تالار دانشگاه مجازی المصطفی صلی الله علیه و آله دانشگاه مجازی المصطفی صلی الله علیه و آله Arabic English Persian
بازیابی رمز
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3
 1. #1

  افتتاحيه سی و چهارمين دوره مسابقات سراسری قرآن با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی
  مراسم افتتاحيه سی و چهارمين دوره مسابقات سراسری قرآن سازمان اوقاف و امور خيريه صبح امروز با حضور وزير فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از مسئولان در بندرعباس برگزار شد.

  به گزارش واحد خبر شهر مجازی قرآن مراسم افتتاحیه سی و چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن سازمان اوقاف و امور خیریه صبح امروز در استان هرمزگان برگزار شد در ادامه به گزارشی که خبرگزاری ایکنا از این مراسم می پردازیم.
  به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) به استان هرمزگان، مراسم افتتاحيه سی و چهارمين دوره مسابقات سراسری حفظ، قرائت، ترتيل و مفاهيم قرآن سازمان اوقاف و امور خيريه از ساعت 9:15 صبح امروز با پخش سرود جمهوری اسلامی ايران و مراسم آوردن قرآن به روی صحنه توسط گروهی از نونهالان در سالن اداره برق منطقه‌ای بندرعباس آغاز شد.
  در ادامه اين مراسم عباس هاشمی، دارنده رتبه نخست مسابقات بين‌المللی قرآن جمهوری اسلامی ايران در سال 90 به قرائت قرآن پرداخت. سپس علامه‌زاده، مشاور عالی استاندار هرمزگان، ضمن بيان خير مقدم به مهمانان، گفت: از روز اول مشخص شدن ميزبانی استان هرمزگان برای اين مسابقات، استاندار اين استان با ابلاغ دستوری به كارگيری تمامی ظرفيت‌های استان را مورد تأكيد قرار داد و در اين زمينه 11 كميته فعال شد و امور به خوبی پيش رفت.
  زمينه حضور 10 هزار نفر در محل برپايی مسابقات مهيا شد
  وی افزود: در اين چند روز برگزاری مسابقات، تعداد 10 هزار نفر از شهرستان‌های مختلف تحت عنوان كاروان‌های قرآنی در دو سالن برپايی رقابت‌های قرآنی آقايان و بانوان، حضور پيدا خواهند كرد.
  علامه‌زاده اظهار كرد: در مراكز شهرستان‌ها و نيز بخش‌ها، همزمان با برگزاری سی و چهارمين دوره مسابقات سراسری قرآن كريم، بيش از 80 محفل قرآنی برگزار می‌شود، همچنين بيش از 30 كلاس آموزش قرآن طی اين مدت در استان هرمزگاه دائر خواهد شد.
  مشاوره عالی استاندار هرمزگان تصريح كرد: 250 هزار نفر از مردم استان به صورت مستقيم و غير مستقيم در برپايی اين رويداد بزرگ قرآنی مشاركت خواهند داشت، همچنين مراسم كلنگ‌زنی «دروازه قرآن» در شهر بندرعباس به همت شهرداری اين شهر و نيز «پرديس قرآن» در اين ايام انجام خواهد شد.
  در ادامه مراسم افتتاحيه، گروه مديحه‌سرايی و هم‌خوانی قرآن «نور اهل البيت (ع)» از استان لرستان كه در شانزدهمين دوره مسابقات سراسری مديحه‌سرايی و همخوانی قرآن رتبه دوم را كسب كرده بودند به اجرای برنامه پرداختند.
  ميزبانی مسابقات سراسری قرآن برای استان هرمزگان توفيق بزرگی است
  سپس ابراهيم عزيزی، استاندار هرمزگان طی سخنانی اظهار كرد: خدا را شاكريم كه توفيق ميزبانی اين رويداد بزرگ مذهبی را در استان هرمزگان به ما عنايت كرد. اميدواريم در اين ايام با بهره‌گيری از اين مسابقات زمينه‌ای را برای گسترش نور قرآنی در همه نقاط استان فراهم كنيم.
  وی افزود: قطعاً اين فرصت ارزشمند برای استان هرمزگان مغتنم و به يادگار خواهد ماند و در اين زمينه لازم است از ستاد برگزاری مسابقات و نيز مسئولان سازمان اوقاف و امور خيريه تشكر كنم.
  عزيزی در ادامه تصريح كرد: قرآن كريم كتابی است كه در بردارنده همه علوم است و حتی علومی كه در آينده خواهد آمد در اين كتاب وجود دارد؛ قرآن مهمترين ركن برای عبرت گرفتن و بصيرت است.
  استاندار هرمزگان در ادامه يادآور شد: قرآن كتابی است كه به عنوان نظم‌دهنده جامعه اسلامی مطرح می‌شود و از آنجا كه اين جامعه قطعاً نيازمند هدايت است، قرآن بهترين هدايت است و قرآن بهترين مداوا و درمان‌كننده است.
  عزيزی با اشاره به تهديد‌های دشمنان تصريح كرد: امروز رمز مقاومت و پيروزی بر همه دشمنان اسلام در گرو بهره‌گيری از انديشه‌های قرآنی است، همچنين وحدت جهان اسلام در گرو بهره‌گيری از آموزه‌های قرآنی و رمز استقلال و رهايی از شياطين عالم نيز در گرو شناخت علوم قرآنی است.
  رتبه‌های برتر در 26 دوره مسابقات بين‌المللی قرآن ايران از آن جوانان ايرانی
  در ادامه اين مراسم رضايار، قائم مقام سازمان اوقاف و امور خيريه با ذكر خاطراتی از دوران دفاع مقدس، گفت: در حال حاضر قرآنی‌ترين قانون اساسی، رهبر، دولت، مجلس و جوانان در دنيا در كشور ما ديده می‌شود و در طول بيست و هشت سالی كه مسابقات بين‌المللی قرآن در كشورمان برگزار می‌شود، طی 26 دوره جوانان ما رتبه ممتاز را به دست آوردند.
  وی ادامه داد: اگر روزی قرآن كريم به همت پيامبر اكرم (ص) از جزيرة‌العرب صادر شد، الان به بركت انقلاب اسلامی، خون شهدا، رهبری امام راحل و مقام معظم رهبری، الگوی جامعه اسلامی از ايران به جهان صادر می‌شود.
  رضايار در ادامه با اشاره به ويژگی‌های سی و چهارمين دوره مسابقات سراسری قرآن اظهار كرد: در اين دوره از مسابقات، تعداد متسابقان از حدود 50 هزار نفر به بيش از 400 هزار نفر افزايش يافت و مرحله شهرستانی در 220 شهرستان برگزار شد، همچنين حدود چهار هزار داور از ابتدا، تاكنون در اين رقابت‌ها به قضاوت پرداختند.
  قائم مقام سازمان اوقاف و امور خيريه تصريح كرد: در حاشيه اين مسابقات، كلاس‌های آموزشی ويژه قاريان و حافظان استان هرمزگان، نشست تخصصی با حضور قاری مصری، محافل انس با قرآن با حضور قاريان ممتاز، محافل انس با قرآن ويژه بانوان و دانش‌آموزان و محفل انس با قرآن در تنگه هرمز برگزار خواهد شد.
  در ادامه مراسم افتتاحيه سی و چهارمين دوره مسابقات سراسری قرآن كريم، سيدمحمد حسينی، وزير فرهنگ و ارشاد اسلامی به ارائه سخن پرداخت.
  راه‌اندازی راديو، تلويزيون و خبرگزاری قرآنی نشان‌دهنده جايگاه قرآن در كشورمان است
  حسينی گفت: اين تعداد شركت‌كننده در اين دوره از مسابقات، مورد انتظار بوده است چراكه با آن هدفگذاری بالايی كه مقام معظم رهبری به منظور تربيت 10 ميليون نفر حافظ قرآن بيان كردند، بايد يك عزم جدی داشته باشيم و در اين مسابقات، رقابت‌های حفظ از يك جزء تا كل قرآن را شاهد هستيم كه اين خود زيبنده نظام اسلامی است.
  وی افزود: اين كشور كه افتخار دارد پيش‌قراول مبارزه با نظام سلطه محسوب می‌شود بايد در قرائت و حفظ قرآن هم پيشگام باشد و بنابراين اين مراسم‌ها بايد با شكوه بيشتری برگزار شود تا گفتمان جامعه قرآنی باشد.
  حسينی اظهار كرد: دشمن از اين هراس دارد كه ما روحيه شهادت‌طلبی را از آيات قرآن فرا می‌گيريم و به كار می‌بنديم، بنابراين در چنين كشوری لازم است در همه عرصه‌های قرآنی پيشگام باشيم به طوری كه در حال حاضر راديو، تلويزيون و خبرگزاری قرآنی داريم كه خوشبختانه مشتاقان فراوانی در سراسر دنيا آن را می‌بينند و اين خود حائز اهميت است.
  وی ادامه داد: بايد با شنيدن اين مسئله تفكر كنيم، چراكه در قرآن فقط قصه گفته نشده است بلكه نتيجه هم گرفته شده است كه می‌توان آن را در زندگی امروز به كار برد.
  حسينی تصريح كرد: پی بردن به علل كاميابی‌ها و شكست‌ها درس‌هايی است كه می‌توان از قرآن فرا گرفت و البته مهمترين آن درس‌ها، اخلاق و معنويت است.
  وزير فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به صبر و بردباری بی‌نظير پيامبر(ص) كه در قرآن نيز به آن اشاره شده است، گفت: خداوند در قرآن می‌گويد: «ای پيامبر اگر دشمنان به تو تهمت و افتراء می‌بندند، رسولان قبل از تو هم مورد تكذيب قرار گرفتند.» از اين داستان انبياء انسان می‌فهمد كه در سير تاريخ يك حركت دائمی وجود دارد كه جبهه حق يعنی انبياء در مقابل جبهه باطل قرار دارند و اين خط سير در همه دوران وجود داشته است.
  وی با اشاره به سقوط چهار طاغوت طی سال گذشته، تصريح كرد: مردم در اين كشورها از همين سنت‌های الهی الهام گرفتند و اين باور راجع به قرآن سبب می‌شود كه پيروزی حاصل شود؛ ما هم اين سنت‌های الهی را در دوران اخير تجربه كرديم كه واقعه طبس نمونه آن و در حال حاضر هم كه دشمنان تهديد می‌كنند، قطعاً شكست خواهند خورد.
  پايان‌بخش مراسم افتتاحيه سی و چهارمين دوره مسابقات سراسری قرآن كريم، قرائت قرآن توسط محمود شحات محمد انور بود كه مورد استقبال حاضران در سالن و تشويق‌های پياپی آنها قرار گرفت.
  يادآور می‌شود، در اين مراسم جمع كثيری از قاريان، حافظان و مرتلان قرآن كريم به همراه مسئولان استانی استان هرمزگان حضور داشتند و اين برنامه به صورت زنده از شبكه قرآن و معارف سيما، راديو قرآن و شبكه استانی خليج فارس پخش شد.

  منبع ایکنا

 2. صلوات و تشکر


 3. #2  افتتاحيه سی و چهارمين دوره مسابقات سراسری قرآن سازمان اوقاف و امور خيريه /بندرعباس (۱) - ۱۳۹۰/۱۱/۲۵
  عباس هاشمی، رتبه نخست مسابقات بين‌المللی قرآن ايران در سال 90  علامه‌زاده، مشاور عالی استاندار هرمزگان

  گروه مديحه‌سرايی و هم‌خوانی«نور اهل البيت (ع)» استان لرستان


 4. #3

  محمود شحات محمد انور،قاری ممتاز مصری


  ابراهيم عزيزی، استاندار هرمزگان  رضايار، قائم مقام سازمان اوقاف و امور خيريه  سيدمحمد حسينی، وزير فرهنگ و ارشاد اسلامی
  سيدمحمد حسينی، وزير فرهنگ و ارشاد اسلامی


موضوعات مشابه

 1. پاسخ: 15
  آخرين نوشته: 1396/01/30, 09:57 قبل از ظهر
 2. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 1392/06/02, 03:11 قبل از ظهر
 3. تشكیل جلسه هیأت وزیران در حضور رهبر انقلاب
  توسط مهدی یار در تالار ولایت فقیه
  پاسخ: 4
  آخرين نوشته: 1391/07/27, 12:48 بعد از ظهر
 4. اختتامیه سمینار بین المللی حج در قرآن و سنت با حضور جامعه المصطفی در هند
  توسط منادی در تالار اخبار قرآنی جامعة المصطفی العالمیه
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 1391/06/18, 05:26 بعد از ظهر
 5. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 1389/06/31, 04:50 بعد از ظهر

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •