قديري ابيانه:

درعصر سقوط مسيحيت منحرف شده و صعود اسلام هستيم
نشست فعاليت هاي قرآني در عرصه بين الملل (آمريكاي لاتين) در سالن علامه اميني نمايشگاه قرآن عصر امروز برگزار شد.
دراين نشست آقاي اسدي مدير كل قرآن و حديث جامعه المصطفي، آقاي ساداتي فر سفير سابق در آرژانتين و كلمبيا وحجت الاسلام رباني حضور داشتند و دكتر قديري ابيانه سفير سابق در مكزيك نيز به جمع پيوست.
ابتدا كرستين عبدالله از آرژانتين كه از مسيحيت به دين اسلام مشرف شده و از طلاب جامعه المصطفي مي باشد آياتي از سوره دهر تلاوت كرد.
سپس حجت الاسلام رباني توضيحي درباره وضعيت جغرافيايي و فرهنگي منطقه مورد بحث وميزان استقبال مردم داد.

آقاي ساداتي فر نيز گفت: مردم آمريكاي لاتين يكي از سياسي ترين جوامع بشري هستند و استعمار گسترده توسط كشورهاي مختلف به شدت مردم را تحت فشار سلطه خود قرار داده اند كه سبب مبارزات چريكي وسياسي مردم شده است. مردم طينت پاكي دارند وحق وعرفان اسلامي را به راحتي مي پذيند. نمونه هايي از اسلام پذيري شان اين است كه جذب طلابي مي شوند كه در قم يا امريكاي لاتين براي ترويج اسلام فعاليت مي كنند.
دكتر قديري ابيانه نيز گفت : سه سال وسه ماه در مكزيك بودم و كشوري صدو ده ميليون نفري است در مرز امريكا. احساس مي كنم در عصر سقوط مسيحيت منحرف شده و صعود اسلام هستيم. آنان خاطره تلخي از نحوه ورود مسيحيت به منطقه دارند و در ديدشان زمينه اي منفي نسبت به دين مسيحيت وجود دارد. آمريكا وغرب نيز نقش استعماري خود را در منطقه داشته اند. فقر مردم سبب مهاجرت گسترده به ايالات متحده شده و البته بدرفتاري هاي بسياري در گذشته و اكنون با آنان شده است. اين عوامل سبب به وجود آمدن زمينه براي تبليغ قرآن واسلام شده است.
آنان از موضع ايستادگي جمهوري اسلامي در مقابل آمريكا استقبال زيادي مي كنند. اخباري كه درباره ايران منتشر مي شود جهت دار است. در جلساتي كه برگزار شده جلسه اي نبوده كه كسي ابراز علاقه به ورود به اسلام نكند، مثلا در جلسه اي هفت نفر ودر جلسه اي هشت استاد دانشگاه ودر جلسه ديگري هفده مسيحي ابراز چنين علاقه اي كردند.

هر نمايشگاه يا سخنراني درباره اسلام وايران كه برگزار مي شد چندين دعوت دريافت مي شد جهت تكرار همان نمايشگاه يا سخنراني.
بعد از آنفلوانزاي خوكي در آن جا به ما دو تا غرفه دادند : اسلام وايران و آن قدر جمعيت حضور پيدا كرده بود كه براي بيرون كردن مردم به هنگام اتمام نمايشگاه، برق را خاموش مي كردند تا مردم بيرون بروند.

اصحاب رسانه وسياستمداران در جلسات دو تا سه ساعته مسلمان مي شدند وديگران را هم مسلمان مي كردند.
درهمين نمايشگاه مطلب نداشتيم كه در نمايشگاه بگذاريم 60 بنر آماده كرديم كه تا آخرين لحظه آماده شد و با خواندن آن پوستر ها بيش از ده نفر گفتند مي خواهيم مسلمان شويم . كتابي از همين بنرها آماده شد در هشتاد صفحه و منتشر كرديم . كتاب ديگري به اسپانيايي منتشر كرديم كه برخي با خواندن هميين كتاب مسلمان شدند وبه انگليسي منتشر شد .
روش ما چنين بود كه زير بناي مسيحيت را دريك ربع از بين ببريم وبا بيست حديث به حقانيت قرآن واسلام پي مي بردند.
«گناه اوليه» جزو عقايد مسيحت است وبا غسل تعميد است كه شخص وارد بهشت مي شود. درحاليكه چنين مساله اي با عقايد مسلمانان مناسب نيست و شخص با طينت پاك آفريده مي شود. با بيان نقاط ضعف «تثليث»، «عشاي رباني» وموارد ديگر زمينه براي پذيرش حق فراهم مي شود.
امروزه تيتير اول روزنامه هاي غربي فساد اخلاقي كشيش ها و تجاوز به كودكان است. كليسا با مخفي كردن اين امور سبب كاهش عزت خود شده است چرا كه شريك جرم به حساب آمده است.
امروزه قرآن بالاترين فروش را نسبت به هر كتاب ديگري دارد. بيان احاديث ومعارف اهل بيت بسيار كمك به هدايت آنان كرده است
سايتي طراحي شده كه هر چه كتاب به زبان اسپانولي راجع به اسلام وايران هست در آن وجود دارد و روزانه تا به حال، چهارصد نفر از آمريكاي لاتين وغير آن مراجعه مي كنند و كتاب ها را دريافت مي كنند.

وي پيشنهاد كرد سايتي جهت يادگيري بيشتر تازه مسلمانان راه اندازي شود.

منبع:
http://quranct.ir/index.aspx?siteid=...&newsview=3060

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام:  g76ap7m4_8817.jpg
مشاهده: 97
حجم:  40.2 کیلو بایت . . . . . برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام:  74ausr1y_8816.jpg
مشاهده: 101
حجم:  28.2 کیلو بایت