تالار دانشگاه مجازی المصطفی صلی الله علیه و آله دانشگاه مجازی المصطفی صلی الله علیه و آله Arabic English Persian
بازیابی رمز
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 24
 1. #1

  ۩ ۩ویژه نامه افتتاح شهرمجازی قرآن کریم۩ ۩
  برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 1_mmalbs.gif
مشاهده: 116
حجم: 10.5 کیلو بایت
  برنامه های مراسم افتتاحیه شهرمجازی قرآن کریم
  این مراسم روز جمعه ساعت 6 بعدازظهر با حضور مهمانان داخلی و خارجی و جمعی از قرآن پژوهان در سالن منتهی به محراب مصلی تهران در نمایشگاه بین المللی قرآن کریم برگزار می شود
  سخنران مراسم : حجت الاسلام والمسلمین حمید محمدی مدیر نمایشگاه بین المللی قرآن کریم و معاون وزیر ارشاد
  دراین مراسم پیام حاج آقای اعرافی ریاست محترم جامعةالمصطفی العالمیة قرائت خواهد شد


 2. صلوات و تشکر : 3


 3. #2

  رئیس جامعه‌‌المصطفی:اهتمام به نهضت قرآني؛ سياست بي‌بديل و راهبرد اصيل جامعه‌المصطفي

  گروه خبر: رئیس جامعه‌المصطفی، در پیامی به مراسم آغاز به کار مرکز آموزش قرآن و حدیث نور مشهد گفت: «خانواده‌‌ها، همسران و فرزندان طلاب و فضلای ارجمند، سرمایة گران‌بهایی هستند و نقش مؤثری در گسترش معارف اسلامی و قرآنی در سراسر جهان دارند».
  به گزارش مرکز خبر و اطلاع‌رسانی جامعه‌المصطفی، «آيت الله اعرافي»، رئیس جامعه‌‌المصطفی، پیامی به افتتاحیة مرکز آموزش قرآن و حدیث نور مشهد فرستاد که «آقای اسدی، مدیر‌کل قرآن و حدیث جامعه‌‌المصطفی، خواند.
  در این پیام آمده است: از راه دور و از کنار مرقد فاطمة معصومه(س) بر همة عزیزان حاضر در آن مجمع روحانیان و محفل قرآنیان و به شما زائران و مجاوران حرم روح‌نواز حضرت ثامن‌‌الحجج(ع)، که در آن انجمن قرآنی شرکت کرده‌‌اید، درود می‌‌فرستم و گشایش آن مرکز قرآنی و کانون رحمانی را تبریک می‌‌گویم و تقارن نکته‌آموز این افتتاح با ماه مبارک رمضان و بهار جان‌فزای قرآن را به فال نیک می‌‌گیرم و از همة زمینه‌سازان، کارگزاران، برگزار‌کنندگان و شرکت‌‌کنندگان گرامی صمیمانه تقدیر و تشکر می‌‌کنم و نکاتی را به اختصار تقدیم آن محضر نورانی می‌‌نمایم:
  این پیام می‌افزاید: اهتمام به نهضت قرآني و اقبال به اين كتاب آسماني، سياست بي‌بديل و راهبرد اصيل جامعه‌المصطفي است، قرآن به عنوان ره‌آورد وحي الهي، بايد در سراسر شئون و برنامه‌هاي المصطفي حضور و نفوذ داشته باشد و در همة رشته‌ها و دوره‌ها قرآن بايد محوريت يابد، رشته‌ها و تخصص‌هاي قرآني بايد رشد و گسترش يابد، پايان‌نامه‌ها، مقالات، تحقيقات و مجلات قرآني بايد افزايش يابد و عمق بيش‌تر پيدا كند. فرهنگ انس با قرآن و حفظ قرآن بايد فراگير شود و در يك سخن بايد هويت و رويكرد قرآني بر همة نظام‌هاي آموزشي و فرهنگي و پژوهشي و همة بخش‌ها سايه افكند.
  در بخش دیگر این پیام آمده است: دارالقرآن‌ها و مراكز قرآني در سراسر واحدهاي داخل و خارج بايد راه‌اندازي شود و اين مراكز بايد محور فعاليت‌هاي قرآني باشند و پيشرفت آرمان‌ها، راهبردها و فعاليت‌هاي قرآني را رصد و آن را دنبال كنند. رشد سخت افزاري و نرم‌افزاري اين مراكز قرآني و پشتيباني از فعاليت‌هاي قرآني بايد در دستور كار و اولويت برنامه‌اي همة مديران و كارگزاران المصطفي باشد.
  در این پیام تأکید شده است: المصطفي، با الهام‌گيري از آرمان‌هاي انقلاب اسلامي، اكنون، قطب بزرگ حوزه‌اي و قرآني است و در ابعاد گوناگون علمي و در فعاليت‌هاي سترگ قرآني، به جايگاهي بلند دست يافته و فعاليت‌هاي قرآني اين نهاد بزرگ حوزه‌اي و بين‌المللي در همة شاخص‌ها نويدبخش و اميدواركننده است. آمار و ارقام‌ها نشان‌دهندة شعاع وسيع اين موج الهي و وحياني و قرآني است، ولی مديران و استادان و طلاب و خانواده‌هاي گرامي آنان، نبايد به وضع موجود و دست‌آوردهاي فعلي دل خوش دارند و بسنده نمايند و ما هنوز تا چشم‌انداز سرآمدي در همة ساحت‌هاي قرآني در عرصة جهاني و ميان تمامي مراكز علمي و فرهنگي قرآني امت اسلام فاصله‌ داريم و بايد نيروهاي خويش را براي فرهنگ‌سازي قرآني و عجين‌سازي آواي دل‌انگيز وحي و نواي آيات قرآني با دل و جان همة طلاب و فضلاي المصطفي بسيج نماييم.
  در بخش پایانی این پیام یادآوری شده است: خانواده‌ها و همسران و فرزندان طلاب و فضلاي ارجمند، سرمايه‌ای گران‌بها هستند و نقش مؤثري در گسترش معارف اسلام و قران در سراسر جهان و پايه‌ريزي خانوادة قرآني و آرماني دارند. توجه به نيازهاي اين جماعت انبوه و پرورش نسلي قرآني و ايماني از نونهالان و نوجوانان عزيزمان، راهبرد اصولي المصطفي می‌باشد و اهتمام به درخواست‌ها و نيازهاي قرآني و ديني آنان داراي اولويت است و در آينده بايد بيش از اين به اين امر مهم پرداخته شود. افتتاح اين مركز در آن سرزمين مقدس توسط معاونت فرهنگي-تربيتي و اداره‌كل قرآن و حديث و با همت والاي دوستان واحد مشهد مقدس، در فصل بهار قرآن، جلقه‌اي نو و گامي به پيش در اين ميدان است. اميدوارم نمايندگي المصطفي در مشهد مقدس، كه در بسياري از زمينه‌ها پيشرو است، با شتاب و اتقان در اين ميدان هم بدرخشد و موفق باشد.

 4. صلوات و تشکر : 2


 5. #3

  تصاویر مربوط به میلاد باسعادت امام مجتبی علیه السلام
  مراسم افتتاحیه شهرمجازی قرآن کریم
  برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 1_f_ramazankerim_bb7c901.jpg
مشاهده: 126
حجم: 17.3 کیلو بایت

 6. صلوات و تشکر : 2


 7. #4  نیمه رمضان عید میلاد باسعادت امام مجتبی علیه السلام مبارک
  برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 2134198522316516981174478543234402267.jpg
مشاهده: 122
حجم: 49.0 کیلو بایت

 8. صلوات و تشکر : 2


 9. #5  میلاد باسعادت امام مجتبی کریم اهل بیت مبارک باد
  برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 1705520224322771652371018537226812198146.jpg
مشاهده: 138
حجم: 85.0 کیلو بایت

 10. صلوات و تشکر : 3


 11. #6  ميلاد كريم اهل بيت، سبط اكبر بر شما و ساير مراجعان به سايت نيز مبارك

  برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: A0736227.jpg
مشاهده: 107
حجم: 11.5 کیلو بایت

 12. صلوات و تشکر : 2


 13. #7

  معرفی شهر مجازی قرآن کریم

  شهر مجازی قرآن کريم؛
  1. پايگاهی است مجازی برای گردآوری ايده ها و انديشه های ناب قرآنی
  2. مرکزی است فرهنگی برای به صحنه کشاندن تمام ظرفيتهای قرآنی طلاب و فضلای غير ايرانی
  3. قطبی است علمی برای ايجاد نهضت بزرگ قرآنی در اقليم های گسترده جهان
  4. محوری است کليدی برای فعّال سازی توانمندهای پيدا و پنهان قرآنی در گوشه و کنار جهان
  5. سنگری است مقاوم برای تقويت جبهه فرهنگی اهل بيت عليهم السلام در سطح بين الملل با محوريت قرآن کريم
  6. رسانه ای است گويا برای انتقال پيام رسای قرآن کريم به قلب خانه ها و توده های علاقمند به معارف اصيل قرآنی
  7. بستری است گسترده برای تبيين و ارائه حوزه های متنوع و ساحت های بيکران قرآن کريم
  8. سندی است شفاف بر بطلان تهمت های ناروا به ساحت تشيع علوی و ايران اسلامی در حوزه قرآن کريم
  9. ساحلی است امن برای مشتاقان دريای موّاج معارف قرآنی از سراسر جهان
  10. پاسخی است ناچيز به درخواستهای بی حدّ و حصر رهروان مکتب امام صادق عليه السلام
  11. فرصتی است بی نظير فراروی المصطفائيان برای نقش آفرينی در جوامع اسلامی و مجامع فرهنگی بين المللی
  12. تابلويی است تمام عيار از فعاليت های قرآنی جامعة المصطفی العالمية در سطح بين الملل
  ویرایش توسط quranic : 1389/06/05 در ساعت 10:55 قبل از ظهر

 14. صلوات و تشکر : 3


 15. #8

  پیام آیت الله اعرافی ریاست محترم جامعة المصطفی به مناسبت افتتاح شهرمجازی قرآن کریم

  05/06/1389


  بسم الله الرحمن الرحيم و صلي الله علي محمد و آله الطاهرين سيما بقيةالله في الارضين
  افتتاح شهر مجازی قرآن را از سوی دانشگاه مجازی المصطفی در ماه مبارک رمضان و ماه بهار قرآن و در نمایشگاه بین‌المللی قرآن، بفال نیک می‌گیریم و تبریک می‌گویم و از همه پدیدآورندگان و دست‌اندرکاران ارجمند تقدیر و تشکر می‌نمایم.
  آنگاه که درهای آسمان به روی کره خاکی و آدمیان خاک نشین، گشوده شد و فرشته عرش نشین از افق اعلی به عالم ادنی، فرود آمد و قلب نازنین پیام‌آور پاکی‌ها و نیکی‌ها‌، فرودگاه انوار آسمانی و حقایق ایمانی و تحفه‌ها و نکته‌های نغز و شیرین شد، بشریت تولدی نو یافت و به جهانی تازه قدم گذارد و ارکان تمدنی جدید استوار شد، آری! محور و قطب این تحول بزرگ و تمدن سترگ قرآن بود، کلام معجزه آسا و دلربای خداوند، که از زبان پاک پیامبر گرامی فرا خوانده می‌شد، دلها را می‌ربود و جان‌ها را مسخر می‌کرد و انسان‌ها را مجذوب می‌ساخت، محتوای ژرف و معارف بلند و بیان جذاب آن، ارکان جاهلیت و نبیان‌های اهریمنی و سنت‌های خرافی را متزلزل ساخت و بنای رفیع و نوین زیست آرمانی و انسانی برپا کرد، آری! تمدن نوین اسلامی قرآن محور و سخن مدار و عقل مرکز بود؛ احیای تمدن اسلامی و باز آفرینی زندگی نوین و معنوی برای بشریتِ این روزگار هم، با بازگشت به قرآن و اقبال به فرهنگ والای قرآنی، امکان‌پذیر است، انقلاب بزرگ اسلامی این هدف متعالی را نشانه گرفته است و جهان نیز به این رویکرد جدید چشم امید دوخته است.
  جامعةالمصطفی خویشتن را وامدار این آرمان بلند و متعهد به برون‌رفت از مهجوریت قرآن و زمینه‌ساز جهانی منطق و فرهنگ و گفتمان قرآنی می‌داند و دستاوردها و توفیقات این نهاد علمی، حوزه‌ای و بین‌المللی در ساحت‌های گوناگون قرآنی حکایتگر این عزم راسخ و اراده استوار است.
  جامعةالمصطفی می‌کوشد دوشادوش و در کنار همه نهادهای اسلامی و قرآنی بخشی از دین خود را به پیشگاه با عظمت این کتاب نور و منشور هدایت و صحیفه نبوت، ادا نماید و ندای شهید مظلوم و معصوم این ماه شریف را در توصیه مؤکد به اهتمام و اقبال به قرآن را لبیک گوید.
  بی‌تردید باید قرآن را چراغ روشنگر همه میدان‌های زندگی و محور استوار نظامهای آموزشی و تربیتی قرار دهیم و ظاهر و باطن و معانی و اسرار آن را چون خون در همه رگ‌های زندگی فردی و خانوادگی و اجتماعی و در سراسر تمدن بشری، جاری سازیم. «بهره‌گیری از همه رسانه‌ها و هنرها و فناوریها» در این زمینه سیاست اصولی ما باید باشد، و اکنون دنیای مجازی زیباترین و شگفت‌انگیزترین نمایشگاه ابداع و ابتکار و شکوه پیشرفت آدمی است و از همین رو باید تلاش ورزید تا این سراج منیر و چراغ هدایت را در قلب جهان مجازی برافروخت تا این خورشید عالم‌تاب، زوایای تاریک دنیای مجازی را روشن نماید، شهر مجازی قرآن یکی از دستاوردهای زیبای دانشگاه مجازی المصطفی است که اینک در محضر اصحاب قرآن و قرآن دوستان گشایش می‌شود، انتظار می‌رود در این مدینه پاک قرآنی بوستان‌های سرسبز معارف و باغ‌های مصفای اندیشه‌های قرآنی برپا شود و آب‌های حقایق فرقانی جاری و جان‌های تشنه را سیراب نماید و به روی همه مشتاقان زلال معرفت قرآنی به زبان‌های گوناگون و با ادبیات‌ها و گفتمان‌های متنوع، دریچه‌های نو بگشاید انشاءالله و بفضله و منه.
  سلام و درود جامعةالمصطفی بر همه حاضران ارجمند و فعالان عرصه قرآنی.
  والسلام علیکم و رحمةالله
  ویرایش توسط quranic : 1389/06/07 در ساعت 11:32 قبل از ظهر

 16. صلوات و تشکر : 2


 17. #9

  اعلام برنامه افتتاحيه شهر مجازي در رسانه ها
  صداوسيما در برخي از بخش هاي خبري خود و هم چنين خبرگزاري هاي فارس و ايكنا اقدام به اعلام زمان ومكان برنامه افتتاحيه نمودند. خبرگزاري فارس كه با اطلاع رساني شهر مجازي اين خبر را منتشر نمود هنوز آن را از صفحه اصلي مربوط برنداشته است. در روزهاي قبل نيز بعضي از خبرگزاري ها خبر از افتتاح شهر مجازي با توجه به مصاحبه با رئيس محترم دانشگاه مجازي المصطفي داده بودند. پايگاه اطلاع رساني جامعه المصطفي نيز در اين راستا گام برداشت.
  ویرایش توسط پناهنده به قرآن : 1389/06/06 در ساعت 05:34 قبل از ظهر

 18. صلوات و تشکر


 19. #10

  برگزیده تصاویر مراسم افتتاح شهر مجازی قران کریم


 20. صلوات و تشکر : 5


صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

موضوعات مشابه

 1. ◕ ویژگی های حضرت علی (علیه السلام) در دعای افتتاح (1)
  توسط هندیانی در تالار امام علي (ع)
  پاسخ: 7
  آخرين نوشته: 1391/05/04, 05:00 بعد از ظهر
 2. پاسخ: 4
  آخرين نوشته: 1390/03/23, 07:53 قبل از ظهر
 3. پاسخ: 2
  آخرين نوشته: 1390/03/03, 08:50 قبل از ظهر
 4. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 1390/01/20, 02:57 بعد از ظهر
 5. پاسخ: 26
  آخرين نوشته: 1389/06/28, 04:31 بعد از ظهر

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •