«ابوالعينين شعيشع»، شيخ‌القراء مصر و دبيركل اتحاديه قاريان و حافظان قرآن اين كشور شامگاه ديروز، دوم تيرماه، در سن 89 سالگی دعوت حق را لبيك گفت

Click for larger version
«ابوالعينين شعيشع» شيخ‌القراء مصر دعوت حق را لبيك گفت 


به گزارش خبرگزاری شهر مجازی قرآن به نقل از روزنامه «اليوم السابع» چاپ مصر، شيخ ابوالعينين شعيشع، از قاريان مشهور مصر، شامگاه ديروز در سن 89 سالگی به ديار باقی شتافت.


استاد ابوالعينين‌ شعيشع، در سال 1343 هجری قمری مصادف با 1922 ميلادی در «بيلا» از توابع استان «كفرشيخ» متعلق به مصر عليا به دنيا آمد. وی مراحل اوليه قرائت را در دوران كودكی زير نظر خانواده خود فراگرفت و سپس در محضر استادان فن قرائت به تكميل اين علم پرداخت.


شعيشع در 17 سالگی برای اولين بار در راديوی مصر به تلاوت قرآن پرداخت و اين موفقيت خود را مرهون مساعدت‌هاى مرحوم استاد شيخ «عقيق» شاعر و مؤلف داستان پيامبر بزرگ اسلام(ص)، می‌داند و از اين به‌ بعد بود كه تلاوت‌های استاد شعيشع پيوسته از همه راديوهاى كشورهاى عربی و اسلامى پخش می‌شد.


مرحوم استاد شعيشع تنها قارى عصر خود بود كه به‌ روش استاد كل قرائات و نابغه زمان، مرحوم «محمد رفعت»، به تلاوت مى‌پرداخت و به‌ همين سبب از مشاهير عصر خود به‌ شمار مى‌رفت و همواره مشتاقان قرآن كريم از قرائت او بهره مى‌بردند.


استاد «ابوالعينين شعيشع» سفرهای متعددی به جمهوری اسلامی ايران داشت و در مسابقات بين‌المللی قرآن دانشجويان مسلمان و مسابقات بين‌المللی اوقاف به‌عنوان داور حضور داشته است.

خبرگزاری شهر مجازی قرآن به نوبه خود اين ضايعه اسف‌بار را به جامعه قرآنی كشور‌های جمهوری اسلامی ايران و مصر و نيز همه محبان كلام‌الله مجيد تسليت عرض می‌نمايد.


زندگی نامه ی کامل استاد ابوالعينين شعيشع را می توانید در اینجا بخوانید


منبع : ایکنا