تالار دانشگاه مجازی المصطفی صلی الله علیه و آله دانشگاه مجازی المصطفی صلی الله علیه و آله Arabic English Persian
بازیابی رمز
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9

ıllıllı پیام و وصیت نامه شهدا ▒ دفاع مقدس ▒

وصیت نامه شهید احمد آخوندی

قرآن را فرا گيريد، که منشا‌ هر آسودگي است و آرام بخش دل‌هاست.
    مي‌ترسم در بستر بميرم و از قافله عقب بمانم.
    خدايا! حسين گونه زندگي نکردم، که مرا حسين‌گونه به شهادت برساني، پس مرا (حر) گونه بپذير!
    اسلام مکتبي است برپا و شکست‌ناپذير و از آن مستضعفان جهان، و تنها کساني خوشبختند که در زير لواي احکام آن به زندگي ادامه مي‌دهند، ما بايد اسلام را ياري کنيم، هم‌چنان که قرآن فرموده است به هوش باشيد که تنها مسير حرکت «اطيعوالله و اطيعوالرسول و اولي الامر منکم». نجات دهنده‌ي انسانها از زير يوغ استبداد و استکبار، و مانع انحرافات آنان از صراط مستقيم بوده است.
    قرآن را فرا گيريد که منشا هر آسودگي و آرام‌بخش دل‌ها و راهنماي هر مسلمان است. بايد از دستاوردهاي انقلاب پاسداري کنيم، همچنان که شهيدان با خون خود بقا و دوام آن را تنظيم نموده‌اند، و شما با جهاد خود اين مسير را ادامه دهيد. حفظ اسلام و رسالت سنگين آن به همراه دستاوردهاي انقلاب مقدسمان بر دوش شما و نسل آينده است. فريب دنيا را نخوريد چرا که تلخي دنيا شيريني آخرت است. در مقابل مصائب و مشکلات تحمل داشته باشيد. بايد براي استقرار حکومت الله رنج‌هاي فراوان کشيد، زيرا که در کنار هر سختي آساني است. و اما هدف نهايي رسيدن به معبود است، و شهادت نزديکترين راه است. بايد به هوش باشيد که از کاروان به حق انقلاب اسلامي فاصله نگيريد، خدايا مرا حسين گونه به شهادت برسان!

منبع:کتاب منظومه‌ي ملکوت جلد 1 صفحه 23

2. صلوات و تشکر

وصيت‌نامه شهید بهنام آذر باد

بسم الله الرحمن الرحيم، در زماني که تاريکي همه جا را فرا گرفته و ظلمت بر نور پيروزي پيدا نمود بايد چراغ يا چراغهايي روشن نمود تا انسانهاي دربند را از ظلمات به روشنايي هدايت کرد و انگاه که سفير گلوله‌هاي دشمن سکوت مرگباري را بر جامعه توحيد مي‌شکند برمن و توست که به پا خاسته و با سلاحهاي ايمان، دهان و قلب دشمن را شکافته و نور را در جهان جهل و کفر پرتو افکنيم. اينک دشمنان اسلام و عروسکهاي امپريالسيم و صهيونيسم در جنوب کشور عزيزمان و عليه اسلام به پا خواسته اند و در برابر آن ايستاده اند، زهي خيال خام، مگر اينها نمي‌دانند که جنگ با خدا را آغاز کرده‌اند خداوندا به نام تو و به نام مستضعفين، به سوي دشمن رفته و هيچ هراسي ندارم زيرا شهادت آرمان من است و در راه خدا کشته شدن آرزوي من است خدايا اين حربه ناقابل را از من در مقابل شهداي صدراسلام چون حسين از من بپذير و مرا جزء شهداي اسلام قرار بده خدايا پيام امام را از ياد نخواهم برد که فرمودند اگر بکشي جزء حسينيان خواهي بود و اگر کشته شوي هم جزء حسينيان خواهي بود به اميد پيروزي.
    پدر و مادر عزيزم را سلام مي‌رسانم و اميدوارم که برايم عزاداري نکنيد زيرا عروسي من بود پس خيال کنيد که داريد پسرتان را داماد مي کنيد کليه دوستان و همرزمان عزيزم را آرزوي شهادت برايشان مي‌نمايم.
    در پايان از کليه دوستان ، خويشان، آشنايان طلب آمرزش و بخشش مي‌نمايم به خصوص از پدر و مادر عزيزم.

Click for larger version

منبع: کتاب اسوه‌هاي شهادت در اصفهان

4. صلوات و تشکر

وصيت‌نامه شهید بابک آبشار

من از خانواده‌ام جدا شدم و به تمام لذات مادي پشت پا زدم و به مكاني قدم نهادم كه عزيزترين بندگان خدا در آن ديار قرار دارند و به اين حركت خود كه سعادت و رحمتي از طرف خدا است افتخار مي‌كنم و در مقابل مشكلات لبخند مي‌زنم چون مي‌دانم در گذرگاهي هستم كه تمامي سختي‌ها و آسودگي‌ها زودگذر است و بايد مهيا شوم براي آن سفر. خدايا مرا و تمام بندگان مومنت را آماده كن.

Click for larger version

منبع:کتاب يادياران

6. صلوات و تشکر

وصيت‌نامه شهید منصور آجر لو
    Click for larger version

ملت عزيز ايران، هميشه گوش به فرمان رهبر باشيد و آن را تنها نگذاريد چون راه ايشان راه مستقيم و درست است و راه انبياء و پيامبران و امامان است. هرکس نسبت به حرکت اين مرد عارف، عاشق، عابد، زاهد عالم و فيلسوف شک کند يقيناً بداند که از صراط مستقيم دور شده است.

Click for larger version

منبع: کتاب يادياران

8. صلوات و تشکر

وصيت نامه شهید علی آراسته

Click for larger version

... مردم عزيز ايران! شما در آزمايش الهي قرار گرفته‌ايد و تا به حال از عهده‌ي آن برآمده‌ايد سعي كنيد از اين به بعد هم همان‌گونه باشيد و افتخار كنيد كه خداوند شما را وسيله‌ي نجات اسلام قرار داده است.
    شما مردمي هستيد كه نداي امام را لبيك گفتيد و بر من ثابت شده است كه اگر شما در واقعه‌ي كربلا بوديد، همگي امام حسين (ع) را ياري مي‌كرديد همان‌طور كه امام حسين (ع) در آن روز اگر مبارزه نمي‌كرد، اسلام از بين مي‌رفت حالا نيز اگر مبارزه نكنيم، همان‌طور مي‌شود. حالا به جاي يزيد دشمن ما آمريكا و اسراييل است. اگر با شهادت ما اسلام بارور مي‌شود، پس اي سلاح‌ها ما را در برگيريد.
    و شما رزمندگان و سربازان واقعي امام زمان و اي كساني كه امام امت دست و بازوي شما را بوسه مي‌زند و بر اين بوسه افتخار مي‌كند! بدانيد كه مقام شما نزد خداوند بسيار عالي است. پس از اتكا به خداوند متعال با خصم زبون بجنگيد كه خداوند ياور ماست و به دشمنان اسلام مجال ندهيد.
    من يك خواهش از برادران حزب‌الهي و برادران متعهّد دارم و آن اين است كه شما را قسم مي‌دهم به خون بنا حق ريخته شده‌ي شهيدان، بين خودتان فاصله نيندازيد و هر كس را با يك مارك، از صحنه دور نكنيد به خداي سبحان قسم كه اين از بزرگ‌ترين گناهان است و بزرگ‌ترين عامل شكست انقلاب.

10. صلوات و تشکر

وصيت‌نامه شهید جعفر آرتیمانی

Click for larger version

اي اهل ايمان آيا شما را به تجارتي که شما را از عذاب دردناک آخرت نجات [يابيد] دلالت کنم و آن تجارت اين است که به خدا و رسول خدا ايمان آوريد و جهاد کنيد و در راه خدا با مال و جان اين کار (از هر تجارت) بهتر است براي شما اگر دانا باشيد (قرآن کريم) و سرآغاز هر مطلب به نام خداوند مهربان و اما بعد با سپاس بي‌کران از درگاه باعظمت پروردگار که بر ما منّت نهاد و بار ديگر قدم‌هاي ما را با خاک جبهه آشنا کرد. درود بي‌کران بر محمد مصطفي (ص) و علي‌بن‌ابيطالب(ع) ولي خدا و يازده فرزند بر حقش به امامت و رهبري امت رسول خدا (ص) آري السلام عليک يا اباعبدالله (ع) . بارالها! معبودا! مولايم خود مي‌داني که غرق در گناه هستم. و خود مي‌داني که ضعيف و ناتوانم و خود مي‌داني که دوست دارم بر من حقير نظري از لطف و رحمت بنمايي و گناهان بسيارم را ببخشي ... اما بعد سخنم اين است هرچند لايق سخن گفتن نمي‌باشم. آري شهيدان رفتند به جوار الله و به نحو احسن وظيفه خود را انجام دادند و وظيفه ما را خطيرتر و سنگين‌تر نمودند و اما اي شهيدان قسم به خون پاکتان که در وادي عشق بر زمين ريخته شد، راهتان که همانا راه سرور آزادگان و سالار شهيدان حسين (ع) است، ادامه خواهيم داد و تا آخرين قطره خون از پاي نخواهيم نشست و ديگر آن‌که امت حزب‌الله بداند که بايد پشتوانه امام امت خميني کبير (ره) باشند و اوامر آنها را با جان و دل پذيرا باشند و بدانند اگر امام را از دست بدهند، بايد منتظر قهر خداوندي باشند. رزمندگان کفرستيز را در تمامي جبهه‌ها ياري و پشتيباني نماييد و به هيچ عذري جبهه‌ها را فراموش نکنيد که سرنوشت اسلام در اين جنگ است.

Click for larger version

12. صلوات و تشکر

وصيت‌نامه شهید علي اصغر آريامهر

Click for larger version

اگر خداوند خواست که من به مقام شهادت نايل شوم، از خدا مي‌خواهم که هر چه زودتر شايستگي اين مقام را پيدا کنم ولي ترس از اين دارم که از اين دنيا بروم بدون اين‌که به مقام شهيد دست يافته باشم و بدون اين‌که گناهانم بخشوده شده باشد.
    انتظار من از خانواده‌ام اين است که در مرگ من سوگواري نکنند و براي حفظ انقلاب اسلامي کوشا باشند.

Click for larger version

منبع:مطالب ارسالي از دانشگاه تهران

14. صلوات و تشکر

وصيت‌نامه شهید مصطفي آزادگان

Click for larger version

پدر و مادرم، امروز براي لبيك‌گويي به فرمان امام زمانم رو به جبهه كرده‌ام و خود را وقف خدمت‌گزاري به دين خدا و انقلاب نموده‌ام.
    از شما مي‌خواهم كه يك لحظه از ياري اسلام و اين رهبر عزيز دريغ نورزيد، كه در آن دنيا در پيش خدا و رسول و ائمه و زهراي بتول و تمامي شهدا مسئوليد.
    شما اي امت حزب‌الله، در قبال ايثارگري‌هاي سيدالشهدا و ساير شهدا مسئوليد تا براي گراميداشت خونشان با هم‌ديگر ميثاق ببنديد كه تا ظلم در دنيا هست، يك لحظه از پاي ننشينيد و حق مظلوم را از حلقوم ظالم بيرون بكشيد؛ اگرچه اين ظالم قدرتمندترين نيرو از نظر ظاهر در دنيا باشد.
    در آخر، چيزي كه از خودم باقي مي‌گذارم، دعوت به صبر است كه "‌ ان الله مع الصابرين "؛ زيرا شهادت افتخاري بس بزرگ و روسفيدي براي شما پدر و مادرم در روز قيامت و در مقابل خدا و مقربين است.
    « وعده‌ي ما روز قيامت در پيشگاه عدل الهي »

16. صلوات و تشکر

وصيت‌نامه شهید سلطان علی آشوغ

Click for larger version

خدا را شکر مي کنم که مرا هدايت نمود تا در کنار رزمندگان اسلام باشم و از ميهن خويش دفاع کنم. مادرم، در شهادتم صبور باشيد که خداوند صابران را دوست دارد. خانواده‌ام، شما را از صميم قلب دوست دارم ولي از شما بيشتر خدا و حسين (ع)‌ را دوست دارم و مي‌خواهم پيش آنها باشم.
    Click for larger version

منبع: کتاب کبوتران بهشتي جلد 1 صفحه 20

18. صلوات و تشکر