تالار دانشگاه مجازی المصطفی صلی الله علیه و آله دانشگاه مجازی المصطفی صلی الله علیه و آله Arabic English Persian
بازیابی رمز
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

گالري تصاوير
    0   نظرات : 0
    نوشته : 1,742      صلوات : 167
    صلوات گرفته : 153 در 35 پست
    وبلاگ : 44
    دریافت : 0      بارگذاری : 0
    88060714 آنلاین نیست.

✿✿✿✿✿ اهل بیت ، قرآن ، هیدروژن و اکسیژن

بعضی وقت ها شیعیان رو با اهل تسنن مقایسه می کنم .

می بینم که متاسفانه جفت این دو فرقه ( که البته شیعه ، فرقه ناجیه است ) دچار افراط و یا تفریط شده اند .
    اهل تسنن خصوصا در کشورهای حاشیه خلیج فارس ، فقط به قرآن می پردازند و از اهل بیت به دور هستند .
    شیعیان هم در اکثر موارد به اهل بیت پیامبر می پردازند و از قرآن دوری می کنند .
    وقتی به فضای این کشورها نگاه کنیم این قضیه را به خوبی متوجه می شویم .
    هیئت های فراوانی که به اسم آل الله در کشورهای شیعه برپا می شود اما قرآن غریب است .
    و در کشورهای سنی نشین ، جلسات قرآنی که رنگ و بوی اهل بیتی ندارد ؛ فراوان است .
    هر دوی این ها باید اصلاح شود .
    قرآن و اهل بیت به هم گره خورده اند و از همدیگر جدا نمی شوند .
    آقای حبیب الله چایچیان(حسان) شاعر و پیرغلام اهل بیت ، خاطره ای را نقل می کردند که شنیدنی است .

ایشان می فرمودند :

در دانشکده ی شیمی من را دعوت کرده بودند . تشنه ام شد . یک مرتبه یک مطلبی به ذهنم رسید برای مثال اینکه قرآن وعترت از هم جدا شدنی نیستند.
    گفتم : تشنه ام شده . لطفا کمی هیدروژن برای من بیاورید .
    دانشجویان کمی تعجب کردند .
    دیدم همینطور نگاه می کنند .
    گفتم خب اکسیژن بیاورید .
    با خودشان گفتند حسان ظاهرا حواس خود را از دست داده .
    بعد منظور را برایشان گفتم .
    خاطره ، اگرچه ساده است اما دقیقا اشاره به عدم جدایی اهل بیت و قرآن از هم دارد .
    همانطور که هیدروژن و اکسیژن به تنهایی برای رفع تشنگی کافی نیستند و باید با هم به صورت H2O ترکیب داشته باشند تا رفع تشنگی نمایند ، قرآن و اهل بیت نیز اینگونه اند . قرآن بدون اهل بیت عطش بشری را رفع نمی کند و نیز اهل بیت چنانند که قرآن بی اهل بیت است .

قرآن برای تفسیرش نیاز به اهل بیت دارد .
    و اهل بیت هم به قرآن سفارش نموده اند .

در وصیت مولا امیر المومنین علی علیه افضل صلوة المصلین است که فرمودند :
    شما را به خدا قسم ،شما را به خدا قسم ،شما را به خدا قسم ، در قرآن و حق آن بکوشید .
    و این از عظمت قرآن و لزوم پرداختن به آن در زندگی حکایت می کند .

مرحوم آیت الله العظمی بهجت می فرمودند :

آیۀ: (وَلَو أََنَّ قُرآناً سُیِرَت بِهِ الجِبالُ أَو قُطِعَت بِهِ الأَرضُ أَو کُلِّمَ بِهِ المَوتی [رعد:۳۱]: اگر قرآنی وجود داشت که به واسطۀ آن، کوه ها سیر شود، یا زمین به آن پیموده و یا شکافته شود، یا با مردگان سخن گفته شود…)
    چه می گوید؟! آیا امور مذکور در آیۀ شریفه، فرض محال و غیر واقع است؛ یا می خواهد بفرماید: اهلش با این قرآن، همۀ این کارها را می توانند انجام دهند؟!
    این وقایع امکان پذیر است و با قرآن امکان دارد . ببینید قرآن چقدر با عظمت است که حتی با آن می شود کوه ها را پیمود و یا با مردگان تکلم کرد و یا …

باز ایشان می فرمودند :
    ما وظیفه داریم که در تعلیم، تلاوت و عمل به قرآن کوشش کنیم. ولی ما شبهای احیا قرآن بر سر می گذاریم؛ و در مقام عمل، آیه های حجاب، غیبت، کذب، و آیات: (وَیلٌ لِلمُطَفّفینَ: وای بر کم فروشان.) و نیز: (فَلا تَقُل لَهُما أُفٍّ: پس به پدر و مادر، اُف نگو.) همچنین: (وَلا تًمشِ فِی الأَرضِ مَرَحاً: و با ناز و تکبر در روی زمین راه مرو.) و … را زیر پا می گذاریم.

خدا کند روز قیامت ، مورد شکایت قرآن واقع نشویم .
    قرآن شکایت خواهد کرد .

ویرایش توسط 88060714 : 1390/11/28 در ساعت 07:56 قبل از ظهر

2. صلوات و تشکر : 3

88060855 آواتار ها

گالري تصاوير
    42   نظرات : 0
    نوشته : 2,150      صلوات : 1,128
    صلوات گرفته : 489 در 175 پست
    وبلاگ : 7
    دریافت : 0      بارگذاری : 0
    88060855 آنلاین نیست.

انی تارک فیکم الثقلین کتاب الله وعترتی ما ان تمسکتم بهما لن تضلوا بعدی: کتاب الله فیه‌الهدی والنور حبل ممدود من السماء الی الارض وعترتی اهل بیتی وان اللطیف الخبیر قد اخبرنی‌انهما لن یفترقا حتی یردا علی الحوض وانظروا کیف تخلفونی فیهما

«من در میان شما دو امانت نفیس و گرانبها می‌گذارم یکی کتاب خدا قرآن و دیگری عترت و اهل بیت خودم. مادام که شما به این دو دست بیازند هرگز گمراه نخواهید شد و این دو یادگار من هیچ گاه از هم جدا نمی‌شوند.»

مطلب درستی بود
    خیلی ممنون ازتون

4. صلوات و تشکر : 3