جشنواره قرآنی مركز مديريت حوزه‌های علميه خواهران با حضور 155 طلبه قرآنی يك‌شنبه، 7 اسفندماه، برگزار می‌شود.

به گزارش واحد خبر شهر مجازی قرآن به نقل از ایکنا،مريم ناصح، مدير پرورشی حوزه‌های علميه خواهران كشور، در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا)، با اعلام خبر برگزاری جشنواره قرآنی مركز مديريت حوزه‌های علميه خواهران در روز يك‌شنبه، 7 اسفندماه، بيان كرد: در اين جشنواره قرآنی 155 نفر از طلاب حوزه‌های علميه خواهران به همراه مديران و مسئولان فرهنگی مدارس خود حضور خواهند داشت.
مدير پرورشی حوزه‌های علميه خواهران ادامه داد: در اين مراسم از 30 مدرسه علميه كه در طرح زمزمه قرآنی موفق عمل كرده‌اند، تجليل می‌شود.
ناصح تصريح كرد: مدرسه فاطمةالزهرا(س) داراب به عنوان مدرسه برگزيده كه در سال گذشته بيشترين فعاليت قرآنی و طلبه برگزيده را در مسابقات مركز مديريت خواهران داشته تجليل می‌شود.
وی با اشاره به اينكه در جشنواره قرآنی از نفرات برتر مسابقات قرآنی در رشته‌های مختلف تجليل به عمل می‌آيد، اظهار كرد: در هر رشته از 6 نفر كه حائز رتبه برتر شده‌اند تجليل می‌شود كه در مجموع 53 نفر به عنوان نفرات برگزيده در رشته‌های مختلف تجليل می‌شوند.
ناصح بيان كرد: مسابقات قرائت و حفظ طلاب خواهر در حال حاضر در حال برگزاری است و 25 نفر در رشته حفظ در سه سطح حفظ ثلث، نصف و كل قرآن كريم به رقابت با يكديگر می‌پردازند، در مسابقات قرائت هم 15 طلبه برای كسب رتبه برتر با يكديگر رقابت می‌كنند.
وی با اشاره به اينكه 180 مقاله و اثر ادبی در موضوع «جهاد اقتصادی از منظر قرآن كريم و اهل بيت(ع)» به دبيرخانه جشنواره ارسال شده است، عنوان كرد: برای ارسال اين مقالات محدوديت‌هايی وجود داشت و از هر مدرسه دو اثر می‌توانست در اين مسابقه شركت كند.
ناصح ادامه داد: از 6 مقاله برتر ارسالی به دبيرخانه «جهاد اقتصادی از منظر قرآن كريم و اهل بيت(ع)» و 3 اثر ادبی و يك شعر در روز برگزاری جشنواره قرآنی تقدير می‌شود.
وی با اشاره به سخنرانان جشنواره قرآنی عنوان كرد: آيت‌الله سيدهاشم حسينی بوشهری، امام جمعه قم، حجت‌الاسلام و المسلمين جمشيدی، مدير مركز مديريت حوزه‌های علميه خواهران از جمله سخنرانان اين مراسم هستند.