عضو جامعه مدرسين حوزه با بيان اينکه ظرفيت‌هاي بسيار عظيم قرآني در حوزه‌هاي علميه وجود دارد که ناشناخته مانده است، تاکيد کرد: بايد موج نهضت قرآني را در جهان اسلام گسترش دهيم.


به گزارش واحد خبر شهر مجازی قرآن ،حجت‌الاسلام والمسلمين محمود رضا جمشيدي، امروز در ششمين جشنواره سراسري قرآني حوزه‌هاي علميه خواهران در قم با اشاره به برکات برگزاري جشنواره‌هاي قرآني، گفت: برکزاري جشنواره‌هاي قرآني مقدمه حرکت بسوي قرآني شدن است و اولين اثر آن ظرفيت شناسي و شناخت توانايي هاي خود طلاب است.
وي با بيان اين‌که بايد از ظرفيت هاي قرآني براي معرفي فرهنگ ناب اسلام و اهل‌بيت(ع) استفاده کنيم، ‌ادامه داد: جشنواره‌هاي قرآني مبدأ حرکت و ميداني‌ است که مقصد را به کساني که در اين عرصه وارد مي‌شوند، نشان مي دهد.
حجت الاسلام والمسلمين جمشيدي خاطرنشان کرد: در نظام آموزشي حوزه‌هاي خواهران به قرآن،‌تفسير و علوم قرآني توجه ويژه‌ شده است، ولي با آن‌چه که بايد باشيم، فاصله زيادي داريم.
وي يادآور شد: ‌امروز در جامعه اي زندگي مي‌کنيم که متاسفانه در برخي عرصه ها، اطلاعات عمومي مردم پيرامون بسياري از مسائل که بود و نبود آن زياد فرقي نمي‌کند، از قرآن بيشتر است و بايد اين فرهنگ را تغيير دهيم.
حجت‌الاسلام والمسلمين جمشيديان با بيان اين‌که بايد موج نهضت قرآني را به جهان اسلام گسترش دهيم خاطرنشان کرد: ظرفيت بسيار عظيم قرآني در حوزه‌هاي علميه وجود دارد که براي خود حوزه‌ ناشناخته است.
وي با اشاره به اين‌که با عنايت‌هاي مقام معظم رهبري در اين سال‌هاي اخير قدم‌هاي بسيار وسيعي در راستاي انس با قرآن و ترويج فرهنگ قرآني در جامعه برداشته شده است،‌اظهار داشت:‌ نگاه درست به قرآن در اختيار حوزه علميه است بنابراين بايد ببيشتر از ديگران تلاش کنيم و آن را به کل جهان گسترش دهيم.
عضو جامعه مدرسين حوزه با بيان اين‌که در نگاه به قرآن از لحاظ کيفيت هيچ مذهبي به تشيع نمي‌رسد، ادامه داد:‌ نبايد از لحاظ کميت از سايرين عقب بمانيم و اين وظيفه حوزه‌هاي علميه است.
حجت الاسلام والمسلمين جمشيدي در بخش ديگري از سخنان خود يا توصيه به طلاب در راستاي ترويج فرهنگ قرآن در جامعه، گفت:‌ طلاب بايد قرآن را خوب بخوانند و بتوانند آن‌را ترجمه کرده و در کنار آن به تفاسير بپردازند.
مدير حوزه هاي علميه خواهران با بيان اين‌که عدم انس با قرآن، با جامعه اسلامي سازگار نيست، گفت:‌ قرآني که پيامبر و اهل‌بيت(ع) در کنارش نباشند، به متمسکي براي کساني که اهل تاويل و برداشت‌هاي خود از قرآن هستند.
وي افزود: کساني که بدنبال اميال خود هستند قطعا بدنبال فهم قرآن نيستند و به هرچيزي که برسند تمسک مي يابند.
عضو جامعه مدرسين حوزه در پايان خاطرنشان کرد: اگر بخواهيم تعاليم قرآن باقي بماند، نبايد اجازه دهيم بين قرآن و عترت جدايي بيفتد.

منبع:مرکز خبر حوزه