به گزارش شهر مجازی قرآن، حضرت آيت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در ديدار اساتيد، داوران، حفّاظ و قاريان شركت‌كننده در بيست و هشتمين دوره مسابقات بين‌المللی قرآن كريم و جمعی از جامعه قرآنی كشور، قرآن را «مهم‌ترين وسيله و عامل وحدت، عزت و اقتدار امت اسلامی» و «قيام ملت‌های منطقه را از نشانه‌های روشن تحقق قطعی وعده‌های قرآنی پروردگار» خواندند.

حضرت آيت‌الله خامنه‌ای، مسابقات بين‌المللی قرآن كريم را نشان‌دهنده ظرفيت عظيم و بی‌پايان اين كتاب آسمانی برای اجتماع و وحدت مسلمانان دانستند و خاطرنشان كردند: همه ملت‌های مسلمان در مقابل اين هديه بی‌نظير الهی خاضع و درس آموزند و اين حقيقت، فرصت بسيار مهمی را برای وحدت مسلمان ايجاد می‌كند.

ايشان، بی‌توجهی به ظرفيت وحدت‌بخش قرآن مجيد را غفلت بزرگ ملت‌های مسلمان برشمردند و افزودند: «باور نداشتن به مفاهيم قرآنی و وعده‌های پروردگار»، غفلت ديگری است كه عملاً مانع وحدت، عزت و اقتدار امت اسلامی شده است.

رهبر انقلاب اسلامی در تبيين تحقق قطعی وعده های قرآنی خداوند، به تغيير سرنوشت ملت ايران اشاره و خاطرنشان كردند: ما ملت ايران، آيه شريفه «انَّ الله لا یُغَیِّرُ ما بِقَومٍ حَتّی یُغَیِّروا ما بِاَنفُسِهِم» را در عمل آزموده‌ايم و با قيام لله و ياری دين خدا، نصرت الهی را كاملاً درك كرده‌ايم.

حضرت آيت‌الله خامنه‌ای ايران دوران طاغوت را «ايرانِ امريكا» و ايران وابسته به صهيونيست‌ها خواندند و خاطرنشان كردند: تبديل ايران به قطب قدرتمند مقابله با استكبار و صهيونيسم، معجزه‌ای عينی و تحقق وعده نصرت الهی است كه خداوند كريم آن را در قرآن، بشارت داده است.

ايشان قيام ملت‌های منطقه از جمله ملت مصر را از ديگر نشانه‌های بارز حتمی بودن وعده‌های قرآن برشمردند و افزودند: «امريكا، جبهه خبيث صهيونيست‌ها و وابستگان سياسی آنها در منطقه»، حتی حاضر نبودند فكر قيام ملت مصر را به ذهنشان راه دهند اما اين ملت، با شعار الله اكبر و «نماز جمعه و جماعت» به ميدان ياری دين خدا آمد و خداوند نيز با نصرت آن ملت، بار ديگر ثابت كرد كه اگر پروردگار كسی را ياری كند هيچ قدرتی نمی‌تواند بر او غلبه كند.

حضرت آيت‌الله خامنه‌ای در بخش ديگری از سخنانشان، حفظ قرآن را باعث ايجاد فرصت بيشتر برای تدبر و تفكر در اين كتاب الهی دانستند و با توصيه به نوجوانان و جوانان به حفظ قرآن مجيد افزودند: تدبر، كليد اصلی درك مفاهيم و معانی عميق قرآن است و حفظ آيات شريف، اين فرصت را بهتر و بيشتر فراهم می كند.

منبع :
پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری