تالار دانشگاه مجازی المصطفی صلی الله علیه و آله دانشگاه مجازی المصطفی صلی الله علیه و آله Arabic English Persian
بازیابی رمز
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2
 1. #1

  تجلیل از خدمات استاد قرائتی در هفدهمین المپیاد بین المللی قرآن و حدیث
  همزمان با میلاد خجسته پیامبر اعظم(ص)و امام صادق (ع) در هفدهمین المپیاد بین المللی قرآن و حدیث از خدمات استاد حجت الاسلام والمسلمین قرائتی تجلیل خواهد شد.
  به گزارش واحد خبر شهرمجازی قرآن ، در مراسم اختتامیه هفدهمین المپیاد بین المللی قرآن وحدیث ،از خدمات قرآنی استاد حجت الاسلام و المسلمین قرائتی در عرصه جهانی تجلیل به عمل خواهد آمد.این مراسم 20 بهمن ماه ساعت 19 تا21 در مرکز فقهی ائمه اطهار واقع در قم با حضور مهمانان داخلی و خارجی و برگزیدگان قرآنی وحدیثی برگزار خواهد شد.

  آخرین موضوعات ارسالی این تالار:


 2. صلوات و تشکر : 2


 3. #2  «حجت­ الاسلام والمسلمين صالح»، معاون فرهنگي-تربيتي جامعه­ المصطفي، در گفت­ وگوي اختصاصي با مرکز خبر و اطلاع­ رساني جامعه­ المصطفي، دربارة تجليل از خدمات قرآني «حجت ­الاسلام والمسلمين قرائتي» اظهار داشت: «از تعاليم و آداب مؤکد اسلام، احترام و تجليل و ستودن مقام معلم است».

  به گزارش مرکز خبر و اطلاع‌رساني جامعه­ المصطفي، وي، ضمن تبريک ميلاد پيامبر اکرم(ص) و هفتة وحدت و دهة فجر انقلاب اسلامي ايران، اذعان نمود: «جامعه­­ المصطفي، اکنون، نهاد مهم ديني و تأثيرگذار در جريان­سازي فرهنگي و ديني در عرصة بين­ الملل مي‌باشد و يکي از رسالت­هاي خويش را فعاليت­­هاي فرهنگي، تربيتي و تبليغي مي­داند».

  معاون فرهنگي-تربيتي جامعه­ المصطفي، به نقش برجستة الگوها اشاره و تصريح کرد: «در اين زمينه، معاونت فرهنگي-تربيتي براساس برنامه‌اي تدوين‌شده، در حال معرفي الگوهاي تربيتي از حوزه­ هاي علميه به طلاب جامعه­المصطفي است. الگوها در تشکيل شخصيت فرهنگي-تربيتي و بهينه ­کردن فعاليت­هاي طلاب المصطفي، نقش مهمي در روند برنامه­ ها دارند».

  حجت­ الاسلام والمسلمين صالح، دربارة معرفي الگوها به طلاب المصطفي اظهار داشت: «پس از اين که مقام معظم رهبري(مدظله­ العالي) در ديدار حوزويان بر نقش و ضرورت معرفي الگوها به طلاب تأکيد کردند، اين برنامه جزو اولويت کارها پي‌گيري شد. در اين زمينه، ابتدا، ابعاد مختلف اخلاقي، سياسي، اجتماعي و... مقام معظم رهبري در قالب مجله آب در آينه به طلاب المصطفي معرفي شد. سپس امام خميني(ره) و در مرحلة سوم، شهيد صدر در قالب ويژه­نامة مسطر به طلاب معرفي گرديد».

  وي، دربارة تجليل از خدمات حجت­ الاسلام والمسلمين قرائتي يادآور شد: «در اين زمينه، تصميم گرفته شد هر سال، در المپياد بين­المللي قرآن و حديث جامعه ­المصطفي از يکي از شخصيت‌هاي برتر قرآني که با جامعه­ المصطفي ارتباط فرهنگي و تبليغي هستند، تجليل و به طلاب معرفي شود. امسال، استاد و مفسر قرآن کريم، حجت­ الاسلام والمسلمين قرائتي براي تجليل انتخاب شد».

  معاون فرهنگي-تربيتي جامعه­ المصطفي، به دلايل انتخاب و تجليل از حجت­ الاسلام والمسلمين قرائتي اشاره کرد و گفت: «دلايل تجليل از حجت­ الاسلام والمسلمين قرائتي عبارت ­اند از:


  1. همکاري ايشان با جامعه­ المصطفي: ايشان بيش از دو دهه، به صورت منسجم، به تربيت طلاب جامعه­ المصطفي مي­پردازد و عضو هيئت علمي المصطفي مي­باشد و تاکنون، طلاب کشورهاي مختلف در قالب دوره­ هاي مختلفي از ايشان بهره برده‌اند.
  2. شخصيت موفق ايشان در زمينة تربيت و تبليغ: مدل و شيوة تبليغ ايشان در بهبود فعاليت­هاي طلاب المصطفي مؤثر خواهد بود.
  3. حجت­ الاسلام والمسلمين قرائتي افزون بر شيوه کاربردي در تبليغ قرآن، از روحيات معنوي و اخلاق و معاشرت سازنده برخوردار است. در نظرسنجي­ از طلاب، دانش­ آموختگان و استادان، از بهترين برنامه­ هاي المصطفي، برنامه­ هاي حجت ­الاسلام والمسلمين قرائتي مي­باشد و اين نشان مي‌دهد که بايد به طرف معرفي الگوهاي موفق برويم».

  حجت­ الاسلام والمسلمين صالح به اهداف تجليل­ها پرداخت و اذعان نمود: «اهداف اين گونه تجليل­ها به اين شرح است:


  1. معرفي الگوهاي موفق در حوزة تربيتي- فرهنگي و تبليغي به طلاب المصطفي؛
  2. تجليل از همکاري ايشان در دو دهه؛
  3. ترغيب و تشويق طلاب جامعه­ المصطفي به بهره­ گيري از قرآن در تبليغ؛
  4. آشناسازي جهان اسلام با دست‌آوردهاي جديد علمي و قرآني که به وسيلة طلاب جامعه­ المصطفي انجام مي­شود؛
  5. معرفي حجت­ الاسلام والمسلمين قرائتي به عنوان الگوي موفق به استادان و هيئت علمي المصطفي: به اين دليل که ايشان اشتياق و انگيزة بسيار زيادي براي تربيت طلاب جامعه‌المصطفي دارد و بارها اعلام کرده­ است: "خدمت به طلاب جامعه­ المصطفي را وظيفة ديني مي­دانم و در زندگي تبليغي خويش، حضور در جمع طلاب المصطفي را اولويت به شمار مي­آورم"؛
  6. معرفي فعاليت­هاي تبليغي- فرهنگي و بين­ المللي حجت ­الاسلام والمسلمين قرائتي، زيرا با سفر به کشورهاي ديگر و حضور در ميان طلاب، دانش­ آموختگان و استادان به تدريس و تبليغ مي­پردازند».

  وي در پاسخ به اين پرسش که تجليل از الگوها چه تأثيراتي بر طلاب خواهد داشت، تصريح کرد: «الگودهي به طلاب و معرفي شخصيت­ها، نخستين تأثير اين تجليل­ها مي­باشد. بايد علماي حوزه­ ها و رمز موفقيتشان را به طلاب المصطفي معرفي کنيم و با زيّ تبليغي الگوها آشنا شوند. از سوي ديگر، تأثير تجليل از الگوها، ترويج، قدرداني، تشکر و خضوع در مقابل استاد و شخصيت بزرگ است که بيشتر نقش تربيتي دارد. از تعاليم و آداب مؤکد اسلام، احترام و تجليل و ستودن مقام معلم است. توصية خط مشي و هدف عالي در جامعه­ المصطفي موجب پرداختن به مسئله قرآن و بهره­ گيري از معارف آن در فعاليت­هاي تبليغي طلاب و استادان مي‌شود».

  معاون فرهنگي-تربيتي جامعه­ المصطفي اظهار داشت: «اقدامات المصطفي در بهره­ گيري بيشتر از آثار ايشان عبارت­ اند از:


  1. در حال تدوين دورة تربيت مبلغ ‌قرآن‌محور با اهداف مشخص براساس محتوا و شيوه حجت‌الاسلام والمسلمين قرائتي هستيم؛
  2. ارائه آثار حجت­ الاسلام والمسلمين قرائتي به صورت سي­دي­ و کتاب، در قالب مسابقات و دوره‌هاي فرهنگي و تبليغي به طلاب جامعه­ المصطفي؛
  3. ويژه ­نامه­اي در کنار تجليل از ايشان تدوين کرده­ ايم که در آن به تعريف و تبيين شخصيت و شيوة فعاليت­هاي ايشان پرداخته­ ايم».

  وي، در پايان، به شرح برنامة تجليل از حجت­ الاسلام والمسلمين قرائتي پرداخت و گفت: «برنامة تجليل از ايشان در شب ميلاد پيامبر اکرم(ص) و در قالب اختتامية هفدهمين المپياد بين­المللي قرآن و حديث جامعه‌المصطفي برگزار مي­شود. سخنران اين برنامه، "آيت­الله حسيني بوشهري"و حجت­ الاسلام والمسلمين قرائتي هستند که در اين جلسه، افزون بر تجليل، از ترجمة قرآن کريم به زبان چيني با مباني اهل‌بيت(عليهم­ السلام) پرده‌برداري خواهد شد».

  منبع المصطفی نیوز

 4. صلوات و تشکر : 3


موضوعات مشابه

 1. توصیه استاد قرائتی در مورد رابطه با افراد بی‌نماز
  توسط مهاجر در تالار واحد فرهنگی هنری - معاونت فرهنگی تربیتی
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 1392/07/27, 09:38 قبل از ظهر
 2. پاسخ مراجع درباره استخاره‌های اینترنتی
  توسط سیدناصر در تالار سایر موارد
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 1391/09/26, 12:55 قبل از ظهر
 3. نامه سرگشاده استاد قرائتی درباره مهجوریت قرآن کریم
  توسط ملکوت در تالار وجوه شناخت قرآن
  پاسخ: 3
  آخرين نوشته: 1391/05/06, 07:17 بعد از ظهر
 4. پاسخ: 5
  آخرين نوشته: 1391/03/29, 03:01 قبل از ظهر
 5. پاسخ مراجع درباره استخاره‌های اینترنتی
  توسط مرادی نسب در تالار استفتائات
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 1389/11/08, 09:06 بعد از ظهر

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •