تالار دانشگاه مجازی المصطفی صلی الله علیه و آله دانشگاه مجازی المصطفی صلی الله علیه و آله Arabic English Persian
بازیابی رمز
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2
 1. #1

  مراسم اختتاميه هفدهمين المپياد بين‌المللی قرآن و حديث با حضور امام جمعه قم برگزار شد
  مراسم اختتاميه هفدهمين المپياد بين‌المللی قرآن و حديث جامعة‌المصطفی(ص) شب گذشته با حضور آيت‌الله سيدهاشم حسينی بوشهری برگزار شد.

  به گزارش واحد خبر شهر مجازی قرآن، آيت‌الله سيدهاشم حسينی بوشهری، امام جمعه قم شب گذشته، 20 بهمن‌ماه در مراسم اختتاميه هفدهمين المپياد بين‌المللی قرآن و حديث جامعة‌المصطفی(ص) و مراسم تجليل از استاد قرائتی با تبريك ميلاد نبی مكرم اسلام و امام صادق(ع) تصريح كرد: ميلاد پيامبر بزرگترين حادثه تاريخ بشريت است و با تولد پيامبر بت‌ها به رو افتادند و آتشكده فارس به خاموشی گراييد و درياچه ساوه خشك شد و معابد يهود و نصارا ويران شد و اين پيام را داشت كه شرك و بت‌پرستی با آمدن اين مولود جايی در جهان ندارد.

  حسينی بوشهری اظهار كرد: در دوره جاهليت جهل و گمراهی و قتل و غارت و بی‌ارزش بودن زن فرهنگ عمومی مردم بود اما پيامبر تحول بنيادينی ايجا د كرد و حضور پيامبر و بعثت ايشان برای جهان بشريت همراه با بشارت بود و ايشان در طول 23 سال توانست تحول بنيادی در عرب جاهلی ايجاد كند.

  امام جمعه قم در ادامه به تجليل از شخصيت امام صادق(ع) پرداخت و با اشاره به مطلبی از يكی از علمای اهل سنت تصريح كرد: اين عالم سنی نقل كرده است كه چشمی نديده و گوشی شخصيتی مانند امام صادق(ع) نشنيده و برتر از ايشان سراغ نداريم.

  عضو هيئت امنای جامعة‌المصطفی(ص) العالمية در ادامه با بيان اينكه راز و رمز موفقيت پيامبر اخلاق نيكو و معجزه قرآن بود به روايتی اشاره و اظهار كرد: آفرين بر قرآن دوستان و استادان و قرآن آموزان كه به تعبير پيامبر(ص) در روز قيامت و يوم الحشر كه كسی به فرياد انسان توجهی ندارد قرآن دستگير اوست و قرآن حرز شيطان و مايه سنگينی كفه اعمال است.

  عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به تعبيری از امام صادق(ع) درباره قرآن تصريح كرد: درباره قرآن اين همه بحث و تحقيق و مطالعه و تفسير می‌شود اما روز به روز نوتر می‌شود و مطالب جديدی از آن به دست می‌آيد.

  حسينی بوشهری تصريح كرد: به تعبير حجت‌الاسلام قرائتی اگر بعد از نوشتن اين همه تفسير امروز هم بخواهد تفسير بنويسد سخنی نوتر از ديگران و تفسير جديدی می‌تواند بنويسد و اين ويژگی قرآن است زيرا قرآن برای مردم و زمان خاصی نازل نشده و مخصوص ايرانی‌ها و عرب‌ها نيست و برای همه بشر نازل شده است.
  وی ادامه داد: بيداری اسلامی امروز در منطقه و كشورهای اسلامی از رهگذر قرآن كريم است.

  وی با اشاره به روايتی از پيامبر(ص) مبنی بر اينكه قرآن تنها برای تلاوت نيست اظهار كرد: اگر چه تلاوت قرآن بسيار مفيد و خوب است اما نقش كليدی آن در هدايتگری است و جامعه و انسانی اگر بخواهد از فتنه ها رهايی يابد تنها راه پيوستن به قرآن كريم است.

  عضو هيئت امنای جامعة‌المصطفی(ص) با اشاره به تعبيری از امام علی(ع) عنوان كرد: امام علی به مسلمانان هشدار می‌دهند كه مبادا ديگران در عمل به قرآن از شما پيشی بگيرند.

  وی با اشاره به درد دل‌های سوگمندانه حجت‌الاسلام قرائتی در باب مهجوريت قرآن به آيه 31 سوره فرقان اشاره و تصريح كرد: در اين آيه شريفه به اين موضوع تأكيد شده است كه مسلمانان نه اينكه سراغ قرآن نرفته‌اند بلكه سراغ قرآن رفته‌اند اما آن را مهجور گرفته‌اند و همانند بيماری است كه به پزشك می‌رود اما داروهای تجويز شده را مصرف نمی‌كند.

  حسينی بوشهری ادامه داد: ما در خانه قرآن داريم و در عين حال كه دم از قرآن می‌زنيم اما كاری در شأن آن انجام نمی‌دهيم و آن را مهجور گرفته‌ايم.
  امام جمعه قم در بخش ديگری از سخنانش به تجليل از شخصيت مفسر قرآن حجت‌الاسلام قرائتی پرداخت و بيان كرد: بدون اغراق اين شخصيت قرآنی عمرش را در راه ترويج و تبليغ و تفسير و نشر قرآن سپری كرده است؛ خيلی‌ها تفسير می‌نويسند و آن را ترويج می‌كنند اما ايشان فكر و ذكر و سخن و پيام و كلامش عجين با آيات و روايات است.

  وی با اشاره به برخی از ويژگی‌های اين مفسر قرآن اظهار كرد: آقای قرائتی منتظر حكم و دستور برای انجام كاری نيست و اول اقدام و پيگيری می كند همچنين منتظر همكاری نمی‌ماند و اگر كسانی همراهی كردند فبها و نكردند كارش را انجام می‌دهد.

  عضو هيئت امنای جامعة‌المصطفی(ص) العالمية انجام كارهای ابتكاری را از ديگر ويژگی‌های ايشان دانست و عنوان كرد: كاركردن با بچه‌ها، ساخت مسجد در بيابانها و ميان شهرها، برپايی نماز ظهر عاشورا، احيای زكات كه جدا در جامعه فراموش شده بود و هضم نشدن در مسايل سياسی و جريانات از جمله اين ويژگی‌هاست.

  حسينی بوشهری بی‌اعتنايی به تعطيلی، آزادگذاشتن در استفاده از لوح فشرده و كتاب‌ها، راه‌اندازی ستاد احيای زكات و ستاد نماز و مركز مهدويت را از ديگر ويژگی اين استاد قرآن برشمرد.

  وی افزود: رك‌گويی در عين ارادت و ادب و داشتن بيشترين سخنرانی را در ايران داشته و در عين اينكه 30 سال است در تلويزيون برنامه اجرا می‌كند مشتری داشته و دارد.
  منبع:ایکنا

  آخرین موضوعات ارسالی این تالار:


 2. صلوات و تشکر : 2


 3. #2

 4. صلوات و تشکر


موضوعات مشابه

 1. پاسخ: 3
  آخرين نوشته: 1391/09/21, 07:42 بعد از ظهر
 2. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 1390/12/25, 09:06 قبل از ظهر
 3. پاسخ: 8
  آخرين نوشته: 1390/11/17, 10:53 بعد از ظهر
 4. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 1389/12/18, 03:18 بعد از ظهر
 5. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 1389/12/07, 03:02 بعد از ظهر

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •