تالار دانشگاه مجازی المصطفی صلی الله علیه و آله دانشگاه مجازی المصطفی صلی الله علیه و آله Arabic English Persian
بازیابی رمز
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9
 1. #1

  راهنما معرفي مراكز و موسسات قرآني
  در اين تاپيك قصد داريم مراكز و موسسات قرآني را به شما كاربران گرامي معرفي كنيم
  در صورتي كه شما هم موسسه يا مركز قرآني را مي شناسيد مي توانيد در اين تاپيك مارا ياري كنيد

 2. صلوات و تشکر : 2


 3. #2

  راهنما مركز فرهنگ و معارف قرآن بزرگترين مركز قرآني كشور
  «مركز فرهنگ و معارف قرآن» دفتر تبليغات اسلامى حوزه علميه قم در سال 1366 با هدف گسترش فرهنگ و معارف قرآن و دفاع ازحقانيت آموزه*هاى آن شكل گرفت و با نگاهى كاملاً نو به عرصه*هاى تفسير، ترجمه و موضوعات قرآنى، به جهت*دهى فعاليت*هاى قرآنى در حوزه علميه قم، بسيارى يارى رساند. اين مركز وظايفى همچون: تأمين منابع و اسناد قرآنى، طبقه*بندى و سازماندهى معارف قرآنى، تدوين فرهنگ*نامه*ها و دائرة المعارف*هاى متنوع قرآنى، پديدآوردن تفاسير گوناگون، پاسخگويى به سؤالات و شبهات و شناسايى خلأها و نيازها در عرصه فرهنگ قرآنى را به عهده گرفته است.

  پس از پيروزي انقلاب اسلامي در ايران و گرايش وسيع به مسائل اسلامي، نياز به پژوهش*هاي جدي و گسترده در همه زمينه*ها به وجود آمد و در بخش قرآن به سبب كاستيها كه در تحقيقات قرآني در حوزه*هاي علميه احساس مي*شد، ضرورت*هاي جديدي رخ نمود و تلاش*هاي گسترده*اي صورت گرفت. از جمله: تحقيقات و نوشته*هاي انديشمند فرزانه آيت الله هاشمي رفسنجاني تحت عنوان كليد قرآن، بود، اين پژوهش انگيزه بسيار نيرومندي را فراهم نمود تا گروهي گرد هم آيند و دستنوشته*هاي دوران زندان ستمشاهي ايشان را تكميل و آماده ارائه كنند.

  از سال 1366 تهيه تفسير راهنما با استفاده از دست*نوشته*هاي آيت*الله هاشمي رفسنجاني در دستور كار مركز قرار گرفت. دهها نفر از محققان و قرآن*پژوهان اين مركز طي 15 سال كار مستمر و پژوهش دقيق موفق شدن سبك جديدي از تفسير قرآن را بوجود آورند.

  بر پايه اين تحقيقات، در گام بعدي فرهنگ قرآن و دائرة المعارف و ساير پژوهش*هاي مركز شكل گرفت و هم اكنون مركز با توليد ساليانه بيش از 70 جلد كتاب در زمينه پژوهش*هاي بنيادي و كاربردي قرآني به عنوان بزرگ*ترين مركز قرآن*پژوهي كشور شناخته شده است.

 4. صلوات و تشکر : 2


 5. #3

  مؤسسه تفسير جوان
  مؤسسة قرآني تفسير جوان مجموعه ای متشکل از ده موسسه تخصصی و موضوعی قرآنی است که به منظور توسعة فرهنگ انسان‏ساز قرآني در جامعه خصوصاً برای گروه سنی کودک ، نوجوان ، جوان ، زنان و خانواده تأسيس شده است.
  شمّه ‏اي از فعاليت‏هاي مؤسسه به شرح ذيل است:  1. تأليف 1000 عنوان كتاب موضوعي قرآني بر اساس نيازسنجي قرآني كه به صورت تحقيقات ميداني از دانش ‏آموزان و دانشجويان اعلام نظر شده و غالبا به صورت کتب کوچک در قطع جیبی یا پالتويي با حجم كم و قيمت ارزان تحت عناويني هم‏چونباستان شناسی ،هنرهای دستی ،رنگ شناسی ، راز خوشبختي, قرآن‏شناسي جوان, روش چكيده ‏نويسي موضوعي تفسير قرآن, لغت شناسی و مفاهیم قرآن کریم , فقر و ثروت از ديدگاه قرآن ، باستان شناسی ، رنگ شناسی ، موسیقی و . . .

  2 .ترجمة انگليسي و عربي 8 كتاب: جلد 1 و 30 تفسير بيان, جلد 26 و 27 تفسير جوان, روش انس با قرآن, قرآن‏شناسي جوان, فرهنگ‏نامةقرآني جوان, راز خوشبختي.

  3.تأليف و چاپ «روزنامه ديواري پيام آسماني» با موضوعات متنوع قرآني جهت نصب در مكان‏ها و معابر عمومي نظير دانشگاه‏ها, دبيرستان‏ها. اين روزناهر یک از این روزنامه ‏هاي ديواري, چكيده كتاب های تفسير موضوعي قرآن كريم تالیفی موسسه می باشد .

  4. تأليف و انتشار كارت‏هاي جيبي «گلهاي آسماني» حاوي رهنمودهاي قرآن در موضوعاتي همچون: خواص و فضيلت سوره‏ هاي قرآن, آيات داراي اسم اعظم (احتمالاً), علوم قرآني براي كودكان و نوجوانان.

  5.راه اندازي «كتابخانة تخصصي قرآن كريم» و «باشگاه انديشه ‏هاي آسماني» براي جوانان.

  6. راه اندازي اولين سايت جهاني اينترنت با نام «پايگاه قرآن پژوهي» به منظور معرفي 10000عنوان كتاب قرآني به همراه چكيده اي از محتواي آنهاطراحي «مسابقات تفسير موضوعی قرآن كريم» در مقاطع راهنمايي, دبيرستان و دانشگاه.

  7 . طراحي«جوايز دربردارندة پيامهاي قرآني»، ويژة برندگان مسابقات مختلف در سطح كشور.

  8 . ارائه و انجام پروژه ‏هاي «پژوهشي و كاربردي قرآني» در جهت پيشبرد مصالح ملي هم‏چون محيط زيست از ديدگاه قرآن.

  9. ابداع و آموزش طرح ملي روش انس با قرآن (ويژة جوانان) براي اولين بار, به منظور مراجعة موضوعي فوري به تفاسير قرآني.

  10. تاليف 1000 عنوان كتاب با موضوعات مختلف كاربردي قرآني
  پرتال رسمي مؤسسه قرآني تفسير جوان

 6. صلوات و تشکر : 2


 7. #4

  مرکز ترجمه قرآن ( اوقاف)
  نام مسؤول: محمد نقدى
  سال تأسيس: 1373
  وابستگى: سازمان اوقاف و امور خيريه
  زمينه فعاليت: ترجمه قرآن به زبانهاى زنده دنيا
  گزيده آثار: ترجمه قرآن به 78 زبان دنيا ـ مجله تخصصى ترجمان وحى
  آدرس: قم، خيابان شهدا، كوچه 39، پلاك 12
  صندوق پستى: 3984 ـ 37185
  تلفن: 7737094 ـ 7737368

 8. صلوات و تشکر : 2


 9. #5  ستاد تفسير قرآن كريم

  نام مسؤول: سيد هاشم حسينى بوشهرى
  سال تأسيس: 1374
  زمينه فعاليت: تفسير و موضوعات مربوط به آن، تهيه جزوات تفسيرى و برگزارى امتحانات تفسيرى بين فضلا و طلاب محترم
  گزيده آثار: نخبة التفاسير
  آدرس: قم، مدرسه دارالشفاء، ساختمان شماره 1، طبقه دوم
  تلفن: 7731447، 7731448
  فاكس: 7731448

 10. صلوات و تشکر : 2


 11. #6  مؤسسه بين المللى اهداف القرآن

  نام مسؤول: سيد محمد تقى شاهرخى خرم آبادى
  سال تأسيس: 1376
  زمينه فعاليت: فعاليتهاى فرهنگى، مذهبى و عقيدتى در داخل ايران و بعضى كشورهاى خارجى و انتشار نشريه اهداف القرآن
  آدرس: قم، شهرك سالاريه، ميثم بالا، نبش نسترن، پلاك 4
  صندوق پستى: 7373 ـ 37185
  تلفن: 935054
  فاكس: 922376

 12. صلوات و تشکر : 2


 13. #7

  درباره مؤسسه قرآنی احسن الحدیث
  مؤسسه قرآنی احسن الحدیث در تاریخ جمعه هجدهم فروردین 1385 فعالیت خود را با کلاس قرآن استاد سید محسن موسوی بلده آغاز نمود. سپس کلاسهای قرآن واحد خواهران و واحد برادران تشکیل گردید.
  استاد سید محسن موسوی بلده، با دعوت از جمعی اساتید و قاریان قرآن و نیز خیرین مشتاق قرآن کریم، مؤسسه احسن الحدیث را بنیانگذاری نمود.
  هم اکنون هیئت امنای مؤسسه علاوه بر ایشان، از گروهی اساتید و عاشقان قرآن و اهل بیت عصمت علیهم السلام تشکیل شده است که به نام برخی از آنان اشاره می شود:
  اساتید بزرگوار:
  عباس سلیمی (رئیس هیأت امنا)، محمد خواجوی، احمد حاجی شریف، سید علی خاموشی، سید حسین موسوی بلده، محمدرضا پورزرگری، معصومه عباسی نظری، جعفر اصغری ،رضا فراهانی و ...
  موضوع فعالیت مؤسسه ترویج فرهنگ نورانی قرآن کریم و اهل بیت معصومین علیهم السلام به عنوان مفسرین حقیقی کلام وحی است.
  اهداف مؤسسه عبارت است از توسعه و تعمیق فرهنگ متعالی قرآن کریم و اهل بیت معصومین علیهم السلام از طرق:
  ‌الف) برگزاری دوره های آموزشی برای تمامی مقاطع سنی خواهران و برادران در سطوح مبتدی تا تخصصی در رشته های قرائت، حفظ، ترجمه، تفسیر و احکام و سایر علوم قرآنی و معارف اهل بیت و علوم مرتبط
  ‌ب) تحقیق و پژوهش در علوم قرآنی و معارف اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام
  ‌ج)آموزش و تربیت مربیان و اساتید علوم موضوع فعالیت مؤسسه
  ‌د) نشر کتب و جزوات در زمینه علوم قرآنی و متون اسلامی و احادیث معصومین علیهم السلام
  ‌ه) ایجاد بستر مناسب جهت تولید و عرضه انواع رسانه های صوتی و تصویری و محصولات فرهنگی و هنری مرتبط
  ‌و) برگزاری مسابقات، مراسم، جشنواره ها، نمایشگاه ها و اردوها
  ‌ز) انجام همکاری و فعالیت های مشترک با نهادها، کانون ها و شخصیت های قرآنی داخل و خارج کشور
  نام رسمی ثبت شده این مجموعه، "مؤسسه راهیان طریق احسن الحدیث" می باشد.
  نشانی مرکز اصلی مؤسسه عبارت است از: تهران، میدان امام حسین علیه السلام، خیابان 17 شهریور، خیابان صفای شرقی، شماره 497، حسینیه حضرت علی اکبر علیه السلام.
  این حسینیه متعلق به اهالی محترم بلده نور است.
  ***********
  مسئولين سايت احسن الحديث عبارتند از:
  اعضاي شوراي سياست‌گذاري:
  استادسيدمحسن موسوي بلده، جعفر اصغري، سيديوسف درود، محمدحسن حاجي‌شفيعي، حمیدرضا میرزایی.
  مدير مسئول: محمدحسن حاجي‌شفيعي
  آدرس سایت
  http://www.ahsanolhadis.ir/

 14. صلوات و تشکر : 2


 15. #8

  مؤسسه قرآن و نهج البلاغه راه روشن
  موسسه قران و نهج البلاغه زیر نظر حجت الاسلام رضازاده جویباری والد محترم حافظ کل قرآن کریم و نهج البلاغه ، آقای دکتر علی رضازاده جویباری اداره می شود.
  این موسسه از سال 1380 فعالیت قرآنی خود را آغاز نمود تا در امر نشر فرهنگ قرآن و عترت در جامعه سهم شایسته ای داشته باشد. از برنامه های مهم این نهاد فرهنگی می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

  یک) برگزاری دوره های آموزشی قرآن کریم شامل: روخوانی و روانخوانی، تجوید، صوت و لحن، ترجمه و مفاهیم و حفظ قرآن.
  لازم به ذکر است، حفظ قرآن با دوره های مختلف یک ساله، دو ساله، سه ساله و نیز آموزش از راه دور، حجم بیشتری از فعالیت های آموزشی را به خود اختصاص داده است، که از میان آنها آموزش از راه دور حفظ قرآن توانسته مخاطب بیشتری را در بر بگیرد.

  دو) برگزاری مسابقه سراسری حفظ قرآن کریم: این مسابقه ویژه برگزیدگان شعب مؤسسه قرآن و نهج البلاغه می باشد. هدف از برگزاری آن ایجاد انگیزه و فضای رقابتی مثبت و نیز شناخت نقاط قوت و ضعف روند آموزش حفظ قرآن می باشد که هر سال در یکی از استان ها کشور با حضور گسترده حفاظ قرآن کریم برگزار می شود.

  سه) برگزاری مسابقه سراسری حفظ و مفاهیم نهج البلاغه: موسسه قرآن و نهج البلاغه اولین نهادی است که در زمینه حفظ نهج البلاغه و برگزاری مسابقه ای که در آن حفاظ نهج البلاغه به رقابت بپردازند، برنامه تأثیرگذاری تدوین و اجرا نموده است. این مسابقه که در شش رشته حفظ کل، حفظ کل خطبه ها، حفظ 110 خطبه اول، حفظ نامه ها، حفظ حکمت ها و رشته فراگیر ترجمه و مفاهیم حکمت ها (راه روشن).

  چهار) برگزاری مسابقه سراسری حفظ صحیفه سجادیه: این مسابقه همزمان با مسابقه سراسری نهج البلاغه برگزار می شود.

  پنج) برگزاری مسابقه ملی و سراسری مفاهیم نهج البلاغه: با این هدف که مردم عزیز کشورمان با معارف گرانقدر کتاب شریف نهج البلاغه آشنا شوند و بتوانند در زندگی خود آموزه های این میراث ارزشمند را به کار گیرند. سئوالات این مسابقه از کتاب راه روشن ( ترجمه و مفاهیم حکمت های نهج البلاغه) می باشد که توضیحات تکمیلی در بخش مربوطه در همین پایگاه اطلاع رسانی آمده است.

  شش) برگزاری مسابقه بین اللملی قرآن و نهج البلاغه: گسترش و ترویج ارزش های علوی در جامعه جهانی یک آرمان بزرگ این موسسه است که برای رسیدن به آن، تصمیم داریم مسابقه راه روشن را با استفاده از ظرفیت های فن آوری اطلاعات و ارتباطات در سطح جهان برگزار کنیم. که در حال فراهم ساختن سازوکارهای عملیاتی ساختن این حرکت عظمیم هستیم.

  هفت) تحقیق و پژوهش: یکی از برنامه های گروه تحقیقات موسسه تألیف کتاب راه روشن است که با مطالعه و پژوهش در منابع معتبر به تدوین این کتاب مشغولند. همچنین به نیازهای روز موسسه و یا نیاز نهاد خاصی به یک موضوع ویژه، نیز پاسخگو هستند.

  هشت) آموزش خردسالان:آموزش قرآن برای خردسالان 4 تا 6 سال در این واحد آموزش انجام می شود. اهداف آموزشی این واحد عبارتند از:
  - آموزش حروف الفبای عربی
  - حفظ سوره های کوتاه
  - حفظ احادیث کوتاه و کاربردی
  - حفظ شعرهای زیبا با مضامین دینی و تربیتی
  - نقاشی و رنگ آمیزی
  - آموزش سایر مهارت های لازم پیش از دبستان

  نه) اسوه های نور: شناسایی نوجوانانی که در قرائت قرآن کریم استعداد دارند یکی از دلایل مهم اجرای این برنامه می باشد. که پس از شناسایی افراد مستعد و دارای علاقه و انگیزه، دوره های تربیت قاری قرآن برای آنها اجرا می شود.

  ده) پرتال موسسه قرآن و نهج البلاغه: پرتال موسسه قرآن و نهج البلاغه با دو هدف کلی طراحی و ایجاد شده است:
  اول) اطلاع رسانی اهداف و برنامه های موسسه در سطح کشور به مخاطبان
  دوم) نشر فرهنگ و معارف دینی در فضای اینترنت و پاسخ به نیازهای مخاطبان در حوزه علوم و معارف دینی
  پرتال موسسه قرآن و نهج البلاغه برای دستیابی به این اهداف در بخش های گوناگون در فضای اینترنت انتشار یافته است. عناوین مهم این پایگاه عبارتند از:
  آشنایی با موسسه، مسئول موسسه، دکتر علی رضازاده جویباری
  معرفی بخش های مختلف موسسه: آموزش حضوری، غیرحضوری، خردسالان، پژوهش و تحقیق،

  اطلاعات ارتباطی
  قم/ خیابان صفاییه، انتهای کوچه 19، سمت راست، پلاک 24
  صندوق پستی 37165-335
  سامانه پیام کوتاه 30005480
  تلفن: 02517745480

  http://www.raheroshan.com
  ویرایش توسط مدیریت محتوایی انجمن : 1391/04/24 در ساعت 08:19 قبل از ظهر

 16. صلوات و تشکر : 3


 17. #9

  مرکز رشد علوم قرآن و حدیث پارک علم و فناوری دانشگاه تهران
  این مرکز با سرپرستی حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای حاتمی مشغول به کار است .

  اهداف مرکز :


  v ایجاد هماهنگی بین دستگاه های دولتی، مؤسسات و گروه‌های فعال غیردولتی در جهت هم‌افزایی و ارتقاء فعالیت های قرآنی در سطح ملی و بین المللی .

  v تقویت ایمان و اعتقاد به قرآن كریم و تمسك به تعالیم آن
  v تعمیق معرفت و تعمیم فهم و درك قرآن كریم

  v ارتقاء التزام عملی به قرآن كریم در ابعاد فردی و اجتماعی
  v تحقق فرهنگ قرآنی در نظام مدیریت، تصمیم گیری و برنامه ریزی كشور
  v توسعه مهارت های روان خوانی، صحیح خوانی و درك معنای آیات قرآن كریم در میان اقشار مختلف جامعه به ویژه كودكان و نوجوانان
  v تقویت و گسترش انس با قرآن كریم در اقشار مختلف جامعه
  v ترویج آیات و مفاهیم قرآن كریم در حوزه فرهنگ عمومی ( نماد سازی و تبلیغات رسانه‌ای و محیطی، محاورات و (


  اهداف و مأموريت‌های پژوهشی و برنامه ریزی قرآنی مرکز رشد قرآنی پارک علم وفناوری
  مرکز رشد علوم قرآن و حدیث پارک علم و فناوري دانشگاه تهران به عنوان يک مرکزحمايتي به منظورکمک به موسسات کوچک، نوپا و کارآفرين در زمینه فعالیت های قرآنی و فرهنگی از طريق ارائه خدمات مشاورهاي و آموزشي است. اين مركز علاوه بر فراهم كردن موجبات رشد و دوام متقاضيان استقرار موجب مي­شود تا تجربه و مهارت لازم را در زمينه شروع فعاليت قرانی و فرهنگی و ادامه موفقيتآميز آن به دست آورند و با ارائه خدماتي مانند آموزش و ....، به کارآفرینان این امکان را میدهد ایده های دانش محور خود را به گونه ای مستقل و موفق ادامه دهند .

  v حمایت از طرح ها و پژوهش های کاربردی قرآنی

  v برگزاری همایش ها و نشست های علمی و تحقیقاتی

  v نیازسنجی و تعیین اولویت های پژوهشی در حوزه فعالیت های قرآنی
  و همچنین مرکز دوره های آموزشی و همایشهایی با عناوین  1.مهارتهای زندگی


  2.مبانی علوم انسانی با رویکرد قرآنی


  3. مدیریت و اخلاق کاری


  4.ادیان و عرفان


  5.قرائت قرآن مجید با دستگاه هوشمند

  برای موسسات ، مدارس ، مراکز برگزار می نماید
  وهمچنین داشتن محصولات فرهنگی
  که برای اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره ذیل تماس حاصل نمایید .
  شماره تماس61117208-021
  آدرس سایت : hadithequran.com

  ویرایش توسط saimarzi : 1390/11/30 در ساعت 04:09 بعد از ظهر

 18. صلوات و تشکر : 5


موضوعات مشابه

 1. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 1390/12/06, 09:05 بعد از ظهر
 2. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 1390/11/30, 07:47 بعد از ظهر
 3. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 1389/12/09, 02:03 بعد از ظهر
 4. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 1389/10/27, 12:36 بعد از ظهر
 5. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 1389/07/05, 06:51 بعد از ظهر

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •