رئيس مركز تخصصی تفسير حوزه علميه قم بر لزوم توجه به شعار جهاد اقتصادی در سياستگذاری‌های هفدهمين المپياد بين‌المللی قرآن و حديث تأكيد كرد.

Click for larger version
توجه به شعار «جهاد اقتصادی» در هفدهمين المپياد قرآن و حديث جامعة‌المصطفی(ص) 

به گزارش خبرگزاری شهر مجازی قرآن به نقل از ايكنا، حجت‌الاسلام محمد فاكرميبدی، رئيس مركز تخصصی تفسير قرآن شب گذشته 23 خردادماه در اولين نشست شورای سياستگزاری هفدهمين المپياد بين‌المللی قرآن و حديث جامعة‌المصطفی(ص) العالميه با بيان اين مطلب تصريح كرد: شعار امسال جامعة‌المصطفی(ص) اخلاق و معنويت و شعار سال هم جهاد اقتصادی است و بايد به نوعی اين موضوعات در عرصه سياست‌گذاری المپياد، گنجانده شود.

وی با اشاره به بخش‌های كتبی، آثار و شفاهی المپياد ادامه داد: استادانی داريم كه ساليان سال درس تفسير و حديث دارند اما به علت نداشتن آثار كتبی نتوانسته و نمی‌توانند در مسابقات حضور يابند از اين رو لازم است زمينه حضور و معرفی استادانی كه در عرصه شناساندن قرآن و عترت موفق هستند، فراهم شود.


فاكرميبدی تصريح كرد: المپياد چشم و چراغ جامعة‌المصطفی(ص) در سطح بين‌المللی است و بايد زبده‌ترين نيروها در اختيار آن قرار گيرد.


در ادامه اين نشست حجت‌الاسلام «نجف‌لو» معاون فرهنگی ـ تربيتی دانشگاه مجازی المصطفی در سخنانی گفت: المپياد به زبان فارسی است اما بسياری از طلاب اردو زبان و عربی زبان هستند و لازم است زمينه حضور آن‌ها نيز فراهم شود.


وی بر لزوم ترجمه مطالب پايگاه اطلاع‌رسانی به عربی تأكيد كرد و گفت: توجه ويژه در اين المپياد به بحث بيداری اسلامی و همچنين توازن در مباحث حديثی به نسبت رشته‌های قرآنی انجام شود.

آخرین موضوعات ارسالی این تالار: