تالار دانشگاه مجازی المصطفی صلی الله علیه و آله دانشگاه مجازی المصطفی صلی الله علیه و آله Arabic English Persian
بازیابی رمز
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 18
 1. #1

  ۩ ♥ ۩آغاز ثبت نام سال تحصیلی 90-91 دانشگاه مجازی المصطفی (ص)۩ ♥ ۩


  فراگ‍یری دین؛ حق همگان در هر زمان و هر مکان
  دانشگاه مجازی المصطفی ، با استفاده از آخرین فناوریهای ارتباطات در رشته‌های گوناگون علوم اسلامی و انسانی به زبان‌های زنده دنیا در قالب رشته¬های تحصیلی و دوره¬های کوتاه مدت،با شهریه¬ای مناسب به شکل غیرحضوری فعالیت کرده و به فارغ التحصیلان، مدرک رسمی و معتبر اعطا می کند.
  دانشگاه مجازی به عنوان مرکز آموزش¬های غیرحضوری جامعة¬المصطفی العالمیة با تجربه سه دهه فعاليّت آموزشی در عرصه بين‌الملل؛ و بهره‌مندی از اساتيد و اعضای هيأت ¬علمی برجسته از کشورهای مختلف؛ و نمایندگی¬های فعال در بسیاری از مناطق جهان، در حال حاضر صدها دانشجو از سراسر دنیا در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دوره-های کوتاه مدت دارد.


 2. صلوات و تشکر : 4


 3. #2  مهلت ثبت نام : اول تیر ماه تا بیستم شهریور ماه
  زمان آغاز ترم: دوم مهرماه
  ب)دوره های کوتاه مدت
  اطلاعات مربوط به دوره های ارائه شده در سال تحصیلی 90 در سایت دانشگاه قابل مشاهده است.
  ثبت نام
  علاقمندان برای آگاهی از شرایط و نحوه ثبت نام به آدرس www.aou.ir مراجعه کنند.

 4. صلوات و تشکر : 3


 5. #3  عناوین برخی از دوره‌های کوتاه مدت
  با تنوع زبان آموزشی
  1. آشنایی با دانش فقه
  2. آشنایی با اصول فقه
  3. احکام
  4. آشنایی با فلسفه اسلامی
  5. اندیشه اسلامی
  6. عقايداسلامي
  7. تاریخ تحلیلی صدر اسلام
  8. تاریخ تمدن و فرهنگ اسلامی
  9. آشنایی با اندیشه سیاسی امام خمینی(ره)
  10. آشنایی با علوم قرآن
  11. تفسير ترتيبي
  12. تفسير موضوعي
  13. قرآن و تفسیر در تشیع
  14. آشنایی با تاریخ و منابع حدیث
  15. آشنایی با فرق و مذاهب اسلامی
  16. در آمدی بر شیعه شناسی
  17. درآمدي بر فلسفه اخلاق
  18. درآمدي بر اخلاق كاربردي
  19. آشنایی با اخلاق اسلامی
  20. آشنایی با تراث اخلاق اسلامی
  21. آشنایی با تربیت اسلامی

 6. صلوات و تشکر : 3


 7. #4  رشته های تحصیلی

  1. کارشناسی ارشد
  رشته اخلاق اسلامی به زبان فارسی
  2. کارشناسی
  رشته های:
  -علوم قرآن و حدیث به زبان های عربی و اردو
  - فقه و معارف اسلامی به زبان فارسی
  - الشریعة الاسلامیة به زبان عربی

 8. صلوات و تشکر : 3


 9. #5

  رئيس دانشگاه مجازي المصطفي از آغاز ثبت‌نام براي سال تحصيلي 91 ـ 90 خبر داد
  خبرگزاری فارس - رئيس دانشگاه مجازي المصطفي از آغاز ثبت‌نام براي سال تحصيلي 91 ـ 90 تا پايان شهريور ماه سال جاري خبر داد.

  حجت‌الاسلام علي‌اصغر عطاران امروز در قم اظهار داشت: دانشگاه مجازي المصطفي وابسته به جامعة‌المصطفي العالميه است كه از 30 كشور جهان در آن تحصيل مي‌كنند.
  وي با بيان اينكه ده‌ها هزار نفر تاكنون از جامعة‌المصطفي العالميه فارغ‌التحصيل شد‌ه‌اند، گفت: در دانشگاه مجازي المصطفي شش رشته جديد براي ترم مهر ماه در دستور كار قرار گرفته است و پيش‌بيني مي‌شود تا پايان سال، 10 رشته راه‌اندازي شود.
  رئيس دانشگاه مجازي المصطفي با بيان اينكه ثبت‌نام و پذيرش دانشجو در دانشگاه مجازي المصطفي، در 10 رشته صورت مي‌گيرد، ابراز داشت: اين رشته‌ها بيشتر در زمينه علوم اسلامي شامل فقه، علوم قرآن، حديث، اخلاق و... است به زبان‌هاي فارسي، عربي، اردو و انگليسي است.
  وي در ادامه از ثبت‌نام دوره‌هاي كوتاه ‌مدت خبر داد و افزود: دوره‌هاي كوتاه‌ مدت در بيش از 10 زبان زنده دنيا از قبيل اسپانيولي، تركي استانبولي، چيني، اردو، ژاپني، فرانسوي و... برگزار مي‌شود.
  عطاران تصريح كرد: در دوره‌هاي كوتاه مدت، 100 دوره به اضافه دوره اسلام‌شناسي براي علاقه‌مندان با بيش از 10 زبان زنده دنيا در نظر گرفته شده است.
  وي با بيان اينكه در دوره‌هاي كوتاه‌مدت، مدرك دانشگاه مجازي به آنها داده مي‌شود، گفت: دانشجويان در پايان تحصيل در هر يك از رشته‌هاي موجود در دانشگاه مجازي، مدرك معتبر وزارت آموزش، تحقيقات و فناوري دريافت مي‌كنند.
  رئيس دانشگاه مجازي المصطفي بيان داشت: فارغ‌التحصيلان در پايان تحصيل با مجموعه‌اي از حوزه‌هاي مختلف علوم اسلامي از قبيل اخلاق، علوم قرآن، مطالعات زنان، روش تحقيق، حقوق بشر، علوم حديثي، علوم اعتقادي و علوم قرآني آشنا مي‌شوند.
  وي همچنين از آغاز ثبت‌نام براي سال تحصيلي جديد خبر داد و گفت: ثبت‌نام براي ترم مهر ماه از اول تير ماه شروع شده و تا شهريور ماه ادامه دارد.
  عطاران تاكيد كرد: دانشگاه مجازي براي ترم مهر ماه در رشته‌هاي فقه اسلامي به زبان فارسي، فقه اسلامي به زبان عربي، علوم قرآن و حديث به زبان اردو، علوم قرآن و حديث به زبان عربي، اخلاق اسلامي در مقطع كارشناسي ارشد دانشجو مي‌پذيرد.
  وي با بيان اينكه محدوديتي در پذيرش دانشجو وجود ندارد، گفت: شركت‌كنندگان در آزمون به شرط داشتن مدرك معتبر آموزشي و كسب حد نصاب لازم در آزمون كتبي و موفقيت در مصاحبه در دانشگاه تحصيل خواهند كرد.
  رئيس دانشگاه مجازي المصطفي در مورد شهريه دانشگاه نيز بيان داشت: با توجه به اينكه اين دانشگاه مخصوص غير‌ايرانيان است، بنابراين شهريه دانشگاه براي غيرايرانيان با 50 درصد تخفيف محاسبه ميشود.
  وي تاكيد كرد: دانشگاه مجازي با شعار « فراگيري دين، حق همگان در هرزمان و هر مكان» وارد عرصه آموزش شده و سعي كرده تاكنون مطابق آن عمل كند.
  عطاران عنوان داشت: ثبت‌نام در اين دانشگاه از طريق اينترنتي خواهد بود و ايرانيان و غير ايرانيان داخل و خارج كشور مي‌توانند، ثبت‌نام كنند.
  وي با بيان اينكه راه‌اندازي برخي رشته‌هاي علوم انساني را در دستور كار قرار خواهيم داد، افزود: علاقه‌مندان براي اطلاعات بيشتر در مورد نحوه پذيرش در دانشگاه مجازي به سايت www.aou.ir مراجعه كنند .ر

 10. صلوات و تشکر : 3


 11. #6  به گزارش مرکز خبر حوزه، حجت‌الاسلام‌ عطاران طوسی، با اشاره به ثبت‌نام جدید دانشگاه مجازی المصطفی، اظهار کرد: این دانشگاه عهده‌دار برگزاری آموزش‌های غیرحضوری جامعه‌المصطفی در داخل و خارج از کشور است.
  وی، با اشاره به رشته‌های دانشگاه مجازی، افزود: این دانشگاه، رشته‌هایی که جامعة‌المصطفی به شکل حضوری تدریس می‌کند را به صورت مجازی برگزار می‌کند.
  وی، با اشاره به رشته‌های جدید در سال 90، خاطرنشان کرد: در مهرماه امسال، رشته‌های جدید فقه اسلامی به زبان عربی، فارسی، علوم قرآن و حدیث در مقطع کارشناسی به زبان عربی و اردو، اخلاق در مقطع کارشناسی ارشد برای آسیای میانه و افغانستان به زبان فارسی، دوره‌های آزاد به زبان فارسی و نیز فقه و معارف اسلامی با گرایش فقه‌السیاسیه به زبان عربی برگزار خواهد شد.
  رئیس دانشگاه مجازی جامعة‌المصطفی اضافه نمود: رشته‌های تفسیر و علوم قرآن و حدیث در مقطع ارشد به زبان فارسی، عربی، انگلیسی، اخلاق اسلامی در مقطع ارشد به زبان انگلیسی، فقه و معارف اسلامی با گرایش «فقه‌الاسرة» و «فقه‌التربیه» به زبان عربی از رشته‌های جدید این دانشگاه در بهمن‌ سال کنونی خواهد بود.
  حجت‌الاسلام عطاران، با اشاره به سایت دانشگاه المصطفی، عنوان نمود: می‌توان عنوان همۀ رشته‌ها را از سایت این دانشگاه به نشانیwww.almostafaou.com دریافت کرد. در این سایت، شرایط، تعریف و فرم ثبت‌نام رشته‌های دانشگاه مجازی المصطفی قرار داده شده است .
  وی ادامه داد: محدودیتی برای پذیرش نداریم و هر دانش‌پژوهی که امتیازات لازم را در آزمون و مصاحبۀ علمی به دست آورد، پذیرفته می‌شود.
  رئیس دانشگاه مجازی المصطفی، با اشاره به نحوۀ جذب متقاضیان، بیان کرد: ترم اول تحصیلی به صورت آزمایشی برای همۀ ثبت‌نام‌کنندگان برگزار می‌شود و در پایان ترم از شرکت‌کنندگان آزمون به عمل می‌آید و افرادی که در این آزمون، امتیاز لازم را به دست آورند و در مصاحبۀ علمی نیز قبول شوند، از دانشجویان این دانشگاه محسوب می‌شوند.
  حجت‌الاسلام عطاران طوسی، با اشاره به شرایط ثبت‌نام متقاضیان، یادآور گردید: ثبت‌نام از بین ایرانی‌ها و غیر ایرانی‌ها انجام می‌شود و مهلت آن نیز تا 20 شهریور می‌باشد.
  وی، در ادامه به برنامه‌های امسال این دانشگاه اشاره کرد و اضافه نمود: در کنار برنامه‌های آموزشی خود، دوره‌های کوتاه‌مدت را نیز برگزار می‌کنیم. این دوره، که از دو واحد تا شش واحد درسی است، از یک تا سه‌ماه در زبان‌های فرانسوی، اردو، انگلیسی، چینی، ژاپنی، ترکی استامبولی، اسپانیولی و...، برگزار می‌شود.
  رئیس دانشگاه مجازی جامعه‌المصطفی، دوره‌های کوتاه‌مدت این دانشگاه را دارای تنوع بسیار در حوزۀ مطالعات اسلامی عنوان کرد و افزود: مخاطبان این دوره، هر فرد علاقه‌مند برای حضور در این دوره‌ها است، بنابراین این دوره اختصاص به دانشجویان دانشگاه مجازی المصطفی ندارد.
  حجت‌الاسلام عطاران طوسی، با اشاره به این که هر فردی با هر ایده‌‌ای از هر ملیتی می‌تواند در این دروه‌ها شرکت کند، تأکید کرد: این دوره‌ها، به هدف توسعه و ترویج معارف اسلامی برگزار می‌شود و در پایان دوره نیز دانشگاه مجازی مدرک پایان‌دورۀ خود را به شرکت‌کنندگان می‌دهد.
  وی، با اشاره به تأسیس شهر مجازی قرآن کریم زبان فارسی و رادیوی اینترنتی به زبان عربی در سال گذشته، بیان داشت: در سالجاری ، درصدد هستیم تا رادیوی اینترنتی به زبان انگلیسی راه اندازی کنیم .
  رئیس دانشگاه مجازی المصطفی، با اشاره به ارائه شهر مجازی زبان و ادب فارسی در قالب جدید تا پایان سال 90، ابراز داشت: اکنون، شهر مجازی قرآن کریم این دانشگاه به زبان فارسی و عربی به کار خود ادامه می‌دهد و درنظر داریم که محتوای آن را به زبان انگلیسی ارائه کنیم.
  حجت‌الاسلام‌ عطاران طوسی به دیگر فعالیت‌های این دانشگاه اشاره کرد و ادامه داد: اکنون، کلاس‌های آنلاین اخلاق اسلامی و مشاوران تربیتی به زبان عربی برگزار می‌شود و امیدواریم که در سال جدید به زبان اردو نیز در اختیار علاقه‌مندان قرار گیرد.
  وی با بیان این که "فراگیری دین، حق همگان، در هر زمان و در هر مکان"، شعار این دانشگاه در سال جدید است، یادآور گردید: تلاش ما این است که این شعار را تحقق بخشیم. برنامه‌هایی که ما در این دانشگاه انجام می‌دهیم برای فراگیری آسان علوم اسلامی برای علاقه‌مندان در سراسر دنیا است.
  حجت‌الاسلام ‌عطاران طوسی، با اشاره به سابقۀ دیرینۀ المصطفی در عرصۀ بین‌الملل، اظهار نمود: شیوۀ آموزشی المصطفی از شیوه‌های نو و کارآمد است، هرچند با توجه به نیازهای بین‌المللی نیاز به پیشرفت دارد.
  وی افزود: به نظر بنده، اکنون، المصطفی با استانداردهای آموزشی در سطح جهان فاصله دارد و باید با نیاز‌سنجی مخاطبان خود، آنها را در سیستم آموزشی خود بپذیریم.
  رئیس دانشگاه مجازی المصطفی، پیشرفت جامعه‌المصطفی را در مقایسه با نهادهای همسو ستودنی دانست و اضافه کرد: هویت انسان معاصر در آینده‌نگری شکل می‌گیرد. بدون آینده‌نگری، انسان ناکارآمد می‌شود، از این رو، «المصطفی» وظیفه سنگینی بر دوش دارد. عدم توجه به پیشرفت‌های آیندۀ بین‌المللی در تکنولوژی و دیگر عرصه‌ها برای المصطفی خسارت‌بار است.
  حجت‌الاسلام‌ عطاران طوسی، برنامه‌های این دانشگاه را به روز دانست و بیان نمود: دانشگاه مجازی المصطفی، هدف حرکت به روز و پویا، از سوی جامعه‌المصطفی تأسیس شد تا توان پاسخگویی نیازهای نوین جهانی را داشته باشد.
  وی، پیشرفت تکنولوژی را بسیار حیرت‌انگیز دانست و خاطرنشان کرد: تأسیس دانشگاه مجازی المصطفی که در بستر فناوری روز جهان به وجود آمد، نشان از پیشرفت فناوری در المصطفی دارد.

 12. صلوات و تشکر : 2


 13. #7  «حجت‌الاسلام‌ والمسلمین عطاران طوسی»، رئیس دانشگاه مجازی المصطفی، تأکید کرد

  فراگیری دین؛ حق همگان، در هر زمان و مکان
  گروه گزارش: «حجت‌الاسلام ‌والمسلمین عطاران طوسی»، رئیس دانشگاه مجازی المصطفی، در گفت‌وگو با مرکز خبر و اطلاع‌رسانی جامعه‌المصطفی، به شرایط ثبت‌ نام در این دانشگاه در سال جدید اشاره کرد.
  به گزارش مرکز خبر و اطلاع‌رسانی جامعه‌المصطفی، ایشان، با اشاره به ثبت‌ نام جدید دانشگاه مجازی، ابراز نمود: «دانشگاه مجازی المصطفی، عهده‌دار برگزاری آموزش‌های غیرحضوری جامعه‌المصطفی در داخل و خارج کشور است».
  حجت‌الاسلام والمسلمین عطاران طوسی افزود: «این دانشگاه، آموزش مجازی رشته‌هایی را که جامعه‌المصطفی به شکل حضوری برگزار می‌کند، در دستور کار خود قرار داده است».
  وی، با اشاره به رشته‌های جدید در سال 90ش، خاطرنشان کرد: «در مهرماه امسال، رشته‌های جدید فقه اسلامی به زبان عربی، فارسی، علوم قرآن و حدیث در مقطع کارشناسی به زبان عربی و اردو، اخلاق در مقطع کارشناسی ارشد برای آسیای میانه و افغانستان به زبان فارسی، دوره‌های آزاد به زبان فارسی و فقه و معارف اسلامی با گرایش فقه‌السیاسیه به زبان عربی را برگزار خواهیم کرد».
  رئیس دانشگاه مجازی جامعه‌المصطفی بیان نمود: «رشته‌های تفسیر و علوم قرآن و حدیث در مقطع کارشناسی ارشد به زبان فارسی، عربی، انگلیسی، اخلاق اسلامی در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی، فقه و معارف اسلامی با گرایش فقه‌العسره و فقه‌التربیه به زبان عربی، از رشته‌های جدید این دانشگاه در بهمن‌ امسال خواهد بود».
  ایشان اظهار داشت: «می‌توان عنوان همۀ رشته‌های ما را از سایت این دانشگاه به نشانی www.almostafaou.comدریافت کرد. در این سایت، شرایط، تعریف و فرم ثبت ‌نام رشته‌های دانشگاه مجازی المصطفی آمده است».
  وی ادامه داد: «از نظر شمار پذیرفته‌گان محدودیتی نداریم و هر دانش‌پژوهی که امتیازات لازم را در آزمون و مصاحبۀ علمی به دست آورد، پذیرفته می‌شود».
  حجت‌الاسلام ‌والمسلمین عطاران طوسی بیان کرد: «گفتنی است که ترم اول تحصیلی را به شکل آزمایشی برای همۀ ثبت‌نام‌کنندگان برگزار می‌کنیم و در پایان ترم، از شرکت‌کنندگان آزمون گرفته می‌شود؛ افرادی که امتیاز لازم را به دست آورند و در مصاحبۀ علمی نیز قبول گردند، از دانشجویان این دانشگاه برشمرده می‌شوند».
  ایشان، با اشاره به شرایط آسان ثبت‌ نام متقاضیان، یادآور گردید: «ثبت‌ نام از ایرانیان و غیرایرانی‌ها انجام می‌شود و مهلت آن نیز تا بیستم شهریور می‌باشد».
  وی، در بخش دیگری از سخنان خود، به برنامه‌های امسال این دانشگاه اشاره و اضافه نمود: «در کنار برنامه‌های آموزشی خود، دوره‌های کوتاه‌مدت را نیز برگزار می‌کنیم. این دوره، که شامل دو تا شش واحد درسی است، در یک تا سه ‌ماه به زبان‌های فرانسوی، اردو، انگلیسی، چینی، ژاپنی، ترکی استامبولی، اسپانیولی و... برگزار می‌شود».
  رئیس دانشگاه مجازی جامعه‌المصطفی، دوره‌های کوتاه‌مدت این دانشگاه را دارای تنوع بسیار در حوزۀ مطالعات اسلامی عنوان کرد و افزود: «مخاطبان این دوره، هر فرد علاقه‌مند برای حضور در دوره‌های ماست؛ بنابراین، این دوره به دانشجویان دانشگاه مجازی المصطفی اختصاص ندارد».
  ایشان، با بیان این که هر کس با هر ایده‌‌ و از هر ملیتی می‌تواند در دوره‌های ما شرکت نماید، تأکید کرد: «این دوره‌ها با هدف توسعه و ترویج معارف اسلامی برگزار می‌شود و دانشگاه مجازی در پایان دوره نیز مدرک پایان‌دورۀ خود را به شرکت‌کنندگان اعطا می‌نماید».
  وی، با اشاره به تأسیس شهر مجازی قرآن کریم زبان فارسی و رادیوی اینترنتی به زبان عربی در سال پیش، بیان داشت: «در سال 90ش، درصدد هستیم رادیوی اینترنتی را به زبان انگلیسی پخش نماییم».
  حجت‌الاسلام‌ والمسلمین عطاران طوسی، با اشاره به ارائه شهر مجازی زبان و ادب فارسی در قالب جدید تا پایان سال 90، ابراز داشت: «اکنون، شهر مجازی قرآن کریم این دانشگاه به کار خود به زبان فارسی و عربی ادامه می‌دهد و درنظر داریم محتوای آن را به زبان انگلیسی نیز ارائه کنیم».
  ایشان ادامه داد: «اکنون، کلاس‌های آنلاین اخلاق اسلامی و مشاوران تربیتی به زبان عربی برگزار می‌شود و امیدواریم در سال جدید، به زبان اردو نیز در اختیار علاقه‌مندان قرار گیرد».
  وی، با بیان این که شعار این دانشگاه در سال جدید، «فراگیری دین؛ حق همگان، در هر زمان و در هر مکان» است، یادآور گردید: «می‌کوشیم این شعار را تحقق بخشیم. برنامه‌هایی که ما در این دانشگاه در نظر گرفته‌ایم، برای فراگیری آسان علوم اسلامی برای علاقه‌مندان در سراسر دنیاست».
  رئیس دانشگاه مجازی جامعه‌المصطفی، ضمن سفارش به افراد علاقه‌مند به تحصیل علوم دینی، عنوان کرد: «به همۀ علاقه‌مندان علوم دینی سفارش می‌کنیم که با ثبت ‌نام در دانشگاه مجازی المصطفی، خانه‌های خود را به کلاس‌های معارف اسلامی تبدیل نمایند».
  ایشان، با اشاره به سابقۀ دیرینۀ المصطفی در عرصۀ بین‌الملل، اظهار نمود: «شیوۀ آموزشی المصطفی، نو و کارآمد است، هرچند با توجه به نیازهای بین‌المللی نیازمند پیشرفت می‌باشد».
  وی افزود: «به نظر بنده، اکنون، المصطفی با استانداردهای آموزشی در جهان فاصله دارد و باید با نیاز‌سنجی مخاطبان خود، آنها را در سیستم آموزشی خود بپذیرد».
  حجت‌الاسلام ‌والمسلمین عطاران طوسی، پیشرفت جامعه‌المصطفی را در مقایسه با نهادهای همسو ستودنی دانست و اضافه داشت: «هویت انسان معاصر، در آینده‌نگری شکل می‌گیرد. بدون آینده‌نگری، انسان ناکارآمد می‌شود؛ از این رو، المصطفی وظیفۀ سنگینی بر دوش دارد. بی‌توجهی به پیشرفت‌های آیندۀ بین‌المللی در تکنولوژی و عرصه‌های دیگر، برای المصطفی خسارت‌بار است».
  ایشان بیان نمود: «دانشگاه مجازی المصطفی، برای آغاز حرکتی به‌روز و پویا در جامعه‌المصطفی تأسیس شد تا بتواند به نیازهای جدید جهانی پاسخ دهد».
  وی پیشرفت تکنولوژی را بسیار حیرت‌انگیز دانست و خاطرنشان کرد: «تأسیس دانشگاه مجازی المصطفی، که در بستر فناوری روز جهان به وجود آمد، نشان‌دهندة پیشرفت فناوری در المصطفی است».
  گفتنی است، علاقه‌مندان برای نام‌نویسی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته‌های نام‌برده می‌توانند به پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه مجازی المصطفی به نشانی www.almustafaou.comمراجعه کنند. 14. صلوات و تشکر : 2


 15. #8

  نمونه فیلم دروس دانشگاه مجازی
  استاد گرمارودی تدریس واحد عرفان اسلامی


  ویرایش توسط iranproud : 1390/04/16 در ساعت 09:52 قبل از ظهر دلیل: گردن کلفتی!

 16. صلوات و تشکر : 2


 17. #9

  با حضور فراگیران بوسنیایی دوره های کوتاه‌مدت در دانشگاه مجازی عنوان شد

  با حضور فراگیران بوسنیایی مؤسسه آموزش‌های کوتاه‌مدت در دانشگاه مجازی جامعه­ المصطفی عنوان شد

  تشنگان عالم را از معارف اهل­بیت(علیهم‌السلام) سیراب خواهیم کرد
  گروه گزارش: به همت مدیریت ارتباطات و بین­الملل دانشگاه مجازی المصطفی، نشستی با حضور فراگیران دورة بوسنی 4 و5 مؤسسة آموزش‌های کوتاه‌مدت، متشکل از استادان و دانشجویان بنیاد ملاصدرای بوسنی و هرزگوین، در سالن جلسات دانشگاه مجازی المصطفی برگزار شد.
  به گزارش مرکز خبر و اطلاع­ رسانی جامعه­ المصطفی، «حجت­ الاسلام شمس»، مدیر ارتباطات و بین‌الملل دانشگاه مجازی المصطفی، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه به حاضران، با اشاره به روش ثبت نام و پذیرش در داشگاه مجازی، یکی از امتیازات این دانشگاه را توانایی دانشجویان برای ادامۀ تحصیل از طریق اینترنت برشمرد و اظهار داشت: «دانشجویان، با هزینه‌ای بسیار ناچیز و بدون حضور در ایران، می­توانند در مقاطع عالی ادامۀ تحصیل دهند».
  وی افزود: «در این دانشگاه، رشته­ های رسمی و تحصیلی زبان و ادبیات فارسی، علوم قرآن و حدیث، فقه و معارف اسلامی و اخلاق در مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد، در کنار رشته­ های تحصیلی، دوره‌های کوتاه­ مدت برگزار می­شود».
  ایشان خاطرنشان کرد: «رشته­ های تحصیلی به زبان­های فارسی، انگلیسی، اردو و عربی است، ولی، اکنون، دوره‌های کوتاه­ مدت به ده زبان تدریس می‌شود که می‌توان افزایش داد. می­توانیم زبان بوسنیایی را نیز در دستور کار قرار دهیم».
  حجت­ الاسلام شمس، هدف از برگزاری دوره­های کوتاه­ مدت را آشنایی مردم دنیا با معارف اسلامی، به ویژه آموزه‌های اهل­بیت(علیهم­السلام) عنوان کرد و افزود: «علاوه بر زبان­های مذکور، زبان­های چینی، ژاپنی، فرانسوی، اسپانیایی، ترکی استانبولی و ترکی آذری را ارائه کرده‌ایم».
  مدیر ارتباطات و بین­ الملل دانشگاه مجازی ­المصطفی تأکید کرد: «طبق فرمایش اهل­بیت(عیهم­ السلام)، ما معتقدیم قم مرکز نشر معارف اسلامی خواهد شد و همۀ تشنگان عالم را از معارف اهل­بیت(علیهم‌السلام) سیراب خواهیم کرد».
  ایشان، با اشاره به فعالیت­های معاونت فرهنگی-تربیتی، بیان نمود: «در کنار برنامه ­های درسی، این معاونت برنامه­ های بسیار متنوعی ارائه می­دهد که برای شما مفید خواهد بود. این برنامه‌ها، هم ­اکنون، به زبان فارسی و عربی می­باشد و به زودی زبان انگلیسی نیز فعال خواهد شد».
  وی اضافه داشت: «این برنامه­ ها در قالب شهرهای مجازی از قبیل شهر مجازی قرآن کریم و شهر مجازی زبان و ادبیات فارسی، که بسیار برای شما مناسب است و نیز رادیوی اینترنتی ­المصطفی ارائه می‌گردد که هم‌اکنون، به زبان عربی است و به زودی به زبان انگلیسی در اختیار دانشجویان قرار خواهد گرفت. سایت دانشگاه مجازی به نشانی www.aou.irدر این زمینه فعالیت می­کند».
  حجت­ الاسلام شمس ادامه داد: «ما سایتی با عنوان شهر مجازی زبان و ادبیات فارسی به نشانیwww.farsicity.ir ، به منظور تقویت زبان­ آموزان المصطفی و زمینه­ سازی برای آموزش علوم و معارف اسلامی به طلاب راه­ اندازی کرده­ ایم».
  حجت­ الاسلام شمس تأکید کرد: «از اول تیرماه، ثبت ­نام در رشته­ های اخلاق، فقه و معارف و علوم قرآن و حدیث در مقاطع مختلف آغاز شده است؛ محل ثبت­ نام، سایت دانشگاه مجازی به نشانی www.aou.ir است. در ترم بهمن، دورۀ جدیدی از زبان و ادبیات فارسی و معارف اسلامی، زبان فارسی و معارف اسلامی در مقطع کاردانی، همچنین در مقطع کارشناسی ارشد اخلاق و علوم قرآن و حدیث به زبان انگلیسی خواهیم داشت. علوم قرآن و حدیث به زبان فارسی و اردو در مقطع کارشناسی در حال ثبت نام هستیم ».
  ایشان، در پایان، با اشاره به این که در ثبت ­نام، شرط سنی وجود ندارد، یادآور شد: «در این دوره­ ها، مدرک دیپلم الزامی است. غیرمسلمانان نیز می­توانند در کلاس­های دانشگاه مجازی شرکت کنند. طبق روال دانشگاه‌های دنیا، از دانشجویان شهریه دریافت می­شود. این شهریه فقط به منظور ایجاد تعهد برای ادامۀ تحصیل می­باشد».
  «آقای قربانی»، کارشناس قرآنی معاونت فرهنگی-تربیتی نیز ضمن خوش­ آمدگویی به مهمانان، تأکید کرد: «این معاونت از سه بخش تربیتی، قرآن و حدیث و بخش مربوط به فعالیت­های فرهنگی و هنری و تشکیل شده است».
  وی افزود: «مهم‌ترین فعالیت­های این سه بخش به شرح ذیل می­باشد:

  1. آموزش قرآنی و حدیثی، که به صورت فایل تصویری در اختیار عزیزان قرار می­گیرد؛
  2. مسابقات قرآنی و حدیثی: پارسال، مسابقه­ای با عنوان عبرات برگزار کردیم. امسال، مسابقه‌ای با موضوع تفسیر سورۀ یس برگزار کردیم. مسابقۀ دیگر، وبلاگ نویسی با موضوع تمدن اسلامی در قرآن و احادیث، به زودی، آغاز می­شود که به بیداری اسلامی ملل منطقه می­پردازد؛
  3. برگزاری نشست آنلاین به صورت هفتگی در زمینۀ قرآنی، حدیثی و مشاوره: دانشجویان سخنان استاد را در قالب برنامۀ صوتی می شنوند و به پرسش‌هایشان پاسخ داده می­شود».

  ایشان، در پایان، بیان نمود: «ما در معاونت فرهنگی –تربیتی، تعدادی سایت زیرمجموعه داریم که در اینترنت به فعالیت فرهنگی، تربیتی و قرآنی مشغول هستند؛ شهر مجازی قرآن کریم به نشانی www.quranct.com به زبان فارسی و عربی فعال می‌باشد و ان‌شاءالله، به زودی، زبان انگلیسی نیز فعال خواهد شد. سایت رادیوی اینترنتی صدی‌التربیه به نشانیwww.live.almustafaou.com به زبان عربی فعال است که در آینده‌ای نزدیک به زبان انگلیسی فعال خواهد شد».
  شایان ذکر است، در این نشست، مهمانان، ضمن معرفی، رشتۀ تحصیلی و میزان تحصیلات خود را در جامعه‌المصطفی تشریح کردند.
  در پایان، دانشجویان از استودیوی ضبط برنامۀ رادیو اینترنتی و فیلم دروس استادان بازدید نمودند.
  ویرایش توسط quranic : 1390/04/17 در ساعت 11:26 قبل از ظهر

 18. صلوات و تشکر


 19. #10

  رئیس دانشگاه مجازی المصطفی:نمایندگان با دانشگاه مجازی همکاری کنند  , 1390/04/18


  حجت‌الاسلام والمسلمین عطاران طوسی رئیس دانشگاه مجازی المصطفی:نمایندگان با دانشگاه مجازی همکاری کنند
  به گزارش مرکز خبر و اطلاع‌رسانی دانشگاه مجازی ‌المصطفی، ایشان، ابراز کرد: «نمایندگان می‌توانند در نیاز‌سنجی رشته‌های تدریسی و دوره‌های کوتاه‌مدت مجازی این دانشگاه، تعامل مناسب‌تری با این دانشگاه داشته باشند».

  رئیس دانشگاه مجازی المصطفی افزود: «نمایندگی‌های المصطفی باید از همۀ ظرفیت‌های خود استفاده کنند و با تمام قدرت به این عرصه وارد شوند».

  وی خاطرنشان کرد: «ما می‌توانیم نظارت بر دانش‌پژوهان این دانشگاه را به عهدۀ نمایندگان بگذاریم تا به ما در این زمینه کمک کنند».

  حجت‌الاسلام والمسلمین عطاران طوسی، با معرفی این دانشگاه، بیان کرد: «اگر نمایندگان مقداری از وقت خود را در اختیار ما بگذارند، آماده‌ایم کارگاه ویژه‌ای با موضوع آشنایی نمایندگان با کارهای دانشگاه مجازی برگزار کنیم».

  ایشان، با اشاره به مشکلات ارتباطی در دنیای اینترنت، عنوان نمود: «باید با همت و تلاش خود، ظرفیت‌های کشورها را شناخت و افراد دارای صلاحیت را به این دانشگاه معرفی کرد».

  وی به تولید محتوا توجه نمود و ادامه داد: «در تولید محتوا نیز انتظار تعامل با نمایندگان را داریم. آماده‌ایم تا به پیشنهاد نمایندگان المصطفی، دوره‌های کوتاه‌مدتی برای افراد مشخص‌شده برگزار کنیم. البته باید این افراد به پنجاه نفر برسند».

  رئیس دانشگاه مجازی المصطفی، با بیان این که این دانشگاه در دوره‌های کوتاه‌مدت از فراگیران خود شهریه‌ای دریافت نمی‌کند، بیان نمود: «به نمایندگانی که حداقل پنجاه دانش‌پژوه به این دانشگاه معرفی نمایند، جوایز نقدی از صد دلار تا سیصد دلار داده خواهد شد».

  ایشان یادآور گردید: «رشته‌های ما به چهار زبان فعال است و می‌توان با همکاری نمایندگی‌های جامعه‌المصطفی، بر تعداد این زبان‌ها افزود».

  وی اضافه نمود: «هدف ما از برگزاری دوره‌های مجازی در این دانشگاه، اثرگذاری بر مسلمانان و غیرمسلمانان است. در نظر داریم محتوای سایت را به گونه‌ای آماده سازیم که حتی غیرمسلمانان نیز با مشاهدۀ محتوای سایت، به تأمل ترغیب شوند».

  حجت‌الاسلام والمسلمین عطاران طوسی عنوان کرد: «اکنون، به سه زبان عربی، فارسی و انگلیسی تولید محتوا داریم و امیدواریم، در آینده، به محتواسازی در زبان‌هایی مانند فرانسه نیز همت گماریم».

  ایشان تأکید کرد: «از همۀ افراد، به ویژه نمایندگانی که از سایت این دانشگاه انتقاد دارند، درخواست داریم نظرات خود را در مدتی که در ایران حضور دارند، به ما انتقال دهند».

  وی بیان داشت: «نمایندگان جامعه‌المصطفی می‌توانند در کنار پرداختن به امور نمایندگی‌های خود، به تحصیل در دانشگاه مجازی المصطفی بپردازند».

  رئیس دانشگاه مجازی المصطفی، به شهریة دانش‌پژوهان اشاره نمود و ابراز داشت: «سیاست ما در اخذ شهریه از دانش پژوهان این دانشگاه، درآمدزایی نیست، زیرا شهریة کمی از دانش‌پژوهان دریافت می‌گردد و تخفیف ویژه‌ای نیز به دانش‌پژوهان طلبه و کارکنان جامعه‌المصطفی داده می‌شود. سیاست ما در گرفتن شهریه، تنها ایجاد انگیزۀ بیشتر آنها برای ادامۀ تحصیل می‌باشد».

  ایشان ادامه داد: «نمایندگان را همکاران خود می‌دانیم. ما می‌توانیم با اختصاص هزینۀ اندکی، بازخورد بسیار مناسبی از جذب بگیریم».

  وی به مصوبات این جلسه اشاره و اضافه نمود: «تنوع تدریجی زبان‌های تدریسی، نیازسنجی دوره‌ها و رشته‌ها، همکاری در برگزاری رشتۀ فقه و معارف با 187 واحد به صورت نیمه‌حضوری، همکاری در برگزاری دوه‌های کوتاه‌مدت و تعیین رابط بین دانشگاه و نمایندگی، از مصوبات این جلسه به شمار می‌رود».

 20. صلوات و تشکر : 2


صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

موضوعات مشابه

 1. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 1391/12/03, 01:23 بعد از ظهر
 2. ✿✿✿✿✿ اصیلترین راه برای رسیدن به خداوند امامت است
  توسط ملکوت در تالار اهل بیت(ع) و قرآن
  پاسخ: 4
  آخرين نوشته: 1391/08/13, 10:45 بعد از ظهر
 3. بازی آنلاین ▌▬◄ تست هوش ►▬▐ بازی آنلاین
  توسط iranproud در تالار نماهنگ قرآنی
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 1390/02/18, 05:03 بعد از ظهر
 4. تصاوير آغاز سال تحصیلی دانشگاه مجازی المصطفی
  توسط پناهنده به قرآن در تالار اخبار
  پاسخ: 5
  آخرين نوشته: 1389/07/13, 03:58 بعد از ظهر
 5. پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 1389/07/07, 08:40 قبل از ظهر

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •