حجت‌الاسلام قرائتی با بیان این‌که برخی مبلغان کارهای بیهوده‌ای انجام می‌دهند که مبنای آن مشخص نیست، از مبلغان خواست مبنای کار خود را قرآن قرار دهند.

Click for larger version
قرائتی : مبلغان مبنای کار خود را قرآن قرار دهند 

به گزارش خبرگزاری شهر مجازی به نقل از رسا، حجت‌الاسلام محسن قرائتی، مسؤول ستاد اقامه نماز کشور،در 25 خردادماه در همایش علمی کاربردی تبلیغ ویژه بشیران جوان به بیان توصیه‌های تبلیغی پرداخت و از مبلغان خواست تا مبنای کار خود را قرآن قرار دهند.

وی با بیان این‌که مبلغان با توجه به محدود بودن زمان، جلسه‌های تبلیغی را متنوع برگزار کنند و آن را بیش از بیست دقیقه طول ندهند، گفت: مبلغان سخن‌هایشان را با استناد به قرآن برای جوانان مطرح کنند.

حجت‌الاسلام قرائتی بر فصاحت و بلاغت در گفتار تأکید کرد و افزود: برخی مبلغان کارهای بیهوده انجام می‌دهند که مبنای این کارها مشخص نیست؛ مبلغ علوم اهل بیت‌(ع) باید مبنای کار خود را به درستی مشخص کند.

وی از مبلغان خواست تا از پیچیده‌گویی بپرهیزند، سخن‌های غیرواجب نگویند و پیشوند و پسوند مطالبی را که می‌خواهند برای جوانان مطرح کنند، مشخص کنند و اظهار داشت: حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی می‌گفت که اگر خدا توفیق دهد تمام کفایه را آسان می‌کنم.

مسؤول ستاد اقامه نماز کشور با بیان این‌که از تمام توضیح‌المسائل امام‌(ره) تنها 60 مسأله گفته شود و احکام در حد احکام حجت‌الاسلام فلاح‌زاده بیان شود، گفت: بیان بسیاری از مسائلی که در رساله‌ها مطرح شد مانند این‌که مرجع تقلید باید عاقل یا حلال‌زاده باشد، لازم نیست.

وی به اهمیت تبلیغ اشاره کرد و با بیان این‌که تبلیغ رحمت است، ابراز داشت: بر مبلغان لازم است که جوهره خود را در این کار مشخص کنند؛ جوهره طلبه به سخت‌کاری نیست، بلکه به سلیقه است.

حجت‌الاسلام قرائتی همچنین از مبلغان خواست تا از دیگران تقلید نکنند، به آنچه می‌گویند عمل کنند و گفت: علم واقعی را بگیرید اما آنچه علم واقعی نیست و اصطلاحی است به خورد جوانان ندهید.

وی با بیان این‌که نماز هدیه خداوند به بندگان و همه کرامات در نماز است، از مبلغان خواست تا بر روی نماز فراوان تبلیغ کنند، اما خاطرنشان کرد: مبلغان تبلیغ کنند اما از نقل اختلافات بپرهیزند و بدانند که همه چیز دست خداوند متعال است.

این مبلغ حوزوی در پایان خطاب به کسانی که درباره ولایت فقیه دچار تزلزل هستند با اشاره به آیه «یَا أَیُّهَا الرَّسُولُ بَلِّغْ مَا أُنزِلَ إِلَیْکَ مِنْ رَبِّکَ وَإِنْ لَمْ تَفْعَلْ فَمَا بَلَّغْتَ رِسَالَتَهُ»، گفت: هرکس از مدار توحید، وحی و ولایت خارج شود، قیچی می‌شود.