تالار دانشگاه مجازی المصطفی صلی الله علیه و آله دانشگاه مجازی المصطفی صلی الله علیه و آله Arabic English Persian
بازیابی رمز
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 29

آشنایی با امکانات فنی شهر مجازی قرآن کریم

Click for larger version
    آشنایی با امکانات فنی شهر مجازی قرآن کریم 

ضمن عرض قبولی طاعات و عبادات شما
    دوستان همانطور که می دانید سیستمی که برای این فروم بکار گرفته شده است نسخه 4 وی بولتین می باشد این نرم افزار یکی از تخصصی ترین سی ام اس های مدیریت محتوای برای تالارهای گفتگو می باشد و از امکانات ویژه ای برخوردار است در این تاپیک قصد داریم شما را با امکانات موجود فروم آشنا کنیم انشاالله فتح بابی شود دوستان دیگر هم در این تاپیک با امکاناتی که آشناهستند اطلاعات خود را در اختیار دیگران بگذارند

2. صلوات و تشکر : 8

اهمیت آشنایی با امکانات فروم

یکی از محیط های اینترنتی که کاربران بسیار زیادی را به علت کاربر محور بودن جذب خود نموده است انجمن های گفتگو است اما با وجود جذابیت های بسیار زیاد آن کاربران اینترنتی عمدتا با روش های فعالیت و استفاده از امکانان این نوع از سایت ها آشنا نیستند .
    به عنوان نمونه چندی پیش یکی از کاربران پیام داده بود که از سایت شما بازدید کردم ولی خیلی پیچیده بود و به عبارت دیگر یوزر فرندلی نبود
    من در جوابش نوشتم راستش منظور شما رو نفهمیدم ولی واقع امر این است نسخه ای که ما ازش استفاده می کنیم جدید ترین نسخه نرم افزار تخصصی انجمن ها و تالارهای گفتگوی وی بولتین هست که امکانات پیشرفته زیادی داره لکن همواره کاربران بخاطر آشنا نبودن باامکاناتش برای بار اول گیج می شوند ولی همین که کمی با آن کار می کنند و با امکاناتش آشنا می شوند ازش خوششون میاد من فکر می کنم یکی از علت های عدم فعال بودن انجمن ما هم همین امر است که در حال حاضر بیش از 3000 کاربر داریم ولی اکثرا فعال نیستند
    شاید علتش عدم آشنایی با امکانات فروم می باشد

4. صلوات و تشکر : 10

کوت و یاهمون نقل قول چیست چطور کار می کند؟

کوت یا همان نقل قول امکانی است که در ادیتور و نوار امکانات نگارشی به صورت علامت نقل قو ل است وقتی روی آن بزنید یک مربع درست می کند
    اینطور
    دور مطلب رو و اونو از بقیه نوشته جدا می کند
    در این نسخه از وی بی شما با گونه های مختلفی از آن سرکار خواهید داشت
    این تاپیک رو ببینین در اون از این نقل قول زیاد استفاده شده است همانجا یکی از مهمترین کاربردهای آن را متوجه خواهید شد

فرض کنین شمامی خواهید نظر خاصی را درباره نوشته و پست یک کاربر در تاپیکی بنویسید برای این که کاربر و صاحب آن مطلب متوجه نظر شما شود چاره ای ندارید که یا مطلب او را بنویسید و بهترین روش برای این کار کوت کردن و یا همان نقل قول کردن مطلب اوست
    برای این کار کافی است شما زیر پست او سمت چپ اگر نگاهی بیاندازید متوجه خواهید شد علامت نقل قول گذاشته شده و نوشته شده نقل قول روی آن کلیک کرده می بینید دریچه ای برایتان باز شده مطلب آن پست کوت شده در اختیار شما قرار خواهد گرفت و شما زیر آن یا بالای آن نظر خود را می نویسید
    هرکس که پست شما را ببیند به راحتی متوجه می شود پست و نوشته شما مربوط به آن پست می باشد
    ادامه دارد........

6. صلوات و تشکر : 9

نقل قول چند مطلب

گاهی شما تصمیم می گیرین یک جواب را به چند نقل قول بدین
    حالا یااین مطالب همشون توی یه پست هستن و یا در چند پست متفاوت از یک تاپیک هستند
    درصورتی که همه مطالبی که شما می خواهید برایشان یک جواب بنویسید همگی دریک پست هستند اما در چند پاراگراف متفاوت کافی است هربار یکی را انتخاب و دکمه کوت و نقل قول را بزنید و یا
    هرمطلب را بین این دو کد قرار دهیدبعد همگی ردیف می شوند
    به نمونه زیر توجه کنید
    کد:
    زندگی  و سیره ی عملی رسول اعظم اسلامص و اهل بیت آن بزرگوار:، سرشار از نکات درس  آموز و نو برای هر دوره و زمان است. پژوهش و تحقیق در زوایای مختلف زندگی  آن حضرت بیان گر خط مشی وسیاست های اصولی در حوزه های مختلف علمی، معرفتی،  سیاسی، اجتماعی، دفاعی و... است که می تواند به عنوان شیوه های صحیح زندگی  بشر در همه ی دوران پاسخ گوی جامع و راهنمای کامل باشد.
    	غزوات پیامبر گرامی اسلام از حساس ترین و پربارترین دست آوردهای جامع و  سرنوشت ساز برای اسلام و مسلمین به شمار می رود. این صحنه ها نه تنها شیوه ی  درست برخورد و مقابله و دفاع در برابر دشمن را آموزش می دهد، بلکه مطالعه  در حرکات، گفتار، فرامین و تدابیر رسول خدص سرشار از نکته های بدیعی است که  به کارگیری آن ها بسیاری از مشکلات و گره های زندگی بشر را می گشاید.
    	یکی از این حوادث پر ماجرا و آموزنده، جنگ احزاب است که در آن همه ی شرک و  کفر و نفاق در برابر اسلام صف کشی کرد و قدرت به رخ کشید، امّا نتوانست به  اهداف استراتژیک خود برسد. اسلام این پیروزی را مرهون اندیشه و عمل رسول  اعظمص است.
    	در این نوشتار به اجمال فرازهای مهم این رخ داد بزرگ را به بررسی می نشینیم.
    	آیات هفده گانه ی 9 تا 26 سوره ی احزاب یکی از پرماجرا ترین حوادث را رقم  می زند. موضوع، اصلی ترین صحنه ی تهاجم سپاه متحد شرک و کفر و کارشکنی های  منافقان، یهودیان و قبایل مختلف قریش و بت پرستان است؛ چرا که آنان دست به  دست هم دادند تا اسلام و مسلمین را نابود سازند، امّا امدادهای غیبی و  تدابیر اصولی پیامبرص و شجاعت های حضرت علیع در جنگ خندق، موجب شکست  مفتضحانه ی آنان شد؛ چنان که پس از جنگ، همه ی یهودیان عنود، به فرمان  پیامبرص در سرزمین حجاز، قلع و قمع شدند. و این حادثه؛ بزرگ ترین و سخت  ترین امتحان و آزمون برای مسلمانان گردید؛ قرآن کریم در این باره می  فرماید:
    	هُنالِکَ ابْتُلیَ المؤمِنونَ وَزُلزِلُوا زِلْزَالاً شدید[1]؛ «آن جا [بود که] مؤمنان در آزمایش قرار گرفتند و سخت تکان خوردند».
    	سرانجام مسلمانان با پیروزی چشم گیر در این امتحان، رو سفید شدند؛ و لکه ی  ذلّت و روسیاهی تا ابد بر جبین مشرکان و منافقان کارشکن باقی ماند.
    	آیات مربوط، پیروزی مسلمانان و امدادهای غیبی را چنین یاد می فرماید:
    	یَا أیّهَا الّذین ءامَنوا اذْکرُوا نِعمةَ اللهِ عَلَیکم إذجآءتکُمْ  جُنودٌ فَأرسلْنَا عَلیهِم رِیحاً وَجُنوداً لّم تَروْهَا وَکَانَ اللهُ  بِمَا تَعملُونَ بصیراً … إذجآءُوکُم مّن فوقِکُم ومِن أسْفلَ مِنکُم وإذ  زاغتِ الأبصارُ وَبلغتِ الْقلُوبُ الْحناجِرَ وتظُنُّونَ باللهِ  الظُّنُون[2]؛ «ای کسانی که ایمان آورده اید، نعمت خدا را بر خود به یاد  آرید، آن گاه که لشکرهایی به سوی شما [در] آمدند، پس بر سر آنان تندبادی و  لشکرهایی که آن ها را نمی دیدید، فرستادیم،[3] و خدا به آن چه می کنید،  همواره بیناست … هنگامی که از بالای [سر] شما و از زیر [پای] شما آمدند، و  آن گاه که چشم ها خیره شد و جان ها به گلوگاه ها رسید و به خدا گمان هایی  [نابجا] می بردید».
    	گستردگی جنگ احزاب را باید از زبان مبارک رسول اعظم اسلامص شنید که فرمود:  «بَرزالایمان کلّهُ إلی الشّرک کلّه[4]؛ تمام ایمان در برابر تمام کفر  قرار گرفت». و در این جنگ، ستاره ی اقبال دشمن رو به افول گذاشت و پایه های  قدرت آن ها در هم شکست؛ همچنان که پیامبر اکرمص پس از پایان این جنگ  فرمود: «ألآن نَغْزُوهُم وَلاَیَغزونَن[5]؛ اکنون دیگر ما با آن ها می  جنگیم و آن ها قدرت جنگ نخواهند داشت».

8. صلوات و تشکر : 10

حالا می خواهیم سه خط ازاین مطلب رو نقل قول کنیم و برای همه اش یک پاسخ بدهیم
    به این صورت

زندگی و سیره ی عملی رسول اعظم اسلامص و اهل بیت آن بزرگوار:، سرشار از نکات درس آموز و نو برای هر دوره و زمان است.

پژوهش و تحقیق در زوایای مختلف زندگی آن حضرت بیان گر خط مشی وسیاست های اصولی در حوزه های مختلف علمی، معرفتی، سیاسی، اجتماعی، دفاعی و... است که می تواند به عنوان شیوه های صحیح زندگی بشر در همه ی دوران پاسخ گوی جامع و راهنمای کامل باشد.

یَا أیّهَا الّذین ءامَنوا اذْکرُوا نِعمةَ اللهِ عَلَیکم إذجآءتکُمْ جُنودٌ فَأرسلْنَا عَلیهِم رِیحاً وَجُنوداً لّم تَروْهَا وَکَانَ اللهُ بِمَا تَعملُونَ بصیراً … إذجآءُوکُم مّن فوقِکُم ومِن أسْفلَ مِنکُم وإذ زاغتِ الأبصارُ وَبلغتِ الْقلُوبُ الْحناجِرَ وتظُنُّونَ باللهِ الظُّنُون[2]؛ «ای کسانی که ایمان آورده اید، نعمت خدا را بر خود به یاد آرید، آن گاه که لشکرهایی به سوی شما [در] آمدند، پس بر سر آنان تندبادی و لشکرهایی که آن ها را نمی دیدید، فرستادیم،[3] و خدا به آن چه می کنید، همواره بیناست … هنگامی که از بالای [سر] شما و از زیر [پای] شما آمدند، و آن گاه که چشم ها خیره شد و جان ها به گلوگاه ها رسید و به خدا گمان هایی [نابجا] می بردید».

این مطالب بالا مارا به خوبی به یک نتیجه از الگوبرداری و پیروی از رسول اعظم اسلام رهنمون می کند

10. صلوات و تشکر : 7

درصورتی که چند پست متفاوت داریم و می خواهیم در پاسخ به همه یک جواب مشترک بدهیم

این کار از روش قبلی به مراتب ساده تراست
    شما کافی است یه نگاهی به زیر هر پست بیاندازید
    زیر هرپست دوتا علامت نقل قول وجود دارد
    یکی نقل قول معمولی درکنارش یعنی گوشه پایینی سمت چپ هرپست یک علامت نقل قول دیگر که علامت + کنارش می باشد وجود دارد که وقتی موس را روی آن میاورید نوشته شده
    نقل قول چند گانه
    شما کافی است کلیه پست هایی که قرار است در نقل قول شما قرار گیرد را برروی آن نقل قولش کلیک کنید بعدمتوجه می شوید هرکدام را که کلیک می کنید علامت تیک کنارش ظاهرمی شود سپس براساس ترتیب مورد نظرخود روی علامت کوت و نقل قول کنارش کلیک می کنید
    هرکدام را که کلیک می کنید داخل پست جدیدتان منتقل می شود باهمان ترتیب سپس زیرآن پاسخ و مطلب خود رااضافه کنیدمی بینید که سه پست پشت سرهم ردیف شده اند و مطلب شما هم زیرآن است

12. صلوات و تشکر : 9

نقل قول نوشته اصلی توسط گل مریم نمایش پست ها

2- بـَعـْضُ أَصْحَابِنَا عَنِ ابْنِ جُمْهُورٍ عَنْ أَبِيهِ عَنْ سُلَيْمَانَ بْنِ سَمَاعَةَ عَنْ عَبْدِ اللَّهِ بْنِ الْقـَاسِمِ عَنِ الْمُفَضَّلِ بْنِ عُمَرَ قَالَ وَجَّهَ أَبُو جَعْفَرٍ الْمَنْصُورُ إِلَى الْحَسَنِ بْنِ زَيْدٍ وَ هُوَ وَالِيهِ عَلَى الْحَرَمَيْنِ أَنْ أَحْرِقْ عَلَى جَعْفَرِ بْنِ مُحَمَّدٍ دَارَهُ فَأَلْقَى النَّارَ فِى دَارِ أَبِى عَبْدِ اللَّهِ فـَأَخـَذَتِ النَّارُ فـِى الْبـَابِ وَ الدِّهـْلِيـزِ فـَخـَرَجَ أَبُو عَبْدِ اللَّهِ (ع) يَتَخَطَّى النَّارَ وَ يَمْشِى فِيهَا وَ يَقُولُ أَنَا ابْنُ أَعْرَاقِ الثَّرَى أَنَا ابْنُ إِبْرَاهِيمَ خَلِيلِ اللَّهِ (ع)

ترجمه روايت شريفه:

مفضل بن عمر گويد: ابو جعفر منصور (خليفه عباسى ) بحسن بن زيد كه از طرف او والى مكه و مدينه بود، پيغام داد كه : خانه جعفر بن محمد را بسوزان ، او بخانه امام آتش افكند و بـدر خـانه و راه رو سرايت كرد، امام صادق عليه السلام بيرون آمد و در ميان آتش گام بـرداشـتـه راه مـى رفـت و مـى فـرمـود: مـنـم پـسـر اءعـراق الثـرى مـنـم پـسـر ابـراهـيـم خليل اللّه (كه آتش ‍ نمرود بر او سرد و سلامت گشت.)

اصول كافى جلد 2 صفحه 378 روايت2

ادامه دارد...

شرح:

أعـراق الثـرى بـمـعـنـى ريـشـه هـاى در زمـيـن اسـت و آن لقـب اسـمـاعـيـل پـيـغـمـبـر اسـت و شـايـد جـهـتـش ايـن اسـت كـه اولاد اسماعيل مانند رگ و ريشه در اطراف زمين پراكنده شدند و افتخار امام صادق عليه السلام باو از اين نظر است كه او فرزند شريف و گرامى جناب ابراهيم است.

ترجمه روايت شريفه:

رفـيـد غـلام يـزيـدبن عمروبن هبيره گويد: ابن هبيره بر من غضب كرد و قسم خورد كه مرا بـكـشـد مـن از او گـريـختم و بامام صادق عليه السلام پناهنده شدم و گزارش خود را به حـضرت بيان كردم ، امام به من فرمود: "برو او را از جانب من سلام برسان و به او بگو: مـن غـلامـت رفيد را پناه دادم ، با خشم خود به او آسيبى مرسان" ، به حضرت عرض كردم : قربانت گردم او اهل شامست و عقيده پليد دارد، فرمود: "چنانكه بتو مى گويم نزدش برو"، مـن راه را در پـيـش گـرفتم : چون به بيابانى رسيدم ، مرد عربى به من رو آورد و گفت كـجـا مـى روى ؟ من چهره مردى كه كشته شود در تو مى بينم ، آنگاه گفت : دستت را بيرون كـن ، چـون بـيـرون كـردم ، گـفـت : دسـت مردى است كه كشته مى شود، سپس گفت : پايت را نشان ده ، چون نشان دادم ، گفت پاى مردى است كه كشته مى شود، باز گفت : تنت را ببينم ، چـون تـنـم را ديد، گفت : تن مردى است كه كشته شود آنگاه گفت : زبانت را بيرون كن ، چـون بـيرون آوردم ، گفت : برو كه باكى بر تو نيست ، زيرا در زبان تو پيغامى است كه اگر آن را بكوههاى استوار رسانى ، مطيع تو شوند.

پـس بـيـامدم تا در خانه ابن هبيره رسيدم ، اجازه خواستم ، چون وارد شدم : گفت : خيانتكار بـا پـاى خود نزد تو آمد. غلام ! زود سفره چرمى و شمشير را بياور، و دستور داد شانه و سر مرا بستند و جلاد بالاى سرم ايستاد تا گردنم بزند.

من گفتم : اى امير! تو كه با جبر و زور، بر من دست نيافتى ، بلكه با پاى خود پيش تو آمـدم ، مـن پـيـغـامى دارم كه مى خواهم بتو باز گويم ، سپس ‍ خود دانى ، گفت بگو: گفتم مـجـلس را خـلوت كـن ، او بـحـاضـرين دستور داد بيرون رفتند، گفتم : جعفر بن محمد بتو سلام مى رساند و مى گويد: من غلامت رفيد را پناه دادم ، با خشم خود به او آسيبى مرسان ، گـفـت : تـرا بخدا جعفر بن محمد بتو چنين گفت و به من سلام رسانيد؟!! من برايش ‍ قسم خوردم ، او تا سه بار سخنش را تكرار كرد.

سـپـس شانه هاى مرا باز كرد و گفت ، من باين قناعت نمى كنم و از تو خرسند نمى شوم ، جـز اينكه همان كار كه با تو كردم با من بكنى ، گفتم : دست من باين كار دراز نمى شود و بـخـود اجـازه نمى دهم ، گفت : بخدا كه من جز بآن قانع نشوم ، پس من هم چنانكه بسرم آورد، بسرش آوردم ، و بازش كردم ، او مهر خود را به من داد و گفت : تو اختياردار كارهاى من هستى ، هر گونه خواهى رفتار كن.

اصول كافى جلد 2 صفحه 379 روايت 3

ادامه دارد...

ترجمه روايت شريفه :

ابـو بـصير گويد: من همسايه اى داشتم كه پير و سلطانى بود و (از راه رشوه و غصب و حرام ) مالى بدست آورده بود، مجلسى براى زنان آوازه خوان آماده مى ساخت و همگى نزدش انجمن مى كردند، خودش هم مى نوشيد. من بارها بخودش شكايت بردم و گله كردم ، ولى او دسـت بـرنـداشت ، چون پافشارى زياد كردم ، به من گفت : من مردى گرفتارم و تو مردى هستى بركنار و يا عافيت ، اگر حال مرا بصاحبت (امام صادق عليه السلام ) عرضه كنى ، امـيـدوارم خدا مرا هم بوسيله تو نجات بخشد، گفتار او در دلم تأثير كرد، چون خدمت امام صـادق عـليـه السـلام رسيدم ، حال او را بيان كردم ، حضرت به من فرمود: چون بكوفه باز گردى ، نزد تو آيد به او بگو جعفر بن محمد گويد: تو آنچه را بر سرش هستى واگذار، من بهشت را از خدا براى او ضمانت مى كنم .

چـون بـكـوفـه بـاز گـشـتـم ، او و ديـگـران نزد من آمدند، من او را نزد خود نگاه داشتم تا مـنـزل خـلوت شـد آنـگـاه بـه او گـفـتـم : اى مـرد مـن حـال تـرا بـه حضرت ابى عبداللّه ، جعفر بن محمد، امام صادق عليه السلام عرض ‍ كردم به من فرمود: چون بكوفه باز گشتى نزد تو آيد، به او بگو جعفربن محمد مى گويد: آنچه را بر سرش هستى واگذار، من بهشت را از خدا براى تو ضمانت مى كنم ، او گريست و گفت : ترا بخدا امام صادق عليه السلام بتو چنين گفت ؟ من سوگند ياد كردم كه او به مـن چنين گفت ، گفت ترا بس است (يعنى همين اندازه بر عهده تو بود و باقى بر عهده من ) سـپـس برفت و بعد از چند روز نزد من فرستاد و مرا بخواست ، چون برفتم ديدم پشت در خـانـه خـود بـرهـنـه نـشـسـتـه اسـت ، بـه مـن گـفـت : ابـا بـصـيـر! هـر چـه در منزل داشتم بيرون كردم (بصاحبانش رسانيدم و در راه خدا دادم حتى لباسهايم را) و اكنون چنانم كه مى بينى .

ابو بصير گويد: من نزد دوستانم رفتم و پوشاكى برايش گرد آوردم ، چند روز ديگر گذشت ، دنبالم فرستاد كه من بيمارم ، نزد من بيا، من نزدش ‍ رفتم و براى معالجه او در رفت و آمد بودم تا مرگش فرا رسيد، براى ما وفا كرد (امام صادق عليه السلام بضمانت خود وفا كرد) و سپس در گذشت رحمت خدا بر او باد.

چـون حج گزاردم نزد امام صادق عليه السلام رسيدم و اجازه خواستم ، چون خدمتش رفتم ، هـنـوز يـك پـايـم در صـحـن خـانـه و يـك پـايـم در راه رو بـود كـه از داخل اتاق بى آنكه چيزى بگويم ، فرمود: اى ابا بصير اما براى رفيقت وفا كرديم .

اصول كافى جلد 2 صفحه 381 روايت 5

ادامه دارد...

ترجمه روايت شريفه :

يـونـس بـن ظبيان و مفضل بن عمر و ابوسلمه سراج و حسين بن ثوير بن ابى فاخته نزد امـام صـادق عـليـه السلام بودند، حضرت فرمود: خزانه هاى زمين و كليدهايش نزد ماست ، اگـر مـن بـخـواهـم بـا يـك پـايم بزمين اشاره كنم و بگويم هر چه طلا دارى بيرون بيار بيرون آورد. آنگاه با يك پايش ‍ اشاره كرد و روى زمين خطى كشيد زمين شكافته شد، سپس بـا دسـت اشـاره كـرد و شـمـش طلائى باندازه يكوجب بيرون آورد و فرمود: خوب بنگريد، چون نگاه كرديم ، شمشهاى بسيارى روى هم ديديم كه مى درخشيد، يكى از ما به حضرت عـرض كـرد: قـربـانـت ، بـشما چه چيزها عطا شده ؟ در صورتى كه شيعيانتان محتاجند؟!! فرمود: همانا خدا دنيا و آخرت را براى ما و شيعيان ما جمع كند و آنها را ببهشت پر نعمت در آورد، و دشمن ما را بدوزخ برد.

اصول كافى جلد 2 صفحه 380 روايت4

ادامه دارد...
    به این مطالب به خوبی می توان توجه کرد که چقدر مهم هستند

14. صلوات و تشکر : 9

نقل قول نوشته اصلی توسط quranic نمایش پست ها
    یکی از محیط های اینترنتی که کاربران بسیار زیادی را به علت کاربر محور بودن جذب خود نموده است انجمن های گفتگو است اما با وجود جذابیت های بسیار زیاد آن کاربران اینترنتی عمدتا با روش های فعالیت و استفاده از امکانان این نوع از سایت ها آشنا نیستند .
    به عنوان نمونه چندی پیش یکی از کاربران پیام داده بود که از سایت شما بازدید کردم ولی خیلی پیچیده بود و به عبارت دیگر یوزر فرندلی نبود
    من در جوابش نوشتم راستش منظور شما رو نفهمیدم ولی واقع امر این است نسخه ای که ما ازش استفاده می کنیم جدید ترین نسخه نرم افزار تخصصی انجمن ها و تالارهای گفتگوی وی بولتین هست که امکانات پیشرفته زیادی داره لکن همواره کاربران بخاطر آشنا نبودن باامکاناتش برای بار اول گیج می شوند ولی همین که کمی با آن کار می کنند و با امکاناتش آشنا می شوند ازش خوششون میاد من فکر می کنم یکی از علت های عدم فعال بودن انجمن ما هم همین امر است که در حال حاضر بیش از 3000 کاربر داریم ولی اکثرا فعال نیستند
    شاید علتش عدم آشنایی با امکانات فروم می باشد
    سلام دوست عزیز، بسیار متشکرم از این که امکانات سایت را توضیح می دهید، چون من هم جزء آن کسانی بودم که هیچ اطلاعی نداشتم و با کارو تلاش، سؤال از دوستان و راهنمای سایت تا حدودی آشنا شده ام. این سؤال برای بنده هم پیش آمده بود که چرا با این همه عضو ، فقط عده ی کمی فعال هستند ؟!....

ان شاءالله خداوند متعال توفیق خدمت در این سایت قرآنی را به شما و دیگر دوستان عزیز عطا فرماید.

16. صلوات و تشکر : 9

سلام دوست عزیز، بسیار متشکرم از این که امکانات سایت را توضیح می دهید، چون من هم جزء آن کسانی بودم که هیچ اطلاعی نداشتم و با کارو تلاش، سؤال از دوستان و راهنمای سایت تا حدودی آشنا شده ام. این سؤال برای بنده هم پیش آمده بود که چرا با این همه عضو ، فقط عده ی کمی فعال هستند ؟!....

ان شاءالله خداوند متعال توفیق خدمت در این سایت قرآنی را به شما و دیگر دوستان عزیز عطا فرماید.
    بزرگوار از عنایت شما ممنون
    بنده فرصتم برای این کار بسیار کم است من فکر می کنم این تاپیک رو هممون باید آپدیت کنیم
    مثلا خود شما می بینم مرتب دارید از امکان مخفی کردن استفاده می کنید خب این امکان برای کسانی که نمی خوان همه متنشون درپست نمایان باشه خیلی عالیه و جالبه از شما می خوام همین امکان رو درپست بعدی توضیح بدهید و همینطورفوایدی که برای ان به نظر می ر سد مثل کوتاه کردن متن و...

18. صلوات و تشکر : 7

پوشش برچسب [spoiler] در متن

پوشش برچسب [spoiler] در متن

بعد از این که متن مورد نظر را نوشتید. در سمت چپ صفحه ی خود، در پایین کادر ارسال سریع پاسخ ، آیکون تنظیمات اضافی را کلیک کرده، کادر باز شده ی جدید دارای نوار ابزار پیشرفته ای می باشد.

شما آن متنی را که می خواهید مخفی کنید را بلوکه کرده و در سومین ردیف نوار ابزار، سمت چپ، آیکون "
    +" را کلیک می کنید. مطلب بلوکه شده ی شما بین دو نوشته [spoiler] قرار می گیرد. حالاارسال پاسخ را زده و می بینید که متن شما چقدر زیبا گشته است.

مانند:

سلام استادعزیز، امیدوارم خوب انجام وظیفه کرده باشم.

یا

دوستان همین حالا کشف جدیدی کردم در برچسب پهلوی "+" ، برچسب دیگری می باشد یک "+" دیگر با یک F بالای آن .همان کارهای بالا را انجام دهید. حالا روی آن کلیک کنید کادری می آید که باید نام دلخواهتان را رو ی آن تایپ کنید. حالا کادر مخفی دارید با یک عنوان رویش، به نظرم این جالب تر از قبلی بود . چون کادر مخفی شما عنوان هم دارد.

مخفی کردن مطلب
    زیبا شدن کار
    فضای کمتری استفاده کردن

موفق باشید
    ویرایش توسط هندیانی : 1390/07/21 در ساعت 09:43 قبل از ظهر

20. صلوات و تشکر : 8

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین