عرصه بين‌المللی اظهار كرد: اين طرح از يك سال گذشته آغاز شده است كه اميدواريم در سال‌های آينده نيزگسترش يابد؛ اين جايزه به كسانی اهدا می‌شود كه آثار و خدمات چشمگيری در عرصه بين‌الملل داشته باشند.

  وی در ادامه با بيان اينكه پنج زير شاخه برای انتخاب درباره اعطای جايزه جهانی المصطفی وجود دارد عنوان كرد: چهره‌های ماندگار حوزوی در عرصه بين‌الملل، خادمان گسترش اسلام و علوم اسلامی، خادمان گستردش تقريب و وحدت مذاهب، خادمان گسترش گفتگو و تعامل اديان، خادمان گسترش فرهنگ و معارف اهل بيت (ع) از جمله اين موارد است.

  علمی عنوان كرد: از آنجا كه جامعة‌المصطفی(ص) العالميه يك مركز بين‌المللی است و شعبات مختلفی در جهان دارد به جهت ارج نهادن به كسانی كه در مسير صلح جهانی و گسترش عدالت و معنويت و تعامل بين اديان و به طور خاص گسترش فرهنگ اهل بيت تلاش می‌كنند اين جايزه به آنها اهداء می‌شود.

  وی با بيان اين‌كه فراخوان مقاله اين جشنواره پيش از اين اعلام شده بود اظهاركرد: طی آن 60 مقاله از چهار كشور مختلف به دبيرخانه ارائه شد و آثاری از ديگر كشورها هم رسيده كه به علت دير هنگام بودن پذيرفته نشدند.

  يادآوری می‌شود، مراسم نكوداشت آيت‌الله موسوی لاری با حضور آيت‌الله مصباح يزدی، حجت‌الاسلام اعرافی، علی لاريجانی و حجت‌الاسلام نقويان از ساعت 30/8 در مجتمع آموزش عالی امام خمينی(ره) قم به نشانی قم ـ خيابان 19 دی ـ ميدان جهاد برگزار می‌شود و در حاشيه آن علاوه بر اهدای جايزه جهانی به ايشان تمبر يادبود اين محقق و استاد حوزوی نيز رونمايی می‌شود.

  شركت پست، صدا و سيما، مديريت حوزه علميه، سازمان تبليغات اسلامی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مجمع جهانی تقريب از جمله نهادهايی هستند كه در برپايی اين مراسم نقش دارند.
  منبع خبر: ايكنا

 2. #2

  جايزه جهاني «المصطفي» به آيت‌الله موسوي‌لاري اهدا شد
  در نخستين نكوداشت چهره‌هاي ماندگار حوزوي در عرصه بين‌الملل كه در مجتمع آموزش عالي امام خميني (ره) برگزار شد، جايزه جهاني المصطفي به آيت‌الله سيدمجتبي موسوي‌لاري به پاس خدمات و فعاليت‌هاي گسترده ايشان در زمينه نشر و گسترش معارف اسلامي در عرصه بين‌الملل اهدا شد.
  اين جايزه جهاني به آيت‌الله موسوي‌لاري به منظور ارائه الگو به طلاب نسل جوان و جريان‌سازي فرهنگي در حوزه‌هاي علميه تعلق گرفت.
  به گزارش فارس در اين مراسم كه با حضور آيت‌الله مصباح‌يزدي و ‌علي لاريجاني برگزار شد از خدمات و اقدامات شايسته اين محقق و استاد فرهيخته در حوزه پژوهش و تحقيق در علوم و معارف ديني با اهداي لوح تقدير شد.
  همچنين در اين مراسم كه با عنوان نخستين نكوداشت چهره‌هاي ماندگار حوزوي در عرصه بين‌الملل و اعطاي جايزه جهاني المصطفي برگزار شد، از تمبر يادبود اين عالم فرهيخته با حضور اساتيد و پژوهشگران داخل و خارج از كشور رونمايي شد.
  دو جلد كتاب آيت‌الله موسوي لاري و ويژه‌نامه «خلوص كامياب» كه در برگيرنده مجموع مقالات ارسال شده به دبيرخانه مراسم با محوريت شخصيت ايشان است نيز در اين مراسم رونمايي شد.
  در پايان مراسم شناسنامه جديد جمهوري اسلامي ايران از سوي سازمان ثبت احوال كشور در حضور مفاخر و اساتيد برجسته به اين عالم و محقق حوزه دين و علوم اسلامي اهدا شد.

  * الهي آنچه تو خود كرده‌اي به حساب من گذاشتي
  آيت‌الله موسوي‌لاري در پيامي به همايش نكوداشت چهره‌هاي ماندگار حوزه در عرصه بين‌الملل، ضمن تشكر از برگزاركنندگان اين نكوداشت تأكيد كرد: خاشعانه به درگاه ربوبيت الهي عرض مي‌كنم آنچه تو خود كرده‌اي به حساب من گذاردي.
  علي‌اصغر موسوي، فرزند آيت‌الله موسوي‌لاري در اين مراسم نكوداشت طي سخناني برگزاري اين مراسم‌ را شايسته عنوان كرد و اظهار داشت: بايد در برگزاري و تجليل از شخصيت‌هاي فرهيخته اين نكته را در نظر داشته باشيم كه اين شخصيت‌ها همانند انسان‌هاي عادي ديگر بودند و از معصوميت به دور بودند.
  وي خاطرنشان كرد: من پدرم را به عنوان استاد خود قبول دارم برادران ديگر، خواهران و خويشاوندان نيز اين مهم را قبول داشته و به همياري مخلصانه در محضر ايشان مي‌پردازند و اين افتخار عظيمي است.
  فرزند آيت‌الله موسوي‌لاري با اشاره به نام‌گذاري اين نكوداشت با عنوان خلوص كامياب گفت: اين نام‌گذاري از اخلاص طيبه‌اي حاكي است كه در وجود اين عالم فرهيخته وجود دارد.

  موسوي در ادامه پيام آيت‌الله مجتبي موسوي‌لاري را قرائت كرد.

  آيت‌الله موسوي‌لاري در اين پيام ضمن تشكر و قدرداني از علما، استادان حوزه، فرهيختگان و طلاب به ابراز علاقه، ارادت و قدرداني از زحمات دست‌اندركاران اين مراسم پرداخته است.
  در ادامه اين پيام آمده است: مقدمتان را گرامي داشته و مراتب سپاس و امتنان را خدمت عزيزان و سخنراناني كه بنده را مديون لطف سرشار خويش قرار داده‌اند يعني آيت‌الله مصباح‌يزدي و دكتر لاريجاني و محقق گرانقدر دكتر اعرافي و خطيب توانا حجت‌الاسلام نقويان ابراز مي‌دارم و علايق دروني را ابراز مي‌دارم.
  در اين پيام تصريح شده است: از محققان جامعة المصطفي و نهادهايي كه در برگزاري اين اجلاس همكاري كرده‌اند صميمانه سپاسگزارم.
  در پيام آيت‌الله موسوي‌لاري گفته شده است: از همشهريان لارستاني و ميهماناني كه از تهران و شيراز آمده‌اند متشكرم و سخنوران بزرگ در اين اجلاس خدمات ديني و معنوي گسترده در عرصه بين‌الملل را به بنده نسبت دادند و آن را ستودند ولي بايد عرض كنم در اين راستا براي خود جز نقش كم‌رنگي قائل نيستم و اين را در راه عبوديت سپاس مي‌گويم.
  در ادامه اين پيام تصريح شده است: اينجاست كه خاشعانه به درگاه ربوبيتش عرض مي‌كنم آنچه تو خود كرده‌اي به حساب من گذاردي.
  در اين پيام خاطرنشان شده است: مديران محترم حوزه‌ها و طلاب جوان و گرامي تلاش و اقداماتي كه در راستاي گسترش فرهنگ ديني و نشر معارف اسلامي در سطح جهان صورت گرفته است در برابر وظايفي كه ما در مكتب دين و شريعت به عهده داشته‌ايم و بايد انجام دهيم بسيار كوچك و ناچيز است.
  در اين پيام تاكيد شده است: بايد بپذيريم دستاورد ما متاعي نيست كه بتواند الطاف خطاها و كوتاهي‌هايمان را جبران كند، اگر استحقاق پاداشي در ميان باشد مشروط به شرايطي است كه نمي‌دانيم آن شرايط در ما وجود دارد يا خير.
  در اين پيام آيت‌الله موسوي با بيان اينكه تازه اگر شرايط وجود داشته باشد عملكرد ما در برابر آن همه لطف و عنايت حضرت حق نسبت به بندگان چيزي به حساب نمي‌آيد، تصريح شده است: بنابراين بنده به نوبه خود با اعتراف به عجز و ناتواني خويش با همه وجود و از عمق جان به ساحت اقدسش عرض مي‌كنم خداوندا در پيشگاهت سرافكنده و شرمسارم.
  در پايان اين پيام خاطرنشان شده است: در آخرين جمله تنها يك دعا مي‌كنم «پروردگارا به مغفرت تو، به فضل تو، به عنايات تو و به رضاي تو در نهايت قرب تو محتاجيم، احتياجمان را برآور.»

 3. #3

  آيت الله مكارم شيرازي: آيت‌الله موسوي‌لاري زيبنده عنوان مرزبان توحيد است
  در پيام آيت‌الله مكارم‌شيرازي به نخستين نكوداشت چهره‌هاي ماندگار حوزوي در عرصه بين‌الملل و اعطاي جايزه جهاني المصطفي به آيت‌الله موسوي‌لاري آمده است:

  سيد‌مجتبي موسوي‌لاري از معدود شخصيت‌هاي علمي و معنوي حوزه علميه قم كه آوازه نام ايشان از مرزهاي ايران و جهان اسلام فراتر رفته و در مدح انديشمندان و فرهيختگان و تشنگان حقيقت طرفداراني يافته است.


  در اين پيام تصريح شده است: حوزه تاثير آثار اين شخصيت برجسته در ساختاري معرفتي تشنگان معارف اسلامي و جغرافياي كنوني به قدري گشترده و ژرف است كه شايد به جرات بتوان گفت ايشان در فهرست چند انديشمند انگشت شمار جهان اسلام باشد كه كتاب‌هاي اعتقادي و اخلاقي‌اش علوم بسياري را به تسخير خود درآورده است.

  در پايان اين پيام تاكيد شده است‌: انديشه حاكم بر نوشته‌هاي اين عالم روحاني سبب شده است كه در خانوده‌اي معمولي و همچون طبقه مياني جامعه زندگي كند و بيشتر عمر مباركش را با سختي گذرانده، وي را زيبنده نام‌هايي چون مرزبان توحيد و مردي ‌فراتر از مرزها كرده است.

 4. #4

  آبت الله مصباح يزدي: آيت‌الله موسوي‌لاري الگويي براي جوانان حوزوي است
  رئيس موسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني (ره) گفت: آيت‌الله موسوي‌لاري الگويي براي جوانان حوزوي محسوب مي‌شود و بايد با اقتباس ويژگي‌هاي اين عالم فرهيخته شرايط را براي الگوگيري از شخصيت ايشان فراهم كنيم.

  آيت‌الله محمدتقي مصباح‌يزدي در نخستين نكوداشت چهره‌هاي ماندگار حوزوي در عرصه بين‌الملل و اعطاي جايزه جهاني المصطفي به آيت‌الله موسوي‌لاري با ابراز خرسندي از حضور در محفل تجليل از عالم فرهيخته آيت‌الله موسوي‌لاري اظهار داشت: آيت‌الله موسوي‌لاري يك شخصيت ممتاز روحاني، يك عالم، يك محقق، يك نويسنده فرزانه و يك خدمتگزار مخلص به اسلام و تشيع است.


  وي خاطرنشان كرد: برگزاري اين مراسم الگويي براي روحانيون جوان حوزه است كه اگر از تحصيلات حوزه نهايت بهره‌برداري را داشته باشند مي‌توانند از اين موقعيت در جهان برخوردار شوند.
  رئيس موسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني (ره) با اشاره به روش پيامبر اكرم (ص) و قرآن كريم مبني بر اهميت الگودهي گفت: گسترش فرهنگ‌ها بايد صورت گيرد اين نكته را معرفي مي‌كند كه بندگان شايسته به الگوي پيامبران و اشرف مخلوقات اقتدا كنند.

  آيت‌الله مصباح‌يزدي تصريح كرد: انتخاب الگو براي دانش‌پژوهان حائز اهميت بوده و آيت‌الله موسوي‌لاري با دارا بودن ويژگي‌هايي براي دانش‌پژوهان و علما مورد تقدير هستند و اقتباس و ذكر ويژگي‌هاي اين عالم توجه دانش‌پژوهان را جلب كرده و به الگوگيري از رفتار ايشان فرامي‌خواند.

  وي با بيان اينكه ويژگي و منش آيت‌الله موسوي لاري توجه مرا به خود جلب كرد، گفت: ويژگي‌هاي شخصيتي و منش اين فرهيخته حوزوي بايد اقتباس شده و به روش خلق آثار اين عالم توجه كرده و نويسندگان و مبلغان اين روش‌ها را بررسي كنند، چراكه اين روش‌ها بستري براي عرضه خدمات ارزشمندتر محسوب مي‌شود.

  رئيس موسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني (ره) همت بلند را يكي ديگر از ويژگي‌هاي آيت‌الله موسوي‌لاري ذكر و تصريح كرد: هر فردي از مختصر آشنايي از دوران تحصيل و زندگاني ايشان برخوردار باشد از همت بلند و برنامه‌ريزي در فعاليت و تلاش مستمر اين عالم براي ارائه خدمات آگاه مي‌شود.

  آيت‌الله مصباح‌يزدي تصريح كرد: چنين فردي با اراده‌اي محكم و خستگي‌ناپذير توانسته اين خدمات را ارائه كند و با پشتكار و جديت مسير را براي دستيابي به اهداف هموار كرده است.

  وي تاكيد كرد: اين عالم فرهيخته با وجود تمام مشكلات و كمبود امكانات به موفقيت‌ها و خلق آثار پرداخته و در اين حوزه افرادي هستند كه در اين مسير دلسرد مي‌شوند.

 5. #5

  علي لاريجاني: آيت‌الله موسوي‌لاري در حوزه مسائل فرهنگي غرب‌ نگاهي واقع‌بينانه دارد

  رئيس مجلس در نخستين نكوداشت چهره‌هاي ماندگار حوزوي در عرصه بين‌الملل و اعطاي جايزه جهاني المصطفي به آيت‌الله موسوي‌لاري با تشكر از اجراي اين اقدام پسنديده اظهار داشت: آيت‌الله موسوي لاري از چهره‌هاي ماندگار حوزه هستند و از نظر تاملات در حوزه‌هاي ديني، فلسفي و عرفاني پيشرو محسوب مي‌شود.

  وي خاطرنشان كرد: برگزاري اين مراسم‌ها انگيزه‌اي براي جوانان ايجاد مي‌كند تا سمت و سويي به معارف اسلامي پيدا كنند.
  لاريجاني خاطرنشان كرد: آيت‌الله موسوي‌لاري مطالب را در آثارش در عين سادگي و به اندازه فهم مخاطب ارائه مي‌كردند و در اين زمينه مرحوم مطهري نيز از اين بيان بهره‌مند بودند.  وي با اشاره به مطالب آيت‌الله موسوي‌لاري در آثارشان بيان داشت: اين عالم فرهيخته با زبان دل با مخاطب سخن مي‌گفتند و از ارائه مطالب مشكل در آثار جلوگيري كرده‌اند.

  رئيس مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه آيت‌الله موسوي‌لاري از افراط و تفريط‌ها در آثار جلوگيري مي‌كردند، گفت: بيان آيت‌الله موسوي لاري به دور از افراط و تفريط‌ها از رسايي خاصي برخوردار بود.

 6. #6

  حجت الاسلام نقويان: آيت‌الله موسوي لاري به دور از تعصبات اسلام را به مردم معرفي كرد

  استاد حوزه علميه قم گفت: آيت‌الله موسوي‌لاري به دور از تعصبات اسلام را به مردم معرفي كرد و ما قدردان وي هستيم و خوشحاليم كه همانند گوهري در بين عالمان درخشيده‌اند.

  حجت‌الاسلام ناصر نقويان در نخستين نكوداشت چهره‌هاي ماندگار حوزوي در عرصه بين‌الملل و اعطاي جايزه جهاني المصطفي به آيت‌الله موسوي‌لاري كه در مجتمع آموزش عالي امام خميني (ره) برگزار شد، با اشاره به جايگاه آيت‌الله موسوي‌لاري اظهار داشت: عصاي موسي براي وجود اين شخصيت قلم اوست و او داراي دم مسيحيايي براي سخن است.

  وي خاطرنشان كرد: اوج تدبير و تقوا در وجودش متبلور شده موفقيت وي مرهون سه ويژگي تقوا، تلاش و تدبير است كه توانست جوامع مختلف را جذب كند.

  استاد حوزه علميه قم تصريح كرد: با مشاهده شهر و ديار اين عالم و ديدار مستقيم با وجود وي عظمت شخصيتي را در وجودش مشاهده كردم.

  حجت‌الاسلام نقويان با اشاره به نخستين كتاب آيت‌الله موسوي‌لاري بيان داشت: كتاب اسلام و سيماي تمدن غرب اين عالم همچون پتك آهنين بر تمدن غرب بود.  استاد حوزه علميه قم در پايان گفت: برگزاري اين مراسم نكوداشت فرهيختگان حوزوي را به جامعة‌المصطفي تبريك مي‌گويم و زمينه برگزاري اين مراسم‌ها بايد بيشتر فراهم شود و اين اقدام اكنون نهالي است كه تا به درختي تنومند تبديل شود راه بزرگي در پيش داريم.

 7. #7

  60 مقاله در ارتباط با شخصيت آيت‌الله موسوي‌لاري به نگارش درآمد

  دبير آيين نكوداشت آيت‌الله موسوي لاري گفت: بيش از 60 مقاله با محوريت شخصيت آيت‌الله موسوي لاري توسط اساتيد و دانشمندان برجسته داخل و خارج كشور به نگارش درآمد.

  حجت‌الاسلام حسن اميرانصاري در حاشيه نخستين نكوداشت چهره‌هاي ماندگار حوزوي در عرصه بين‌الملل و اعطاي جايزه جهاني المصطفي به آيت‌الله موسوي‌لاري در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به اهداف برگزاري اين مراسم اظهار داشت: تجليل از آيت‌الله موسوي لاري با بيش از نيم قرن فعاليت پژوهشي و علمي يكي از اهداف اصلي برگزاري اين نكوداشت است.
  وي ادامه داد: آيت‌الله موسوي لاري در زمينه تبليغ معارف اسلامي و اهل بيت (ع) در عرصه جهاني فعاليت داشته و توانسته‌ در سطح بين‌الملل اقدامات وسيع علمي را ارائه دهد.
  دبير آيين نكوداشت آيت‌الله موسوي لاري خاطرنشان كرد: اقدامات و فعاليت‌هاي ايشان در عرصه بين‌الملل به 30 زبان ترجمه شده و در اختيار علاقه‌مندان و پژوهشگران در سراسر كشور قرار گرفته است.
  حجت‌الاسلام اميرانصاري تصريح كرد: اقدامات آيت‌الله موسوي لاري در عرصه جهاني سبب شد افراد بسياري كه با اسلام ناآشنا بودند، به سمت آن گرايش پيدا كنند.
  وي گفت: طلاب جوان مراكز ديني و حوزه‌هاي علميه مي‌توانند با الگوگيري از شخصيت اين عالم فرزانه در مسير علم و مجاهدت ديني گام بردارند.
  دبير آيين نكوداشت آيت‌الله موسوي لاري اضافه كرد: آيت‌الله موسوي لاري با اتكا به خداوند و استفاده از توانايي‌هاي خويش نشان داد كه مي‌توان با دست خالي و بدون امكانات متعدد و پيشرفت‌هاي روز به موفقيت‌‌هاي بزرگ نائل شد.

  حجت‌الاسلام اميرانصاري با اشاره به ارسال مقالات متعدد به دبيرخانه آيين نكوداشت آيت‌الله موسوي لاري تصريح كرد: بالغ بر 65 مقاله از داخل و خارج كشور در ارتباط با شخصيت اين عالم برجسته به دبيرخانه آيين نكوداشت ارسال شده است كه در اين بين مي‌توان به آثار اساتيد و دانشمنداني همانند پروفسور حامد الگار، ويليام چيكيك و محمود حكيمي اشاره كرد.

 8. #8

  آيت‌الله موسوي‌لاري با حداقل امكانات به موفقيت‌هاي بزرگ دست يافت

  رئيس سازمان ثبت احوال گفت: آيت‌الله موسوي‌لاري نشان داد با حداقل امكانات مي‌توان در مسير علم و اجتهاد گام برداشته و به موفقيت‌هاي بزرگ دست يافت.
  محمد ناظمي‌اردكاني اظهار داشت: برگزاري مراسم نكوداشت و تجليل از علما و اساتيد برجسته حوزه‌ علميه راهي براي الگودهي به سايرين است.

  وي با اشاره به برگزاري نخستين نكوداشت چهره‌هاي ماندگار حوزوي در عرصه بين‌الملل توسط جامعة‌المصطفي العالميه ادامه داد: اين ابتكار بزرگي است كه توسط جامعةالمصطفي العالميه دنبال مي‌شود و اثرات خوب و مطلوبي خواهد داشت.
  رئيس سازمان ثبت احوال عنوان داشت: آيت‌الله موسوي‌لاري كار كم‌نظيري انجام داده كه شايستگي تقدير و تجليل دارد و خود اين امر مي‌تواند براي طلاب حوز‌ه‌هاي علميه الگو و درس باشد تا در راه بيان حقايق دين پيشگام باشند.

  ناظمي‌اردكاني خاطرنشان كرد: آيت‌الله موسوي‌لاري با ارائه آثار برتر و ماندگار در عرصه علم و پژوهش نشان داد كه مي‌توان با حداقل امكانات در مسير الهي گام گذاشت و در اين راه به موفقيت دست يافت.

  وي ابراز داشت: اميداوريم برگزاري آيين و مراسم نكوداشت براي ديگر طلاب و اساتيد برجسته و فرهيخته حوز‌ه‌هاي علميه ادامه داشته باشد، چرا كه اين گونه مراسم‌ها موجبات دلگرمي ديگران را نيز فراهم مي‌كند.

  ناظمي‌اردكاني با اشاره به ويژگي‌هاي بارز شخصيت آيت‌الله موسوي‌لاري گفت: خلوص وي و درك اين موضوع كه جامعه جهاني در حال حاضر به چه موضوعاتي نيازمند است از ويژگي‌هاي بارز اين شخصيت است.

  رئيس سازمان ثبت احوال با بيان اينكه طلاب علوم ديني بايد به درك اين استاد برجسته در نياز جامعه روز به معارف اسلامي دست بيابند، خاطرنشان كرد: امروز دنيا تشنه معارف اسلامي و علوم اهل بيت (ع) است و طلابي مانند آيت‌الله موسوي لاري مي‌توانند عطش اين نياز را برطرف سازند.

 9. #9

  حجت الاسلام والمسلمين اعرافي: معرفي چهره‌هاي برتر نويدبخش موفقيت‌هاي بعدي است

  رئيس جامعة المصطفي العالميه گفت: برگزاري آيين تجليل و نكوداشت و معرفي چهر‌ه‌هاي برتر نويد موفقيت‌هاي بيشتر خواهد بود.
  حجت‌الا‌سلام والمسلمين عليرضا اعرافي اظهار داشت: آيت‌الله موسوي لاري با دست خالي و امكانات كم توانست به موفقيت‌هاي بزرگ دست پيدا كند و اين به نوبه خود داراي ارزش است.

  وي ادامه داد: آيت‌الله موسوي لاري با تاليف آثار متعدد در واقع توانايي خود را در برقراري ارتباط با جهانيان به معرض ديد گذاشت كه اين توانايي جز در افراد محدود در ديگران وجود ندارد.  حجت‌الا‌سلام والمسلمين اعرافي در پاسخ به ميزان تاثيرگذاري برگزاري اين‌گونه مراسم براي ديگر افراد اضافه كرد: طرح زندگي شخصيت‌ها ديگران را به الگوگيري از آنها تشويق كرده و اين خود مي‌تواند زمينه كسب موفقيت‌هاي بعدي را فراهم سازد.
  رئيس جامعة المصطفي العالميه با اشاره به اينكه اشتياق و شوق ايشان در مسير علم و فراگيري و در بعد ديگر آموزش و انتقال آن به ديگران مشهود است، گفت: ايشان نشان داد با حداقل امكانات نيز مي‌توان به موفقيت‌ رسيد.

  وي گفت: آيت‌الله موسوي‌لاري شخصيت ارزشمندي براي حوزه‌‌هاي علميه است كه با تلاش‌هاي خود نشان دادند كه اگر شيو‌ه‌ها و مسير درست و دقيق را شناخته و انتخاب كنيم به آنچه مطلوب خداي تعالي است دست خواهيم يافت.

  حجت‌الا‌سلام والمسلمين اعرافي گفت: انسان مي‌تواند با كمترين امكانات و با عشق و اخلاص بزرگ‌ترين ‌كارها را انجام دهد و بر مشكلات و سختي‌ها فائق شود.
  رئيس جامعة المصطفي العالميه گفت: طلاب جامعه‌المصطفي العالميه و ديگر مراكز حوزوي با وجود چنين الگوها و مفاخر داخلي بايد در كسب عناوين و رتبه‌‌هاي برتر بين‌المللي و جهاني تلاش كنند.

 10. #10

  مديركل پژوهش جامعةالمصطفي: اخلاص مهم‌ترين شاخصه موفقيت آيت‌الله موسوي‌لاري است

  مديركل پژوهش جامعةالمصطفي العالميه گفت: آيت‌الله موسوي‌لاري با خلوص نيت موفقيت‌هاي متعدد در عرصه ديني را كسب كرد.
  حجت‌الاسلام مختار كشاورز اظهار داشت: اين نكوداشت به منظور تجليل و تقدير از چهره‌هاي حوزوي در عرصه بين‌الملل بوده كه با توجه به فراگيري شخصيت آيت‌الله موسوي‌لاري برگزاري نخستين همايش در مقام تجليل از ايشان برآمد.  وي ادامه داد: آيت‌الله موسوي‌لاري كتاب‌هاي متعددي با موضوع معارف و علوم اسلامي و اهل بيت (ع) به نگارش درآورده و اين آثار با استقبال بسيار خوبي در عرصه جهاني مواجه شده و به زبان‌هاي مختلف ترجمه شد.

  حجت‌الاسلام كشاورز خاطرنشان كرد: توفيقات ايشان در عرصه بين‌الملل بسيار بوده و ايشان با ارائه آثار فاخر به چهره و شخصيت تاثيرگذار در عرصه بين‌الملل تبديل شد.
  مديركل پژوهش جامعة المصطفي العالميه با اشاره به مهم‌ترين شاخصه‌هاي توفيق آيت‌الله موسوي‌لاري تصريح كرد: ايشان ثابت كرد كه اخلاص در دستيابي علم و دانش منجر به كسب موفقيت‌هاي روزافزون مي‌شود.

  وي با بيان اينكه مخاطب آثار آيت‌الله‌ موسوي‌لاري انسان است، عنوان داشت: همچنين اين استاد فرهيخته در به تصويركشيدن مفاهيم ديني به وجهي كه انسان‌ها را مقابل خود قرار دهد، موفق عمل كرد.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

موضوعات مشابه

 1. به عدد همه چيزهاي عالم بگو لا اله الا الله
  توسط Noormohammad در تالار نسیم جان بخش کلام
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 1391/12/21, 12:31 بعد از ظهر
 2. پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 1391/05/17, 11:47 قبل از ظهر
 3. آشنايي با ضوابط و مقررات دوره های آزاد:
  توسط quranic در تالار تک درس
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 1390/03/26, 06:16 بعد از ظهر
 4. واقع گرايي اخلاقي درقرآن کريم
  توسط پناهنده به قرآن در تالار کلیات
  پاسخ: 4
  آخرين نوشته: 1389/07/08, 06:19 بعد از ظهر
 5. كربلايي كاظم ساروقي
  توسط quranic در تالار حافظان و قاریان
  پاسخ: 13
  آخرين نوشته: 1389/05/03, 10:29 قبل از ظهر

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •