هفدهمين المپياد بين‌المللی قرآن و حديث طلاب غيرايرانی عصر روز گذشته با حضور طلابی از 40 كشور جهان در مركز فقهی ائمه اطهار(ع) آغاز به كار كرد.

Click for larger version
هفدهمين المپياد بين‌المللی قرآن و حديث جامعة‌المصطفی(ص) آغاز شد به گزارش واحد خبر شهر مجازی قرآن، در اين مراسم كه در سالن آيت‌الله‌العظمی فاضل لنكرانی مركز فقهی ائمه اطهار(ع) برگزار شد، طلابی از 40 كشور جهان در بخش شفاهی مرحله نهايی المپياد بين‌المللی به رقابت با يكديگر می‌پردازند.


هفدهمين المپياد بين‌المللی قرآن و حديث طلاب غيرايرانی از چند ماه قبل در سه بخش كتبی، شفاهی و آثار آغاز شد و در مجموع طلابی از 72 مليت در اين سه بخش به رقابت پرداختند.


از امروز رقابت‌های نهايی شفاهی با مسابقات طلاب مرد آغاز و تا 20 بهمن‌ماه ادمه می‌يابد.


مراسم افتتاحيه با تلاوت «حميدرضا ثابت» از قاريان ممتاز استان و از فعالان قرآنی المصطفی(ص) آغاز شد و با سخنرانی حسين اسدی، مديركل قرآن و حديث جامعة‌المصطفی(ص) العالمية ادامه يافت.


حسين اسدی در اين مراسم در سخنانی برگزاری المپياد بين‌المللی قرآن و حديث را يكی از بزرگترين فعاليت‌های فرهنگی و تربيتی در المصطفی(ص) دانست و تصريح كرد: در هر دوره نسبت به دوره گذشته بر عظمت اين حركت قرآنی بين‌المللی افزوده می‌شود.


وی ادامه داد: 13 هزار نفر در مجموع در بخش‌های مختلف اين المپياد اعم از كتبی، شفاهی و آثار شركت كرده‌اند.


اسدی بيان كرد: مسابقات مرحله نهايی بخش شفاهی نيز در رشته‌های حفظ كل و 15، حفظ نهج‌البلاغه و صحيفه سجاديه، ترتيل و قرائت و مناجات خوانی و اذان از امروز آغاز می‌شود و تا 20 بهمن‌ماه ادامه دارد.


وی افزود: در اين مرحله بيش از 120 نفر با هم رقابت می‌كنند كه نزديك به 40 نفر از خارج كشور در اين المپياد به قم آمده‌اند و مابقی نيز طلاب غيرايرانی مقيم قم هستند.


مديركل قرآن و حديث المصطفی(ص) تصريح كرد: تلاش ما بر اين است تا فستيوالی قرآنی و حديثی در جريان برگزاری اين دوره از المپياد داشته باشيم.

يادآور می‌شود، در ايام برگزاری اين مسابقات چهار محفل انس با قرآن و ثقلين نيز برگزار می‌شود و استادان لطفی‌نيا، طوسی و ابوالقاسمی به تلاوت آياتی از كلام‌الله مجيد می‌پردازند.

منبع:ایکنا

آخرین موضوعات ارسالی این تالار: