تالار دانشگاه مجازی المصطفی صلی الله علیه و آله دانشگاه مجازی المصطفی صلی الله علیه و آله Arabic English Persian
بازیابی رمز
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1
 1. #1

  برگزاری كارگاه ترجمه قرآن در نمايشگاه كتاب/ فضای نمايشگاه اندك است
  گروه ادب: وزير فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست خبری نمايشگاه كتاب كه امروز، 6 ارديبهشت‌ماه، برگزار شد، از برپايی كارگاه ويراستاری و ترجمه قرآن در نمايشگاه كتاب خبر داد.
  به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا)، سيدمحمد حسينی، وزير فرهنگ و ارشاد اسلامی، در نشست خبری بيست و چهارمين دوره نمايشگاه كتاب تهران، اين رويداد را بزرگترين واقعه فرهنگی كشور برشمرد كه در آن مخاطبان با آثار جديد و فعاليت يك ساله ناشران و مؤلفان آشنا می‌شوند.
  وی با بيان اين مطلب اظهار كرد: تعداد قابل توجهی ناشر از خارج كشور در اين دوره از نمايشگاه حضور پيدا كرده‌اند و سعی شده است تا نسبت به سال گذشته اقدامات بهتری با توجه به تجربيات انجام شود.
  حسينی در ادامه گفت: فضای اين دوره نمايشگاه 120 هزار متر مربع است كه از نظر كمّی اندك است، از اين رو بايد درباره كيفيت آثار تلاش كنيم و علاقه‌مندان را با آثار قابل توجه و مناسب آشنا كنيم.
  وزير فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه افزود: امسال برای نخستين بار آثار برگزيده جشنواره‌های كتاب سال 89 را كه شامل كتاب فصل، كتاب سال، جايزه كتاب جلال آل احمد و پروين اعتصامی است، در نمايشگاه عرضه و به معرض نقد و بررسی می‌گذاريم.
  حضور بیش از دوهزار ناشر در نمایشگاه کتاب
  وی همچنين اظهار كرد: آثار اول تا سوم برگزيده اين جشنواره‌ها در يك مكان گردآوری و به معرض ديد بازديدكنندگان گذاشته می‌شود. همچنين آثاری نيز از حوره علميه قم نيز كه به مقام اول تا سوم دست پيدا كردند، در اين نمايشگاه به معرض ديد گذاشته می‌شود.
  وزير فرهنگ و ارشاد اسلامی از حمايت معنوی آثار ياد كرد و ادامه داد: اين كه صرفا لوحی به ناشر و نويسنده داده شود و هدايايی اعطا شود، كفايت نمی‌كند و بايد در اين حوزه اطلاع‌رسانی و تبليغات مناسب نيز صورت گيرد تا رقابت نيز افزايش پيدا كند.
  حسينی همچنين اظهار كرد: كتاب‌های ناشرانی كه بيش از دو بار در سال به چاپ رسيده است، در فضايی جداگانه قرار داده خواهد شد تا بيشتر مورد استقبال مخاطبان قرار گيرد.
  وی در ادامه گفت: امسال در مجموع دو هزار و 338 ناشر داخلی به ارائه اثر می‌پردازند كه در نتيجه اين اثر بيش از 208 هزار عنوان كتاب در بخش داخلی به معرض ديد بازديدكنندگان گذاشته می‌شود.
  حسينی همچنين افزود: بخش داخلی نيز شامل چهار بخش دانشگاهی، كودك و نوجوان، ناشران آموزشی و بخش عمومی است. بخش بين‌الملل نيز مانند هر سال با حضور ناشران متعدد و ارائه 196 هزار و 200 عنوان كتاب و با حضور 1614 ناشر ارائه می‌شود.
  وی همچنين از حضور و رونق ناشران بخش بين‌الملل و ناشران داخلی ياد كرد و گفت: 67 كشور كه 37 مورد آنان به صورت مستقل شركت می‌كنند و 30 مورد آنان با در اختيار گرفتن نمايندگی، در نمايشگاه حضور می‌يابند.
  حضور فعال كشور مصر در اين دوره از نمایشگاه
  حسينی از حضور فعال كشور مصر در اين دوره خبر داد و افزود: با توجه به تحولاتی كه در حال وقوع است، اميد می‌رود كه فعاليت فرهنگی ايران با كشورهای منطقه افزايش پيدا كند. همچنين در اين دوره 500 مهمان نيز از كشورهای مختلف حضور خواهند داشت.
  وی با اشاره به شعار نمايشگاه كه ارتقای معرفت دينی و بصيرت فرهنگی در سال جهاد اقتصادی است، گفت: صرفا با اسم و نامگذاری نمی‌توان معرفت دينی را ارتقا بخشيد و بايد تلاش كنيم كه در حوزه معرفت دينی با اتكا به فرهنگ نشر اقدام كنيم.
  حسينی همچنين اظهار كرد: امسال غرفه‌های ناشران بزرگ را زودتر از موعد مقرر آماده كرديم كه امروز می‌توانند آن را تحويل بگيرند تا مجال كافی برای مهيا كردن غرفه‌ها داشته باشند. ولی ناشران كوچك می‌توانند از نهم ارديبهشت‌ماه نسبت به تحويل گرفتن غرفه‌هايشان اقدام كنند. ولی تا 12 ارديبهشت‌ماه بايد غرفه‌ها آماده تحويل باشد.
  وزير فرهنگ و ارشاد اسلامی، تأكيد كرد: كسانی كه در غرفه‌ها استقرار پيدا می‌كنند، بايد به آثار آشنا باشند و بتوانند نسبت به پاسخگويی به مخاطب اطلاعات كافی داشته باشند و بتوانند محيط سالم و بانشاطی را ايجاد كنند و تعداد بيشتری از نويسندگان را به غرفه‌ها دعوت كنند تا مخاطبان بيشتر با آنها آشنا شوند.
  وی همچنين اظهار كرد: امسال ثبت‌نام دانشجويان در بانك‌ها و مراكز يارانه‌ای انجام می‌شود، كه طی آن 20 ميليارد ريال به اين موضوع اختصاص داده شود، كه 100 هزار دانشجو را تحت پوشش خود قرار می‌دهد.
  حسينی در ادامه افزود: امسال يك بخش جانبی نيز برای علاقه‌مندان در نظر گرفته شده است كه سه بخش برای سرای اهل قلم، با عنوان سرای اصلی دائمی اهل قلم، كارنامه نشر و كودك و نوجوان در نظر گرفته شده است كه روزانه چهار نشست را برگزار می‌كند و در آن كتاب‌هايی كه حائز رتبه شده است مورد ارزيابی قرار می‌گيرد.
  نقد و بررسی آثار با موضوع غزالی پژوهی
  وی همچنين از رونمايی برخی آثار مهمی كه تازه به چاپ رسيده‌اند در نمايشگاه كتاب خبر داد و گفت: نقد و بررسی آثار با موضوع غزالی پژوهی، ادبيات دفاع مقدس، ادبيات انقلاب و جنگ نرم، از ديگر اقداماتی است كه در اين دوره از نمايشگاه برگزار می‌شود.
  حسينی ادامه داد: كارگاه فهرست‌نويسی، ويراستاری و ترجمه و آشنايی با فعاليت‌ كتابخانه‌های بزرگ كشور را نيز امسال در نمايشگاه داريم كه از آن جمله می‌توان به كتابخانه آيت‌الله مرعشی نجفی اشاره كرد.
  وی با اشاره به برگزاری تخصصی نمايشگاه كتاب كودك و نوجوان، گفت: بخش عمده‌ای از نمايشگاه كتاب به اين موضوع اختصاص پيدا كرده است. همچنين در سرای كودك و نوجوان نيز به نقد و بررسی كتب برگزيده اين حوزه خواهيم پرداخت. ديدار با نويسندگان برتر از ديگر برنامه‌های اين نشست به شمار می‌رود.
  حسينی از غرفه ديدار ياد كرد و افزود: نويسندگان برتر جشنواره‌های كتاب نيز در اين غرفه‌ها حضور پيدا می‌كنند و مخاطبان می‌توانند با آنان رو در رو صحبت كنند.
  اختصاص غرفه ويژه‌ای به حضرت زهرا(س) به مناسبت ايام فاطميه
  وزير فرهنگ و ارشاد اسلامی از اختصاص غرفه ويژه‌ای به حضرت زهرا(س) به مناسبت ايام فاطميه در نمايشگاه كتاب خبر داد و اظهار كرد: آثار اين غرفه با تخفيف 50 درصد ارائه می‌شود.
  حسينی از همكاری وزارت نيرو، وزارت مسكن و شهرسازی، وزارت اطلاعات، وزارت اقتصاد و دارايی، سازمان گمرك و شورای اسلامی شهر تهران، پليس راهنمايی و رانندگی و اصحاب رسانه اظهار قدردانی كرد.
  وی در پايان گفته‎هايش با اشاره به جلسه‌ای كه فردا برگزار می‌شود، از راه‌اندازی سرای خبرنگاران خبر داد.

 2. صلوات و تشکر


موضوعات مشابه

 1. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 1390/06/26, 09:32 بعد از ظهر
 2. پاسخ: 7
  آخرين نوشته: 1389/11/20, 02:48 بعد از ظهر
 3. نام كتابهاى آسمانى در قرآن
  توسط hoda در تالار اعلام قرآن
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 1389/11/09, 06:34 بعد از ظهر
 4. انتشار كتاب «قرآن و امام علی(ع)»
  توسط شيرازي در تالار اخبار
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 1389/07/20, 07:48 قبل از ظهر
 5. معرفي كتابخانه هاي قرآني
  توسط quranic در تالار کتاب شناسی
  پاسخ: 2
  آخرين نوشته: 1389/03/25, 10:56 قبل از ظهر

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •