تالار دانشگاه مجازی المصطفی صلی الله علیه و آله دانشگاه مجازی المصطفی صلی الله علیه و آله Arabic English Persian
بازیابی رمز
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 24

گالري تصاوير
    0   نظرات : 0
    نوشته : 1,742      صلوات : 167
    صلوات گرفته : 153 در 35 پست
    وبلاگ : 44
    دریافت : 0      بارگذاری : 0
    88060714 آنلاین نیست.

✿► اسلام و حجاب

حجاب در پرتو رهنمودهای مقام معظم رهبری مدظله العالی

همیشه گفته ایم که چادر یک حجاب ایرانی است و زن ایرانی این را انتخاب کرده و خوب حجابی هم هست و می تواند کاملا حفاظ و حجاب داشته باشد.
    حالا بعضی ها هستند که از هر چه ایرانی و خودی است ، ناراحتند و دلشان را می زند ،دلشان می خواهد سراغ چیزهایی بروند که از خودی بودن دورتر است !
    به هر حال اگر حجاب را حفظ کنند ،باز هم خلاف شرعی انجام نداده اند منتها چیز بهتری را از دست داده اند .

فصل اول : حجاب از دیدگاه غرب

((تحقیر زن در جامعه غربی))

در مساله ی زن هم موضع شما تدافعی نیست ،تهاجمی است.آنها اعتراض شان به ما این است که چرا زنهایتان حجاب دارند ،چرا حجاب اجباری است .خود آنها هم بی حجابی را اجبار ی کردند،این به آن در !
    اما مسئله آنها در قضیه زن خیلی بیشتر از این حرفهاست.زن در فرهنگ و دنیای غربی به ابتذال کشانده شده ،تحقیر شده و به او اهانت شده است .این که زن ومرد در پشت میز دیپلماسی و کنار همدیگر ،شانه به شانه بنشینند ،جبران آن لطمه هایی را که غربی ها به زن وارد کرده اند نمی کند .از زن به عنوان یک وسیله ی التذاذ و شهوت رانی استفاده کرده اند .انها معتقدند که زن بدون آرایش ارزش ندارد باید خودش را آرایش کند تا مردها او را بپسندند .این بزرگترین اهانت به زن است .

وضوح دروغ بودن دموکراسی غربی ، با ممنوعیت حجاب

اواخر سال 56یا اوایل سال 57که طلیعه های انقلاب آشکارتر شده بود ،کارتر رئیس جمهور وقت امریکا به ایران آمد ودر یک جلسه ،نطقی را که برایش فراهم کرده بودند ،نخواند ارتجالا بنا کرد نطقی سرتاپا ستایش از محمد رضا ایراد کردن.
    امروز هم همین کار را در خیلی از جاهای دنیا دارند می کنند قبلا هم کرده اند ،بعد از این هم خواهند کرد .در عین حال ادعای دموکراسی هم می کنند !
    دنیا هم این ادعاها را باور کرده ما هم وقتی به جامعه خودمان نگاه می کنیم ، می بینیم یک عده آدمهای درس خوانده و تحصیل کرده و مدعی روشنفکری وقتی اسم دموکراسی و یا مردم سالار ی و احترام به رای مردم می آید فورا ذهنشان به طرف آمریکا می رود!
    آنها دروغ می گویند ومطلقا به دموکراسی و آزادی ورای مردم احترام نمی گذارند.

نمونه اش ممنوعیت حجاب در برخی مدارس اروپایی است اجازه نمی دهند دختر محصل با روسری به کلاس برود و درس بخواند .

پس امروز مشی اساسی استکبار عبارت است از کلاه سر دنیا گذاشتن ، کلاه سر بشریت گذاشتن به قول عربها(التعتیم الاعلامی) یعنی غبار آلود کردن فضا یا به تعبیر قدیمی خود ما (گل آلود کردن آب)

ادامه دارد............

2. صلوات و تشکر : 8

گالري تصاوير
    88060714 آنلاین نیست.

شاید گاهی خدا دلش برایت تنگ می شود...

شاید گاهی خدا دلش برایت تنگ می شود...
    شاید هوای سرد بهانه ایست تا تو با حجاب شوی!
    دردانه پروردگارت...
    آری خدا گاهی دلش برای حجاب تو تنگ میشود.
    هوای سرد مجبورت کرده با حجاب شوی!ای کاش از نگاه نامحرم هم سردت میشد ...

4. صلوات و تشکر : 10

گالري تصاوير
    88060714 آنلاین نیست.

در پاسخ به کسانی که بحث « سختی حجاب » برای خانوم ها رو مطرح میکنند!

تحمل سختی و مشقت جزئی از جریان زندگی هر انسانی است.

(نابرده رنج، گنج میسر نمی شود).اگررعایت حجاب دارای سختی هایی باشه انجام واجباتی نظیر نماز، روزه ،حج، جهاد و ... هم راحت و آسان نیست هر کدام سختی هایی به همراه خودش داره.

آیا از خواب ناز سحرگاه برخاستن ، وضو گرفتن و نماز خواندن رنج و سختی نداره؟

آیا در گرمای طاقت فرسای تابستان روزه گرفتن و تشنگی، گرسنگی رو تحمل کردن خستگی و زحمت نداره؟

در مورد حجاب هم تحمل این زحمت و سختی در مقابل آثار و برکاتی که خداوند قرار داده و از همه مهمتر خوشنودی خدا و پیامبر (ص) و ائمه اطهار(ع) بسیار ناچیز و چه بسا شیرن و گواراست.

این رو هم نباید فراموش کرد کسانی که از حجاب گریزانند و عواقب بدی که در اثر بی حجابی و انحرافات اخلاقی دچار میشند و موحب از هم پاشیدن کانون خانواده و... میشه بسیار فراتر از سختی های ظاهری حجاب است.

و از این بالاتر رنج و عذاب الهی در جهنم، اصلا قابل مقایسه با این زحمات نیست!

در رابطه با این بحث، آیه 216 سوره بقره می فرماید :

(عسی ان تکرهوا شیئا و هو خیر لکم و عسی ان تحبوا شیئا و هو شر لکم و الله یعلم و انتم لا تعلمون)؛

" چه بسا چیزی را دوست نداشته باشید، حال آنکه خیر شما در آن است؛ و یا چیزی را دوست داشته باشید، حال آنکه شر شما در آن است و خدا می داند و شما نمی دانید"

6. صلوات و تشکر : 8

گالري تصاوير
    88060714 آنلاین نیست.

به تصویر زیردقت کنید:

نوشته : حجاب حق ماست !

عجیبه !

این افراد که تو کشورهای اروپایی زندگی
    می کنند و انواع موقعیت ها و پوشش ها را تجربه کرده اند چرا اصرار دارند که حجاب داشته باشند؟

حالا عکس زیر را ببینید :

مگر حجاب چیست و چه اثری دارد که این افراد اصرار دارند که حجاب
    نباشد؟؟

تصور عموم مردم نسبت به حجاب صرفا پوشاندن مو از دیدنامحرم در کوچه و خیابونه، اما با توجه به اصرار گروه اول به داشتن حجاب و اون افراد دسته دوم به نداشتن حجاب به نظر میرسه حقیقتی فراتر از این در کار باشه!!!

به نظر شما واقعا حجاب چیه؟

ویرایش توسط 88060714 : 1390/12/13 در ساعت 12:28 بعد از ظهر

8. صلوات و تشکر : 8

گالري تصاوير
    88060714 آنلاین نیست.

خود نمائی قدیمی و مدرن

زنان عرب قبل از ظهور اسلام دارای پوشش شایسته نبودند
    و با آشکار کردن زینت ها و نمایش برخی اندام خویش در جامعه حاضر می شدند

تا اینکه زمینه نزول آیات وجوب حجاب و حرمت خود نمائی در جامعه و مجالس عمومی
    آماده شد و آیاتی به زنان ابلاغ شد

چنانچه می فرماید : در خانه های خود قرار بگیرید و همانند دوران جاهلیت نخستین
    که زنان به منظور خود نمائی از منزل خارج می شدند
    در میان مردم ظاهر نشوید

منظور این نیست که زن به طور کلی در خانه بنشیند بلکه این است که
    برای خودنمائی و نمایش جاذبه های زنانه در میان مردم حاضر نشود .

منظور از جاهلیت نخستین چنانچه تفاسیر گویند
    جاهلیت قبل از بعثت رسول گرامی اسلام(ص) بوده که در آن عصر
    وضعیت پوشش زنان عفیفانه و خودپسندانه نبوده است و بنابراین طبق این آیات
    (نور -31 )خود آرائی و خود نمائی و بدحجابی زنان عمل جاهلانه ای است که
    زنان عصر جاهلیت قدیم به آن مبتلا بودند و زنان مسلمان
    نباید زیر بار چنین ننگی بروند.

اما چه شده است که زنان و دختران امروزی با توجه به گوشزدی که
    قرآن کرده و به آنها گفته است که گول این فریب شیطان را نخورند
    ولی باز دختران جوان و حتی برخی مادران نیز در این دام شیطانی
    گرفتار شده اند.

این دخترانی که در خیابان آرایش کرده قدم می زنند
    این دخترانی که موهای خود را برای جلب نظر بیرون می آورند
    این دخترانی که با لخت کردن ساق دست و پای خود جلب توجه می کنند
    این دخترانی که مانتوهای آنچنان تنگی می پوشند تا به آنها نگاه شود
    این ها همه و همه کسانی هستند که فریب شیطان را خورده اند .

بیائید برای استقبال از تنها معصوم باقیمانده عالم خود را آماده کنیم.

10. صلوات و تشکر : 8

گالري تصاوير
    88060714 آنلاین نیست.

ای گوهر آفرینش!

زن چه نیکو مقامی دارد که فاطمه از افق او تجلی کرد

و مریم و زینب از آسمان او درخشیدند

و آسیه و خدیجه از هستی او طلوع کردند.

پس
    گوهر وجود خود را

به صدف حجاب زینت بخش

که حجاب اسلامی

از جلوه های زیبای بندگی است.

12. صلوات و تشکر : 8

گالري تصاوير
    88060714 آنلاین نیست.

حضرت
    آیه العظمی بهجت

چادر بهترين پوشش براي خانمها است چون تمامي مفاتن بدن را مي ‌پوشاند.

خانمهاي مسلمان بايد آداب و سنن اسلامي را در لباس پوشيدن مراعات کنند و از تجدد گرايي مضر پرهيز کنند

14. صلوات و تشکر : 6

گالري تصاوير
    88060714 آنلاین نیست.

باحجاب شدن مانکن وخواننده روس

این خواننده تازه مسلمان شده گفت: من خودم دوست ندارم به عکس‌های قبل از مسلمانی ام نگاه کنم. انسان می‌تواند توبه کند و تولد دیگری داشته باشد

پایگاه خبری تحلیلی اهل بیت علیهم السلام در گفتگویی با ماشا الیلیکینا نوشت:

ــ چطور شد که تمام موفقیت‌ها و درخشش‌های خود روی صحنه را زیر پا گذاشتی و به اسلام گرویدی؟

ماشا: من به لطف خداوند به سوی او گام برداشتم. این اراده خدا بود.

ــ در زمانی که یک خواننده بودی آیا فکر می‌کردی که روزی اسلام بیاوری، روزه بگیری و به حج بروی؟

ماشا: نه ؛ حتی به ذهنم خطور هم نمی‌کرد که روزی به حج بروم و از بهترین و گواراترین آب ـ یعنی آب زمزم ـ بنوشم.

ــ آیا راهی که برای مسلمان‌شدن طی کردی، مسیری طولانی بود؟

ماشا:من دو سال است که مسلمان شده‌ام. یک روز مطلع شدم که یکی از نزدیک‌ترین دوستانم بر اثر یک حادثه در شهری دیگر به حالت کما رفته است. من نمی‌دانستم که چطور می‌توانم به او کمک کنم. آن روز برای اولین بار نماز خواندم و دست به دعا برداشتم و از خدای بزرگ کمک خواستم.

روز بعد همان دوستم با من تماس گرفت و گفت: «در آن حالات بیهوشی من تو را می‌دیدم و تو خیلی زیاد به من کمک کردی!» ، من در آن لحظه بسیار گریستم ؛ زیرا برای اولین بار در زندگی‌ام بود که چیزی از خدا می‌خواستم.

ــ در حال حاضر به چه کاری مشغولی؟

ماشا: من پنج زبان اروپایی بلد هستم و در حال حاضر در مدرسه و دانشگاه تدریس می‌کنم. ضمناً برخی از نت‌های مجاز شرعی را نیز می‌نویسم.

ــ آیا موسیقی هم گوش می‌دهی؟

ماشا:بله ؛ کارهای "گروه ریحان"، "گروه سامی یوسف" و "گروه کت استیونس" ( که پس از اسلام آوردن نام خود را "یوسف اسلام" گذاشت) را گوش می‌کنم.

ــ آیا چیزی از قرآن هم آموخته‌ای؟ آیا آمادگی داری که زبان عربی را هم به آن پنج زبان اروپایی اضافه کنی؟

ماشا:در ابتدا فکر می‌کردم که آموختن زبان عربی مشکل باشد ؛ اما آن را شروع کرده‌ام و خیلی هم آن را دوست دارم و فکر می‌کنم کلیدی برای فهم دانش برتر باشد.

ــ چرا گرایش به اسلام نسبت به ادیان دیگر بیشتر است؟ و چرا بیشتر کسانی که به اسلام می گروند از بین اهالی هنر و فعالان در کنسرت و موسیقی هستند؟

ماشا: اسلام نسبت به ادیان دیگر، محکم‌ترین اساس را دارد. تمام قواعد اسلام در زندگی کاربرد دارند. راه اسلام سعادت‌بخش است.

ــ از اینکه مسلمان شده‌ای چه احسای داری؟

ماشا:احساس خوشبختی. امروز من این فرصت را دارم که مقایسه کنم قبلاً چه بودم و حالا چه هستم. من اکنون با حیات واقعی آشنا شده‌ام، پس خوشبختم.

ــ و چه تفاوتی با قبل داری؟

ماشا:ایمان به خدا زندگی مرا متحول کرد. میل به عبادت خداوند در فطرت و وجود همه انسان‌ها نهاده شده است. من اطمینان دارم که خداوند به ما تفکر و تعقل نداده است تا بیاییم، زندگی کنیم، بخوریم، بخوابیم و بمیریم. خدا به ما فرصت زندگی کردن داده است تا به او برسیم.

ـ آیا گاهی به موفقیت‌ها و درآمد سابق خود فکر نمی‌کنی؟ حسرت آن دوران را نمی‌خوری؟!

ماشا: آن جلوه‌ها، پس از مسلمان شدن، برایم بی‌ارزش و منفور هستند.

ــ از اینکه آشکارا خود را مسلمان معرفی می‌کنی هراس نداری؟

ماشا: نه نمی‌ترسم. برعکس، تکلیف و وظیفه خود می‌دانم که دیگران را از راه گمراهی باز دارم و به عنوان الگویی برای آنها باشم.

ــ از اینکه عکس‌های سابقت در اینترنت هست ناراحت نیستی؟

ماشا:من خودم دوست ندارم به این عکس‌ها نگاه کنم. اما اشکال ندارد که مردم آنها را ببینند تا برایشان عبرت شود و بدانند که انسان می‌تواند تولد دیگری داشته باشد و از نو به دنیا بیاید. انسان می‌تواند توبه کند و با انجام کارهای خوب، تمام سیاهی‌های گذشته‌اش را پاک کند، ان شاء الله.

ــ اینک چه چیزی از "اسلام" می‌توانی به دیگران بگویی؟

ماشا:اسلام می‌گوید: «اگر نمی‌توانی راجع به خدا بیاندیشی حداقل سعی کن از قید خودت رهایی یابی و پلیدی‌های نفست را مهار کنی؛ رذایلی مانند خودپسندی، تکبر، حسد، ظلم، دروغ، خودستایی و خودنمایی». اگر کسی می‌خواهد به سوی اسلام گام بردارد فقط باید اندیشه کند و از فطرت خود مدد بگیرد.

ــ چه پیامی برای مسلمانان داری؟

ماشا:آرزو می‌کنم که کارهای نیک و عبادات برادران و خواهران دینی من مورد قبول خداوند متعال قرار بگیرد و رحمت خدا بر خانه‌های آنان ببارد.

ــ و برای غیر مسلمانان؟

ماشا:امیدوارم کسانی که هنوز به دین اسلام مشرف نشده‌اند لحظه‌ای به خود بیایند و فارغ از انبوه اطلاعات پوچ و بیهوده‌ای که چشم و گوش مردم این عصر را فرا گرفته است کمی اندیشه کنند.

16. صلوات و تشکر : 8

گالري تصاوير
    88060714 آنلاین نیست.

یکی بود یکی نبود؛ غیر از خدای مهربون هیچ کس نبود

اون قدیم قدیما:

و سال ها گذشت و گذشت تا اینکه:

ارزش ها عوض شد و عوضی ها با ارزش شدند . . .

18. صلوات و تشکر : 7

متن زیر برگرفته از کتاب مسئله حجاب اثر متفكر شهيد استاد مرتضی مطهری
    صفحات 74-69
    بالا بردن ارزش
    به عقيده ما ريشه اجتماعی پديد آمدن حريم و حائل ميان زن و مرد را در ميل به رياضت ، يا ميل مرد به استثمار زن ، يا حسادت مرد ، يا عدم امنيت اجتماعی ، يا عادت زنانگی نبايد جستجو كرد و لااقل بايد كمتر در اينها جستجو كرد . ريشه اين پديده را در يك تدبير ماهرانه غريزی‏ خود زن بايد جستجو كرد
    به طور كلی بحثی است درباره ريشه اخلاق جنسی زن از قبيل حيا و عفاف ، و از آنجمله است تمايل به ستر و پوشش خود از مرد . در اينجا نظرياتی‏ ابراز شده است
    69
    دقيق‏ترين آنها اينست كه حيا و عفاف و ستر و پوشش تدبيری است كه خود زن با يك نوع الهام برای گرانبها كردن خود و حفظ موقعيت خود در برابر مرد به كار برده است . زن با هوش فطری و با يك حس مخصوص به خود دريافته است كه از لحاظ جسمی نمی‏تواند با مرد برابری كند و اگر بخواهد در ميدان زندگی با مرد پنجه نرم كند از عهده زور با زوی مرد بر نمی‏آيد ، و از طرف ديگر نقطه‏ ضعف مرد را در همان نيازی يافته است كه خلقت در وجود مرد نهاده است‏ كه او را مظهر عشق و طلب ، و زن را مظهر معشوقيت و مظلوميت قرار داده‏ است . در طبيعت ، جنس نر گيرنده و دنبال كننده آفريده شده است . به‏ قول ويل دورانت : " آداب جفتجوئی عبارت است از حمله برای تصرف در مردان ، و عقب‏ نشينی برای دليری و فريبندگی در زنان . . . مرد طبعا جنگی و حيوان شكاری‏ است ، عملش مثبت و تهاجمی است . زن برای مرد همچون جائزه‏ای است كه‏ بايد آنرا بربايد "
    وقتی كه زن مقام و موقع خود را در برابر مرد يافت و نقطه ضعف مرد را در برابر خود دانست همانطور كه متوسل به زيور و خودآرائی و تجمل شد كه‏ از آن راه مرد تصاحب كند ، متوسل به دور نگهداشتن خود از دسترس مرد نيز شد . دانست كه نبايد خود را رايگان كند بلكه بايست آتش عشق و طلب او را تيزتر كند و در نتيجه مقام و موقع خود را بالا برد
    ويل دورانت می‏گويد : " حيا امر غريزی نيست بلكه اكتسابی است . زنان دريافتند كه دست و دل‏بازی مايه طعن و تحقير است و اين امر را به دختران خود ياد دادند "
    70
    ويل دورانت می‏گويد : " خودداری از انبساط ، و امساك در بذل و بخشش بهترين سلاح برای شكار مردان است . اگر اعضای نهانی انسان را در معرض عام تشريح می‏كردند توجه‏ ما به آن جلب می‏شد ولی رغبت و قصد به ندرت تحريك می‏گرديد . مرد جوان به دنبال چشمان پر از حيا است و بی آنكه بداند حس‏ می‏كند كه اين خودداری ظريفانه از يك لطف و رقت عالی خبر می‏دهد "
    مولوی ، عارف نازك انديش و دوربين خودمان مثلی بسيار عالی در اين‏ زمينه می‏آورد ، اول درباره تسلط معنوی زن بر مرد می‏گويد :
    زين للناس حق آراسته است
    زانچه حق آراست چون تانند رست
    چون پی يسكن اليهاش آفريد
    كی تواند آدم از حوا بريد
    رستم زال ار بود ، وز حمزه بيش
    هست در فرمان اسير زال خويش
    آنكه عالم مست گفتارش بدی
    كلمينی يا حميرا می‏زدی
    آنگاه راجع به تأثير حريم و حائل ميان زن و مرد در افزايش قدرت و محبوبيت زن و در بالا بردن مقام او و در گداختن مرد در آتش عشق و سوز ، مثلی لطيف می‏آورد : آنها را به آب و آتش تشبيه می‏كند ، می‏گويد مثل مرد مثل آب است و مثل زن مثل آتش ، اگر حائل از ميان آب و آتش برداشته‏ شود آب بر آتش غلبه می‏كند و آنرا خاموش می‏سازد ، اما اگر حائل و حاجبی‏ ميان آن دو برقرار گردد مثل اينكه آب را در ديگی قرار دهند و آتش در زير آن ديگ روشن كنند ، آنوقت است كه آتش آب را تحت تأثير خود قرار می‏دهد ، اندك اندك او را گرم می‏كند و احيانا جوشش و غليان در او به وجود می‏آورد ، تا آنجا كه سراسر وجود او را تبديل به بخار می‏سازد .
    71
    می‏گويد :
    آب غالب شد بر آتش از لهيب
    زآتش او جوشد چو باشد در " حجيب "
    چونكه ديگی حايل آمد آن دو را
    نيست كرد آن آب را كردش هوا
    مرد برخلاف آنچه ابتدا تصور می‏رود ، در عمق روح خويش از ابتذال زن و از تسليم و رايگانی او متنفر است . مرد هميشه عزت و استغناء و بی‏ اعتنائی زن را نسبت به خود ستوده است
    ابن العفيف می‏گويد :
    تبدی النفار دلالا و هی آنسه
    يا حسن معنی الرضا فی صوره الغضب
    نظامی می‏گويد :
    چه خوش نازی است ناز خوبرويان
    زديده رانده را از ديده جويان
    به طور كلی رابطه‏ای است ميان دست نارسی و فراق از يك طرف و عشق و سوز و گرانبهائی از طرف ديگر ، همچنانكه رابطه‏ای است ميان عشق و سوز از يك طرف و ميان هنر و زيبائی از طرف ديگر ، يعنی عشق در زمينه فراقها و دست نارسی‏ها می‏شكفد و هنر و زيبائی در زمينه عشق رشد و نمو می‏يابد
    برتراند راسل می‏گويد : " از لحاظ هنر مايه تأسف است كه به آسانی به زنان بتوان دست يافت‏ و خيلی بهتر است كه وصال زنان دشوار باشد بدون آنكه غير ممكن گردد "
    72
    هم او می‏گويد : " در جائی كه اخلاقيات كاملا آزاد باشد ، انسانی كه بالقوه ممكن است‏ عشق شاعرانه‏ای داشته باشد عملا بر اثر موفقيتهای متوالی به واسطه جاذبه‏ شخصی خود ، ندرتا نيازی به توسل به عاليترين تخيلات خود خواهد داشت "
    ويل دورانت در لذات فلسفه می‏گويد : " آنچه بجوئيم و نيابيم عزيز و گرانبها می‏گردد . زيبائی به قدرت ميل‏ بستگی دارد و ميل با اقناع و ارضاء ، ضعيف و با منع و جلوگيری ، قوی‏ می‏گردد "
    از همه عجيب‏تر سخنی است كه يكی از مجلات زنانه از آلفرد هيچكاك - كه‏ به قول آن مجله به حسب فن و شغل فيلمسازی خود درباره زنان تجارب فراوان‏ دارد - نقل می‏كند . او می‏گويد : " من معتقدم كه زن هم بايد مثل فيلمی پرهيجان و پرآنتريك باشد ، بدين‏ معنی كه ماهيت خود را كمتر نشان دهد و برای كشف خود مرد را به نيروی‏ تخيل و تصور زيادتری وادارد . بايد زنان پيوسته بر همين شيوه رفتار كنند يعنی كمتر ماهيت خود را نشان دهند و بگذارند مرد برای كشف آنها بيشتر به خود زحمت دهد "
    ايضا همان مجله در شماره ديگری از همين شخص چنين نقل می‏كند : " زنان شرقی تا چند سال پيش به خاطر حجاب و نقاب و رويبندی كه به‏ كار می‏بردند خود بخود جذاب می‏نمودند و همين مسأله جاذبه نيرومندی بدانها می‏داد ، اما به تدريج با تلاشی كه زنان اين كشورها برای برابری با زنان‏ غربی از خود نشان می‏دهند حجاب و پوششی كه ديروز بر زن شرقی كشيده شده بود از ميان می‏رود و همراه آن از جاذبه جنسی او هم‏ كاسته می‏شود "
    73
    می‏گويند : " مشتاقی است مايه مهجوری " . اين صحيح است اما عكس آن‏ هم صحيح است كه : " مهجوری است مايه مشتاقی " . امروز يكی از خعهايی كه در دنيای اروپا و امريكا وجود دارد خع عشق است‏ . در كلمات دانشمندان اروپائی زياد اين نكته به چشم می‏خورد كه اولين‏ قربانی آزادی و بی‏بند و باری امروز زنان و مردان ، عشق و شور و احساسات‏ بسيار شديد و عالی است . در جهان امروز هرگز عشقهائی از نوع عشقهای شرقی‏ از قبيل عشقهای مجنون و ليلی ، و خسرو و شيرين رشد و نمو نمی‏كند
    نمی‏خواهم به جنبه تاريخی قصه مجنون و ليلی ، و خسرو و شيرين تكيه كرده‏ باشم ، ولی اين قصه‏های بيان كننده واقعياتی است كه در اجتماعات شرقی‏ وجود داشته است
    از اين داستانها می‏توان فهميد كه زن بر اثر دور نگهداشتن خود از دسترسی‏ مرد تا كجا پايه خود را بالا برده است و تا چه حد سر نياز مرد را به‏ آستان خود فرود آورده است ؟ قطعا درك زن اين حقيقت را در تمايل او به‏ پوشش بدن خود و مخفی كردن خود به صورت يك راز تأثير فراوان داشته است‏

20. صلوات و تشکر : 7

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین