معاون فرهنگی وزير علوم، تحقيقات و فناوری از تصويب راه‌اندازی «سرای قرآن» در دانشگاه‌های كشور خبر داد كه بر اساس آن، همه فعاليت‌های قرآنی دانشگاه‌ها در اين سراها متمركز، هدفمند و ساماندهی می‌شود.غلامرضا خواجه‌سروی، معاون فرهنگی وزير علوم، تحقيقات و فناوری، با تأكيد بر اين كه مسئولان اين وزارتخانه تلاش می‌كنند مبنای علمی دانشگاه‌ها را به سوی مركزيت يافتن قرآن كريم پيش ببرند، از تصويب راه‌اندازی سرای قرآن خبر داد.

وی با اعلام اين خبر افزود: وزارت علوم با انجام چنين اقداماتی درصدد است تا در راهی گام بردارد كه مبنای علمی و چارچوب دانشگاهی را بر پايه و اساس معارف اسلامی و با مركزيت قرآن كريم شكل دهد.

خواجه‌سروی با تأكيد بر شكل‌گيری چارچوب فعاليت‌های قرآنی وزارت علوم در راستای معارف اهل بيت(ع) اظهار كرد: در تلاش هستيم كه در اين حوزه پيش برويم و همه اقدامات‌مان را در اين راستا هدايت كنيم.

معاون فرهنگی وزير علوم تصريح كرد: با توجه به اين‌كه پيش از اين، خانه فرهنگ را در دانشگاه‌ها فعال كرده بوديم، طرح خانه قرآن با عنوان «سرای قرآن» به تصويب رسيد تا از خانه‌های فرهنگ منفك باشد.

به گفته خواجه‌سروی، اين طرح در همه دانشگاه‌ها به اجرا در می‌آيد و همه فعاليت‌های قرآنی دانشگاه در اين سرای، متمركز، هدفمند و ساماندهی می‌شود.