رئیس اداره آموزش مرکز هماهنگی، توسعه و ترویج فعالیت‌های قرآنی کشور از برگزاری نخستین دوره تربیت مدرس ترجمه و مفاهیم قرآن کریم طی خردادماه و با حضور ۴۰ نفر در قم خبر داد

به گزارش به گزارش شهر مجازی قرآن ،مرتضی خدمتکار، رئیس اداره آموزش مرکز هماهنگی، توسعه و ترویج فعالیت‌های قرآنی کشور، در گفت‌وگو با ایکنا ضمن اعلام این خبر افزود: مقرر شده بود دوره تربیت مدرس ترجمه و مفاهیم قرآن کریم طی نیمه اردیبهشت‌ماه در قم برگزار شود که به خاطر تاخیر در بحث اعلام نتیجه آزمون‌های ورودی، به خرداد موکول شد.

وی ادامه داد: بدین صورت که نفرات برتری که در آزمون‌ ورودی این دوره موفق به کسب نمره حد نصاب بشوند، شناسایی و گزینش می‌شوند و در این دوره شرکت می‌کنند. شرکت‌کنندگان بعد از طی این دوره‌ها می‌توانند به عنوان مربی متخصص، دوره‌های تربیت مربی را در استان‌های خود برگزار کنند.

رئیس اداره آموزش مرکز هماهنگی، توسعه و ترویج فعالیت های قرآنی کشور درباره ظرفیت شرکت‌کنندگان در این دوره بیان کرد: در آزمون ورودی این دوره‌ها در مراکز استان شرکت‌کنندگان بستگی به ظرفیت موجود، از پنج نفر تا ۲۰ نفر بودند.

خدمتکار ضمن تأکید بر برپایی نخستین بار این دوره و محدودیت‌ها و اقتضائات آن تصریح کرد: باید در نظر داشت از آن‌جا که این اولین دوره سراسری تربیت مدرس ترجمه و مفاهیم قرآن کریم بوده است، در تعداد محدودتری از متقاضیان ثبت نام به عمل آمد.

وی گفت: آزمون دوره تربیت مدرس ترجمه و مفاهیم قرآن کریم به همت مرکز هماهنگی، توسعه و ترویج فعالیت‌های قرآنی کشور و ادارات‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراکز استان‌ها طی روز ۱۲ اسفندماه سال ۸۹ برگزار شد که در آن نزدیک به ۴۵۰ نفر شرکت کردند که از این تعداد ۴۰ نفر گزینش می‌شوند تا در دوره‌ای که در قم برگزار می‌شود، شرکت کنند.

خدمتکار تصریح کرد: دارندگان کارشناسی ارشد رشته‌های مرتبط با علوم قرآن، ادبیات عرب، الهیات و سطح دو حوزه علمیه در اولویت انتخاب هستند و داشتن حداقل پنج سال سابقه فعالیت در زمینه آموزش مفاهیم قرآن کریم از شرایط ورود بوده است.

وی با ذکر دیگر شرایط شرکت در این دوره، خاطرنشان کرد: قبولی در آزمون ورودی و کسب نمره قبولی در آزمون‌ها و مصاحبه‌های شفاهی از دیگر شرایط شرکت‌کنندگان در نخستین دوره تربیت مدرس ترجمه و مفاهیم قرآن کریم است.