تالار دانشگاه مجازی المصطفی صلی الله علیه و آله دانشگاه مجازی المصطفی صلی الله علیه و آله Arabic English Persian
بازیابی رمز
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1
 1. #1

  انتشار کتاب تحکیم خانواده ازنگاه قرآن و سنت
  کتاب تحکیم خانواده از نگاه قرآن و سنت با موضوعاتی همچون آسیب های خانواده به قلم حجت الاسلام محمدی ری شهری و به زبان عربی-فارسی منتشر شد.


  Click for larger version
  انتشار کتاب تحکیم خانواده ازنگاه قرآن و سنت   به گزارش خبرگزاری شهر مجازی قرآن به نقل از مرکز خبر حوزه، کتاب "تحکیم خانواده از نگاه قرآن و حدیث" شامل رهنمودهای دین اسلام در سه محور تشکیل خانواده، عوامل تحکیم خانواده و آسیب های خانواده به صورتی منسجم و با شیوه ای نو همراه با چند تحلیل مورد نیاز به قلم حجت الاسلام محمدی ری شهری منتشر شد.

  بنابراین گزارش، این کتاب به زبان عربی-فارسی بر لزوم کاربرد دستورات قرآن و سنت برای زندگی همراه با آرامش تاکید دارد و با استناد به آیات و روایات هدف از تشکیل خانواده را آرامش روانی، امکان بقای نسل، سازندگی اخلاقی اجتماعی و گسترش آرمان توحید بر می شمارد.

  تشویق به تشکیل خانواده، حکمت تشکیل خانواده، موانع تشکیل خانواده، آداب ازدواج و تشکیل خانواده، آداب عروسی و خانواده نمونه مباحث پرداختی بخش نخست این کتاب محسوب می شود.

  همچنین، "مهر السّنّه"، به معنای مهریه ازدواج های پیامبر (ص) که برابر با دوازده و نیم اوقیه بوده و هر اوقیه برابر با چهل درهم است نیز در این کتاب مورد بحث قرار گرفته است.
  محبت و مهربانی و عطوفت، خوی های والا و کردارهای نیکو، تربیت دینی، پاسداشت حقوق، تلاش برای تامین نیازهای اقتصادی خانواده، پاسخ دادن به غرائز جنسی، دعا کردن و تحلیلی درباره عوامل تحکیم خانواده عناوین بخش دوم این کتاب را به خود اختصاص می دهد.

  از سوی دیگر در تحلیلی مولف پیرامون آسیب های خانواده، در مبحث نخست به آسیب های کلی ازدواج، همچون تحمیل ازدواج، مهریه سنگین، ازدواج با انگیزه های غیر ارزشی و ازدواج پیش از رشد عقلی پرداخته شده است.

  علاوه بر این، آسیب های مرتبط با مرد، ذیل عنوان دوم این کتاب و با پرداخت به موضوعاتی همچون آزار رساندن همسر، بدخویی، بخل، بی تدبیری، تنوع طلبی و غیرت ورزی نا به جا و نیز آزار دادن شوهر، ناسپاسی نسبت به شوهر، انتظارات بی جا از شوهر، منت نهادن بر شوهر، مدارا نکردن با شوهر، خودآرایی برای غیر همسر و خیانت به عنوان آسیب های مرتبط با زن بررسی می شود.

  آسیب های کلی خانواده، آسیب های خانواده از سوی شوهر و آسیب های خانواده نیز در بخش سوم این کتاب پرداخته شده است.

  تحکیم خانواده از نگاه قرآن و حدیث به قلم حجت الاسلام محمدی ری شهری، با شمارگان 2 هزار نسخه، در 520 صفحه و با قیمت 60 هزار ریال به زبان های عربی-فارسی و به همت انتشارات سازمان چاپ و نشر دارالحدیث منتشر شده است.

  شایان ذکر است، علاقه مندان به تهیه این کتاب می توانند به نشانی قم، میدان شهداء، خیابان معلم، نبش کوی 12، پلاک 125 مراجعه کرده، با تلفن 7740523-0251 تماس گرفته .

 2. صلوات و تشکر


کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •