تالار دانشگاه مجازی المصطفی صلی الله علیه و آله دانشگاه مجازی المصطفی صلی الله علیه و آله Arabic English Persian
بازیابی رمز
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1
 1. #1

  فعاليت قرآنی بدون در نظر گرفتن تربيت قرآنی ابتر است
  دبير ستاد عالی كانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد كشور گفت: هدف نهايی از فعاليت و اجرای طرح‌های قرآنی، همانا رسيدن به تربيت قرآنی است و اين فعاليت‌ها بدون در نظر گرفتن تربيت قرآنی ابتر است.

  Click for larger version
  فعاليت قرآنی بدون در نظر گرفتن تربيت قرآنی ابتر است 

  به گزارش خبرگزاری شهر مجازی قرآن به نقل از ایکنا، حجت‌الاسلام والمسلمين ارباب‌سليمانی، دبير ستاد عالی كانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد كشور، امروز، 21 خردادماه، در نشست هماهنگی كارشناسان قرآنی دبيرخانه و مديران كانون‌های تخصصی قرآن و نماز استان‌ها طی سخنانی گفت: در آغاز يك طرح قرآنی بينديشيم كه هدف از اجرای آن چيست؟ اگر اين طرح هدف نهايی ما را كه همان تربيت قرآنی است، محقق می‌‌سازد به آن بهاء دهيم و در غير اين صورت، از اجرای آن جلوگيری كنيم كه فعاليت قرآنی بدون در نظر گرفتن هدف اصلی كه تربيت قرآنی است، ابتر خواهد ماند.


  مشاور وزير فرهنگ و ارشاد اسلامی تصريح كرد: مسئولان قرآنی بايد هدف و خروجی كار را در نظر بگيرند و اگر رسيدن به هدف با اجرای طرحی محقق نمی‌شود، به هيچ وجه آن را به اجرا نگذارند.


  وی عنوان كرد: بسياری از انسا‌ن‌ها از سفره معنوی قرآن دور افتادند و در زندگی‌شان سردرگم هستند و با همه مدارج علمی كه دارند، همچنان احساس بی‌كسی و افسردگی می‌كنند، اما در مقابل، افرادی كه با قرآن كريم انس دارند، تبديل به انسان‌هايی ارزشمند می‌شوند.


  وی ادامه داد: بسياری از بزرگان ازجمله امام خمينی(ره) و استاد حسن‌زاده آملی با اين‌كه عمری را در راه قرآن و عترت صرف كرده‌اند، اما در سخنانشان شنيديم كه حسرت می‌خورند كه چرا در دوران جوانی تمام لحظات خود را مصروف فراگيری مفاهيم و مضامين قرآنی نكردند و ما با شنيدن تجربيات اين بزرگان، بايد درس گرفته و سعی داشته باشيم در راه انس بيشتر با آيات قرآن بكوشيم.


  راهی جزء بازگشت معنادار به قرآن كريم وجود ندارد

  ارباب‌سليمانی با قرائت آيه «يا ايها الذين آمنوا اذكروا الله ذكرا كثيرا» و قرائت آيه «انا نحن نزلنا الذكر وانا له لحافظون» تصريح كرد: در مواجهه با آزمون‌های بزرگ الهی و رويارويی با دشمنان، راهی جزء بازگشت معنادار به قرآن كريم وجود ندارد و تا وقتی كه قرآن در زندگی ما راه‌ پيدا نكرده باشد، نمی‌توانيم مدعی باشيم كه قرآن در متن زندگی ما وارد شده است.


  دبير ستاد عالی كانون‌های مساجد كشور افزود: اگر بخواهيم خود را از هياهوی زندگی سخت نجات دهيم و يا بخواهيم دست ديگران را گرفته و از غرق شدن در دريای نيستی و نابودی برهانيم، بايد در دريای عميق مفاهيم قرآن كريم غوطه‌ور باشيم.


  وی خطاب به مسئولان قرآنی دبيرخانه‌ها و مديران كانون‌های تخصصی قرآن و نماز استان‌ها گفت: حضور در طرح قرآنی 1445 را فرصتی مغتنم بدانيد و با جديت اجرای آن را برعهده گيريد و سعی كنيد تا آن را گسترده‌تر از طرح 1444 به اجرا گذاريد.


  مشاور وزير فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: مسئولان و كارشناسان قرآنی كانون‌های مساجد بهره‌گيری كاملی از سوره انفال كه محور اجرای طرح 1445 است، داشته باشند و به دنبال آن باشند كه در ابتدا خود با مضامين آيات آن، آشنا شوند و سپس درصدد آموزش به ديگران برآ‌يند، چرا كه اين‌گونه خواهد بود كه كلام شما در ذهن و جان شونده اثرگذار خواهد شد.


  تفکیک كانون‌های تخصصی قرآن و نماز

  وی در پايان تأكيد كرد تا به منظور ورود تخصصی به دو موضوع مهم نماز و قرآن، كانون‌های تخصصی قرآن و نماز، تفكيك شده و فعاليت جداگانه‌ای داشته باشند.
  يادآور می‌شود، نشست هماهنگی كارشناسان قرآنی دبيرخانه و مديران كانون‌های تخصصی قرآن و نماز استان‌ها با حضور دبير ستاد عالی كانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد كشور و «پيشنمازی»، مدير شبكه قرآن و معارف سيما، به منظور آشناسازی مسئولان قرآنی استان‌‌ها با نحوه اجرای طرح قرآنی 1445 در ستاد عالی كانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد كشور برگزار شد.

 2. صلوات و تشکر


موضوعات مشابه

 1. پاسخ: 5
  آخرين نوشته: 1391/07/20, 10:23 قبل از ظهر
 2. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 1390/04/19, 08:49 قبل از ظهر
 3. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 1389/12/08, 02:17 بعد از ظهر
 4. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 1389/12/07, 03:05 بعد از ظهر
 5. شركت 9 هزار نفر از 72 مليت در رقابتی قرآنی در دنيا بی ‌نظير است
  توسط شهروند قرآنی در تالار المپیاد بین المللی قرآن و حدیث
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 1389/08/30, 11:59 قبل از ظهر

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •