تالار دانشگاه مجازی المصطفی صلی الله علیه و آله دانشگاه مجازی المصطفی صلی الله علیه و آله Arabic English Persian
بازیابی رمز
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1
 1. #1

  رييس جامعة المصطفي: طلاب، همسران و فرزندان آنان بايد قرآني باشند
  رئيس جامعة‌المصطفي، با تاکيد بر لزوم انتشار پيام اصيل قرآن از ايران به سراسر جهان، گفت: منشور جامع (نقشه راه) قرآني المصطفي در آينده‌اي نزديک تدوين مي‌شود.  به گزارش واحد خبر شهر مجازی جامعه المصطفي، آيت الله اعرافي، رئيس جامعة‌المصطفي، در جمع شرکت کنندگان در المپياد قرآن و حديث المصطفي، در مرکز فقهي ائمه اطهار‌(ع) با ذکر اين مطلب که پيامبر اکرم(ص) تمام فضايل انبياي الهي و اديان گذشته را با خود داشتند، اظهارداشت: همه ما نسبت به پيامبر گرامي اسلام و قرآن وظيفه مند هستيم و بايد به اين وظيفه در حد توان عمل کنيم.


  وي افزود: ايمان به خدا، اطاعت از رسول، محبت نهايي به پيامبر و خدا، تولي، تعظيم در برابر حضرت، تاسي به پيامبر‌(ص)، نصرت پيامبر و زيارت حضرت از جمله وظايفي است که خداوند در قرآن ما را به انجام آن در قبال نبي مکرم اسلام امر کرده است.


  رئيس جامعة‌المصطفي در ادامه بر لزوم عمل به وظايف مسلمان در قبال قرآن اشاره کرد و گفت: همه ما نسبت به اين کتاب آسماني و رسول مهر و روشنايي وظايفي داريم که بايد نسبت به آن حساس باشيم؛ اقدام عظيم انتشار قرآن در جهان نيازمند هماهنگي، همدلي و همفكري همه است و انديشه و تكريم قرآن بايد مانند خون در رگهاي برنامه‌هاي ما جريان و پيدا كند.

  وي ادامه داد: طلاب و استادان جامعة‌المصطفي بايد يك شجره طيبه و پيكره قرآني شوند، تا منظومه كلان قرآني در المصطفي شكل بگيرد، بنابراين هر دانش آموخته المصطفي بايد با قرآن مأنوس و مشهور باشد و در ميان همه مسلمانان به اهتمام به قرآن شناخته شويم.

  آيت الله اعرافي بر لزوم ساري بودن گفتمان و پيام قرآني در ميان طلاب و فضلاي حوزه تاکيد کرد و گفت: طلبه المصطفي و همسران و فرزندان آنان بايد قرآني باشند و محيط كار اداري و تشكيلاتي بايد بوي قرآن بدهد.

  عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي تاکيد کرد: هر طلبه ما در هر درس و رشته‌اي بايد حافظ قرآن حتي به صورت موضوعي و يا چند جزء باشد و خلق و اخلاق او قرآني باشد و به پيامبر‌(ص) تأسي كند؛ قرائت روزانه قرآن را بايد داشته باشيم.

  وي با بيان اين مطلب که بايد قرآن مونس و همراه ما در همه شرايط و احوال باشد، تصريح کرد: فعاليت‌هاي متنوع قرآني مي‌بايست در طول سال برقرار باشد و نهضت قرآني تداوم و استمرار داشته باشد.

  رئيس جامعه المصطفي، با اشاره به تدوين 500 پايان نامه قرآني از سوي طلاب المصطفي، اظهارداشت: در 5 سال گذشته 500 پايان‌نامه نوشته شده كه مي‌بايست رشد كمي و كيفي پيدا كند؛ همچنين ورود در حوزه دايرة‌المعارف و موسوعه‌هاي قرآني ضروري است؛ زيرا دنيا امروز نيازمند اين مقوله‌هاست.
  رئيس جامعة‌المصطفي خاطرنشان کرد: يکي از وظايف ديگر ما در قبال قرآن، گسترش فرهنگ و هنر قرآني در عرصه‌هاي مختلف است که بايد در اين زمينه نيز گام‌هاي جدي برداشته شود و تمام هنرها را براي خدمت به قرآن به کار بگيريم.

  عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي با ذکر اين مطلب که بايد پيام قرآن از ايران به سراسر جهان منتشر شود، اظهارداشت: نگارش انواع تفسير ترتيبي و موضوعي لازم است! البته ترجمه قرآن به چيني انجام شده و بايد با سرعت بيشتري پيش رود و ميان نهادهاي درون و بيرون ايران هم افزايي قرآني وجود داشته باشد تا پيام قرآن از ايران به همه عالم منتشر شود.

  رئيس جامعة‌المصطفي بر لزوم تدوين سريع‌تر منشور جامع قرآني تأكيد كرد و گفت: منشور جامع قرآني جامعة‌المصطفي تا 6 ماه آينده تدوين مي‌شود؛ اين منشور، نقشه راه قرآني و حديثي المصطفي خواهد بود تا در پرتو آن و با اتحاد و همدلي نور قرآن را در همه عالم گسترش دهيم.

  آيت الله اعرافي بر لزوم ايجاد رشته‌هاي جديد و گسترش مؤسسات قرآني و دارالقرآن‌ها تأكيد كرد و گفت: حدود 800 حافظ كل قرآن در المصطفي داريم، اما بايد به روزي برسيم كه هشت هزار حافظ قرآن داشته باشيم.

  آخرین موضوعات ارسالی این تالار:


 2. صلوات و تشکر


کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •