تالار دانشگاه مجازی المصطفی صلی الله علیه و آله دانشگاه مجازی المصطفی صلی الله علیه و آله Arabic English Persian
بازیابی رمز
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1
 1. #1

  آيت‌الله العظمي مکارم مصداق بارز حامل قرآن است
  تجليل از حضرت آيت الله مکارم شيرازي، تجليل و تکريم از علم و قرآن است و تجليل از شخصيتي است که عمري را شب و روز به طور مستمر به کارهاي قرآني پرداخته و آثار بسيار ارزشمندي را از خويش نه تنها در عرصه تفسير قرآن، بلکه در فقه و اصول برجاي گذاشته اند  به گزارش واحد خبر شهر مجازی قرآن به نقل از مرکز خبر حوزه، مدير حوزه هاي علميه، طي سخناني در اولين جشنواره ملي قرآن پژوهي و طب که در دانشگاه علوم پزشکي قم برگزار شد، ضمن تقدير از دست اندرکاران برگزاري اين جشنواره ملي به ويژه دانشگاه علوم پزشکي قم ابراز داشت: تجليل از خدمات ارزنده شخصيت بزرگواري همچون آيت الله العظمي مکارم شيرازي که بيش از 60 سال از عمر شريف خويش را صرف خدمت به قرآن کردند، کار بسيار خوب و مبارکي است.

  وي افزود: تجليل از حضرت آيت الله مکارم شيرازي، تجليل و تکريم از علم و قرآن است و تجليل از شخصيتي است که عمري را شب و روز به طور مستمر به کارهاي قرآني پرداخته و آثار بسيار ارزشمندي را از خويش نه تنها در عرصه تفسير قرآن، بلکه در فقه و اصول برجاي گذاشته اند.

  آيت الله مقتدايي همچنين تاکيد کرد: زندگي ايشان بايد براي همه دانشجويان و طلاب علوم ديني و اساتيد الگو باشد.

  وي اضافه کرد: تلاش يک ساله وزارت بهداشت و دانشگاه هاي علوم پزشکي کشور در برگزاري جشنواره هاي قرآن پژوهي و طب ، حقيقتا حرکت بسيار ارزشمند و قدم مبارکي است.

  عضو خبرگان رهبري خاطرنشان کرد: در واقع اين همان چيزي است که شان جمهوري اسلامي ايران اقتضا دارد و جزو خواسته ها و مطالبات امام (ره) و مقام معظم رهبري نيز به شمار مي آيد.

  وي گفت: در حديث شريفي از پيامبر اکرم (ص) داريم که مي فرمايند قرآن خوان گسترده و سفره آماده الهي است که در آن علوم اولين و آخرين وجود دارد.
  آيت الله مقتدايي ادامه داد: بنا بر آن چه که ما از آيات و روايات برداشت مي کنيم، قرآن حقيقتا ريسمان محکم الهي است که آدمي را از مهلکه ها نجات داده و او را سعادتمند مي کند؛ در واقع قرآن، نور مبين و شفا نافعي است که نظير ندارد.

  وي تاکيد کرد: کساني که در درون خود دچار آلودگي ها و امراض فکري و روحي و اخلاقي همچون نفاق، عيب جويي، دروغ ، غيبت، ضديت با برادر ديني و ... هستند با پناه بردن به دامان قرآن مي توانند خود را از اين آلودگي ها نجات داده و بدين سان سعادتمند و رستگار شوند.

  عضو شوراي عالي حوزه هاي علميه بيان داشت: قرآن کريم خود به ما دستور مي دهد که علاوه بر خواندن، ترجمه و فهم در آيات الهي، در آن ها به پژوهش و تدبر بپردازيم.

  وي افزود: در واقع کسي که قرآن مي خواند و در آن تدبر مي کند، حرز و اماني از شيطان را به همراه خود دارد که او را در جاده سعادت رهنمون مي کند.
  آيت الله مقتدايي با تجليل از فعاليت هاي قرآني 60 ساله آيت الله العظمي مکارم شيرازي اظهار داشت: کسي که قرآن را مي آموزد و آن را ياد مي دهد و بر روي آن کار مي کند ، در روايات از او به عنوان حامل قرآن ياد شده است؛ در واقع حامل قرآن، افتخار بزرگي است که بهترين اجر و پاداش ها را براي فرد به همراه دارد
  وي گفت: آيت الله العظمي مکارم شيرازي با تاليف 30 جلد تفسير نمونه و 10 جلد تفسير موضوعي ، همچنين يک دوره رياست رشته تخصصي تفسير قرآن و خدمات بسيار بزرگ و ارزشمند قرآني، حقيقتا مصداق بارز حامل قرآن است.

  مدير حوزه هاي علميه افزود: ايشان علاوه بر کارهاي ماندگار در عرصه هاي قرآني، يک فقيه و عالم برجسته و متبحر هستند که در حوزه هاي علميه از اساتيد و علماي بزرگي چون آيات عظام بروجردي، امام خميني(ره) ، محقق داماد، کاشف الغطا، خويي و حکيم بهره ها برده اند.

 2. صلوات و تشکر


موضوعات مشابه

 1. پاسخ: 6
  آخرين نوشته: 1393/02/29, 12:44 قبل از ظهر
 2. آيت‌الله غرويان : آمريكا با اهانت اخير درصدد آزمودن مقاومت مسلمانان است
  توسط منادی در تالار اخبار قرآنی جامعة المصطفی العالمیه
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 1391/06/25, 05:32 بعد از ظهر
 3. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 1390/12/18, 09:32 قبل از ظهر
 4. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 1390/06/26, 10:32 بعد از ظهر
 5. پاسخ: 2
  آخرين نوشته: 1389/07/28, 11:26 قبل از ظهر

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •