تالار دانشگاه مجازی المصطفی صلی الله علیه و آله دانشگاه مجازی المصطفی صلی الله علیه و آله Arabic English Persian
بازیابی رمز
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4
 1. #1

  حافظ خردسال محمد حسین طباطبایی
  برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: tabatabai-koPM.jpg
مشاهده: 3692
حجم: 30.7 کیلو بایت
  نيمه اول دهه هفتاد بود که انتشار اخباري مبني بر اينکه کودک سه چهار ساله قمي حافظ کل قران شده است در سراسر جهان اسلام پيچيد و شبکه هاي مختلف صدا و سيما با پخش بخش هايي از برنامه هاي اجرا شده توسط وي اين نابغه قرن و معجزه قران را به ايرانيان معرفي کرد. او کسي نبود جزسيد محمد حسين طباطبايي ( علم الهدي). سيدمحمدحسين طباطبايي در سال 1370 در شهرستان قم به دنيا آمد و در سن 2/5 سالگي شروع به حفظ قرآن نمود و به لطف امام زمان عج توانست در سن 5 سالگي کل قرآن را حفظ نمايد. وي علاوه بر حفظ کل قرآن در آن مقطع سني توانسته بود احاديث کتاب شريف اصول کافي و همچنين کتاب گلستان سعدي و اشعار محتشم کاشاني را حفظ نمايد. در آن سالها نه تنها در ايران که تمام جهان اسلام با چهره و شخصيت اين نابغه و معجزه قرآن در عصر حاضر آشنا شدند. ، کودک پنج، شش ساله اي که چهره اي نوراني و روحاني داشت و از سادات طباطبايي از فرزندان امام حسن مجتبي عليه السلام هست.
  ویرایش توسط quranic : 1389/05/21 در ساعت 12:17 بعد از ظهر

 2. #2  برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 41793_441.jpg
مشاهده: 398
حجم: 30.5 کیلو بایت
  سيدمحمدحسين که هم اکنون 19 سال سن دارد در جهان کوچکترين فردي است که در سن 5 سالگي موفق شد کل قرآن را حفظ نمايد. علم الهدي که در همان سنين موفق کسب درجه دکتراي افتخاري از دانشگاه حجاز گرديد، هم اکنون و در سالهاي پاياني دوران نوجواني و در ابتداي راه جواني در حوزه علميه قم و هموچن ساير طلاب زير نظر اساتيد مشغول به تحصيل است. او همان کتاب هايي را که طلاب مطالعه مي کنند، مي خواندو در عين حال وي و پدرش حجت الاسلام سيد محمد مهدي طباطبايي چند سال پس از آن سالها اقدام به تاسيس موسسه جامعه القران الکريم کشور نمودند که با تاسيس شعبات متعددي در سراسر کشور اقدام به ترويج حفظ و آموزش قران کريم در سراسر کشور نمودند. در اين مراکز حفظ و آموزش قران به همان شيوه هاي خاص و محنصر به فردي که در دهه هفتاد و با همکاري پدر، محمد حسين 5-4 ساله موفق به حفظ کل قران گرديد اجرا مي گردد. هم اکنون حتي در دورافتاده ترين و محروم ترين شهرهاي کشور شعبه هاي اين موسسه در حال فعاليت مي باشد.
  ویرایش توسط quranic : 1389/05/21 در ساعت 12:19 بعد از ظهر

 3. #3  سالهاي طفوليت تا نوجواني از دانشگاههاي کشورهاي مختلف گرفته است عبارت است از :
  1 -
  اعطا» مدرک ديپلم افتخاري از کشور بوسني و هرزگوين که بالاترين مدرک و درجه علمي در بوسني مي باشد که به يک عالم ديني داده مي شود. در سال .1376
  2-
  اعطا» مدرک ليسانس افتخاري دانشگاه تبريز (آذربايجان شرقي).
  3-
  اعطاي مدرک دکترا از دانشگاه ( حجاز ) کاونتري انگلستان .
  وي در آن سالها به چند کشور خارجي مسافرتهاي مختلفي داشت. از جمله :
  1 -
  سفر به عربستان ( جهت اجراي برنامه و تشرف به حج تمتع )
  2 -
  سفر به بوسني و هرزگوين.
  3 -
  سفر به کشور اسلوني.
  4 -
  سفر به کشور ترکيه.
  5 -
  سفر به کشور سوريه.
  6-
  سفر به کشور انگلستان ( اواخر بهمن 76)
  در سفري که در نيمه دوم بهمن سال 76 به انگلستان داشت در طول 18 روز اقامت در آنجا در 7 شهر مختلف انگلستان برنامه اجرا کرد که مورد استقبال بي نظير مسلمانان شيعه و سني قرار گرفت و حتي وهابي هاي آن جا به دست بوسي اين افتخار جهان تشيع آمدند! ( در حالي که اين کار را شرک مي دانند.) در همين مسافرت بود که در هيئتي مرکب از هشت استاد حضور يافت به همراه يک نفر از اساتيد دانشگاهها که به عنوان ناظر حضور داشت امتحاني از وي در پنج رشته علوم قرآني گرفته شد :
  1
  حفظ قرآن با ترجمه
  2-
  بيان موضوع آيات
  3-
  تفسير و توضيح آيات
  4-
  مکالمه به وسيله آيات قرآني
  5-
  بيان آيات به روش اشاره امتحاني از ايشان گرفتند که حدود 3/5 ساعت طول کشيد و اين امتحان در دو مرحله عمومي و تخصصي صورت گرفت و در پايان بر اساس استانداردهاي موجود انگلستان به ايشان مدرک دکتراي افتخاري اعطا» کردند. در مدت اقامت علم الهدي در انگلستان بسياري از مطبوعات و شبکه هاي مختلف راديو تلويزيوني با ايشان مصاحبه کردند و اخبار مربوط به اين حافظ خردسال را جز» مهمترين عناوين خبري خود قرار دادند. محمدحسين در طول برنامه حفظ قرآن خود، ثواب حفظ هر سوره اي را به يکي از معصومين عليهم السلام هديه مي کرد; مثلا ثواب حفظ سوره بقره را به پيامبر صلي الله عليه وآله وسلم، سوره آل عمران را به حضرت علي عليه السلام، سوره نسا» را به حضرت زهرا سلام الله عليها و به همين ترتيب ثواب تلاوت و حفظ سوره هاي ديگر را نيز به ديگر معصومين عليهم السلام نثار مي کرد.

  ویرایش توسط quranic : 1389/05/21 در ساعت 12:03 بعد از ظهر

 4. #4  چند مورد از سوال و جوابها و خاطره اي شيرين و جذاب از ايشان به نقل از پدر و استادشان حجت الاسلام و المسلمين طباطبايي که خودشان حافظ کل قرآن کريم و استاد رشته حفظ مي باشند را مي آوريم :
  گفتني است اين خاطرات و سوال و جواب ها مربوط به دوران خردسالي محمد حسين مي باشد.
  از سيدمحمدحسين طباطبايي سوال شد: آيه در مورد مثلث بخوانيد، گفت :
  انطلقوا الي ظل ثلاث شعب ( برويد زير سايه... که از سه گوشه شما را احاطه کند ).
  پرسيدند نظر شما در مورد فرهنگ غرب چيست؟ جواب داد :
  اضاعوا الصلوه و اتبعوا الشهوات... ( نماز را ضايع نموده و از شهوات نفس پيروي کردند. )
  سوال شد با توجه به امکانات پيشرفته اي که اينجا مي باشد دوست داري لندن بماني يا بروي قم؟
  جواب داد: قم فانذر
  همچنين در پاسخ به اين سوال يک جمله عربي بسيار زيبا گفت : لا ابدل شبدا واحدا من قم بکل اروپا. ( يعني: يک وجب از خاک قم را با همه اروپا عوض نمي کنم.) پدر بزرگوار ايشان حاج آقا طباطبايي نقل مي کنند : بعد از امتحان تخصصي براي اخذ مدرک دکترا به شهر ( بيرمنگام) رفتيم، به منزل يکي از دوستان، در آنجا برادري گفت که برنامه کامپيوتري جديدي دارد که که مي تواند از ديوان حافظ فال بگيرد، گفتم آيا مي توانيد فال علم الهدي را بگيريد؟ ايشان تفالي به ديوان حافظ زدند و اشعار زير بر روي صفحه مونيتور نقش بست :
  شکر شکن شوند همه طوطيان هند
  زين قند پارسي که به بنگاله مي رود
  طي مکان ببين و زمان در سلوک شعر
  کاين طفل يک شبه ره صد ساله مي رود
  هنگامي که محمد حسين به دنيا آمد، والدينش او را با نور قرآن آشنا ساختند و چنين بود که او در همان سال هاي آغاز زندگي اش، در مسير قدسي کلام وحي قرار گرفت. مغزي را که خداوند براي انسان آفريده است، حتي با قوي ترين و پيشرفته ترين رايانه ها نمي توان مقايسه کرد. توانايي ها و ظرفيت هاي مغز و حافظه انسان فوق العاده و بيش از حد تصور است. حفظ هر مطلبي همچون انداختن سنگريزه اي در دريا است. آفرين باد بر خدايي که بهترين آفرينندگان است. دانشمندان گفته اند که حافظه انسان گنجايش ده هزار ميليارد کلمه را دارد; يعني مي تواند صد ميليون جلد کتاب و يا به عبارت ديگرچهل ميليارد صفحه را در حافظه خود جاي دهد. البته به کار بردن راه هاي درست مطالعه و حفظ است که مي تواند اين گفته دانشمندان را عملا نشان دهد. پس ما نيز مي توانيم قرآن را که همه آن 604 صفحه است، در حافظه خود جاي دهيم. اين در مقابل چهل ميليارد صفحه قطره اي از بحر است. پس چه زيباست کودکان در سن هفت سالگي مطابق روايات اسلامي و حتي زودتر به يادگيري و حفظ قرآن بپردازند و فکر و ذهن خود را با قرآن نوراني کنند.
  ویرایش توسط quranic : 1389/05/21 در ساعت 12:04 بعد از ظهر

موضوعات مشابه

 1. فیلم سینمایی جنگ
  توسط 90082819 در تالار واحد تربیتی - معاونت فرهنگی تربیتی
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 1392/04/31, 05:28 بعد از ظهر
 2. درس هایی از سیدالشهداء امام حسین علیه السلام
  توسط mahdavi در تالار امام حسين (ع)
  پاسخ: 2
  آخرين نوشته: 1391/09/08, 07:47 بعد از ظهر
 3. پاسخ: 13
  آخرين نوشته: 1391/08/27, 12:23 بعد از ظهر
 4. ◕◕◕ رونمایی از ضریح جدید امام حسین علیه السلام+ فیلم
  توسط هندیانی در تالار امام حسين (ع)
  پاسخ: 27
  آخرين نوشته: 1391/08/24, 07:52 بعد از ظهر
 5. سیمای قرآن در اشعار سنایی
  توسط مرادی نسب در تالار شعر و ادبیات
  پاسخ: 5
  آخرين نوشته: 1389/12/17, 02:33 بعد از ظهر

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •