تالار دانشگاه مجازی المصطفی صلی الله علیه و آله دانشگاه مجازی المصطفی صلی الله علیه و آله Arabic English Persian
بازیابی رمز
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

گالري تصاوير
    0   نظرات : 0
    نوشته : 1,742      صلوات : 167
    صلوات گرفته : 153 در 35 پست
    وبلاگ : 44
    دریافت : 0      بارگذاری : 0
    88060714 آنلاین نیست.

✿► توشه نوروز.....

اگر بعضی از چیزها را از صله رحم که رسمی دیرینه در بین ایرانیان و بخصوص ایرانی مسلمان است حذف شود آن وقت است که مردم مزه صله رحم و محبت را خواهند فهمید.
    حذف کردنی های عید دیدنی ها چه گزینه هایی می تواند باشد؟

شاید بعضی بگویند صله رحم امر پسندیده ای و دینی است که حذف کردن چیزی از آن معنا ندارد.
    شکی در این نیست که صله رحم امر پسندیده ای از نظر دین و عقل است.در کلام معصومین علیهم السلام بر صله رحم و ثواب و آثارآن بسیار اشاره شده است که از باب نمونه امام باقر (ع) در این باره فرمود:

«صله ارحام عمل را پاك و پر ثواب‏تر كند و اموال را فزايد و دفع بلا كند و حساب را آسان كند و مرگ را پس اندازد».

اما سخن در این است که چرا با این همه دید و بازدید ها باز خیلی از مردم کینه ها و قهرهای دراز مدت خود تا سالهای بعدی هم ادامه می دهند و از این اثرات زیاد صله رحم خبری نیست؟
    عده ای وقتی که از عید دیدنی به خانه خود بر می گردند شروع می کنند به«دیدی چه دکوراسیون قشنگی داشتند؟ چه مبلهای شیکی ! دیدی چند نوع میوه دادند؟و ... »
    این چشم و هم چشمی ها از یک طرف آسیبی است که صله رحم را خراب می کند.

از طرف دیگر بعضی از پدر ومادر های محترم(که بعضا خیلی ادعای دینداری هم دارند!) بین اولاد خود فرق می گذارند و عدالت را در این زمینه اصلا رعایت نمی کنند.
    هر اندازه که بخواهی بچه های دختر و داماد خانواده را تحویل می گیرند اما عروس های خانواده و نوه های پسری را اصلا تحویل که نمی گیرند هیچ ، هر چی کنایه و اخم وتخم از سال قبل را که جمع کرده بودند بجای عیدی به آنها تحویل می دهند.

آسیب دیگری که صله رحم را خراب می کند حرف هایی است بعد از عید دیدنی ها به عنوان این که صفت میزبان و خانواده اشان است(نه به عنوان غیبت!) مطرح می شود.
    حرف هایی که بعد از مدتی با واسطه هایی! به گوش آن میزبان می رسد و آن وقت است که همه مشکلات شروع می شود.
    یکی باید ثابت کند که این ها را نگفته است دیگری باید با زور و زحمت این ظلم را تحمل کند و بالاخره اگر خدا رحم نکند کار به دادگاه و نیروی انتظامی خواهد رسید.

بنابراین صله رحم و عید دیدنی ای که از چشم و هم چشمی و تبعیض بین اولاد ها و پشت سر هم حرف زدن وغیبت کردن خالی باشد و این گزینه ها را نداشته باشد صله رحم مطلوب خدا و معصومین خواهد بودوآن اثرات زیبا راخواهد داشت.
    تنهادر صورتی مزه محبت و صله رحم را خواهیم چشید که خودمان این گزینه ها را از عید دیدنی هایمان حذف کنیم.

2. صلوات و تشکر : 5

گالري تصاوير
    0   نظرات : 0
    نوشته : 1,742      صلوات : 167
    صلوات گرفته : 153 در 35 پست
    وبلاگ : 44
    دریافت : 0      بارگذاری : 0
    88060714 آنلاین نیست.

سلام سلام سلام بههمه دوستان گل!

عیــــــــــــد همه تون مبارک، سال نوی همه تون مبارک. این روزا داشتم به این فکر می کردم که با حرفایی که از محبت به دیگران شنیدم، درباره ودود بودن، درباره مهمونی رفتن و مهمونی دادن، درباره هدیه دادن، درباره غیبت، درباره اصل بودن خدا، درباره پدر و مادر، درباره استفاده از موبایل، درباره قضاوت، درباره صبر، درباره امام زمانی زندگی کردن، درباره همیشه با حسین بودن و با عشقش نفس کشیدن و نگه نداشتنش تا محرم بعدی، درباره دعا کردن در حق امام زمان و دعای در حق اطرافیان و تموم آدمای عالم، درباره ادخال السرور، درباره سکوت..
    منی که یاد گرفتم تو همه چیز نگاهی به او داشته باشم و بگم
    عاشقم بر همه عالم که همه عالم از اوست،
    منی که این همه می گم
    همه جا بروم به بهانه تو،
    منی که از حلم شنیدم، منی که....
    اوووووووووووووه با این همه شنیده ها این چند روز تعطیلات من چقدر باید با دیگران متفاوت باشه..
    چقدر می تونم از همین چند روزی که از غفلتش می ترسم استفاده درست کنم..
    من نباید مثل دیگران از روی عادت برم عید دیدنی..
    من به نیت صله رحم می رم.
    من تو سلام و احوالپرسی با دیگران می خوام ودود بودن رو تمرین کنم تا خدایی تر بشم.
    من تو این رفت و آمدها حواسم هست که مبادا غیبتی کنمیا بشنوم.من با عشق، با دیگران هم کلام می شم، چون خدا رو تو همه چیز ظاهر می بینم
    دوست دارم با کلی نیت قشنگ به دیگران عیدی بدم.
    من نمی ذارم امام زمانم تو شلوغی این روز و شبا گم بشه، حتی اگر به اندازه یه جمله
    مولا دوستت دارم،
    یابا گوش دادن به یک نوا یادش کنم.
    من دلم می خواد تو این روزا هم حسین حسین گفتن از زبونم نیفته تا اسم حسین تو تموم روزای عمرم ثبت بشه.

بیایید با هم فکری هم روزای عیدمون روخدایی تر، امام زمانی تر و قشنگ‌تر از همیشه بسازیم .

ویرایش توسط 88060714 : 1391/01/05 در ساعت 05:36 بعد از ظهر

4. صلوات و تشکر