تالار دانشگاه مجازی المصطفی صلی الله علیه و آله دانشگاه مجازی المصطفی صلی الله علیه و آله Arabic English Persian
بازیابی رمز
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6
 1. #1

  تصاوير آغاز سال تحصیلی دانشگاه مجازی المصطفی
  مراسم افتتاحیه سال جدید تحصیلی این دانشگاه امروز صبح با حضور حجت الاسلام والمسلمین اعرافی رئیس جامعه المصطفی العالمیه وتنی چند از از دیگر مسوولان جامعه المصطفی و دانشگاه مجازی برگزار شد.

  در این مراسم ابتدا حجت الاسلام والمسلمین عطاران طوسی گزارشی از برنامه ها و رشته های موجود دانشگاه و برنامه های آتی آن را بیان کرد. از نکات قابل توجه در سخنان وی، پذیرش دانش پژوه از 26 کشور در دانشگاه مجازی بود.

  سپس رئیس جامعه المصطفی به بیان تمثیل ها، استعاره ها و کنایه های موجود در کلام امیرالمومنین درباره قرآن کریم پرداخت و خطاب به دست اندرکاران دانشگاه مجازی گفت: به لحاظ مخاطب باید تمرکز بر ماورای مرزهای کشور باشد و مدیران و نمایندگان المصطفی در خارج نیز با دانشگاه همکاری داشته باشند.

  حجت الاسلام و المسلمین حمیدی معاون آموزشی دانشگاه، سومین سخنران محفل بود که به زبان عربی مراحل مختلف ثبت نام و اشتغال به تحصیل و دروس دانشگاه را بیان کرد و گفت که به خاطر احترام به دانشجویان خواهر از کادر اداری خواهر استفاده شده است.

  نزدیک نماز ظهر بود که حجت الاسلام و المسلمین العیدانی در سخنان کوتاهی به زبان عربی با اشاره به شرکت خود در روند تشکیل گروه فقه اسلامی، موقعیت و جایگاه فعلی را رضایت بخش دانسته و گفت که بحمدالله دانشگاه پیشرفته های خوبی داشته است.
  ویرایش توسط پناهنده به قرآن : 1389/07/13 در ساعت 03:43 بعد از ظهر

 2. صلوات و تشکر : 2


 3. #2

  رادیو اینترنتی صدد التربیه راه اندازی می شود
  رییس دانشگاه مجازی جامعه المصطفی، از راه اندازی شهر مجازی اخلاق و معنویت و همچنین رادیو اینترنتی«صدد التربیه» در آینده نزدیک خبر داد.

  به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، حجت‌الاسلام علی اصغر عطاران طوسی، رییس دانشگاه مجازی المصطفی، پیش از ظهر سه شنبه، در مراسم آغاز سال تحصیلی جدید دانشگاه المجازی المصطفی، با ارائه گزارشی از فعالیت ها، اقدامات و برنامه های این دانشگاه مجازی ابراز داشت: در حال حاضر پنج رشته تحصیلی شامل فقه و معارف در مقطع کارشناسی، اخلاق اسلامی در مقطع کارشناسی ارشد، شریعت الاسلامیه، ادبیات فارسی در مقطع کارشناسی وجود دارد.

  وی تصریح کرد: تاکنون دانشگاه مجازی المصطفی از 23 کشور دنیا دانشجو پذیرش کرده است و در این دانشگاه 26 دوره کوتاه مدت تحصیلی نیز برگزار شده است.

  حجت‌الاسلام عطاران طوسی، با بیان اینکه دانشگاه مجازی المصطفی، نگینی درخشان برای جامعه المصطفی العالمیه است تاکید کرد: این دانشگاه با بهره گیری و استفاده درست از فضاهای مجازی و ابزارهای نوین، تشنگان معارف اهل بیت را در سراسر جهان سیراب می کند.

  وی با تشریح دیگر فعالیت ها و برنامه های دانشگاه مجازی المصطفی ابراز داشت: ما درس هایی را به جهت تنوع زبانی و موضوعات در دستور کار داریم که کاربران اینترنتی با مراجعه به پایگاه اینترنتی این دانشگاه می توانند، این دروس را دانلود کرده و به صورت اختیاری آن دروس را تحصیل کنند.

  رییس دانشگاه مجازی المصطفی در ادامه از وجود دو شهر مجازی در پایگاه اینترنتی این دانشگاه خبر داد و گفت: در حال حاضر شهر زبان ادبیات فارسی و علوم و قرآن حدیث به کاربران خدمات لازم را ارائه می کند.

  حجت‌الاسلام عطاران طوسی، همچنین از راه اندازی شهر مجازی اخلاق و معنویت و رادیو اینترنتی«صدد التربیه» در آینده نزدیک خبر داد و گفت: مقدمات راه اندازی این دو موضوع نیز فراهم شده است و تا پایان سال جاری رادیو مجازی راه اندازی خواهد شد.

  وی تاکید کرد: در دانشگاه مجازی المصطفی، شش گروه علمی متخصص وجود دارند که از کشورهای مختلف هستند و به کاربران مجازی و محصل این دانشگاه خدمات لازم را ارئه می کنند.

 4. صلوات و تشکر : 2


 5. #3

  هدايت مردم به سوي معارف قرآن مسئوليت سنگين جامعة‌المصطفي است
  به گزارش خبرگزاري فارس از قم، ‌حجت‌الاسلام عليرضا اعرافي پيش از ظهر امروز در مراسم افتتاح سال تحصيلي جديد دانشگاه مجازي المصطفي اظهار داشت: امام علي (ع) در نهج‌البلاغه بيش از 50 تشبيه و تمثيل در مورد قرآن و جايگاه رفيع آن آورده است.
  وي با بيان اينكه يكي از اين تشبيهات قرآن در نهج‌البلاغه نور است، عنوان داشت: نور حقيقتي است كه مايه حيات ماست و يكي از ملموس‌ترين مايه‌هاي حيات طيبه انسان‌ها نور است و ما نيازمند آن هستيم و اين نور چيزي جز قرآن نيست.

  رئيس جامعة‌المصطفي العالميه تصريح كرد: در روايات آمده است كه قرآن فراتر از حقايق تشريعي است و بايد تمام حقايق تشريعي و حقايق عالم و هستي را در قرآن جستجو كرد.
  وي يكي ديگر از ارزش‌هاي قرآن را نهفته بودن معارف اسلامي در قرآن دانست و بيان داشت: معارف ‌اسلامي بر پايه قرآن ثبت شده است، چرا بهار اين معارف در قرآن است.
  ‌حجت‌الاسلام اعرافي اذعان داشت: نور، چشمه و درياي زلال، معدن حقيقت، دشت سعادت، اساس همه حقايق علمي، دارو و شفاي همه دردهاي روحي، منزلگاه، تابلو و علامتي براي انسان، بهار دل‌ها، ‌پناهگاه بزرگ و سپري در برابر خطرها از جمله تشبيهات نهج‌البلاغه در مورد قرآن است.
  وي تصريح كرد: قرآن كتابي حاوي حقايق است و امكان ندارد كه انسان‌ها را به حقايق نرساند و راه هدايت نشود مگر اينكه در برابر اين مسير موانعي وجود داشته باشد.
  رئيس جامعة‌المصطفي العالميه با اشاره به اينكه قرآن عظمت و جايگاه بلندي دارد، اظهار داشت: نگاه ما به قرآن بايد نگاهي هدايت‌خواهانه و ره جويانه باشد، اگر چنين نگاهي به قرآن داشته باشيم آنگاه قرآن سودمند مي‌شود، نور، بهار، معدن و چشمه مي‌شود.
  وي خاطرنشان كرد: مسئوليت ما پس از راهيابي و رهجويي به قرآن، راهنمايي ديگران در اين زمينه است كه با قلم، فعاليت و تلاش خود در مسير هدايت ديگران گام برداريم.
  حجت‌الاسلام اعرافي عنوان داشت: مسئوليت فعالان در جامعة‌المصطفي و طلاب هم همين است چرا كه مسئوليت هدايت و راهنمايي ديگران به سوي معارف قرآن كريم افتخار و مسئوليت سنگين جامعة‌المصطفي است.
  وي اظهار اشت: بايد محور تمام پژوهش‌ها، برنامه‌ها و تحصيل در اين مركز را بر پايه قرآن قرار دهيم و در اين مسئله در تمام برنامه‌‌هاي اين مركز جاري باشد.
  رئيس جامعة‌المصطفي العالميه با بيان اينكه قرآن بايد مانند خون در رگ‌هاي حوزه‌هاي جامعة‌المصطفي جريان داشته باشد، اذعان داشت: ما نبايد هيچگاه از قرآن فاصله بگيريم و بايد انسان‌هاي قوي پنجه و مقتدري داشته باشيم تا در رساندن حقيقت تلاش كند.
  وي يكي از سياست‌هاي دانشگاه مجازي و جامعة‌المصطفي را محوريت قرآن بر برنامه‌ها خواند و افزود: گسترش آفاق قرآن در رشته‌هاي تربيتي و پژوهشي نيز از ديگر سياست‌هاي اين مركز است.
  حجت‌الاسلام اعرافي يادآور شد: جامعة‌المصطفي العالميه از حوزه‌هاي پيشتاز در پژوهش قرآني بوده است و 10 رشته قرآني در سطوح مختلف دارد و با توجه حجم سرمايه‌گذاري اين مركز در حفظ، قرائت، تجويد و ساير بخش‌هاي قرآني، اهتمام بسياري در گسترش فرهنگ قرآن داشته است.
  وي با تاكيد بر اينكه نبايد به وضع موجود بسنده كنيم، اظهار داشت: بحث‌هاي قرآني و رويكرد فاخر قرآني، بنا نهادن تربيت نسل مصلح و‌ نگاه حوزي پيشرو از جمله برنامه‌هاي جامعة‌المصطفي است.
  رئيس جامعة‌المصطفي العالميه افزود: براي اينكه نگاه حوزوي پيشرو داشته باشيم، نيازمند ابزار و تكنولوژي هستيم تا به بهترين نحو و با استفاده از فضاي مجازي بتوان معارف اسلامي و قرآني را به تمام مردم جهان منتقل كرد چرا كه بدون ابزار و تكنولوژي نمي‌توان پاسخگوي نيازها بود.
  وي گفت: رويكرد اصلي جامعة‌المصطفي و بخش‌هاي آن بايد به سوي پرورش مصلحان و عالماني باشد كه به روش‌هاي اسلام‌شناسي آشنا هستند و با استفاده از اين روش‌ها از اسلام دفاع كرده و ديگران را با آن آشنا مي‌كنند و سبب هدايت بشر مي‌شوند.
  اعرافي بيان داشت: پرورش انسان‌ها در وراي مرزهاي ايراني يكي ديگر از رويكردهاي اين مركز است و نگاه طلاب و اين مركز بايد نگاهي برون مرزي باشد و با استفاده از فضاي مجازي بتوان مردم جهان را با اسلام همراه كرد.
  وي اظهار داشت: اميدواريم هر چه زودتر اساتيد جامعة‌‌المصطفي و دانشگاه مجازي بتوانند حوزه را به صورت مجازي بازسازي كنند تا فضايي حقيقي را به لحاظ اخلاقي و تربيتي ايجاد كرده و تحولي بزرگ در دنيا ايجاد كنيم.

 6. صلوات و تشکر : 2


 7. #4

  تاکنون دانشگاه مجازی از 23 کشور پذیرش داشته است

  حجت الاسلام والمسلمین علی اصغرعطاران طوسی رئیس دانشگاه مجازی المصطفی:
  پنج رشته تحصیلی در دانشگاه مجازی المصطفی ارائه می‌شود

  قم - خبرگزاری مهر: رئیس دانشگاه مجازی المصطفی گفت: پنج رشته تحصیلی در زمینه معارف اسلامی در این دانشگاه راه اندازی می‌شود. به گزارش خبرنگار مهر در قم، حجت الاسلام علی اصغر عطاران طوسی قبل از ظهر سه‌شنبه در مراسم افتتاحیه سال تحصیلی دانشگاه مجازی المصطفی با بیان اینکه در این دانشگاه 5 رشته تحصیلی درحوزه معارف اسلامی ارائه می‌شود بیان کرد: رشته فقه و معارف اسلامی اخلاق اسلامی با گرایش فلسفه اخلاق ، الشریعه العالمیه به زبان عربی از علوم و قرآن و حدیث به زبان عربی، و زبان و ادبیات فارسی ویژه غیر ایرانیان از جمله این رشته‌ها است.

  وی در ادامه با بیان اینکه این دانشگاه 26 دوره آموزش کوتاه مدت نیز برگزار کرده است گفت: در این آموزش‌ها درحوزه‌های مختلف معارف اسلامی و به زبان فرانسه، انگلیسی، اسپانیولی، ژاپنی بوده است و برگزاری این دوره‌ها به زبان‌های تائی، چینی و اردو نیز در آینده‌ای نزدیک اجرا می‌شود.

  عطاران طوسی در ادامه با اشاره به اینکه این دانشگاه از 23 کشور جهان پذیرش داشته است ابراز داشت: در زمینه گسترش آموزش‌های مجازی نیز دو شهر مجازی زبان و ادبیات فارسی و قران کریم نیز راه اندازی شده است و در آینده‌ای نزدیک شهر مجازی اخلاق و معنویت نیز راه اندازی خواهد شد.

  رئیس دانشگاه مجازی المصطفی در ادامه از راه اندازی رادیوی اینترنتی الصدد التربیه خبر داد و بیان کرد: تولیدات این رادیو به زبان عربی است و انتظار می‌رود که تا پایان مهرماه سالجاری راه اندازی شود.

  وی ادامه داد: درحال حاضر 6 گروه علمی با استفاده از اساتید و هیئت‌های علمی متخصص در کشورهای مختلف جهان در این دانشگاه راه اندازی شده است.

  عطاران در پایان به برگزاری دوره‌های زبان فارسی اشاره کرد و بیان داشت: دوره آموزشی زبان فارسی نیز به شکل یک ساله در 3 مرحله اجرا شده که در دوره سوم آن از 20 کشور جهان پذیرش صورت گرفته است.

  منبع خبر
  ویرایش توسط quranic : 1389/07/07 در ساعت 09:36 قبل از ظهر

 8. صلوات و تشکر : 2


 9. #5

  عكس هاي آغاز سال تحصيلي جديد دانشگاه مجازي

 10. صلوات و تشکر


 11. #6

  ساير تصاوير مربوط به افتتاحيه دانشگاه مجازي المصطفي
  [IMG]


  با تشكر از جناب آقاي اخوان به خاطر تصاوير.
  ویرایش توسط پناهنده به قرآن : 1389/07/13 در ساعت 04:05 بعد از ظهر

 12. صلوات و تشکر


موضوعات مشابه

 1. نرم افزار صحیفه سجادیه - اختصاصی دانشگاه مجازی المصطفی صلی الله علیه و آله و سلم
  توسط محمد مهدی قربانی در تالار آموزش های قرآنی و حدیثی
  پاسخ: 5
  آخرين نوشته: 1394/02/08, 09:42 قبل از ظهر
 2. حکم انتصاب مدیران انجمن شهرمجازی قرآن کریم
  توسط معاون فرهنگی تربیتی در تالار اخبار
  پاسخ: 101
  آخرين نوشته: 1391/09/23, 01:17 بعد از ظهر
 3. تصاويرمذهبي باموضوع امام رضا عليه السلام
  توسط سوگند در تالار تصاویر
  پاسخ: 4
  آخرين نوشته: 1390/11/03, 09:52 قبل از ظهر
 4. پاسخ: 17
  آخرين نوشته: 1390/05/13, 12:31 بعد از ظهر
 5. پاسخ: 4
  آخرين نوشته: 1389/07/26, 08:05 قبل از ظهر

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •