آيت‌الله‌العظمی مظاهری ضمن انتقاد از كوتاهی مسلمانان در فعاليت در زمينه‌های مختلف معارف قرآن كريم بيان كردند: اگر سنی و شيعه درباره قرآن كار جدی انجام می‌دادند و قرآن كريم را آن‌گونه كه شايسته است، به جهانيان معرفی می‌كردند، وضعيت مسلمانان بهتر از اكنون بود.

به گزارش خبرگزاری شهر مجازی قرآن، حجت‌الاسلام والمسلمين سيدمهدی تقوی، سرپرست سازمان فعاليت‌های قرآنی دانشجويان كشور، امروز، 13 تيرماه، با آيت‌الله‌العظمی مظاهری، مرجع عاليقدر شيعه، ديدار كرد.


بنابر اين گزارش، حجت‌الاسلام تقوی در ابتدای اين ديدار كه در بيت معظم‌له برگزار شد، به تشريح برنامه‌های اين سازمان و خبرگزاری قرآنی ايران پرداخت.
در ادامه آيت‌الله‌العظمی مظاهری ضمن تشكر از خبرگزاری قرآنی ايران و سازمان فعاليت‌های قرآنی دانشجويان كشور تأكيد كردند: هميشه برای شما دعا می‌كنم و الحمدلله كارهايی كه در سازمان فعاليت‌های قرآنی كشور انجام می‌شود، كارهای جاافتاده‌ای است و كارهايی است كه با ظرافت‌های خاصی در زمينه قرآن كريم انجام شده است.


آيت‌الله‌العظمی مظاهری با بيان اينكه كار شما كار مقدسی است، ادامه دادند: شما درباره موضوعات قرآنی فعاليت می‌‌‌كنيد و فعاليت‌هايی قرآنی نيز امر مقدسی است. اگر اين كارهای قرآنی در فضاهای دانشجويی گسترش يابد، قطعاً ثمرات و نتايج پربار و بااهميتی خواهد داشت.


ايشان افزودند: امام خمينی(ره) سخنی از ابن‌عربی نقل می‌كنند كه او می‌گويد: تفاسير زيادی درباره قرآن كريم نوشته شده است، ولی هنوز هم قرآن كريم، بكر است و كارهای علمی زيادی درباره قرآن كريم بايد صورت بگيرد. با اينكه بعد از ابن‌عربی نيز تفاسير بسياری نوشته شده ولی باز هم قرآن كريم، بكر است.


آيت‌الله‌العظمی مظاهری ضمن انتقاد از كوتاهی مسلمانان در فعاليت در زمينه‌های مختلف معارف قرآن كريم بيان كردند: اگر سنی و شيعه درباره قرآن كار جدی انجام می‌دادند و قرآن كريم را آن‌گونه كه شايسته است به جهانيان معرفی می‌كردند، وضعيت مسلمانان بهتر از اكنون بود و بنده همواره غصه می‌خورم كه چرا بايد قرآن مهجور بماند؟
ايشان با بيان اينكه بايد قرآن كريم را از اين مهجوريت خارج سازيم، عنوان كردند: ما مسلمانان كه نعمت بزرگی همچون قرآن كريم داريم، بايد در دنيا و آخرت سربلند باشيم و در سايه ولايت اهل بيت(ع) بتوانيم زمينه حكومت عدل حضرت مهدی(عج) را فراهم كنيم.


مرجع عاليقدر شيعه ادامه دادند: اينكه بين شيعه و سنی اختلاف درست كرده‌اند، به دليل مهجوريت قرآن كريم است و دشمنان از اين حربه استفاده كرده‌اند و بين مسلمانان اختلاف ايجاد كرده و ولايت را كنار زده‌اند و بايد متوجه اين مسئله باشيم.
آيت‌الله‌العظمی مظاهری تصريح كردند: الحمدلله پس از پيروزی انقلاب اسلامی، قرآن كريم به صحنه اجتماع آمد، ولی متأسفانه هنوز اهتمام به قرآن كريم در دانشگاه‌ها به جايگاه شايسته خود نرسيده است. همچنين در حوزه‌های علميه نيز آن‌طور كه بايد قرآن كريم را مورد توجه و كار علمی قرار نمی‌دهند.
ايشان تأكيد كردند: قرآن خودش را به ما معرفی می‌كند و ـ به قول علامه سبزواری ـ می‌گويد: من كپی (نسخه مكتوب) عالم وجود هستم. امام خمينی(ره) نيز در اين باره می‌فرمايد: قرآن به انسان دو بال علم و عمل می‌دهد تا به سوی پروردگار متعال پرواز كند.


بنابر اين گزارش، حجت‌الاسلام تقوی نيز در ابتدای اين ديدار ضمن تشريح برنامه‌های سازمان فعاليت‌های قرآنی دانشجويان كشور و خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) اظهار كرد: اين سازمان در حقيقت به دنبال هدايت محتوايی فعاليت‌های قرآنی دانشجويان كشور است و در اين خصوص فعاليت‌های ميان‌رشته‌ای قرآنی انجام داده و در كنار آن نيز خبرگزاری قرآنی ايران به عنوان تنها خبرگزاری قرآنی در جهان اسلام فعاليت می‌كند.


حجت‌الاسلام تقوی در ادامه با اشاره به مسئله عرفان‌های نوظهور عنوان كرد: در دوران معاصر با توجه به موج گرايش به معنويت كه در جهان ايجاد شده است، همچنين با توجه به سرگردانی مردم جهان از جهان‌بينی مادی ما بايد تلاش كنيم به معرفی اسلام و قرآن به افرادی كه دچار اين سردرگمی شده‌اند، كمك كنيم.

منبع : ایکنا