تالار دانشگاه مجازی المصطفی صلی الله علیه و آله دانشگاه مجازی المصطفی صلی الله علیه و آله Arabic English Persian
بازیابی رمز
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6
    88060855 آواتار ها

گالري تصاوير
    42   نظرات : 0
    نوشته : 2,150      صلوات : 1,128
    صلوات گرفته : 489 در 175 پست
    وبلاگ : 7
    دریافت : 0      بارگذاری : 0
    88060855 آنلاین نیست.

تصویر مرد همراه همسرش

بسم الله الرحمن الرحيم

ولاتقل لهما أف ولاتنهرهما وقل لهما قولا كريما واخفظ لهما جناح الذل من الرحمه وقل ربي إرحمهما كما ربياني صغيرا
    (و پروردگارت فرمان داده :جز او را نپرستید و به پدر و مادر نیکی کنید.هرگاه یکی از آن دو یا هردو آنها نزد تو به سن پیری رسند) کمترین اهانتی به آنها روا مدار و بر آنها فریاد مزن و گفتار لطیف و سنجیده و بزرگوارانه به آنها بگو و بالهای تواضع خویش را از محبت و لطف در برابر آنها فرود آر و بگو :پروردگارا همان گونه که آنها مرا در کوچکی تربیت کردند مشمول رحمتشان قرار ده. سوره اسراء آیات 23و 24

اللهم انا نسألك حسن الخاتمه وحسن الوفاء وحسن الخلق

خداوندا

سه چیز پسندیده از تو خواهانیم:

عاقبت بخیری، خوش قولی، خوش اخلاقی

این مرد با وجودی که نزدیک به هشتاد سال عمر دارد هر روز با همسرش صبحانه را میل می کند.

وقتی عکاس از دلیل نگهداری همسرش در خانه ی سالمندان از او سؤال کرد ، پیرمرد جواب داد: همسرم از مدت ها پیش در خانه ی سالمندان نگهداری می شود زیرا او به بیماری آلزایمر دچار شده است و کسی او را نمی شناسد.

عکاس گفت: آیا اگر دیر به ملاقات همسرت بروی ناراحت می شود.

پیرمرد پاسخ داد: او نمی داند که من کیستم!!

او از پنج سال گذشته نمی تواند کسی را بشناسد.عکاس با تعجب گفت:

با وجودی که او تو را نمی شناسد، اما تو هر روز صبح برای خوردن صبحانه نزد او می روی.

مرد خندید و دستش را روی دست عکاس فشار داد و گفت:

او مرا نمی شناسد اما من که او را می شناسم

این وفاداری و این جوانمردی چه زیباست.

خداوند خطاب به زن و شوهر می فرماید: فضل بین خود را فراموش نکنید.

تصویری که لازم است هر زن و شوهری معنی حقیقی ازدواج را درک کنند. که ازدواج دوستی و رحمت است.

ترجمه ی متن:گل مریم

ویرایش توسط 88060855 : 1390/07/24 در ساعت 10:26 قبل از ظهر

2. صلوات و تشکر : 7

شهروند قرآنی آواتار ها

گالري تصاوير
    0   نظرات : 0
    نوشته : 98      صلوات : 156
    صلوات گرفته : 248 در 65 پست
    وبلاگ : 1
    دریافت : 5      بارگذاری : 3
    شهروند قرآنی آنلاین نیست.

با سلام و تشکر

قابل توجه این که مردی مسن با محاسن و کلاه ساده و معمولی چنین کراواتی بسته است! نمی خواهم نتیجه خاصی بگیرم ولی قابل تأمل است

باز هم ممنون

4. صلوات و تشکر : 4

نقل قول نوشته اصلی توسط از خاک تا افلاک نمایش پست ها
    بسم الله الرحمن الرحيم

ولاتقل لهما أف ولاتنهرهما وقل لهما قولا كريما واخفظ لهما جناح الذل من الرحمه وقل ربي إرحمهما كما ربياني صغيرا

(و پروردگارت فرمان داده :جز او را نپرستید و به پدر و مادر نیکی کنید.هرگاه یکی از آن دو یا هردو آنها نزد تو به سن پیری رسند) کمترین اهانتی به آنها روا مدار و بر آنها فریاد مزن و گفتار لطیف و سنجیده و بزرگوارانه به آنها بگو و بالهای تواضع خویش را از محبت و لطف در برابر آنها فرود آر و بگو :پروردگارا همان گونه که آنها مرا در کوچکی تربیت کردند مشمول رحمتشان قرار ده. سوره اسراء آیات 23و 24

اللهم انا نسألك حسن الخاتمه وحسن الوفاء وحسن الخلق

خداوندا

سه چیز پسندیده از تو خواهانیم:

عاقبت بخیری، خوش قولی، خوش اخلاقی

این مرد با وجودی که نزدیک به هشتاد سال عمر دارد هر روز با همسرش صبحانه را میل می کند.

وقتی عکاس از دلیل نگهداری همسرش در خانه ی سالمندان از او سؤال کرد ، پیرمرد جواب داد: همسرم از مدت ها پیش در خانه ی سالمندان نگهداری می شود زیرا او به بیماری آلزایمر دچار شده است و کسی او را نمی شناسد.

عکاس گفت: آیا اگر دیر به ملاقات همسرت بروی ناراحت می شود.

پیرمرد پاسخ داد: او نمی داند که من کیستم!!

او از پنج سال گذشته نمی تواند کسی را بشناسد.عکاس با تعجب گفت:

با وجودی که او تو را نمی شناسد، اما تو هر روز صبح برای خوردن صبحانه نزد او می روی.

مرد خندید و دستش را روی دست عکاس فشار داد و گفت:

او مرا نمی شناسد اما من که او را می شناسم

این وفاداری و این جوانمردی چه زیباست.

خداوند خطاب به زن و شوهر می فرماید: فضل بین خود را فراموش نکنید.

تصویری که لازم است هر زن و شوهری معنی حقیقی ازدواج را درک کنند. که ازدواج دوستی و رحمت است.

ترجمه ی متن:گل مریم

بسیار عالی بود

6. صلوات و تشکر : 5

88060855 آواتار ها

گالري تصاوير
    42   نظرات : 0
    نوشته : 2,150      صلوات : 1,128
    صلوات گرفته : 489 در 175 پست
    وبلاگ : 7
    دریافت : 0      بارگذاری : 0
    88060855 آنلاین نیست.

نقل قول نوشته اصلی توسط شهروند قرآنی نمایش پست ها
    با سلام و تشکر

قابل توجه این که مردی مسن با محاسن و کلاه ساده و معمولی چنین کراواتی بسته است! نمی خواهم نتیجه خاصی بگیرم ولی قابل تأمل است

باز هم ممنون
    با سلام خدمت شهروند قرانی عزیز

نگاه بنده به این مطلب یک نگاه کلی بود و اون عمل به ایه ی قران و احترامی که این مرد با توجه به بیماری زن نسبت به اون قائل شده.
    درسته حالا این بنده خدا کروات زده ولی به خاطر اون کروات عمل خوبش زیر سوال نمیره!!!!مقوله ی هرکدوم جداست
    ممنون از توجه تون و ارسال نظر در مورد مطلب

8. صلوات و تشکر : 6

نقل قول نوشته اصلی توسط شهروند قرآنی نمایش پست ها
    با سلام و تشکر

باز هم ممنون
    سلام
    چند نکته قابل تامل تر هم وجود داره!!
    اول اینکه چرا مشارکت شما با این همه تامل ، سرعت عمل و ... در همه ی موضوعات نیست؟؟؟؟
    دوم اینکه حضرت مولانا هم که ظاهرا بسیار اهل تامل بودند؛ گفتند که "ما درون را بنگریم و حال را// نی برون را بنگریم و قال را" (البته صرفا جهت اطلاع!)
    سومین مطلب هم اینه که میانه روی و اعتدال مقوله ی عالی ای نباشه ، خوب که هست؟؟!! جز اینه که فراخوانی اسلام به میانه روی و پرهیز از تندروی و افراط و تفریط در همه مسائل هست؟؟! (آیات قرآن در این خصوص رو خودتون حتما مسلط هستین )

«ایاکم و التّعمق فی الدین فانّ الله تعالی قد جعله سهلاً فخذوا منه ما تطیقون فانّ الله یحبّ مادام من عملٍ صالحٍ و ان کان یسیراً؛[11] مبادا در دین زیاده‌روی و کندوکاو عمیق کنید، زیرا خداوند آن را آسان قرار داده است. پس آن‌چه را که طاقت دارید بردارید، چون خداوند عمل صالح مداوم را دوست دارد، اگر چه اندک و آسان باشد.»
    باز هم ممنون

10. صلوات و تشکر : 4

یک حکایت جالب براتون میزارم خوندنش خالی از لطف نیست
    « بعد از اولین ملاقات با جناب شیخ، قرار بر آن شد که به جلسه ایشان برویم. وقتی به خدمتشان رسیدیم، ایشان رو به قبله نشسته و مناجات می خواندند.
    جناب شیخ عادت داشت که در ضمن دعا خواندن و مناجات، جملاتی بگوید که تنها اهلش آنرا دریافت می کردند.
    من هم در همان جلسه، پشت سر ایشان نشستم و با وی هم نوا شدم.
    در میان دعا، شخصی وارد مجلس شد که در ظاهر، هیچ شباهتی با دیگر شاگردان شیخ نداشت.
    ریشهایش را تراشیده بود و با کلاه و لباس مخصوصی وارد مجلس شد. من هم در همان حال و هوای جوانی با خود گفتم که این شخص، با این سر و وضع، اینجا چه می خواهد؟
    درست به محض آنکه این مطلب در ذهنم خطور کرد، شیخ مناجات را رها کرده و با صدای بلندی فرمودند: تو به ریشش چه کار داری؟ اگر ریشش را تراشیده، در ازای آن دو صفت خوب دیگر دارد، که ریش داری مثل تو، از آن بی بهره است.
    پس مال اون به تو می چربد ... و دوباره مناجاتش را ادامه داد.» و چه زیبا شیخ هم معنای غفلت را و هم معنای تفکر را یکجا فرمودند والسلام

ویرایش توسط iranproud : 1390/07/25 در ساعت 10:41 بعد از ظهر

12. صلوات و تشکر : 4