تالار دانشگاه مجازی المصطفی صلی الله علیه و آله دانشگاه مجازی المصطفی صلی الله علیه و آله Arabic English Persian
بازیابی رمز
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2
 1. #1

  تشكيل شورای قرآن در مدارس به منظور اجرای طرح ملی حفظ قرآن
  مشاور قرآنی وزير آموزش و پرورش از تشكيل شورای قرآن در 120 هزار مدرسه كشور به منظور اجرای هر چه بهتر طرح نهضت ملی حفظ قرآن كريم خبر داد.

  Click for larger version
  تشكيل شورای قرآن در مدارس به منظور اجرای طرح ملی حفظ قرآن   بنابر گزارش واحد خبر شهر مجازی قرآن محمد بنيادی، مديركل دفتر گسترش قرآن، نماز و عترت وزارت آموزش و پرورش، با بيان اينكه ثبت‌نام دانش‌آموزان برای شركت در طرح نهضت ملی حفظ قرآن كريم به شكل رسمی از اول آذر، آغاز شده است، افزود: تمامی مدارس كشور شوراهای قرآن را به منظور هر چه بهتر اجرا شدن طرح نهضت ملی حفظ قرآن كريم تشكيل داده‌اند، با تشكيل اين شوراها در مدارس، جزئيات اين طرح به طور كامل برای مديران، معلمان، مدرسان و دانش‌آموزان توجيه و تبيين شده است.

  مشاور قرآنی وزير آموزش و پرورش در ادامه با بيان اينكه ثبت‌نام اوليه برای شركت در طرح نهضت ملی حفظ قرآن كريم به دليل استقبال دانش‌آموزان و فرهنگيان تا 15 دی، ادامه خواهد داشت، گفت: هرچند كه زمان ثبت‌نام برای حضور در اين طرح تا 15 دی، خواهد بود اما امكان آن فراهم شده كه دانش‌آموزان در هر مقطع زمانی بتوانند با مراجعه به سايت اين طرح، ثبت‌نام كرده و از آموزش‌های لازم بهره‌مند شوند.

  وی ادامه داد: هنوز آماری از تعداد دانش‌آموزان و فرهنگيان ثبت‌نام شده در اين طرح در دست نداريم و آمار نهايی ثبت‌نام‌شدگان را تا پايان دی‌ماه، اعلام خواهيم كرد.

  مديركل دفتر گسترش قرآن، نماز و عترت وزارت آموزش و پرورش در بخش ديگری از سخنان خود با اشاره به نحوه اجرای طرح نهضت ملی حفظ قرآن كريم ويژه دانش‌آموزان و فرهنگيان، گفت: اطلاعات موجود درباره دوره‌های آموزشی و نحوه حفظ قرآن كريم در سايت طرح نهضت ملی حفظ قرآن كريم بارگذاری شده و علاوه بر اين، هر استان نيز به صورت مجزا برنامه‌های آموزشی خود را به منظور هر چه بهتر اجرا شدن اين طرح اعلام و اجرا خواهد كرد.

  وی با بيان اينكه برای هر چه بهتر اجرا شدن طرح نهضت ملی حفظ قرآن كريم در سال تحصيلی جاری، 12 ميليون سی‌دی آموزشی توليد كرده‌ايم، اظهار كرد: اين سی‌دی‌های آموزشی كه به نوع خود در جهان اسلام بی‌نظير هستند؛ ميان 12 هزار دانش‌آموز و فرهنگی توزيع می‌شود تا آنان را در روند حفظ قرآن كريم ياری كنند.

 2. صلوات و تشکر


 3. #2

  تشكيل شورای قرآن در مدارس به منظور اجرای طرح ملی حفظ قرآن
  توزيع 12 ميليون سی‌دی آموزش حفظ قرآن ميان دانش‌آموزان و فرهنگيان

  محمد بنيادی در ادامه اين بخش از سخنان خود با اشاره به اينكه توزيع 12 هزار سی‌دی آموزش حفظ به منظور بهره‌برداری بيشتر دانش‌آموزان است، گفت: در صورتی كه اين سی‌دی‌ آموزشی نيز پاسخگوی نياز دانش‌آموزان در حفظ قرآن كريم نباشد از كتاب‌های آموزش حفظ استفاده می‌كنيم.

  دبير ستاد اقامه نماز وزارت آموزش و پرورش با عنوان اين مطلب كه برای هر چه بهتر اجرا شدن اين طرح در مدارس، شورای هر مدرسه متشكل از مدير، معلم عربی و دينی، روحانی محله يا روحانی مدرسه و انجمن اوليا و مربيان نيز بايد اقدامات لازم در اين حوزه را انجام دهند، گفت: در صورتی كه سی‌دی‌ها و كتاب‌های آموزشی مورد نظر پاسخگوی نياز دانش‌آموزان در مدارس نباشد، شورای مدرسه تصميم نهايی درباره نحوه ارائه آموزش‌های حفظ قرآن را اتخاذ می‌كند.

  وی با بيان اينكه نحوه اجرای طرح نهضت ملی حفظ قرآن كريم به شورای مدارس واگذار شده است، عنوان كرد: شورای مدارس می‌توانند با توجه به شرايط محيطی، امكانات مدارس و شرايط دانش‌آموزان خود از سی‌دی‌های آموزشی، كتاب‌های آموزشی و يا كلاس‌ آموزشی با محوريت معلم و آموزش حضوری حفظ قرآن بهره بگيرند.

  مشاور قرآنی وزير آموزش و پرورش در پايان عنوان كرد: اجرای طرح نهضت ملی حفظ قرآن كريم تا پايان فروردين 91 ادامه خواهد داشت و جشن ملی اجرای اين طرح نيز اوايل ارديبهشت‌ 90 برگزار خواهد شد.

  منبع : ایکنا

 4. صلوات و تشکر


موضوعات مشابه

 1. كيفيّت خلقت آدم(ع)
  توسط mahdi در تالار تاریخ پیامبران
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 1389/07/05, 01:54 بعد از ظهر
 2. كيفيت خلقت حوّا(س)
  توسط mahdi در تالار تاریخ پیامبران
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 1389/07/02, 11:10 قبل از ظهر
 3. كيفيت خلقت حضرت آدم(ع)
  توسط mahdi در تالار تاریخ پیامبران
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 1389/07/02, 11:02 قبل از ظهر
 4. كيفيت خلقت فرشتگان
  توسط mahdi در تالار تاریخ پیامبران
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 1389/07/02, 10:57 قبل از ظهر
 5. كيفيت آفرينش آسمان و زمين
  توسط mahdi در تالار تاریخ پیامبران
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 1389/07/02, 10:55 قبل از ظهر

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •