گروه بين‌الملل: پايگاه اطلاع‌رسانی «تعظيم قرآن كريم» عصر امروز، 19 ارديبهشت‌ماه، با حضور امير منطقه مدينه منوره افتتاح می‌شود.
به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) به نقل از روزنامه «عكاظ» چاپ عربستان، اين پايگاه اطلاع‌رسانی عصر امروز در حاشيه مراسم تجليل از نفرات برگزيده مسابقات قرآنی ماه رمضان سال گذشته در شهر مدينه منوره و در راستای اجرای طرح تعظيم قرآن كريم در اين شهر افتتاح خواهد شد.
«عماد زهير حافظ»، سرپرست طرح تعظيم قرآن كريم، در اين باره گفت: هدف از اجرای اين طرح، تبيين و نمايان ساختن عظمت، فضل و جايگاه والای قرآن كريم، بيان وجوه اعجاز اين كتاب آسمانی، آگاهی مسلمانان نسبت به حقوق قرآن كريم بر آنان، تكاليف و مسئوليت آن‌ها در قبال قرآن كريم و آشنا‌كردن مردم با مقاصد اين كتاب آسمانی است.
وی افزود: آشنايی كودكان با ارزش و جايگاه قرآن كريم و تقويت ارتباط آنان با اين كتاب آسمانی، هوشيار ساختن مسلمانان نسبت به خطر دوری از قرآن و ناشناخته ماندن آن و دفاع از قرآن كريم در مقابل شبهه‌ها و دشمنانی كه اين كتاب آسمانی را مورد هجوم قرار می‌دهند، از ديگر اهداف اجرای طرح تعظيم قرآن كريم به شمار می‌آيد.
عماد زهير حافظ تصريح كرد: همچنين، مسئولان اين طرح علاوه بر اهداف ذكر شده قصد دارند از طريق توسعه برنامه‌های اين طرح و برنامه‌ريزی‌های جديد و بهره‌گيری از توانمندی‌های علمی و فناوری، طرح تعظيم قرآن كريم در مدينه منوره را به يك طرح الگو و نمونه در زمينه فهم عظمت و ارزش‌های قرآن كريم تبديل كنند.