تالار دانشگاه مجازی المصطفی صلی الله علیه و آله دانشگاه مجازی المصطفی صلی الله علیه و آله Arabic English Persian
بازیابی رمز
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6
 1. #1

 2. #2
  درگاه پاسخگويي به مسائل ديني

  • تاسیس
   ستاد ساماندهی پاسخگویی دینی (به طور خلاصه ستاد) بر اساس مصوبه جلسه 500 مورخ 25/4/1381 شوراى انقلاب فرهنگی در مرداد ماه سال 1381 تاسیس شد و وظیفه اصلی آن ایجاد هماهنگی بین مراکز پاسخگویی دینی، کمک به بهبود فعالیتها در مراکز و پشتیبانی از مراکز پاسخگویی است.
   ستاد از لحاظ سازمانی زیر نظر معاونت پژوهشی دفتر تبلیغات اسلامی فعالیت کرده و وظایف و اهداف خود را در قالب مدیریت ها و کمیته های خاص و کارگروههای تخصصی پیگیری میکند.
   این ستاد در آغاز با عنوان ستاد پاسخگویی به مسائل مستحدثه دینی و سپس با عنوان ستاد پاسخگویی به مسائل دینی و در نهایت با عنوان "ستاد ساماندهی پاسخگویی دینی" ایفای نقش نموده است.
  • سیاست کلی
   ستاد ساماندهی پاسخگویی دینی قصد ندارد خود به طور مستقیم اقدام به پاسخگویی به مسائل دینی نماید. در حقیقت نقش ستاد، نقش موازی با سایر مراکز پاسخگویی نیست؛ بلکه نقش ستاد سیاست گذاری و ساماندهی پاسخگویی دینی، حمایت از مراکز پاسخگویی دینی، ایجاد ارتباط بین آنها و بهبود و تقویت ساختارهای موجود است.
  • مراکز پاسخگویی
   مراکز پاسخگویی متعددی در ایران وجود دارد که بسیاری از آنها در قم واقع شده اند. این مراکز معمولا به شیوه های مختلفی مثل نامه های پستی، پرسشهای تلفنی، پست الکترونیک، گفتگوی اینترنتی و ... اقدام به پاسخگویی می نمایند. برای دیدن نام و مشخصات مراکز پاسخگویی فعال در سراسر کشور می توانید اینجا را مشاهده کنید.
   در صورتی که مایل باشید می توانید از این مراکز پرسش خود را پرسیده و پاسخ دریافت نمایید. برای پرسیدن پرسش اینجا را کلیک کنید.
  • اطلاعات بیشتر
   در صورتی که مایل هستید در مورد ستاد ساماندهی پاسخگویی دینی، بیشتر بدانید، تاریخچه ستاد پاسخگویی و مستندات مربوطه را مطالعه کنید. حفظ اطلاعات خصوصی مراجعه کنندگان و به طور خاص پرسش کنندگان از مراکز، برای ستاد اهمیت بسیار زیادی دارد. در این مورد می توانید مستند «حفظ حقوق شخصی کاربران» را مطالعه کنید.
  • آغاز راه ...
   ستاد ساماندهی پاسخگویی دینی، آماده شنیدن پیشنهادهای شما است تا خود را ارتقاء دهد.


  آدرس و مشخصات پستی
  قم، خیابان معلم، پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی ،
  ستاد ساماندهی پاسخگویی دینی

  تلفن و پست الکترونیک:
  بخش اداری: (80 23 774) 251 98+
  پاسخگویی تلفنی به سوالات دینی: 09640
  info [at] porsojoo.com


 3. #3

  مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی  درباره مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی

  پیشگفتار:
  انسان به جهت طبیعت پرسشگرى خود و با دیدن مسائل بسیارى که ‏در فراز و نشیب زندگى به آنها برخورد مى‏کند با سؤالات و شبهات‏گوناگونى روبرو مى‏شود. پرسش‏هاى اعتقادى و دینى از اهمیت ویژه‏اى برخوردار است، که‏ پاسخ‏گویى دقیق و به موقع و کارشناسانه مى‏تواند، نقش مهمى درسرنوشت شخص و تعیین خط سیر زندگى او ادا کند. از طرف دیگر در جامعه اسلامى ایران به جهت حاکمیت دین، گوناگونى پرسش‏ها و تکثر شبهات نیز از جهت کمّى و کیفى بایدمورد لحاظ قرار گیرد. بنابراین ضرورت وجود مراکز پاسخگو و همخوان با حجم گسترده‏سؤالات و شبهات، مطرح مى‏باشد و حضور مراکز متعدد و افرادمتخصص و آگاه را در این حوزه مى‏طلبد. پیشگفتار: انسان به جهت طبیعت پرسشگرى خود و با دیدن مسائل بسیارى که ‏در فراز و نشیب زندگى به آنها برخورد مى‏کند با سؤالات و شبهات‏گوناگونى روبرو مى‏شود. پرسش‏هاى اعتقادى و دینى از اهمیت ویژه‏اى برخوردار است، که‏ پاسخ‏گویى دقیق و به موقع و کارشناسانه مى‏تواند، نقش مهمى درسرنوشت شخص و تعیین خط سیر زندگى او ادا کند. از طرف دیگر در جامعه اسلامى ایران به جهت حاکمیت دین، گوناگونى پرسش‏ها و تکثر شبهات نیز از جهت کمّى و کیفى بایدمورد لحاظ قرار گیرد. بنابراین ضرورت وجود مراکز پاسخگو و همخوان با حجم گسترده‏سؤالات و شبهات، مطرح مى‏باشد و حضور مراکز متعدد و افرادمتخصص و آگاه را در این حوزه مى‏طلبد.
  تأسیس واحد پاسخ به سؤالات:
  ‏ واحد پاسخ به سؤالات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامى، درراستاى اهداف بر شمرده، از سال 1362 تشکیل شده است و به عنوان ‏یکى از نخستین مراکز پاسخگویى به سؤالات و شبهات، پس از انقلاب و با تجربه بلند مدت، با استفاده از ابزارهاى نوین، به امرپاسخگویى به پرسش‏ها و رفع شبهات، اهتمام مى‏ورزد.
  تشکیل گروه‏هاى پژوهشى‏ با توجه به گستردگى قلمرو معارف اسلامى و گوناگونى سؤالات وشبهات جامعه، نیز پرسش‏هاى ارسالى به این مرکز در زمینه‏هاى‏مختلف (کلامى و اعتقادى، فلسفى، تاریخى، سیره اهل بیت، قرآن،فقه، حدیث، اخلاق، تربیتى و...)
  تشکیل گروه‏هاى پژوهشى با تخصص و گرایش‏هاى ویژه ضرورى بود.
  از این رو با توجه به‏امکانات موجود در واحد پنج گروه زیر شکل گرفت: * 1- گروه فلسفه و کلام
  * 2- گروه فقه
  * 3- گروه اخلاق و تربیتى
  * 4- گروه تاریخ و سیره و ادیان
  * 5- گروه قرآن وحدیث
  هر یک از گروه‏هاى پنج گانه، از مدیر گروه و چند محقق تشکیل‏شده است. در عین حال، سؤالات وارد شده یه این واحد، فراتر ومتنوع‏تر از گروه‏هاى تشکیلى است. این‏گونه پرسش‏ها به تناسب‏ارتباط با گروه‏هاى مذکور، به هر یک از گروه‏هاى تخصصى داده شده‏ و پس از پاسخ‏گویى ارسال مى‏شود.
  پاسخ‏هاى آماده شده محققان، توسط مدیر گروه‏هاى و مدیر پژوهش، مورد ارزیابى قرار مى‏گیرد.
  شیوه‏هاى پاسخگویى و راه‏هاى ارتباط:
  شیوه‏هاى پاسخگویى و راه‏هاى ارتباط:
  * 1- پاسخگویى کتبى:
  پرسش‏هایى که از طریق نامه به واحد ارسال مى‏شود، به صورت کتبى‏ جواب داده شده و به نشانى پرسشگر ارسال مى‏شود. روزانه به طور متوسّط تعداد حداقل پنج نامه با میانگین پنج سؤال به‏واحد ارسال مى‏شود.
  یادآورى: واحد، به سؤالات غیر قرآنى ارسال شده به مرکز فرهنگ و معارف قرآن دفتر تبلیغات اسلامى، نیز بخش پاسخ به سؤالات قرآنى،همچنین سؤالات ارسال شده به مجله »با معارف اسلامى آشنا شویم«و سؤالات دریافت شده از طریق ایمیل سایت بلاغ، پاسخ داده،جواب به آدرس پرسشگران ارسال مى‏کند.
  هم‏چنین سؤالاتى از مراکزدانشگاهى، مراکز درمانى، و برخى از مراکز پاسخگویى مانند مرکزپاسخگویى سپاه پاسداران، ستاد اقامه نماز و... به واحد ارسال شده وپاسخ ارسال مى‏گردد.
  * 2- پاسخ‏گویى حضورى:
  برخى از پرسش‏ها یا پرسشگران نیاز به تشکیل جلسات مشاوره‏اى ودریافت پاسخ حضورى دارند، از این رو برخى افراد به واحد مراجعه‏کرده و با مشاوره و راهنمایى مسئول واحد و مدیران گروه، به‏پاسخ‏هاى خود دست مى‏یابند.
  این روش به جهت برخى‏محدودیت‏ها، چندان فعال نمى‏باشد.
  * 3- پاسخگویى تلفنى:
  برخى از پرسشگران، سؤالات و شبهات خود را از طریق تماس تلفنى‏مطرح مى‏کنند، که پاسخ‏ها نیز از این طریق ارائه مى‏شود.
  ارتباط تلفنى‏از سراسر کشور با این مرکز صورت مى‏گیرد. این بخش به جهت‏حضور دائمى مدیران گروه‏ها و محققان، در ساعات کارى پژوهشگاه‏فعال مى‏باشد.
  برخى از مکالمات تلفنى، گاهى تا یک ساعت طول کشیده و ادامه آن‏به روزهاى آینده موکول مى‏شود.
  ارتباط تلفنى و سؤالات این‏گونه تا 20 مورد مى‏رسد. پاسخ به‏سؤالات تخصصى پرسشگران از طریق تلفنى، توسط مدیران هر یک‏از گروه‏هاى تخصصى ارائه مى‏شود.
  * 4 - پاسخگویى اینترنتى:
  با توجه به گستردگى این ابزار ارتباطى و به روز و کارآمد بودن آن وارتباط سریع با مخاطبان، پاسخگویى به پرسش‏ها از طریق اینترنت نیز مورد توجه واحد قرار گرفته است. هم‏اکنون در واحد، ارتباط با مخاطبان اینترنتى از طریق ایمیل (فعال) و حضور در تالارهاى گفت و گو )گفتارى و نوشتارى) ووبلاگ صورت مى‏گیرد. تولیدات واحد:
  * 1- از فعالیت اصلى و اولیه واحد پاسخ به سؤالات، پاسخگویى به‏پرسش‏هاى کتبى رسیده و روزانه بوده است.
  از ابتداى تأسیس واحدتا کنون تعداد 31500 نامه به واحد رسیده، برخى از نامه‏ها تا 250سؤال در بر داشته است.
  میانگین وجود حداقل 5 سؤال در هر نامه تعداد پرسش‏هاى ارسالى‏154500 سؤال بوده که به آن‏ها پاسخ داده شده است.
  * 2- تدوین جزوات:
  با توجه به فراوانى برخى از سؤالات و کلّى واساسى بودن آن‏ها، نیز درخواست برخى از مخاطبان و پرسشگران‏براى ارسال کتاب یا جزوه، کتابچه‏ها و جزواتى به صورت جامع ومفصل با توجه به نوع سؤال فراهم آمده است.
  تا کنون 227 جزوه درموضوعات مختلف تدوین شده است.
  * 3- برنامه نرم ‏افزارى واحد:
  برنامه از شهریور 83 آغاز شده و اکنون آماده عرضه است . سؤالات چند سال اخیر به همراه پاسخ‏ها در این برنامه‏جمع‏آورى شده، با توجه به مشابهت سؤالات کنونى با
  آن‏ها، بسیارى‏از پاسخ‏ها به صورت آماده، بازیابى و ارسال مى‏شود. این برنامه علاوه ‏بر تسریع در ارسال پاسخ‏ها، از کارهاى تکرارى جلوگیرى مى‏کند. این برنامه در آخرین مراحل ارائه به مراکز پاسخگویى و به صورت‏نرم‏افزار مى‏باشد.
  * 4- پاسخ‏گویى مستقیم در اینترنت:
  برخى از محققان واحد با توجه به‏توانایى‏هاى ویژه، در تالارهاى گفتمان و وبلاگ حضور مستقیم دارند.
  اخیراً این واحد، وبلاگتخصصى با عنوان پاسخگو با یک وبلاگ‏اصلى و ده وبلاگ فرعى در یکى از سایتها بر اساس گروه‏هاى‏تخصصى موجود در واحد راه‏اندازى کرده و برخى از پرسش‏ها وپاسخ‏هاى ویژه را ارسال نموده است.
  این کار مقدمه‏اى براى ایجاد سایت تخصصی پاسخ به سوالات بود.
  * 5- طرح نگارش کتاب:
  بر اساس‏اهمیت برخى از موضوعات و فراوانى سؤالات در آن زمینه، این واحدبرخى از طرح‏هاى ویژه جهت جمع‏آورى سؤالات در موضوعات‏مهم و اساسى را اجرا کرده تا آن‏ها را به صور کتاب مستقلى منتشرنماید.
  در این راستا موضوعات: توبه، ارتداد، روابط دختر و پسر دراسلام، موسیقى، بُرد و باخت در مسابقات، زنان و همسران‏پیامبر(ص) و... را فراهم کرده که برخى از طرح، انتشار پیدا کرده و دیگر موضوعات نیز در دست اقدام مى‏باشد. طرح‏هاى آینده: تدوین کتاب‏ها و آثار بیشتر در این زمینه، گسترش‏فعالیت در بخش اینترنت، به روز نمودن پاسخ‏ها با توجه به شبهات‏موجود، شبهه‏شناسى و حضور به موقع و آمادگى در عرصه فرهنگى ومراکز حساس، تسریع در ایجاد ارتباط و ارسال پاسخ‏ها، ایجاد سایت‏تخصصى . واحد پاسخ به سؤالات، حضور در عرصه‏هاى علمى مانندگردهمایى‏ها و مراکز دانشگاهى و مؤسسات براى پاسخگویى‏مستقیم، برقرارى ارتباط و تعامل با مراکز فعال پاسخگویى وپژوهشکده‏هاى درونى پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامى، ایجادنشست‏هاى تخصصى با کارشناسان حوزه و دانشگاه، استفاده ازنیروهاى کارآمد حوزوى و ارتباط با آنها و...
  در پایان متذکر می شویم که واحد پاسخ به سوالات دفتر تبلیغات اسلامی زیر نظر معاونت پژوهشی دفتر با هدف پاسخگویی به مسائل دینی عموم مردم ،مشغول انجام وظیفه است.
  هم اکنون واحد پاسخ به سوالات با ستاد پاسخگویی به مسائل دینی همکاری داشته و به عنوان یکی از مراکز اصلی این ستاد به حساب می آید.
  واحد از دریافت هرگونه‏پیشنهاد و انتقاد استقبال مى‏کند. بدین منظور می توانید از طریق بخش ارتباط با ما استفاده نموده یا با آدرس های ذیل تماس بگیرید.
  تلفن: 7743183
  ایمیل: info@pasokhgoo.ir
  m_pasokhgoo@yahoo.com
  نشانى: قم - ص. پ 37185 - 197 1383
  قم، خیابان معلم، مقابل منزل حضرت امام، روبروی پارک طلوع، بن بست شهید فرحانی، ساختمان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی ،

 4. #4

  اداره مشاوره و پاسخ معاونت آموزش و تبلیغ نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها
  سال تاسیس: 1371
  وابستگی: نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها
  نشانی: قم بلوار جمهوری اسلامی، مقابل موسسه امام خمینی(ره)
  زمینه پاسخگویی: مسائل دانشجویی،تمامی حوزه‌های معارف اسلامی ویژه دانشجویان
  نحوه پاسخگویی: دانشجویان عزیز می‌توانند به صورت تماس تلفنی با شماره 2110556 و همجنین به صورت کتبی و یا گفتگوی حضوری سوالات خود را مطرح کنند و نیز از طریق سایت به صورت چت و آن لاین و یا پست الکترونیکی با این اداره ارتباط برقرار کنند.این اداره در مناسبت های خاص(ایام محرم و ایام ماه رمضان)با ارسال مبلغ به دانشگاه‌ها نیز پاسخگوی مسائل دانشجویان عزیز می‌باشد.
  تاریخچه : اداره مشاوره و پاسخ مرکز فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها از سال 1373 تاکنون در زمینه مشاوره فعالیت دارد.
  اهداف: تقویت بنیه علمی، دینی و انقلابی دانشجویان؛ ارائه مشاوره اخلاقی و تربیتی به منظور کاهش ناهنجاری‌های اخلاقی و مشکلات روحی و هدایت‌های معنوی؛ و پاسخ به شبهات عقیدتی.
  راه های ارتباط با اداره مشاوره و پاسخ:
  ‌أ. مکاتبه با صندوق پستى 4141 قم
  ‌ب. دورنگار 2908816 0251
  ‌ج. سایت اینترنتى: www.porseman.org
  ‌د. رایانامه: ‏ info@porseman.org
  ‌ه. گفتگوى زنده با اساتید: www.porseman.org/qa
  اطلاعات آماری فعالیت در حوزه پرسش و پاسخ:
  اداره ماهانه به حدود دوهزار پرسش مكاتبه ای و پیامك و سؤال اینترنتی، پاسخ می دهد.
  تعداد پرسش و پاسخ موجود در آرشیو: بیش از یكصدهزار پرسش و پاسخ
  تعداد پرسش و پاسخ وارد شده در نرم افزار: 22000 پرسش و پاسخ
  فعالیت ها: این اداره با بهره گیری از فرهیختگان حوزه و دانشگاه پاسخگوی دانشگاهیان است و تا کنون به بیش از 100،000 پرسش در گروه های علمی زیر پاسخ داده است.
  تفسیر، علوم قرآن و حدیث شناسى؛
  احکام و مسائل شرعى؛
  فلسفه، کلام و دین پژوهى؛
  فلسفه‏ى احکام؛
  اخلاق و عرفان؛
  تربیتى و روان شناسى؛
  اندیشه‏ى سیاسى؛
  فرهنگى - اجتماعى؛
  تاریخ و سیره؛
  اطلاعات عمومى.
  از محصولات این اداره می توان به نرم افزارهای پرسمان (نسخه1) با 8800 پرسش و پاسخ، نسخه 2 با 14000 پرسش و پاسخ، نرم افزار پرسمان همراه (مخصوص تلفن همراه) و کتاب های پرسش و پاسخ دانشجویی که تا کنون 37 جلد در موضوعات متنوع به شمارگان 350،000 نسخه چاپ و منتشر شده اشاره کرد. (فهرست كتب چاپ شده در ادامه خواهد آمد.)
  این اداره با توجه به نیاز مخاطبین خود اقدام به راه اندازی نشریه الکترونیکی پرسمان نموده است. افراد می توانند با عضویت در این سایت هر دو هفته یک بار از چکیده آخرین مطالب با خبر شوند. سیستم پاسخ گویی خودکار از امكانات مفید این سایت است که انشاء الله در آینده ای نزدیک به بهره برداری خواهد رسید.
  فهرست كتب های پرسش و پاسخ دانشجویی:
  دفتر اول: خدا شناسی و فرجام شناسی، محمد رضا کاشفی، 1380؛
  دفتر دوم: عقل و ایمان و انسان شناسی، محمد رضا کاشفی، 1380؛
  دفتر سوم: راهنما شناسی، محمد رضا کاشفی، 1380؛
  دفتر چهارم: دین پژوهی و گوناگون، محمد رضا کاشفی، 1380؛
  دفتر پنجم: خدا شناسی و فرجام شناسی، محمد رضا کاشفی، 1380؛
  دفتر ششم: راهنما شناسی (2)، محمد رضا کاشفی، 1382؛
  دفتر هفتم: پرسش و پاسخ های برگزیده، گروه مؤلفان،1383، در موضوعات مختلف، ویراست جدید 1384؛
  دفتر هشتم: حکومت دینی، حمید رضا شاکرین، 1382؛
  دفتر نهم: پرسش و پاسخ های برگزیده ویژه ماه رمضان، گروه مؤلفان، 1382؛
  دفتر دهم: احکام خمس، سید مجتبی حسینی،1382، مطابق با نظر ده تن از مراجع؛
  دفتر یازدهم: عرفان و تصوف، محمد رضا کاشفی، 1384؛
  دفتر دوازدهم: مرگ تا قیامت، محمد رضا کاشفی، 1383؛
  دفتر سیزدهم: پرسش و پاسخ های برگزیده ویژه محرم، گروه مؤلفان، 1382؛
  دفتر چهاردهم: شفاعت و توسل، سید محمدکاظم روحانی، 1383؛
  دفتر پانزدهم: ولایت فقیه، حمید رضا شاکرین، 1383؛
  دفتر شانزدهم: رساله دانشجویی، سید مجتبی حسینی، 1384، مطابق با نظر ده تن از مراجع؛
  دفتر هفدهم: احکام روزه، سید مجتبی حسینی، 1384، مطابق با نظر ده تن از مراجع؛
  دفتر هیجدهم: نگاه و پوشش، سید مجتبی حسینی، 1385؛
  دفتر نوزدهم: زیر چاپ
  دفتر بیستم: توصیه ها، پرسش و پاسخ ها، حضرت آیت الله جوادی آملی، 1385؛
  دفتر بیست و یكم: احكام ازدواج، سید مجتبی حسینی، 1387؛
  دفتر بیست و دوم: احكام موسیقى، سید مجتبی حسینی، 1388؛
  دفتر بیست و سوم: مجلس خبرگان رهبرى، محمدى، 1386؛
  دفتر بیست و چهارم: پیامبر اعظم، پورامینى و همكاران، 1388؛
  دفتر بیست و پنجم: روابط پسر و دختر، احمدى و همكاران، 1388؛
  دفتر بیست و ششم: راز آفرینش، شاكرین، 1386؛
  دفتر بیست و هفتم: مهدویت پیش از ظهور، كارگر، 1389؛
  دفتر بیست و هشتم: مهدویت پس از ظهور، كارگر، 1388؛
  دفتر بیست و نهم: اختلالات رفتارى، بشیرى، 1388؛
  دفتر سی ام: احكام وضو، غسل و تیمم، سید مجتبی حسینی، 1387؛
  دفتر سی و یكم: اهل سنت واقعى، رضوانى، 1388؛
  دفتر سی و دوم: احكام ویژه بانوان، سید مجتبی حسینی، 1388؛
  دفتر سی و سوم: احكام روابط زن و مرد، سید مجتبی حسینی، 1389؛
  دفتر سی و چهارم: احكام اعتكاف، سید مجتبی حسینی، 1388؛
  دفتر سی و پنجم: جریان‏شناسى بهائیت، محمدى،
  دفتر سی و ششم: تفسیر آیات برگزیده جلد 1، مستشارى، 1389؛
  دفتر سی و هفتم: تفسیر آیات برگزیده جلد 2، مستشارى، 1389؛

 5. #5

  واحد تخصصی پاسخ به شبهات قرآنی (مرکز تحقیقات قرآن کریم المهدی)
  سال تأسیس: 1384
  وابستگی: مرکز تحقیقات قرآن کریم المهدی
  نشانی: قم، خیابان سمیه، كوچه شهید رجائی، كوچه 4 ، پلاك77
  زمینه پاسخگویی: سؤالات و شبهات قرآنی و همچنین سؤالات مربوط به رابطه قرآن و علوم روز(مدیریت، پزشکی، روان پزشکی، روان شناسی، زمین شناسی، کیهان شناسی و ....)
  نحوه پاسخگویی: جوانان عزیز جهت مطرح کردن سؤالات خود می‌توانند با شماره تلفن‌ واحد تماس حاصل فرمایند و یا با ارسال نامه کتبی و همچنین از طریق سایت و پست الكترونیكی ، سؤالات خود را مطرح و پاسخ آنها را در اسرع وقت دریافت نمایند.
  اهداف: خدمت رسانی قرآنی به نسل جوان، پاسخ به پرسش‌ها و شبهات در زمینه تخصصی قرآن و علم. فعالیت: بین سال 80 – 83 تحت عنوان مرکز پاسخ به پرسش‌های نور، بصورت عمومی پاسخگویی پرسش ها بود . مقدمات فعالیت در سال 83 آماده شد و وارد حوزه قرآن و علم گردید و با پاسخگویی به سؤالات دانشجویان و اساتید دانشگاهها از اوایل سال 1384 در حوزه تخصصی فعال شد، سپس وارد عرصه نشر آثار شد و 8 کتاب پرسش و پاسخ قرآنی جوانان منتشر ساخت و پایگاه اینترنتی خود را راه‌اندازی کرد.
  اطلاعات آماری فعالیت‌های انجام شده :
  کتبی: 160
  حضوری: 10
  تلفنی: 5
  اینترنتی: 300
  مقدار سؤالات وارد شده در نرم افزار: 140
  نشست های پرسش و پاسخ:
  نظریه پردازی علمی قرآن – استاد برهانی 15/7/84
  کتب منتشر شده(متن)::
  پرسش‌های قرآنی جوانان 1 ترنم مهر
  پرسش‌های قرآنی جوانان 2 نسیم مهر
  پرسش‌های قرآنی جوانان 3 باران مهر
  پرسش‌های قرآنی جوانان (5) دانش مهر
  پرسش‌های قرآنی جوانان (6) علوم مهر
  پرسش های قرآنی روابط دختر و پسر (دو مجلد)
  حکمت‌‌‌‌ها و اسرار نماز
  تفسیر قرآن مهر، سوره توبه
  تفسیر قرآن مهر، سوره یوسف
  پژوهشی در اعجاز علمی قرآن(ج 2 و1)
  آموزه های عاشورا
  تعداد کتاب کتابخانه: 200 جلد فارسی 200 جلد عربی
  نرم افزار پرسش و پاسخ قرآنی 1383-1384
  درحال حاضر نسخه الکترونیک نشریات تخصصی این موسسه به نام های قرآن و علم و قرآن و خاورشناسان طبق یک تفاهم نامه در همین سایت منتشر می شود اینجا کلیک کنید

 6. #6

  وسسه قرآنی نسیم فردوس
  سال تأسیس : 1384
  زمینه پاسخگویی: پاسخگویی به سؤالات در زمینه مفاهیم، قرائت، تجوید قرآن و...
  نحوه پاسخگویی: علاقه مندان به مسائل قرآنی و قرائت می‌توانند در ساعات اداری از طریق تلفن با تعیین وقت قبلی به طرح سؤالات خود بپردازند.
  تاریخچه فعالیت : از سال 83 فعالیتهای مؤسسه در زمینه قرائت ، حفظ مفاهیم شروع شده است این مؤسسه مرکز تخصصی قرائت قرآن کریم می‌باشد.
  اهداف: تربیت الگوهای قرآنی در زمینه قرائت و مفاهیم قرآن کریم؛ گسترش نشست های اسلامی در جامعه؛ آموزش قرآن کریم و گسترش فرهنگ قرآن خوانی در جامعه مخاطبین : تمام اقشار جامعه (خردسال – نوجوان – جوان و بزرگسال)
  اطلاعات آماری فعالیت‌های انجام شده در امر پاسخگویی:
  حضوری 200 در ماه
  تلفنی 200 در ماه

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •