مدير مركز تحقيقاتي «جوادالائمه (ع)» در گفت‌وگو با خبرنگار آئين و انديشه باشگاه خبري فارس «توانا»، اظهار داشت: پرورش متخصصين تفسير قرآن كريم در 18 رشته از جمله، ‌جامعه شناسي، روانشناسي، مديريت و اقتصاد در قرآن صورت مي‌گيرد كه خارج از حوزه علميه قم بررسي مي‌شود.


استاد احدي فعاليت‌هاي عمده اين مركز را پاسخگويي به شبهات جهاني و مشاوره با جوانان كشور دانست و افزود: همزمان با مشاوره‌هاي تلفني و حضوري با اقشار مختلف جامعه، همكاري‌هاي متقابلي نيز با ساير نهادها و موسسات ديگر انجام مي‌شود كه مي‌توان به كتاب «مديريت اسلامي» اشاره كرد كه بيش از 400 هزار نسخه از اين كتاب با همكاري وزارت كشور منتشر شد.

مسؤل اساتيد سطوح عالي حوزه در ادامه گفت: برپايي همايش بين‌المللي با همكاري نيروي انتظامي در رابطه با كاهش جرم از فعاليت‌هاي ديگر اين مركز است كه هم‌اكنون مراحل پاياني خود را طي مي‌كند.


استاد خارج فقه حوزه با بيان اينكه دانشجويان اين مؤسسه از طريق آزمون ورودي پذيرفته مي‌شوند، بيان داشت:‌ اين مركز با پذيرش 20 تا 30 دانشجو در سال از ميان كساني كه سطوح پايه10را گذرانده باشند، پذيرش مي‌كند كه دانشجو بايد در خلال 5 سال كار تفسير قرآن را به طور كامل انجام دهد.
مركز تحقيقاتي جوادالائمه (ع) به نشاني قم، خيابان ارم، كوچه 16، كوچه ارگ، پلاك 28 و تلفن‌هاي 7837163 - 7837164 پاسخگوي مشتاقان به معارف ديني است.