تالار دانشگاه مجازی المصطفی صلی الله علیه و آله دانشگاه مجازی المصطفی صلی الله علیه و آله Arabic English Persian
بازیابی رمز
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11

2. صلوات و تشکر : 4

88060855 آواتار ها

گالري تصاوير
    42   نظرات : 0
    نوشته : 2,150      صلوات : 1,128
    صلوات گرفته : 489 در 175 پست
    وبلاگ : 7
    دریافت : 0      بارگذاری : 0
    88060855 آنلاین نیست.

من فکر کنم که از سن سه چهار سالگی چادری شدم(البته شما یه چادر بکش بالای این تصویر)

یادمه کلاس اول که بودم با چادر رنگی میرفتم مدرسه.
    تو کلاسمون هم که فقط من بودم که چادر سرم میکردم
    یادمه زمستون که میشد همه با کاپشنای ضخیم میرفتیم مدرسه منم که روش یه چادرم سرم میکردم
    ولی داد دوستام بلند میشد که ااااااااااا تو جامیزی دیگه جا نیست که چیزی بذاریم
    من پدر و مادرم خیلی به حجاب من مقید بودن داداشم هم که از همه غیرتی تر؛حالا خوبه که از من دو سال بیشتر بزرگ تر نبود
    یادمه اون موقع برام خیلی سخت بود با اون سن کم و جمع کردن چادر ولی الان ممنونشونم که از کوچیکی مواظبم بودن
    البته بگم که از همون بچگی از روی رغبت چادر سرم میکردم و با اکراه یا اجبار نبود اینکه میگم برام سخت بود جمع کردن چادر فرق داره با دوست داشتنش،
    هروقت که جلوی چادرم باز میافتاد پدرو مادر تذکر میدادن تا اینجوری حجاب برتر رو یاد بگیرم و عادت نکنم به بد حجابی
    الان من اطرافم میبینم که خانمه خودش چادری میره دعای کمیل ،جلسه قرآن ،روضه و .....ولی بچش کلاس چهارم ،پنجم ....بیا و تماشا کن
    به نظرت این وقتی بزرگ شد میتونه یه خانم مومن و محجبه باشه؟؟؟
    ویرایش توسط 88060855 : 1390/10/11 در ساعت 04:55 بعد از ظهر

4. صلوات و تشکر : 7

منم در یک خانواده مذهبی بزرگ شدم از کلاس اول راهنمایی چادر میپوشیدم اما کلاس سوم به توصیه دختر همسایه مون یک چند هفته از شروع مدارس چادر سرم نمیکردم ولی هر روز که از مدرسه میومدم ترس از این داشتم که مبادا دادشم منو ببینه چون ایشون هم به قول خانم از خاک تا افلاک بدجور غیرتی هستند از شانسم و همیشه میگم خدا دوست نداشت من بدون چادر تو خیابون راه برم یه روز از مدرسه که برمی گشتم داداشم منو دید تو خیابون یه نگاهی با حالت تعجب بهم کرد که انتظار نداشت منو بی چادر تو خیابون ببینه وقتی اومدم خونه همش ترس از این داشتم که الان میاد باهام دعوا میکنه ولی وقتی اومد فقط بهم گفت چرا بی چادر رفتی مدرسه منم بهش گفت خب مانتوم بلنده گفت این دلیل نمیشه منم چون داداشم رو خیلی دوست دارم وقتی بهم گفت اگر میخوای منم دوست داشتم باشم باید چادر بپوشی البته مامان وبابام هم راضی نبودند که من بی چادر برم بیرون وخدا رو شکر از همون سال تا الان که سال اخر دانشگاه هستم هیچ وقت بی چادر نرفتم بیرون وخیلی هم چادر رو دوست دارم و هر وقت کسی رو بی چادر میبینم که البته الان افراد بی چادر جامعه از افراد چادری زیادترند دعا میکنم میگم خدایا همه رو به راه راست هدایت کن.
    (و چادر حجاب برتر است)
    ویرایش توسط مهناز69 : 1390/09/08 در ساعت 04:29 بعد از ظهر

6. صلوات و تشکر : 8

سلام ...من به همه اونهایی که چادری هستن میگم احسنت وتبارک الله...امید است در روز محشر اجرتان را از حضرت زهرا(س)بگیرید...درضمن نباید از ترس دیگران چادر سر کرد بلکه باید قداست چادر را حفظ کرد وبخاطر خود چادر پوشید...این هم شعری ازمن تقدیم به همه چادری های عزیز:
    چادر به سري را گفتم كه چرا زيبايي
    گفتا همه از بهرحيا و عفافست ، عفاف
    گفتم كه چرا كني چادر به سر خويش
    گفتا ارزش زن به حجابست ، حجاب

8. صلوات و تشکر : 6

سلام به همگی اینکه چرا چادری شدم وایا از اجبار خانواده بود میتونم بگم عده ای از من میخواستن چادری باشم وعده ای اینکه چادری نباشم در سنین کمتر بطور کامل واقف بر اهمیت چادری بودن نبودم شاید یکی از ماثرترین افراد در چادری شدن من معلم کلاس پنجمم بود با تشویق هاش وبرنامه هایی که برامون داشت بود اما در هر حال خودم چادر رو انتخاب کردم وبدون اون احساس میکنم یه چیزی کم دارم نه اینه برای من عادت شده باشد نه احساس میکنم وقتی با چادر هستم توجه دیگران به خود انسان بودن من نه به عنوان یک خانم و خیلی با ارامش بیشتری میتونم به کارهام در جامعه برسم و احترام یک خانم چادری ورعایت حریم هاوادب در برابر اون رو مخصوصا در دانشگاه احساس کردم والان که ازدواج کردم به طور کامل به عمل خودم ایمان اوردم چرا که نه تنها از لحاظ مذهبی بلکه از لحاظ اجتماعی یک امنیت خاطر رو برای خانم های متاهل دیگر ایجاد میکنم و کلاچادر افراد رو از اون فکر مادی و جسمانی در اجتماع خارج میکنه تا اجازه بده که هر شخص از موضوع مورد نظرش خارج نشه وبا فکر ازادتری به کارهای روزانش برسه تاموفقیت های بیشتری کسب کنه. شاید خارج از بحث نباشد که بگویم خواهر من اکر چه مقیم خارج از کشور است اما چنان علاقع ای به چادر داره که هر بار به ایران می یاد از ما میخواد با خودمون به فرودگاه چادرش رو ببریم با تشکر از اینه وقت با ارزشتون رو در اختیار من گذاشتین

10. صلوات و تشکر : 6

دختر سيبي است كه بايد از درخت سربلندي چيده شود
    نه در پاي علفهاي هرز

12. صلوات و تشکر : 6

پس چرا خانم های چادری نمیان مطلب بگذارند......

14. صلوات و تشکر : 5

سلام
    من حدودا از اا سالگی به حجابم چادر اضافه شد البته خودم خواستم و پدر م هم مشتاقانه حمایت می کرد و تشویقم می کرد ولی تا مدتها حس اجبار داشتم گرچه اولش خودم خواستم اما بعدا سختم شده بود تا 20 سالگی تو دانشگاه با یه دوست خوب اشنا شدم و مسیر زندگیم تغییر کرد اونجا به بعد واقعا چادری شدم

16. صلوات و تشکر : 5

نقل قول نوشته اصلی توسط 1001 نمایش پست ها
    ...... تا 20 سالگی تو دانشگاه با یه دوست خوب اشنا شدم و مسیر زندگیم تغییر کرد اونجا به بعد واقعا چادری شدم
    سلام
    به شما تبريك مي گم
    برام جالب بود كه تو دانشگاه درست و راستي چادری شدين جايي كه بعضي ها راهشونو تازه به سمت دنيا تغيير ميدن
    خوشا بحالتون

18. صلوات و تشکر : 5

سلام
    چادرم رو مث یک حصار محکم حفظ کردم و از حضرت زهرا س خواستم این دنیا و اون دنیا شفاعتم کنن
    تازگیها دختر نو جوونم هم میل به چادر پیدا کرده و چادرش رو زمین نمی ذاره
    فکر می کنم دعای من به اجابت رسیده
    خدا رو شکر
    ویرایش توسط ملکوت : 1390/12/14 در ساعت 06:27 بعد از ظهر

20. صلوات و تشکر : 4

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین